Jump to content
Порталът към съзнателен живот

«Мысли на каждый день» (08.10.12 - 14.10.12)


Recommended Posts

08.10.12

Нам надо любить Господа. Изучал ли ты закон, как любить Бога? Скажите мне сейчас, как необходимо любить Господа? Как будешь его любить? Встретится тебе на пути кошка со сломанной лапой. Если возьмёшь и поправишь лапу – это уже любовь к Господу. Где покажешь свою любовь к Богу? Видишь какое-то растение, где-то его вырвали, оставили его, засохнет, умрёт. Ты его возьмёшь, ты его посадишь, потому что любишь Господа. После придёшь к людям. Бедные люди – везде, ты будешь помогать и никто чтобы не знал тебя – это любовь.

Первый свет

Трябва да обичаме Господа. Изучавал ли си закона, как се обича Господ? Кажете ми сега, как трябва да обичаш Господа? Как ще го обичаш? Срещнеш ти на пътя една котка, на която кракът е счупен. Ако вземеш и поправиш крака, то е вече обич към Господа. Къде ще покажеш любовта си към Бога? Видиш някое растение, изкопано някъде, оставили го, ще изсъхне, ще умре. Ти защото обичаш Господа, ще го вземеш, ще го посадиш. После ще дойдеш до хората. Бедни хора навсякъде има, ти ще помагаш и никой да не те знае, то е любов.

Първата светлина

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

09.10.12

Где человек? Он – в своем поступке, Бог – в его мыслях, а природа – в его чувствах.

Так я понимаю человека психологически. Это закон, который необходимо понять. Мы думаем, что наши поступки – от Бога и, поэтому, когда делаем неправильный поступок, возлагаем ответственность на Бога и спрашиваем, почему он допустил, чтобы мы совершили этот поступок. Ты ответственен за каждый свой поступок, а Бог в тебе ответственен за каждую твою мысль. Следовательно, преступление не состоит в наших мыслях и в наших чувствах. Пока мыслишь и чувствуешь – нет никакого преступления, но в момент, когда ты как человек объединишь эти два поступка одним или другим способом, тогда уже провидение тебя держит ответственным за твои поступки. Даже если какая-то плохая мысль пришла в ваш ум, ни в малейшей степени не смущайтесь от этого. Это ничего не значит.

Все чрез Него начало быть

Де е човекът? Човекът е в своята постъпка. Бог е в неговите мисли, а природата е в неговите чувства. Така схващам човека психологически. Това е закон, който трябва да се разбере. Ние мислим, че нашите постъпки са от Бога и затова като направим една крива постъпка, държим Бога отговорен и питаме защо ни е допуснал да направим тази постъпка. За всяка твоя постъпка, ти си отговорен, а за всяка твоя мисъл, Бог в тебе е отговорен. Следователно, престъплението не седи в нашите мисли и в нашите чувства. Докато мислиш и чувствуваш, няма никакво престъпление, но в момента, когато ти като човека съединиш двете ѝ постъпки по един или по друг начин, тогава вече провидението те държи отговорен за постъпките ти. Че някоя лоша мисъл е дошла в ума ви, ни най-малко не се смущавайте от това. Това нищо не значи.

Всичко чрез него стана

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

10.10.12

Разумность всегда определяется противодействиями. Если начинаем работать в материальном мире, повстречаете сопротивление, поскольку материя инертна и часть вашей энергии теряется; натолкнётесь на это внутреннее противоречие. Те из вас, кто входит в Духовный мир, натолкнутся на другую опасную сторону, поскольку вы ускоряете ваше развитие и в вас преждевременно проявятся некоторые противоречия. Если проявятся – вам необходимо быть в состоянии справиться с ними.

Ведомый Любовью и Мудростью

Разумността всякога се определя от противодействията. Щом почнем да работим в материалния свят, ще срещнете съпротивление, понеже материята е инертна и част от вашата енергия се губи; ще се натъкнете на това вътрешно противоречие. Онези от вас, които влизат в Духовния свят, ще се натъкнат на друга една опасна страна, понеже вие ускорявате вашето развитие и във вас преждевременно ще изпъкнат някои противоречия. Щом изпъкнат, вие трябва да бъдете в състояние да се справите с тях.

