Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За самочувствието


Ван123

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ако можем да различим истинското, ще различим и фалшивото.

Откъде всъщност идва самочувствието? То е пряко свързано с вътрешната духовната сила на човека, с неговата психична енергия. Знаем, че с тази енергия могат да се побеждават болести, да се въздейства благотворно на цялото обкръжение, дори да се променя климатът в определена област... Това всъщност свързвам със самочувствието – запаса от психична енергия. А енергията се натрупвам когато водим живот според повелите на духа. Всяка несъответстваща мисъл или действие намаляват запаса от психична енергия и понижават нейното качество. Така човек губи бодрост и жизненост, и в крайна сметка се разболява. На физически (етерен) план духовната енергия е прана, даваща живот на всички форми. Всички знаем как праната се отразява на тонуса и самочувствието ни. Както физическото тяло се нуждае от храна и въздух, а етерното от прана, така и висшите принципи се нуждаят от хранене, т.е. от обмен с обкръжението и с цялото. Само в хармония с цялото човек може да притежава сила и самочувствие, когато духовната енергия се движи свободно. Всъщност това определя и доколко самият човек е свободен. ...

Линк към коментар
Share on other sites

Хората приемат физически впечатления от своето обкръжение чрез своите сетива. Долавят желанията и мислите на околните. Но как ще интерпретира тези въздействия зависи изцяло от човека. Той може да влезе в контакт с тях, но те дори и да допринесат за неговото самочуствие, то ще е временно - измамно. Или може да ги отхвърли и замени с нещо по-възвишено, идващо от истинската му същност и да затрепти в унисон с Него - истинското си Аз, в унисон със своите Братя, в унисон с Учителя.

Животът е изпълнен със Светлина, другото е илюзия.

Сърцето няма да ни подведе! Нека му се отдадем!

:thumbsup2:

Трябва да излезем от суетата на битието.

И да намерим своето място в еволюиращата вселена.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Може да е от зодията, а може и да не е... но аз не познавам дева с високо самочувствие , нито пък лъв с ниско :)

Дъщеря ми е дева с високо самочувствие, а аз - лъв с ниско.

Нейният асцендент е във везни, луната - в скорпион, а годината според китайския зодиак е на заека /"Той е надарен, умерено амбициозен, приятен за компания, дискретен и най-важното - добродетелен. Зайците обичат обществото и обществото ги обича. Жените под този знак ще блестят във всички занятия, които изискват добър вкус, контактност, представителност. "/

Аз имам асцендент рак, луната ми е във везни, а според китайския календар съм куче /"Рядко привлича отведнъж вниманието, но никой не умее да слуша като него. Философ и моралист, Кучето подхожда сериозно към всяко нещо в живота. Винаги е малко "скитник", който лесно се лишава от парите и комфорта, но остава верен на идеалите си."/.

Като дете обаче бях дълбоко убедена в превъзходството си над другите и ми беше необходимо време, за да допусна /пак поради превъзходния ми ум, ха-ха-ха!/, че съществува вероятност някой друг в някое отношение да е по-добър от мене. Очевидно не съм си повярвала достатъчно, защото след това получих от живота доста шамари, които ме поведоха към пътя на смирението, което за един лъв практически не е лесно постижение.

Линк към коментар
Share on other sites

Може да е от зодията, а може и да не е... но аз не познавам дева с високо самочувствие , нито пък лъв с ниско :)

Дъщеря ми е дева с високо самочувствие, а аз - лъв с ниско.

Нейният асцендент е във везни, луната - в скорпион, а годината според китайския зодиак е на заека /"

...

Леле, ти сериозно ли? Аз също съм дева с асцендент везни, луна в скорпион и заек по китайския календар. И майка ми е лъв. Е при нея самочувствието си е съвсем лъвско, но и на мен никак не ми липсва. Абе въобще колкото деви знам (а те не са малко) все са с високо самочувствие.

Линк към коментар
Share on other sites

:)Аз съм Стрелец с асцедент Рак,но си имам самочувствие и не се чувствам виновна за това.

Според мен зодията не е от първостепенно значение за самочувствието на човека.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...