Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Идеен проект "Безусловен Базов Доход за всеки Българин"


Galina Hristova

Recommended Posts

Напълно споделям казаното от Зара.

 

Със сегашната система на социални помощи по-скоро се демотивират и маргинализират част от хората, отколкото обратно. Опасявам се, че някои от хората по този начин активно са подпомагани да отпаднат от еволюционния план (ще го кажа директно - това за мен са действия на черната ложа).

 

Доколко успешно и как ще им се противопоставим е важният въпрос. Виждам, че на някои хора веднага им звънна камбанката в тази насока, например Донка пусна тема, като контрапункт на тази. Моите адмирации за такива хора като нея, но за съжаление много други хора, включително тук участващите в този Портал за съзнателен живот, се впускат по наклонената плоскост на един съмнителен популизъм. Съзнавам, че звучат много съблазнително такива идеи, като: дайте да подсигурим хората, хайде да ги избавим поне от стреса за осигуряване на насъщния и тем подобни. Но, още ведъж моля, замислете се по-дълбоко - как ще се отрази реално това на хората?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

.......

Доколко успешно и как ще им се противопоставим е важният въпрос. Виждам, че на някои хора веднага им звънна камбанката в тази насока, например Донка пусна тема, като контрапункт на тази. Моите адмирации за такива хора като нея, но за съжаление много други хора, включително тук участващите в този Портал за съзнателен живот, се впускат по наклонената плоскост на един съмнителен популизъм........

От сутринта ме занимава въпросът за същото. Как да избегнем влиянието на разни съмнителни сили?

Отговорът е, че като се концентрираме към силата, която искаме.

Методът е даден от Учителя като "Законът на двете минути". На метода се натъкнах по друг начин, но като стигнах до него през Учителя, осъзнах дълбокото му значение.

http://www.beinsadouno.com/old/practice.php?id=2

"Сега като ученици, пред вас седи великата задача всяка сутрин да употребите две минути от времето си за връзка с великото космическо съзнание. Две минути през деня, използвани правилно, съставят истински ден.

.....Първата минута ще мислите за Любовта си към Бога, а втората минута - за Любовта си към ближния си.....

.....

Който е готов да изпълни този закон, той е ученик.

Първата минута ще мислите върху първия закон: “Да възлюбиш Господа Бога твоего с всичката си душа, с всичкото си сърдце, с всичкия си ум и с всичката си сила!” Ще мислите само върху тия два закона, а всичко друго ще оставите настрана. Ще мислите само - нищо друго. Кашлици, смущения, болки - всичко ще забравите. Ще забравите даже и да дишате - всичко трябва да спре. - Може ли да стане това? - В Бога всичко е възможно."

Учителя дава това като закон.

Даже се чудя дали това не заслужава и тема да се пусне за него.

Линк към коментар
Share on other sites

От сутринта ме занимава въпросът за същото. Как да избегнем влиянието на разни съмнителни сили?

Отговорът е, че като се концентрираме към силата, която искаме.

.....

Даже се чудя дали това не заслужава и тема да се пусне за него.

 

:3d_137:

 

Напълно си заслужава. Черната ложа и съмнителните сили са подфорум Езотерика.

Линк към коментар
Share on other sites

За да се въведе този ББД ще трябва да се спрат пенсиите, плащанията по майчинството , детските добавки и всякакви други социални помощи.

От друга страна ще трябва  да се повиши ДДС и акцизи, което ще доведе до повишаване на цените на всички стоки и услуги.

Така всеки ще има някакъв доход - минимален, но с него почти нищо няма да може да си купи, дори и да работи и да получава допълнително и някаква заплата.

Бедността ще бъде повсеместна.

Ако ще навлизаме в нова епоха с нова шеста раса, то ББД не е входната врата

Линк към коментар
Share on other sites

Добро утро.