Ръководен от Любовта и Мъдростта

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

11.10.12

Сегодня я хочу вас, молодые, предупредить об одной небольшой опасности, поскольку вы еще не знакомы с той сетью низших тёмных духов. Они стараются опутать религиозных людей, прежде всего преувеличивая их способности, и, когда люди упадут, духи будут занимать точно обратную позицию и будут их убеждать, что с ними ничего не произошло. Это два противоречивых состояния, которые всегда действуют разрушительно. Ваш ум запутан, вам необходимо иметь базу, чтобы ощущать Божие присутствие, иметь положительный критерий, которым измерять ваши поступки, чувствовать, что Бог – основа, на которой может стоять Жизнь. Необходимо всегда иметь одни и те же понимания.

Ведомый Любовью и Мудростью

Сега аз искам вас, младите, да ви предупредя за една малка опасност, понеже вие още не сте запознати с онази мрежа на низшите тъмни духове. Те се стараят да оплетат религиозните хора, като най-напред преувеличават способности им и те като паднат, тогава духовете ще вземат точно обратна позиция и ще ги убеждават, че у тях няма нищо. Това са две противоречиви състояния, които всякога действат разрушително. Умът ви е объркан; вие трябва да имате една база, да усещате Божието присъствие, да имате една положителна мярка, с която да мерите вашите постъпки, да чувствате, че Бог е основа, върху която Животът може да стои. Едни и същи разбирания трябва да имате всякога.

Ръководен от Любовта и Мъдростта

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

12.10.12

Я называю моральным человеком того, кто выдерживает все испытания. Поставишь его перед открытой кассой – проходит, уходит, не искушается, говорит: Деньги меня не интересуют. Поставишь его перед красивыми женщинами – посмотрит на них, прошёл-ушёл, не искушается, но говорит: Пусть эти женщины хорошо живут со своими мужьями. Не искушается. Он смотрит на женщин как на своих сестер. Поставьте его где-нибудь большим чиновником – не искушается, не поддаётся на что-либо, никакая власть его не увлекает.

Сильное учение

Аз наричам морален човек онзи, който издържа на всичките изпитания. Туриш го пред отворената каса, минава, заминава, не се изкушава, казва: Парите не ме интересуват. Туриш го пред красиви жени, погледне към тях мине-замине, не се изкушава, но казва: Тези жени нека живеят добре с мъжете си. Не се изкушава. Той гледа на жените като на свои сестри. Турете го голям чиновник някъде – не се изкушава, на нищо не се подава, никаква власт не го увлича.

Здравото учение

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

13.10.12

Сейчас слышу, что люди часто говорят: Надо устроить свою жизнь. Обыкновенные люди её устраивают одним способом, талантливые – другим, гениальные – третьим, и святые, и те устраивают свою жизнь – каждый устраивает свою жизнь. Думаю, что святые ближе всего к тем, кто лучше всего устроили свою жизнь. До тех пор, пока человек не научится жертвовать собой за других, он не может понять смысл жизни. До тех пор, пока ждёт, чтобы другие жертвовали собой ради него, он не понимает жизни.

Новый век

Сега слушам често хората да казват: Да си уредим живота. Обикновените хора го уреждат по един начин, талантливите – по друг,гениалните – по трети, и светиите, и те уреждат живота си – всеки урежда живота си. Мисля, че светиите са най-близко, които най-добре са уредили живота си. Дотогава, докато човек не се научи да жертвува себе си за другите, той не може да разбере смисъла на живота. Дотогава, докато чака, другите да се жертвуват заради него, той не разбира живота.

Новият век

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

14.10.12

Одно время говорилось: «Молитесь друг за друга, чтобы исцелиться.” А в Новом учении говорится: «Любите друг друга, чтобы жить». Это будет! И оно не для всего мира, потому что в этой, третьей фазе, в третьем Адаме, прежде всего пробудятся только наиболее развитые души. Его называют Первым воскресением. Это избранные души, которые станут стимулом. Потому что будут люди, которые после тысяч лет поднимутся, а другие – отстанут на целые эпохи; чтобы их сознание преобразовалось надо работать эпохами. Мы говорим о развитых душах, которые реализуют Царство Божие на Земле.

Есть начало, но нет конца

Едно време се казваше: „Молете се един за друг, за да изцелеете“. А в Новото учение се казва: „Любете се един друг, за да живеете“. Ще бъде това! И то не е за целия свят, защото в тази, третата фаза, в третия Адам, най-напред ще се събудят само най-напредналите души. Наричат го Първо възкресение. Това са избраните души, които ще станат подтик. Защото ще има хора, които след хиляди години ще се повдигнат, а други ще има да останат с векове, защото с векове трябва да се работи, за да се преобразува съзнанието им. Ние говорим за напредналите души, които ще реализират Царството Божие на Земята.

Начало има, но край няма

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...