Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (25.02.13 - 03.03.13)


Рассвет

Recommended Posts

25.02.13

 

Все люди Любви красивы. Когда тебя любят и ты любишь – всегда становишься красив, но в этих случаях есть различие в красоте. Когда любишь – станешь красивым одним образом, а когда тебя любят – другим. Когда любишь – будешь мужчиной. Когда тебя любят – будешь женщиной. Когда любишь – будешь развивать свой ум. Когда тебя  любят – будешь развивать своё сердце.


Любишь и тебя любят

 

 

Всички хора на Любовта са красиви. Когато те обикнат и когато обичаш, винаги ставаш красив, само че в двата случая има разлика в тази красота. Когато обичаш ще станеш красив по един начин, а когато те обичат, ще станеш красив по друг начин. Когато обичаш, ще бъдеш мъж. Когато те обичат, ще бъдеш жена. Когато обичаш, ще развиваш своя ум. Когато те обичат, ще развиваш своето сърце.


Да обичаш и да те обичат

Линк към коментар
Share on other sites

26.02.13
 
В одиночку человек ничего не может сделать. Когда, в данном случае, вы делаете что-то по своей воле, вы не находитесь в законе Любви. Я отрицаю, что Любовь произошла по человеческой воле. Любовь – это акт [проявления] Божественного в человеке. Когда ты зажжёшься от Любви – это Божественное, действующее в тебе. Писание говорит, что Бог [присутствует] и в животных и в людях. Любовь держится на Божественном творящем импульсе. Когда и животные дойдут до работы в них этого Божественного импульса, их  природа [сущность] совсем изменится.

Любишь и тебя любят


Сам в света човек нищо не може да направи. Когато в даден случай вие правите нещо по своя воля, вие не сте в закона на Любовта. Аз отричам, че Любовта произтича от човешката воля. Любовта е един акт на Божественото в човека. Когато ти се запалиш от Любов, това е Божественото, което действува в тебе. Казва Писанието, че Бог е и в животните, и в хората.  Любовта се дължи на Божествения импулс, който твори. Когато и животните дойдат до този Божествен импулс да работи в тях, съвсем се изменя и тяхното естество.

Да обичаш и да те обичат

Линк към коментар
Share on other sites

27.02.13

Каждый человек, который не может сдерживаться, не имеет любви. Если любовь более слаба  от этого напора, какова эта любовь?
...Под Любовью понимается всякая разумная жертва. Под словом любовь я понимаю  совершение всякой разумной жертвы, которую можешь принести для кого-то. Не глупая  жертва, но разумная. Это – любовь.

Старое и новое

 
Всеки човек, който не може да се въздържи, той няма любов. Ако любовта е по-слаба от онзи  напор, каква е тази любов?

...Любовта разбира всичката разумна жертва. Под думата любов аз разбирам да дадеш  всичката разумна жертва, която може да направиш заради някого. Не глупава жертва, но  разумна. То е любов.

 Старото и новото

Линк към коментар
Share on other sites

28.02.13

Цитируют Писание: «в одном теле». Под одним телом понимается одинаковая любовь. Если ты меня любишь, как я тебя люблю, то мы одно тело. Если я не люблю тебя, как ты меня любишь, то не одно тело. Тело – в любви. Этому телу, в котором необходимо жить, нужно быть таким большим, как целая Земля, чтобы не ощущать стеснения. Ты  находишься на одном полюсе, на северном полюсе, твоя возлюбленная – на южном полюсе, и вы воркуете. Если дойдёте до экватора, в одно место, будет ссора.
 
Новый век
 
 
Цитират от Писанието: „в едно тело“. В едно тело подразбира еднаква любов. Ако ти ме  обичаш, както аз те обичам, то е едно тело. Ако аз не те обичам, както ти ме обичаш, то не е едно тело. Телото е в любовта. Това тело, в което трябва да живеем, трябва да бъде толкова голямо, колкото цялата земя, да не се усещаме стеснени. Ти да си на единия полюс, на северния полюс, твоята възлюблена на южния полюс и пак да си гугуцате. Щом дойде на екватора, на едно място, ще има караница.

Новият век

Линк към коментар
Share on other sites

01.03.13


В каком народе вы не находитесь – всегда будете испытывать влияние этого народа. Это значит, что вы не можете быть такими независимыми как народ. Например, чем отличается болгарин, как народ? Болгарин отличается большой твёрдостью. ...Твёрдость – это Божественное чувство в человеке. ...Когда у человека развита твёрдость, она существует в связи с силой воли.

 

Жизнь более драгоценна


 

В който народ и да сте вие всякога ще се влияете от качествата на този народ. Значи, вие не можете да бъдете така независими като народ. Например, с какво се отличава българинът, като народ? Българинът се отличава с голяма твърдост. ...Твърдостта е Божествено чувство в човека. ...Когато твърдостта у човека е развита, тя е във връзка със силата на волята. 

 

Животът е по-драгоценен

Линк към коментар
Share on other sites

02.03.13

 

Главные болгарские народные песни вышли из святилища. Песни, исполняемые в круге хоро, были первоначально религиозными песнями и после того их превратили в другие.

[Музыкальный]Такт болгар – 7/16. Это – такт Сатурна. Такт 7/16 в болгарской музыке показывает бескорыстие, желание всем служить.

 

Болгарские народные песни и «Солнечные лучи»

 


Основните български народни песни са излезли от светилището. Там, където се хващат на хоро в кръг и пеят, това са били първоначално религиозни песни и след това са ги превърнали в други.

Тактът на българите е 7/16. Това е Сатурнов такт. Тактът 7/16 в българската музика показва безкористие, желание да се служи на всички.

 

Български народни песни и "Слънчеви лъчи"

Линк към коментар
Share on other sites

03.03.13


Вы все верите в исторического Христа, пришедшего на землю проповедовать людям, учившего их, но никто из вас не сделал решительный опыт, чтобы видеть, в чём состоит его учение, приложить и испытать его. Вы только считаетесь христианами, как считаетесь болгарами. Говорите: Я – болгарин. Что ты сделал для Болгарии? Вы только носите имя – болгарин. Я считаю болгарином того, кто может помогать болгарам. Я называю болгарами тех, кто могут друг другу взаимно помогать. А сегодня существуют болгары,  останавливающие дела.


Разумный домостроитель

 

 

Всички вие вярвате в историческия Христос, който е дошъл на земята да проповядва на хората, учил ги е, но нито един от вас не е направил един решителен опит – да види в какво седи неговото учение, да го приложи и опита. Вие минавате само като християни, както минавате като българи. Казвате: Аз съм българин – че какво си направил за България? Вие само носите името българин. Аз считам българин онзи, който може да помогне на българите. Аз наричам българи онези, които могат взаимно да си помагат. А сега има българи, които спъват работите.

 

Разумният домостроител

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...