Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънища с продължение


Recommended Posts

Една вечер сънувах нещо, събудих се за малко, след това заспах отново и сънят ми почна точно от там от където беше прекъснал. Почувствах се странно като се събудих и разбрах какво е станало.

Моя позната ми е споделяла, че има сънища, които в продължение на седмици се развиват и допълват – добавят се нови сцени, нови събития, направо като сънен сериал....

Случвало ли ви се е да сънувате сънища с продължение? Ако да колко често и бихте ли ги споделили?

Как според вас се обеснява тази човешка способност?

Можете ли съзнателно да предизвиквате продълженията?

Как ги тълкувате тези сънни сериали? И как влияят на будния ви живот?

Предупреждавали ли са ви за нещо важно?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Аз определено съм имала сънища с продължение, но не толкова често като всяка седмица да речем, обикновено това е бил много вълнуващ ме сън, сън който ме е трогнал дълбоко и събуждайки съм под силното му влияние и като легна пок си казвам дано сега да го продължа и евентуално той продължава..

Аз си го обяснявам по следния начин,...на под съзнателно ниво ти искаш да го продължиш, защото това е нещо което те е развълнувало и когато стигне донякъде съня ти вече имаш отговор и той спира до там.... :)

но чак като филм от няколко серии не съм разигравала определено :dancing yes::whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

<_<:) , много често си продължавам сънищата , затварям очи и съм пак там . Независимо дали мястото е хубаво или не , просто , ако почувствам , че трябва да се върна , си се връщам .

Един сън , който беше нещо като огромен низ от информация на бързи обороти .

Сънувах цели 3 години от живота си насън . И много се смях като се събудих .

Толкова невъзможни ми се струваха нещата от съня . Но те , малко по малко започнаха да се случват . Затова постоянно имам чувството , че имам дежаву .

А аз всъщност си припомням нещата едно по едно , защото си беше доста информация за една нощ . :hmmmmm::sorcerer::hmmmmm:<_<:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

ами и аз имах такава поредица от сънища, но беше по-скоро "сериал" :)

Когато бях дете сънувах, че съм полицай, който преследва лошите и всяка вечер имаше нов "епизод". Почти всички бяха смислено завършени.

Другото-продължение на съня в същата вечер- също ми се е случвало. Особено когато някой се опитва да ме събуди, а аз сънувам някакъв страхотен сън, който направо не мога да оставя незавършен. Само че при мен става съзнателно и после закъснявам за работа :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Когато служех в армията, в Плевен, веднъж реших да постя.

Не бях ял четири дни когато при тичане паднах от известна височина върху тилната част на главата.

Спомних си и за 2 - 3 часа задържах в паметта си сънищата си от последните няколко месеца преди тази случка.

Те образуваха логичен живот в едно по-красиво и по-добре уредено място от нашия земен свят. Хора там почти няма.

Мястото беше земен астрален свят в по-високото измерение, в сънищата си живеех сред дървета, реки и езера.

Всички те и небето там са с красиви пастелни цветове.

RTF426~Water-Lillies-Posters.jpg

:)

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Макар и рядко, съм имал такива сънища; освен пордължаването на сценария в друг сън, случвало ми се е в самия сън да предчувствам какво ще последва и то е ставало, т.е. нещо като интуиция за по-нататъшния развой на самия сън. :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Като бях малка бях сънувала, че слизам или се катеря до нашата тераса на 9-я етаж, изкачвайки се по терасите на съседите от външната страна на блока - без да падам, просто го можех. След години, когато бях забравила за този сън се случи да сънувам как си спомням, че съм го правила преди - и го изпробвах на сън - да, вярно, че можех да се катеря и слизам по терасите! Като се събудих бях учудена как в съня си съм си спомнила нещо, което съм сънувала отдавна и което бях забравила.

Това не е точен пример за сънища с продължение май, но мисля, че е интересен пример.

На вас случвало ли ви се е нещо подобно?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Deja vu насън. Да. И в съня си зная не само, че това е сън и съм го сънувала, но и зная какво ще последва, трудно ми е да го предам точно, но някак като че ли всичко се случва едновременно, уж последователно, а едновременно е изживяването на нещата. Губи ми се времето в събитията, но те все пак имат своя ход, не мога да го обясня добре.

