Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ако резултатите са неясни, то целите....?!


B__

Recommended Posts

И как точно работи при теб будистката методология?
Тя включва стъпки които са описани в различни традиции. При мен работят тези които не въвеждат нови и абстрактни термини и които навеждат вниманието към конкретни неща като тялото, взаимодействието между обектите, успокояване на ума. Базисните понятия са стремежа към щастие във всяка изява ма всички същества, празнотата на всичко и същевременно закона за кармата която не позволява на съзнанието да се освободи от ангажирането и желанието. Традицията Теравада е базисна и ясна. Темата е обширна, но главното е да бъде винаги конкретна в контекста на всекидневния живот, тогава стъпките следват една след друга.
Линк към коментар
Share on other sites

Абсолютно, абсолютно. Менталните игри само губят времето. 

 

Аз не ти правех изводи. Казах ти нещо, до което практически съм стигнал . 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Относно това дали трябва да се стремим да сме по-добри. Казах, че е вредно да се стремим да сме по-добри.


От "Топли чувства и светли мисли":

"...Казано е в Писанието: „Не убий!“ Това значи: Не слагай препятствия на пътя на Божията Любов. Не слагай препятствия на Божията Истина и Правда. Не слагай препятствия на живота си, на светлината и свободата, дадени от Бога. Не ограничавай висшето съзнание в себе си. – „Искам да стана по-добър.“ – Не желай това. Не е необходимо, сега именно, да бъдеш по-добър. – Защо? – Защото живееш в преходен свят. Щом си спечелил малко пари и си ги сложил в банка, не мисли повече дали си праведен, или не. Колкото повече мислиш, толкова повече ще се обвиняваш. Мисли за Божията Любов, за Божията благост. За себе си никога не мисли. ..."

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...