 

По изчерпателен отговор, на въпросите ви, от това не мога да дам:

 

 

Идея за разбиране и вникване в Проект "ББД за всеки Българин"

by Никола Дамянов (Бележки) on 13 март 2013 г. в 18:18

 

Познавам много добри, отговорни и загрижени Българи, които ми пишат на лични и споделят трудностите си около възприемането на Проекта. Всички те подкрепят и прегръщат Идеята, но се опасяват, че не могат да я обясняват и защитават... Притесненията им основно са в насока - че те не са специалисти и икономисти, и нямат капацитет да разясняват същността на ББД?! 

ВАЖНО уточнение в тази насока - Проекта представлява "СКЕЛЕТА" на механизма на въвеждане на ББД! Това е НАШИЯТ Български "скелет", който е съобразен с нашите условия и икономика! Тоест - Проекта дава  Принципите, които трябва да се спазват, за да може държавата да не се разпадне (фалира!), ако се въведе ББД, чрез държавният бюджет! (теорията са я доказали германците!)

В този смисъл - ВСЕКИ средноинтелигентен Българин, трябва да може да схване Духат на Идеята, конструкцията на Проекта,... ако иска да я разпространи и да има резултати.  Това е основното! А, ако това стане - Проекта може да се защитава спокойно от ВСЕКИ!

 

Каква МЕТОДИКА може да ползвате за да схванете "Духа на Проекта"? - в т. 4 от Проекта, казахме, че ще използваме Принципа на Аналогията и него може да го ползвате именно в тази насока - да схванете "духът" и да видите "Картината", който ви се разкрива ПРЕДИ ИЛИ СЛЕД  въвеждане  на ББД. Ако го направите успешно това ("виждането"!) - ще установите, че няма да имате никакъв проблем, да защитавате Проекта или да говорите и обяснявате за него. Накратко ще стане следното - няма да могат да ви спрат да говорите за Проекта, ако "разказвате по Картината", така да се каже! Отделно няма да имате НИТО един неясен въпрос за себе си - повярвайте ми! 

 

Ще дам ПРИМЕР с тази методика... Чрез методиката ще отговаря на едни много често задавани и "плашещи" въпроси: Как да отговаряме на въпроси на икономисти? Каква е тяхната роля и кога ще правят те сметките? Какво ще стане, ако те са некадърни и направят грешни сметки, които ще провалят ББД?

Отг. Значи казахме, че гледаме "Картинката", ползвайки принципа на Аналогията,... а после отговаряме, на който трябва?!

Представяме си следната Картинка - все едно имаме човешко тяло (аналогия на Проекта вписан в държавната ни система!), което работи, но е на операционната маса и се захранва принудително с кръв от кръвната банка на пилона! Подобно принудително захранване в Проекта, уточнихме, че става на база на високи косвени данъци (ДДС, Акцизи!), които го стимулират да живее (паричните потоци са аналог на кръвта, нали?). В този смисъл докторите или икономистите, зависи кой случай гледаме - се стремят да намират непрекъснато допълнителна кръв/парични потоци, които да поддържат тези тела да работят! Точно тук сега е РОЛЯТА на икономистите в реализирането на Проекта, за да може той ДА СТАРТИРА самостоятелен живот. Тоест - да започне организма  вече САМ да се захранва (без преливане!). Да започне той да заживее собствен и СВОБОДЕН живот! Спомнете си, нали това е целта на Проекта? - свобода на избор, осигурен от някакъв гарантиран и Безусловен Базов Доход!

 

В този смисъл - каква е ролята на икономистите? -

1. Икономистите НЕ БИВА да ни убеждават, че е лошо, ако ни махнат преливните системи! ЗАЩО? - защото теоретично това е доказано във филма на германците, че може да стане и не е опасно. Които не вярват, да гледат филма или да ходи на преквалификация в Германия, а на тяхно място да дойдат по-кадърни финансисти!  

