Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (15.10.12 - 21.10.12)


Recommended Posts

15.10.12

Каждый человек, недовольный жизнью в качестве человека, – недоволен Божественными условиями, промыслом. Что вы тогда хотите? Что вас ожидает? Вас ожидает высшая жизнь. Если вы правильно живете в этой жизни, пройдёте в более совершенную форму. Перед вами находится будущее.

Дух и материя

Всеки един човек, който не е доволен от живота като човек, той не е доволен от Божествените условия, от промисъла. Какво искате тогава? Какво ви очаква? Че вас ви очаква по-висок живот. Ако вие сте верен на този живот, който имате, ще минете в по-висока форма. Пред вас седи бъдещето.

Дух и материя

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

16.10.12

Человек страдает по двум основным причинам. Первое: он страдает, когда теряет то, что имеет в самом себе. Второе: Он страдает, когда что-то ему препятствует и он не может развить хорошее, Божественное в самом себе. Так что человеку необходимо предвидеть две вещи: Не терять то, что имеет и не задерживаться препятствиями, чтобы нельзя было развить в себе то, что вложено Богом.

Добрые вести

Човек страда от две основни неща в себе си. Първо: Той страда, когато изгубва онова, което има в себе си. Второ: Той страда, когато е спънат от нещо, че не може да развие хубавото, Божественото в себе си. Тъй щото, две неща човек трябва да има предвид: Да не губи това, което има и да не се спъва, за да не може да развие в себе си онова, което е вложено от Бога.

Добри вести

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

17.10.12

Внешние условия – это Божественные условия, среда, в которой живут люди. Те люди, которыми Вы окружены, нарочно поставлены Богом для вашего воспитания. Это важно знать, какими бы не были ваши взгляды.

Для вас каждый человек – один малый мир. И поэтому каждый человек, с которым вы входите в соприкосновение необходим для вашего подъёма. Это так – если поймете, если не поймёте – он станет причиной вашего падения. Помните это! Каждый человек с которым вы в соприкосновении и его понимаете – вас поднимет; если не понимаете – вы сами станете причиной вашего падения и нанесёте себе повреждения.

Разумный домостроитель

Външните условия, това са Божествените условия, средата, в която живеят хората. Онези хора, с които сте заобиколени, са поставени нарочно от Бога, за вашето възпитание. Каквито и да са разбиранията ви, това е важно да знаете.

За вас всеки един човек е един малък свят. И затова всеки човек, с когото дохождате в съприкосновение трябва да знаете, че е необходим за вашето повдигане. Това е ако го разберете, ако не го разберете, той ще стане причина за вашето падане. Помнете това! Всеки човек с когото сте в съприкосновение и го разбирате, вие ще се подигнете; ако не го разбирате, вие сами ще станете причина за вашето падане и ще си повредите.

Разумният домостроител

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

18.10.12

В мире мне нравятся алмазы, они – единственная мера реальной жизни.

Поскольку алмаз носишь годами на пальце, пачкаешь его, плюёшь на него, он никогда на тебя не рассердится, всегда доволен. Он говорит, когда плюёшь на него: как хороши эти слюни. Когда его моешь, говорит: как хорошо моешь. Что и не делаешь ему, он, этот алмаз, видит только хорошую сторону Теперешние люди считают себя философами добра. Кто из них до сих пор не проворчал и не сказал, что в природе присутствует нечто плохое? В природе присутствует нечто плохое. Кто вынес меру алмаза? Единственная мера твёрдости – алмаз. И за отношения алмаз – пример, он всегда доволен.

Новый человек

Харесвам диамантите в света, те са единствената мярка за реалния живот. Понеже един диамант с години да го носиш на пръста, да го цапаш, да го плюеш, той никога няма да ти се разсърди, винаги е доволен. Като го плюеш, казва: Колко са хубави тия плюнки. Като го миеш, казва: Колко хубаво мие. Каквото и да го правиш, той вижда само хубавата страна този диамант. Сегашните хора минават за философи на доброто. От тях кой досега не е промърморил, да не каже, че има нещо криво в природата. Има нещо криво в природата. Кой е изнесъл мярката на диаманта? Единствената мярка за твърдост е диамантът. И за обхода диамантът е пример, той всякога е доволен.

Новият човек

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

19.10.12

Если ты не доволен, если ворчишь – ты не алмаз. Если ты не алмаз – тебя никто не может носить. Любовь, которая ворчит – это не любовь. Знание, которое ворчит – это не знание. Чувства, которые ворчат – не чувства. Сила, которая ворчит – не сила, ничего более. То, что не ворчит – реально в мире. Человек сел, чтобы молиться Господу. Самое первое, когда идёшь к Господу – освободишь свой ум от всякого ворчания. Ты идешь к Господу со всем ворчанием и хочешь, чтобы он тебя услышал.

Новый человек

Ако ти не си доволен, ако мърмориш, ти не си диамант. Щом не си диамант, тебе никой не може да те носи. Любовта, която мърмори, това не е любов. Знанието, което мърмори, това не е знание. Чувства, които мърморят, не са чувства. Сила, която мърмори, не е сила – нищо повече. Туй, което не мърмори, то е реалното в света. Седне човекът да се моли на Господа. Че ти най-първо като идеш при Господа, ще освободиш ума си от всичкото мърморене, което има. Ти отиваш при Господа с всичкото мърморене и искаш той да те чуе.

Новият човек

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

20.10.12

Как понять какой поступок Божественный? – Когда человек не думает о себе самом, а думает о других – этот поступок Божественен. Этот человек всегда поступает по Божественному. А когда человек думает о себе самом, он всегда совершает преступление.

Всё возможно

Как да се разбере коя постъпка е Божествена? – Когато човек не мисли за себе си, а мисли за другите, тази постъпка е Божествена. Този човек всякога постъпва по Божествено. А когато човек мисли за себе си, той всякога върши престъпление.

Всичко е възможно

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

21.10.12

Некоторые люди желают жить на земле счастливо. Это – немыслимо. Сам по себе человек не может быть счастлив. Он – часть всего бытия. Следовательно, он может жить и быть счастлив только если будет в согласии с целым. Он говорит: я хочу жить для себя. Если живёшь для себя – придёт несчастье. Поскольку в счастье только для себя самого нельзя предвидеть все нужды человека. В целом – можно предвидеть. Тот свет я называю Божественным миром целого, человеческий мир – миром частей.

Большая радость

Някои хора искат да живеят щастливо на земята. То е немислимо. Човек сам по себе си не може да бъде щастлив. Той е част от цялото битие. Следователно, той може да живее и да бъде щастлив, само като бъде съгласен с цялото. Той казва: Аз искам да живея за себе си. Щом живееш за себе си, нещастието ще дойде. Понеже в щастието само за себе си не може да предвидите всичките нужди на един човек. В цялото може да се предвидят. Оня свят аз го наричам Божествения свят на цялото, човешкият свят е на частите.

Голямата радост

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...