Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (19.11.12 - 25.11.12)


Recommended Posts

19.11.12

Вы окружены многими существами, стоящими намного выше вас по своей интеллигентности. Они всегда готовы вам помогать. Эти существа видимы и невидимы. Те, которые невидимы, внушат вам какую-то мысль и вы скажете: Мне пришла в голову хорошая мысль. Какое-то существо прошло рядом с вами и передало эту мысль. В другой раз имеете необходимость от какой-нибудь пищи – это существо вам нашептывает, что себе сготовить. И вы удивляетесь: пока ранее думали, что сготовите и остановились на чем-то – после внезапно изменяете [решение] и купите или виноград или груши – проведёте этот день с каким-то плодом. После же вам нашепчут какую книгу читать и т.д.

Не заботьтесь о своей жизни

Вие сте заобиколени с много същества, които по своята интелигентност седят много по-високо от вас. Те са готови всякога да ви помагат. Тези същества са видими и невидими. Онези, които са невидими, ще ви внушат някоя мисъл и вие ще си кажете: Дойде ми на ум една хубава мисъл. Някое същество е минало покрай вас и ви е предало тази мисъл. Друг път имате нужда от някаква храна, това същество ще мине покрай вас и ще ви нашепне какво да си сготвите. И вие се чудите – докато по-рано сте мислили какво да си сготвите и сте се спрели на нещо, после изведнъж изменяте и ще си купите или грозде, или круши – ще минете този ден с някакъв плод. После пък ще ви нашепнат каква книга да четете и т. н.

Недейте се грижи за живота си

Линк към коментар
Share on other sites

20.11.12

Ангелы держат экзамены через нас, им дают задачи по отношению к человечеству, и если мы правильно сделаем свою работу и они выполнили свою задачу. Когда совершенные обращают одного к Богу, он – их ребёнок. Тогда под словами «рождённые Богом» понимаем, что Ангелы имеют детей через обращение душ к Богу. Иначе они не имеют необходимости в женитьбе, потому что, если вступят в брак, всё потеряют.

Да пробудим её вовремя

Ангелите държат изпит чрез нас, дават им задачи по отношение на човечеството и ако ние свършим правилно работата си, и те са издържали задачата си. Когато съвършените обърнат едного към Бога, той е тяхното дете. Тогава под думите „родени от Бога“ разбираме, че чрез обръщане на душите към Бога Ангелите имат деца. Иначе те нямат нужда от женитба, защото, ако я направят, ще изгубят всичко.

Да я събуди навреме

Линк към коментар
Share on other sites

21.11.12

Новое учение, учение Христа состоит в следующем законе: «Где двое или трое собраны во имя Моё, там и Я посреди них». Потому что муж и жена, это части цельного человека. Муж одна половина, жена – другая половина. Следовательно, муж и жена, собранные вместе, это человек, а посреди них Бог. Это значит трое, собранные в одно имя.

Если муж и жена соберутся вместе, то у них будет ребенок. Ребёнок – это третий, это идейная Любовь матери и отца. Человек даст условия семье. И когда придёт Бог, это Божественное, это новая семья, которую необходимо создать.

Блажен, кто вкусит хлеба в Царствии Божием

Новото учение, учението на Христа седи върху следния закон: „Дето са двама или трима, събрани в Мое име, там съм и Аз между тях“. Защото мъжът и жената, това са части на целия човек. Мъжът е едната половина, жената е другата половина. Следователно, мъжът и жената, събрани заедно, това е човекът, а между тях вътре е Бог. Това са значи тримата, събрани в едно име. Щом се съберат мъжът и жената заедно, те имат дете. Детето е третият, това е идейната Любов на майката и на бащата. Човекът ще даде условията на семейството. И като дойде Бог, това е Божественото, това е новата фамилия, която трябва да се създаде.

Блажен, който яде хляб в Царството Божие

Линк към коментар
Share on other sites

22.11.12

Если отец не питается пищей любви и если мать не питается пищей знания, и если ребёнок не питается пищей истины, они реально не существуют. Отец теряет реальное существование, мать теряет своё реальное существование и ребёнок теряет своё реальное существование. А нереальные вещи производят тысячи изменений и несчастий.

Новый человек

Ако бащата не се храни с храната на любовта и ако майката не се храни с храната на знанието и ако детето не се храни с храната на истината, те не са реални. Бащата изгубва своята реалност, майката изгубва своята реалност и детето изгубвасвоята реалност. А нереалните неща произвеждат хиляди промени и нещастия.