2. Икономистите ТРЯБВА да дадат конкретните сметки и изчисления! Тоест - ако вземем картинката с пациента на системи, докнорите трябва да кажат - колко трябва да е нормалният пулс, кръвно налягане и т.н. Ако вземем пък примера в Проекта - икономистите трябва да сметнат точно колко пари ще могат да се преразпределят и какви "буферни фондове" да има, за да не спадне потреблението (налягането!), което може да е фатално! Разбирате ли идеята?! Лесна е, нали? Защо се страхувате от икономика и финанси тогава? Тази работа ще си я свършат специалистите, но НАКРАЯ! Кога накрая? - когато има НАЦИОНАЛЕН КОНСЕНСУС и мнозинството Българи и партии, се обединят и решат, че Проекта е нещо хубаво и той ще спаси България от агонията и бедността, в която се намира! След консенсуса - действат икономистите. 

 

Да продължим ли с размислите (медитацията?!) - ОК?!

Някой по духовни/религиозни  хора, могат да кажат - нали един човешки организъм има и Душа/Дух? Те къде са в случая? Как се вписват в Проекта с твоята Аналогия?

Това също е заложена в Проекта! По Аналогия Конституцията е законността и Духът на една държава, където са заложени основните права, свободи и задължения... В този смисъл ББД е подсигурен в това "духовно" отношение като е предвидено да се вкарат критериите от Маастихт.  Прочетете ги в материяла. Тях ни ги препоръчва и Европа. Тези критерии ще се "вдъхнат" от политиците (парламента, аналог на мозъка!), чрез Конституцията!

Ако образно продължим да си представяме картинката излиза следното -  Конституционните промени ще са все едно   вкарваме "подсъзнателното ниво" на организъм!

Досещате ли се защо? Защото примерно човек на подсъзнателно ниво диша и се храни още когато се роди, а не мисли дали диша или дали има физиологични нужди?! :)

Значи с промяната на Конституцията (ВАЖНО НЕЩО!) ще се предпазим някой злонамерен олигарх или некадърник, да обере и унищожи народа и ББД в бъдеще! Така организма Народ ще има нещо като имунизация срещу кражби и зловредни действия на ракови политически клетки! :)

 

В заключение (пак повтарям!) - Проекта се нуждае от кадърни, интелигентни и родолюбиви Българи, които да го защитят! За да стане обаче това - вникнете добре и РАЗБЕРЕТЕ проекта/идеята за ББД, за да не се провали той,... и да не ви излъжат политици или икономисти! Те да си вършат тяхната работа, а да не ни обясняват и баламосват - че не можело?! В този смисъл, ако решите - ползвайте за обучението си описаната горна методика ("размишления по картинка + аналогия за проумяване на сложните моменти"), за да разберете Проекта и както е казано в Свещените Книги - "ИСКАЙТЕ, ХЛОПАЙТЕ,... И ЩЕ ВИ СЕ ПРИДАДЕ!" :) 

 

 

Светъл ден :)

Линк към коментар
Share on other sites

Икономистите, икономистите, в тях е хляба и ножа :3d_146:

 

Галина, това, което си написала - ти или г-н Дамянов - поздравления

Голяма способност със страшно много думи да не успееш да кажеш нищо:))))

Линк към коментар
Share on other sites

Мvm, кое според теб е нищо ?!? Кажи нещо по-разумно ти, след като това не ти стига. Напиши твоята идея, ако изобщо имаш такава.

Дай ми ти по-лесен изход от кризата и тогава ще си говорим. 

Мен не ме интересува чия е идеята, приела съм я като своя. Отдавна чакам такава възможност и ето че Бог ми я дава. Чрез кой ?!  Мен не ме вълнува, това го решава Той.

Ако ти имаш повече Светлина и ни предложиш по-бърз начин да си подобрим живота, с голяма радост ще те подкрепя. 

Линк към коментар
Share on other sites

От няколко дни се колебаех дали въобще да взема отношение по виртуално обсъжданата напоследък тема за ББД. И причината за тези колебания е в това, че целта ми е да посоча някои слаби места НЕ на самия Проект, а във възможностите му за неговото реално осъществяване.

 

Първо ще уточня, че аз намирам този Проект за прекрасен и вярвам в неговия автор. Правя това уточнение, за да може пламенните му защитници да са наясно, че в това отношение нямаме разминавания.

