Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (22.10.12 - 28.10.12)


Recommended Posts

22.10.12

Существует красивый, разумный мир, к которому мы приближаемся. Красота – это не нечто физическое, она принадлежит к Духовному миру. И когда собираются люди, пусть не выносят свои недостатки один перед другим, потому что с этим становятся некрасивыми; забудьте об этом. Рисуйте красивые формы: цветы, камни и горизонты. Красота уже коллективна и не является плодом усилия только одной личности, но всего общества, всего народа. Коллективное усилие даёт Красоту, как будто это здание, которое воздвигают. Одна раса создаст один красивый тип.

Дом, одежда, красота

Има един красив, разумен свят, към който се приближаваме. Красотата не е нещо физическо, тя спада към Духовния свят. И когато се съберат хората, да не изнасят дефектите си един на друг, защото с това стават грозни; забравете за това. Рисувайте красиви форми: цветя, камъни и хоризонти. Красотата е вече колективна и не е усилие само на една личност, но на цялото общество, на целия народ. Колективното усилие дава Красота, като че ли това е едно здание, което съграждат. Една раса ще създаде един красив тип.

Жилище, облекло, красота

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

23.10.12

Существует магнетичная, густая, грязная материя, которая накапливается в теле и её необходимо выбросить наружу с помощью гимнастических упражнений. Каждое утро человеку необходимо освобождаться от этой набравшейся магнетической грязи, которая прежде всего накапливается в висках и в желудке. Пахота, сеяние, копание, подметание – это всевозможные способы освобождения от неё. А и когда торговец поднимает рулоны ткани, это движение имеет целью регулировать его энергии.

Движения Добра

Има една магнетична, гъста, кална материя, която се натрупва в тялото и трябва да се изхвърли навън чрез гимнастически упражнения. Всяка сутрин човек трябва да се освобождава от тази набрана магнетична кал, която най-първо се набира в слепите очи и в стомаха. Орането, сеенето, копането, метенето са всевъзможни начини за изхвърлянето ѝ. А и когато търговецът вдига топовете плат, това движение има за цел да регулира енергията му.

Движения на Доброто

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

24.10.12

Прежде чем пожать кому-либо руку, глубоко вдохни воздух. Прежде чем куда-нибудь войти, снова глубоко вдохни воздух. Прежде чем начать говорить – наполни лёгкие воздухом и тогда говори. Хорошие ораторы дышат глубоко. Если думаете об ошибках людей – дышите глубоко, чтобы прояснить их мысль. Если человек дышит правильно и Любовь в нём проявляется правильно; если не соблюдаешь это правило – не будет результата.

Дыхание

Преди да се ръкуваш с някого, поеми дълбоко въздух. Преди да влезеш нейде, пак поеми дълбоко въздух. Преди да говориш, напълни дробовете си с въздух и тогава говори. Добрите оратори дишат дълбоко. Щом мислите за погрешките на хората, дишайте дълбоко, за да се проясни мисълта им. Ако човек диша правилно, и Любовта в него се проявява правилно; не спазваш ли това правило, няма да имаш резултат.

Дишане

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

25.10.12

Религиозному человеку необходимо быть без дома, без денег, ничего не иметь в своём кармане. Другие люди могут иметь, а религиозный – не может. Тогда я вам докажу на каком основании. Говорит: Да возлюбишь Господа всею душею твоею, всем разумением твоим, всем сердцем твоим и всею крепостию твоею. Значит не придётся любить другие дела. Если ты влюбился в Господа – не придётся ничего другого любить. Когда любишь Бога тебе не требуется ни дом, ни деньги. Господь позаботится о тебе. Это – крайний вывод. Религиозный человек силён в самом себе.

Вечер и утро

Религиозният човек трябва да бъде без къща, без пари, да няма нищо в джоба си. Другите може да имат, но религиозният не. Тогава ще ви докажа на какво основание. Казва: Да възлюбиш Господа с всичката си душа, с всичкия си ум, с всичкото си сърце и с всичката си сила. Значи да не остане да обичаш другите работи. Щом си се влюбил в Господа, да не остане нещо друго да обичаш. Като обичаш Бога тебе ни къща ти трябва, ни пари ти трябват. Господ ще се погрижи заради тебе. То е един краен извод. Религиозният човек е силен в себе си.

Вечер и сутрин

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

26.10.12

По моему мнению бедности в мире почти не существует. Вы сами создали бедность. Для каждого живого человека в изобилии послана или предусмотрена пища, но, поскольку люди не имеют Любви между собой, они не исполняют Божий закон, вследствие чего эти посланные блага не приходят на своё место. Значит, люди сами создали свои противоречия. И поэтому, если сегодня все люди решатся сами воспринимать Любовь добровольно, а не по закону или через насилие, мир будет исправлен.

Позвали Иисуса

Според мене, в света сиромашия почти не съществува. Вие сами създадохте сиромашията. За всеки жив човек е изпратена или предвидена храна в изобилие, но понеже хората нямат Любов помежду си, те не изпълняват Божия закон, вследствие на което тези изпратени блага не отиват на местото си. Значи, противоречията хората сами си ги създали. И затова, ако днес всички хора се решат сами да възприемат Любовта доброволно, а не по закон или чрез насилие, светът щеше да бъде оправен.

Призоваха Исуса

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

27.10.12

Истинный писатель находится в гармонии с природными законами и силами. Когда пишет и доходит до затрудняющего места, до трудностей, он останавливается, потому что знает, что отступил Дух. А тот, кто не понимает, начнёт рифмовать, прикладывать усилия. Пусть остановится, пусть войдёт в гармонию с природными законами и внесёт в себя поправки, чтобы Дух снова мог работать. Наблюдайте, когда самоуглубляетесь, что вам говорит Дух.

Поэзия, театр, изобразительное искусство

Истинският писател е в хармония с природните закони и сили. Когато пише и дойде до едно място на затруднение, до мъчнотия, той спира, защото знае, че Духът се е оттеглил. А онзи, който не разбира, ще почне да римува, да човърка. Нека да спре, да влезе в хармония с природните закони и да се коригира, за да може Духът пак да работи. Наблюдавайте, като се задълбочите, какво ще ви каже Духът.

Поезия, театър, художество

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

28.10.12

Для тех из Вас, кто живёт без Любви, существует разрешение внести в себя Любовь. Сейчас снова употребляю слова: вносите в себя Любовь. Любите Любовь. Это значит любить Господа со всей своей душой, всем своим сердцем, со всем своим умом, со всей своей силой. Это – закон. Но когда Моисей передавал этот закон, он был для евреев непознанным учением. Даже в теперешнем христианском мире Любовь считают за нечто очень незначительное. Люди любви – великие люди, они – высокие вершины. Это гениальные люди в мире, это талантливые люди в мире.

Любовь и безлюбие

Онези от вас, които живеете без Любов, разрешението е да внесете Любовта. Сега пак употребявам думите: внесете Любовта. Обичайте Любовта. То значи да обичаш Господа с всичката си душа, с всичкото си сърце, с всичкия си ум, с всичката си сила. То е законът. Но когато Мойсей предаде този закон, то за евреите беше едно учение непознато. Даже в сегашния християнски свят, Любовта я считат за нещо много дребнаво. Хората на любовта са великите хора, то са високите върхове. Това са гениалните хора в света, това са талантливите хора в света.

Любов и безлюбие

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...