Новият човек

Линк към коментар
Share on other sites

23.11.12

Трудности, встречаемые нами в жизни зависят от нашего роста. Насколько больше вырастаем, настолько увеличиваются и трудности. Возьмите, например, одну девушку, вышедшую замуж за молодого человека – и молодой человек строит иллюзии, что она его любит. Так как Любовь — прогрессивный процесс, молодому человеку необходимо знать, что эта любовь постепенно изменится. Я говорю этому молодому человеку, что самое многое через один-два или три года эта любовь изменится, уменьшится на одну треть от первоначальной. Ещё после трёх лет эта любовь уменьшится ещё на одну треть, пока, в конце концов, ничего от неё не останется. И этот человек удивляется, что стало с любовью, в чём причина, что её нет. Этот муж ни в малейшей степени не предвидел, что у жены есть способности, чувства, которым ей необходимо дать ход, чтобы проявились, развивались. Он думает только о себе, не подозревая, что она создана не только для того, чтобы ему готовить. Он не входит в её положение.

Благоприятный Господний год

Мъчнотиите, които ние срещаме в живота си зависят от нашето растене. Колкото повече израстваме, толкова и мъчнотиите се увеличават. Вземете запример, една мома се оженва за един момък и момъкът си прави илюзии, че тя ще го обича. Понеже Любовта е в прогресивен процес, момъкът трябва да знае, че тази любов постепенно ще се измени. Аз казвам на този момък, че най-много след една–две, или три години тази любов ще се измени, тя ще се намали, с една трета от първоначалната. След още три години, тази любов ще се намали с още една трета, докато най-после нищо не остане от нея. И този човек се чуди какво стана с любовта, коя е причината, че я няма. Този мъж ни най-малко (няма) предвид, че тази жена има в себе си способности, чувства, желания, на които и тя трябва да даде ход да се проявят, да се развият. Той мисли само за себе си, без да подозира, че тя не е създадена само да му готви. Тъй не влиза в положението ѝ.

Благоприятната Господня година

Линк към коментар
Share on other sites

24.11.12

Вы сейчас думаете, что я желаю имеющим мужей жёнам не жить в ладу с мужьями. Нет, я считаю истинным браком такой: у одного мужа – одна жена, даже никогда в ней не сомневается. Сколько бы мужчин не любила, никогда не входит в его любовь мысль, что она может совершить какое-то преступление. Это – благородный муж. В голове жены, муж которой ходит повсюду, мысль о том, что он может совершить преступление, не возникает. Это называю друг. Муж и жена не могут совершать преступление.

Новое в жизни

Вие мислите сега, че аз искам онези, които имате мъже и жени да не живеят с мъжете си добре. Не, аз считам истински брак онзи: един мъж има една жена, че никога да се не съмнява. Колкото мъже да обича, никога не влиза една мисъл в неговата любов, че тя може да направи някакво престъпление. Този е благороден мъж. Една жена, която има един мъж той да ходи навсякъде, и в главата ѝ да не влиза мисълта, че той може да направи някакво престъпление. Това наричам другар. Мъжът и жената не могат да направят престъпление.

Новото в живота

Линк към коментар
Share on other sites

25.11.12

Некоторые люди женятся или выходят замуж, но это по форме, это фикция. На земле нет ни одного человека, который бы был женат или был бы замужем. Пожениться подразумевает бессмертие. Когда две души поженятся, они сливаются, становятся бессмертными, не пропадают. Целая вселенная открывается для них. И когда поженятся – отбывают на прогулку; это – царское путешествие, им дают билет. Ты – бессмертен со своей возлюбленной и начнёшь посещать вселенную. Сейчас твоя возлюбленная умирает, теряешь возлюбленную и думаешь, что женат.

Говорю: Пожениться – это высокое положение. Пожениться – значит стать бессмертным.

Сочтённые волосы

Някои хора се женят, но то е по форма, то е фикция. На земята няма нито един човек, който да е оженен. Женитбата подразбира безсмъртие. Когато две души се оженят, те се сливат, безсмъртни стават, не се изгубват. Цялата вселена се отваря за тях. И когато се оженят, отиват да се разхождат, то е царският воаяж, дават им билет. Ти си безсмъртен със своята възлюбена и ще започнеш да посещаваш вселената. Сега твоята възлюбена умира, изгубваш възлюбената си и мислиш, че си женен.

Та казвам: Женитбата е едно високо положение. Да се жениш, значи да станеш безсмъртен.

Преброените косми

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...