Защото не ми харесва това, че за пореден път – вместо на самата Идея, отново се акцентира на личността на автора й.

Аз няма да взема отношение в тази насока, защото достатъчно добре познавам Никола Дамянов от години и вярвам в неговата добронамереност. Ще кажа само, че наистина в голяма степен една от причините Идеите му да не се приемат с нужното внимание и сериозност – е именно поведението му. Това за пореден път му играе лоша шега, за съжаление – и тук, и по други места, където той е писал и пише.

Няма да му правя анализи или упреци към личността, понеже не е етично да се говори за някой зад гърба му, когато той не може да се защити. Но, като бивш участник в този Форум – тук все още стоят неговите мнения, в които е очевидно как на практика той няма човек, с който да не е влязъл в спор или конфликт. И не само в този Форум – а кажи-речи навсякъде в публичното виртуално пространство, където е писал.

Това е една от причините неговите Идеи да „гният в килера”. Защото няма как да убедиш хората в нещо и да ги увлечеш в действие, ако не се държиш с тях добре и постоянно им се репчиш. За съжаление, това негово поведение се копира и от защитниците му. И ако това негово и тяхно поведение не се промени – всичко, което се прави все ще е обречено на крах или на минимален успех.

Позволявам си да кажа това, защото съм го казвала лично и на самия Никола.. и то неведнъж. Друг е въпросът дали той ме чува.. или все си слага банани в ушите като го критикувам  :D 

 

Другото слабо място в представянето на Идеята за пореден път е в това, че всички останали, които я разпространяват - не казват нищо повече, освен папагалско повтаряне и цитиране думите на Никола. И никакви сериозни, аргументирани и убедителни лични мнения – а единствено и само едно сърцато крещене като на уличен протест с назубрени клишета от Проекта.

Впрочем, същата грешка се допусна и с Идеята за Хляба.. И както всички виждат, тя още си „гние в килера”, поради липса на кадърно разпространение, разяснение и поддръжка – както и поради неспособност да бъдат проведени нормални диалози с тези, които биха проявили интерес. А отново има само скандиране и крещете за това колко велика и добра е тази Идея и щом „не сте с нас – значи, сте против нас.. и сте родоотстъпници, глупаци и т.н.”.

Това е най-слабото звено в реализацията и на двата Проекта – лошото представяне и защита.

 

Личното ми мнение е, че всичко, което вижда Никола (и по двата Проекта – за Хляба и за Дохода) – наистина може да бъде реално постижимо. Не е и нужно да си кой знае какъв икономист, за да го разбереш.

Проблемът е, че – когато човек тръгне по един Път, трябва да е много наясно накъде отива и да е напълно готов да мине през препятствията, които ще му се дадат. Не е достатъчно да създадеш нещо и да го пуснеш някак да живее, надявайки се да се появят някакви други хора, които да го реализират.

Една такава Идея, ако не се превърне в реално действие – каквато и еуфория да създаде в интернет, си остава просто виртуална.

Четох, че се отправя апел към хората – че се търсели „млади, харизматични личности с честност, интелект, почтеност, надпартийност и т.н.”, които да представели и защитавали Проекта пред медиите.

Е, питам ви аз, уважаеми „лица на Проекта” – вие имате ли си представа каква огромна разлика има между това да пишете сърцато и смело в интернет, и това да излезете на екран и да успеете не само да убедите аудиторията и да я грабнете, ами и да повлечете хората след себе си? За подобно нещо съвсем не е достатъчен чар, слово и интелект. Защо ли? Ще ви отговоря като журналист, от личен и дългогодишен опит:

Ако аз водя едно тематично предаване и някой дойде при мен като гост – първата ми работа е аз изоснови да проуча този човек. С какво се занимава, какъв социален и обществен статус има, доколко е реализиран, доколко е компрометиран, доколко на този човек въобще може да се гледа сериозно и как миналото му говори само за него. И, повярвайте ми, проучването на един сериозен журналист и нещата, които би изровил за всеки – биха накарали и койотът да изглежда като заблудено паленце пред него. :D 

 А после, в момента в който гостът на журналиста застане в студиото пред него – той ще го провокира и върти по всякакъв възможен начин и от всички страни. Поне така се прави в сериозните медии и предавания – които са и на практика единствените, които се гледат и в които си заслужава да се търси публичност и обществено внимание за Проекта.