Линк към коментар
Share on other sites

Deja vu насън. Да. И в съня си зная не само, че това е сън и съм го сънувала, но и зная какво ще последва, трудно ми е да го предам точно, но някак като че ли всичко се случва едновременно, уж последователно, а едновременно е изживяването на нещата. Губи ми се времето в събитията, но те все пак имат своя ход, не мога да го обясня добре.

Да, и при мен е така. Аз имам един такъв сън, който периодично се повтаря - същия е и не е, както казваш ти - случва се хем паралелно, хем последователно. В моя сън неизменно присъства идеята за Буда - винаги има негова статуя, често в храм, но не винаги.

Имаш ли обяснение за това?

Линк към коментар
Share on other sites

Знаете ли тази история:

''Ведъж един мъдрец сънувал, че е пеперуда. След като се събудил, дълго се чудил дали е човек, който е сънувал, че е пеперуда или пеперуда сънувала, че е човек.,,

Следващия път когато видите усмихнат човек,кой знае може би виждате пеперуда да се усмихва в съня си а когато видите усмихната пеперуда може да е човек усмихващ се на сън.Кои знае...:)

Линк към коментар
Share on other sites

Deja vu насън. Да. И в съня си зная не само, че това е сън и съм го сънувала, но и зная какво ще последва, трудно ми е да го предам точно, но някак като че ли всичко се случва едновременно, уж последователно, а едновременно е изживяването на нещата. Губи ми се времето в събитията, но те все пак имат своя ход, не мога да го обясня добре.

Да, и при мен е така. Аз имам един такъв сън, който периодично се повтаря - същия е и не е, както казваш ти - случва се хем паралелно, хем последователно. В моя сън неизменно присъства идеята за Буда - винаги има негова статуя, често в храм, но не винаги.

Имаш ли обяснение за това?

Да, имам, предполагам каквото е и твоето :) - очевидно е :v: . Минах вече от там, сега съм тук. :D И ми е още по-хубаво.

Но това дали е повтарящ се сън с продължение, вероятно да ;) .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте...аз също искам да споделя за своите сънища...или по точно за един конкретен, който сънувам от няколко години няколко пъти в годината.Този сън е свързан с едно момиче, което познавам от моето детство, което ми беше мн.добра приятелка (Ирина) и живее в др.държава.Аз прекарвах ваканциите си там и така цяло лято бяхме заедно. С годините нещата се промениха, аз вече не пътувам там, с времето загубихме контакт, въпреки, че писах писма, търсех такъв контакт. А съня е следния: сънувам, че съм на това място, на което съм прекарвала ваканциите си (намира се е Русия , едно селце) и търся моята приятелка, вървя, тичам, но усещането е сякаш тичам на едно и също място, хабя много енергия, но никога не мога да я открия. Търсенето се състои в ходене от място на място - съзнанието ми помни местата на които сме били,къде е живяла тя...и така винаги се събуждам преди да я открия...Имам усещането, че има нещо недоисказано, че трябва да се срещнем...това е само чувство.Не съм сигурна дали съня ми има тълкуване и какво е то. Имам усещането, че трябва да се върна на това място и да довърша това търсене. Сигурно звучи абсурдно, но аз така се чувствам всеки път след като съм сънувала този сън. :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте...аз също искам да споделя за своите сънища...или по точно за един конкретен, който сънувам от няколко години няколко пъти в годината.Този сън е свързан с едно момиче, което познавам от моето детство, което ми беше мн.добра приятелка (Ирина) и живее в др.държава.Аз прекарвах ваканциите си там и така цяло лято бяхме заедно. С годините нещата се промениха, аз вече не пътувам там, с времето загубихме контакт, въпреки, че писах писма, търсех такъв контакт. А съня е следния: сънувам, че съм на това място, на което съм прекарвала ваканциите си (намира се е Русия , едно селце) и търся моята приятелка, вървя, тичам, но усещането е сякаш тичам на едно и също място, хабя много енергия, но никога не мога да я открия. Търсенето се състои в ходене от място на място - съзнанието ми помни местата на които сме били,къде е живяла тя...и така винаги се събуждам преди да я открия...Имам усещането, че има нещо недоисказано, че трябва да се срещнем...това е само чувство.Не съм сигурна дали съня ми има тълкуване и какво е то. Имам усещането, че трябва да се върна на това място и да довърша това търсене. Сигурно звучи абсурдно, но аз така се чувствам всеки път след като съм сънувала този сън. :hypocrite:

Може би трябва да го направиш, ако имаш възможност. Или поне да намериш начин да се свържеш с твоята приятелка.