 

При това положение, аз съвсем не съм убедена, че ще е достатъчно просто да хванем от гората една чаровна и интелигентна, добродетелна и почтена личност – и да я гледаме как сърцато плещи в ефир лозунги за „Равенство, Свобода и Любов..!”, докато медийните и политическите лешояди я изяждат с парцалките.

Не разбирам и поредното задкулисно дърпане на конците от Никола Дамянов, който разчита на това някой друг да представи и защити Проекта, вместо него. Защото, според мен, той трябва да преодолее социалните си притеснения от публична изява и вместо да разгръща ораторски писмени съчинения в интернет – да излезе от виртуалния си аквариум и да говори сам наживо пред всички.

Всичко останало на мен ми се вижда несериозно и от сега мога да кажа, че надали някой друг ще се справи с цялата организация по популяризирането и реализирането. Защото, колкото и добре някой друг да схване Идеята – няма да се справи като автора й.

Преди време някой в интернет беше дал едно сравнение, че не можеш да родиш едно дете и после да чакаш някой да го осинови, очаквайки да се грижи за него по-добре от теб, а ти само да му даваш инструкции, ако той нещо вземе да се издънва.. И така, колко пъти ще го гледаш как се издънва, докато накрая не ти уври главата, че всичко това ще спре да се случва в момента, в който сам поемеш основната отговорност за това, което си създал!?

 

Защото нещата в един момент започват да изглеждат по следния начин:

Ще използвам аналогията, която самия Никола дава за пример – с едно човешко тяло на операционна маса, което е захранвано изкуствено..

Аналогията, колкото и да е неприятна, е много точна – и точно тя всъщност показва най-голямата опасност за Проекта. Защото аналогията напомня и за една друга трагична история – за д-р Виктор Франкенщайн.. За неговият Проект от мъртъв труп да създаде жив човек, който първоначално изкуствено да захранва, а впоследствие той да започне да води самостоятелен живот.

И точно тук се крие и опасността – че в един момент това самостоятелно същество може да се обърне срещу създателя си! Тоест, има ли интерес Държавата от въвеждането на едни такива полезни за хората Проекти (като тези за Хляба и Базовият доход)? Имат ли интерес Държавата и политиците народът да живее добре? Не, нямат! Защо ли? Защото доволните и щастливите хора не могат да бъдат манипулирани!

В този смисъл – мисля, че ще има големи препятствия пред всички, които се ангажират с представянето на Проекта реално и публично. Подобни хора ще бъдат подложени на сериозна маша от страна на медиите, на сериозни провокации от страна на всякакви политически активисти, на сериозни проверки от страна на всеки финансист, на сериозни съмнения, недоверие и подигравки от много хора като цяло.

И точно тук в това отношение е нужно устойчиво ядро от хора, които да устоят на всичко това. Хора, които да не могат да бъдат съборени по никой параграф – и като компетенция, и като изява, и като личен морал. Хора, на които всички да имат основание да гледат с уважение и респект, за да могат да бъдат взети насериозно думите им.

А това може да стане само, ако въпросните хора са реализирани по един или друг начин като личности и се ползват с вече доказан социален авторитет - а не просто да са хванати от гората „чаровни и интелигентни волни птички”, които обаче ако се разровим в реалния им живот - виждаме, че са си най-обикновени чаровни и безработни лентяи с нищо повече от виртуален имидж.  :D 

В противен случай – всички ще видим как поредната прекрасна и човекохуманна Идея остава пак консервирана „да гние в килера”..

Линк към коментар
Share on other sites

Ирина всичко това е много мъдро, много на място и много точно.

 

Искам да задам един въпрос към всички.

 

Кое ви кара да мислите, че хората са равни?!

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да задам един въпрос към всички.

 

Кое ви кара да мислите, че хората са равни?!

 

Ако разглеждаш хората абстрактно - те няма как да са равни, поради простата причина, че всеки човек е индивидуална съвкупност от лични качества и степени на развитие, реализация и т.н..

Но, в случая това не е предмет на разглеждане. Защото тук говорим за хората като част от едно гражданско общество и Държава. И по тези параметри, по отношение на гражданските си и социални права - те би трябвало да са равни. Казвам "би трябвало"  - защото на практика и това го няма в нашата Държава. И именно и това е идеята  на настоящия Проект, както и въобще това е в основата на повечето протести на хората - всички да имат равни граждански права и социални условия за живот.. така, както уж се делегира във всяка една Конституция.

Обаче, си прав, че "то такова чудо нема" в действителност.. а просто в други страни се създават приблизително равни базови условия. А оттам нататък - всеки може да се развива повече или по-малко успешно, на основата на индивидуалните си качества.

Въпросът е да се даде някаква базова равнопоставеност на всички хора по отношение на гражданския им и социален статус - нещо, което сега в нашата Държава го има само на книга, но не и на практика..

Линк към коментар
Share on other sites

вили-н,

изходът от кризата е да излезем от европейския съюз, 

но това няма да ви хареса като предложение, нали?

Турция се усети навреме и вече не иска членство в ЕС

 

А за вашия проект за базов доход, аз си написах мнението по-нагоре

защо всъщност ще направи хората по-бедни и от сега

И не е нужно човек да е голям икономист, за да се сети

Просто вие сте заслепени от идеята да ви се подхвърлят някакви въображаеми 200 лева на месец

и не виждате и не искате да мислите за нищо друго...по-реалистично

 

Странно ми е само как се нахвърляте срещу хората, които не харесват проекта ви

И самия Дамянов и тези, които му разпространяват пороектите

като зомбирани сте....:)

Линк към коментар
Share on other sites

............................

нещо, което сега в нашата Държава го има само на книга, но не и на практика..

 

Именно. Не искам да ти задавам повече въпроси, защото уважението ми към теб не го позволява.

 

Самостоятелно почвам да се чудя дали доходът на един човек зависи от Държавата или от комбинацията на по-висши сили и неговата лична история (не само в този живот). И, ако има такава зависимост, като се опитваме да я преправим, не се ли месим в нечий Божии работи?!

 

То, наистина, повечето съвременни методи са си месене в Божиите работи и едно месене повече или по-малко дали има значение, ама мен нещо ми е леко напрегнато.

 

Но Ирина, бих те питал по практическите въпроси по-горе, които съм задал:

 

В проекта изрично се казва, че първите му стъпки са:

- електронно правителство - и кога ще стане

- изплащане на външния дълг - самото спиране на разходите на правителството досега доведе до протести и четири самозапалвания. Представяш ли си как трябва повече да затегнем коланите, за да изплатим дълга?!

- сваляне на валутния борд

- промяна на данъчното законодателство като идеята е – презюмцията от "невинен до доказване на противното", да стане - "ВИНОВЕН до доказване на противното" - значи всички да станем виновни и да доказваме, че не сме

 

Само това е достатъчно малоумно, за да не може тази идея да се прокара.

 

На това пишман-проектантите досега не са отговорили. Най-малкото да бяха дали сроковете, в които горните четири неща ще се случат - да се посмеем поне.

Редактирано от Божидар Цендов-БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Не смятах да пиша в тази тема повече, но след изчитането на „критичния материал”, не мога да остана безразлична, защото нещата са принципни.

 

Не може един човек на когото не му харесва, че „вместо на самата Идея, отново се акцентира на личността на автора й”  да прави обстоен анализ на поведението му и „социалните му притеснения”, което му „играе лоша шега”; на причините за неприемане на идеите му, които „гният в килера”; на мненията му като бивш конфликтен участник, който си „слага банани в ушите като го критикувам” и който си стои във „виртуалния си аквариум” и т.н. Още повече, че има модераторска забележка, темата да не се обвързва в личност. Но явно в бързината да се критикува не е останало време да се чете.