Да, имам, предполагам каквото е и твоето :) - очевидно е :v: . Минах вече от там, сега съм тук. :D И ми е още по-хубаво.

Но това дали е повтарящ се сън с продължение, вероятно да ;) .

Не знам какво е, никак не ми е очевидно :) Много е хубава историята за мъдреца и пеперудата, но тези сънища, макар и спокойни, и приятни, оставят у мен същото усещане, както у и мъдреца. Сънищата ми от последните 6 месеца са толкова ясни, че нямам нужда дори да ги записвам, помня всичко - сякаш са се случили в паралелен живот. Случва ми се например случки, които са се случили в съня ми, да оставят спомен за реално събитие у мен - например, оставила съм някъде предмет в съня си и в реалността го търся на същото място и когато не го намеря, осъзнавам, че е спомен от съня. Като цяло не успявам да се почувствам комфортно с моите сънища.

Как можем да спрем да сънуваме повтарящите се сънища? Можем ли?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте,от по горните публикации пишеше че сънищата с продължения са хубави,но при мен не е така.Всяка нощ сънувам кошмар с продължение,като сериал.Първия път ходих в коридор и нямаше нито една врата.След някаде една минута имаше прозорец на който пишеше "Пази се от себе си,опасна си".Изобщо не схванах смисъла на това съобщение ,но до прозореца имаше врата и влязох.В следващата секунда се озовах в лудница където имаше някакъв психопат който убиваше хора подред и тръгна към мен,точно тогава се събудих.На следващата нощ заспах и отново същата лудница,същия психопат.Точно преди да ме стигне на стената се изписа "Трябва да умреш".След малко психопата се превърна в най-добрата ми приятелка и тя ми каза "Имаш ми доверие,трябва да умреш,ти си опасна".И това всяка нощ в продължение на 2 седмици.Вече мина 1 седмица от тогава и вчера вечерта сънувах отново продължение на онези сънища.Немога да си го обясна и ако може някой да ми каже как да се отърва от този кошмар.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

При мен сънят с продължение е малко по-особен, дори не знам дали се казва "с продължение" : от 3-4 години, горе долу веднъж годишно сънувам, че отивам на едно място, което мисля, че се намира в Щатите. Всеки сън е отиване там, но все едно по различно време. Веднъж там имаше влакова линия и беше пълна пустош, веднъж имаше нещо като колиби, в които търсех един човек, който всъщност търся всеки път, но не винаги намирам.

Последният път имаше къща, и стая, която аз познавах, знаех, че съм живяла там и ме е нямало много време. Даже се чудех дали някой е живял там след мен, и започнах да отварям чекмеджета и шкафове, от любопитство. В едно чекмедже намерих мой билет от по-предишно идване, но също и чужди дрехи, и се учудих как хората, които са живяли там, дори не са изхвърлили билета. Отново търсих същия човек, но този път не го намерих.

Случвало ми се е и в други сънища, да се връщам на места, които познавам от съня си, но не познавам в реалния си живот.

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Mukhtar.Много е интересно това,което споделяш.Може би тези ежегодни сънища са твоите връщания към минали животи .Напоследък все повече хора споделят подобни преживявания ,което означава ,че наистина светът се променя ,ние се променяме,завесата изтънява и връзката между минало,настояще и бъдеще става доста осезаема .Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Интересно ми е и на мен, да, но не знам дали е свързано с минал живот. А и не разбирам много "спомените" за минали животи : правила съм си веднъж ретроспекция под хипноза и си спомних за един живот. Беше много силно изживяване, като имам време, ще го споделя в другата тема за миналите животи.

Въпросът ми е - ако приемем, че сме имали безброй минали животи, когато сънуваме или си правим ретроспекция, кой от тези животи виждаме и защо точно него? Кой "решава" какво точно да си спомним, да сънуваме и защо?

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...