 

Не може човек да казва: „намирам този Проект за прекрасен” и „не е и нужно да си кой знае какъв икономист, за да го разбереш”, а в същото време да говори за  „лошото представяне и защита”. След като идеята /а не проект/, описана и представена обстойно, „придружена” с филм и статия е нужно просто да се прочете и възприеме. Това, че някой не чете, а коментира предубедено, проблема си е изцяло негов. За него се използва „папагалско повтаряне и цитиране”. Идеята е изложена достатъчно изчерпалено, за да  влага всеки от себе си по нещо /безсмислено губене на време, вместо да се използа да достигне до повече хора/.

 

Може ли човек , който е „журналист, с личен и дългогодишен опит”, за когото проекта е „прекрасен” и не намира „слаби места” в него, да не направи нищо за „кадърно разпространение, разяснение и поддръжка” , а да се „колебаех дали въобще да взема отношение”?!

 

Да, идеята е за всички хора; да тя произлиза от народа, а не от специалисти, политици и т.н. Затова идеята не е дадена директно на „ерудиран политик”, който да направи точни сметки и като пари и като време, да го „яхне” и изпълни... Затова е в соц.мрежа , а в групата и страничката му има над 800 „хванати от гората „чаровни и интелигентни волни птички”. Не съм се ровила в „реалния им живот”, но може ли човек да се изкаже „виждайки”?! в „ефир”, че тези хора са  „си най-обикновени чаровни и безработни лентяи с нищо повече от виртуален имидж”. 

Мисля, че всичко това като отношение и изказ е меко казано непочтенно и то в духовен форум.

Линк към коментар
Share on other sites

Ивелина, много ви харесвам - и теб и цялата ви групичка от пламенни мускетари  :D  Но, преди да ми скачаш с доводи, че аз не съм ви била прочела "авторските мнения", по-добре вземете и се препрочетете вие самите какво сте писали и как "аргументирано" сте представили проекта си - "доказвайки го" единствено и само на теория, посредством някакъв си чужд "доказан на теория в Германия филм". Е, ние тука сме в България - ако не си забелязала, и теорията не ни върши работа. Не ви вършат работа и пламенните папагалски пропаганди, нито пък виртуалния "чар и харизма".

 

И не съм казала, че не намирам слаби неща в Проекта, а напротив - точно тях посочих и точно това те ядоса и предизвика да ми скачаш с някакви емоционални апострофи. Защото, както вече споделих и както е очевидно за всички - именно вашето отношение към критиките и агресивното ви поведение и авторитарно писане е една от причините да не ви вземат насериозно.

Това е и основната причина в действителност в рекламираните ви виртуални групички и странички - да си говорите сами и присъствието на останалите да е само като бройка. Бройка, която само доказва безхаберието на хората към виртуалните ви напъни - защото вие сами сте ги напъхали вътре тези хора, а не че те проявяват "голям интерес", както се опитвате на ни убеждавате.

Впрочем, пропуснала си да добавиш в мнението си дузина-две удивителни и възклицателни знаци, многоточия и въпросителни - както обикновено правите в "защита на аргументите си"  :D

 

Да, наистина САМО АКО човек не е предубеден и не се влияе от нечий чар и сърцати хипарски лозунги за "Свобода, Равенство..!" - може реално да види дали някой има реално покритие на чара си, или просто е "хванат от гората". Точно тези неща ще лъснат, когато тези хора излязат от виртуалния си аквариум и се наложи да говорят публично.

Нима си мислиш, че хората са чак толкова наивни, че да вярват на някой наистина "безработен лентяй с виртуален имидж", колкото и той да им стане симпатичен?

ОК, вие вярвайте и разчитайте на който си искате.

Но, моето мнение вече го казах - липсва ви качествено и аргументирано представяне, липсва ви добро поведение, липсват ви хора с компетенция, социален авторитет и статус. И не самият Проект ще ви провали, а именно тези неща.

 

Ваша си работа е дали ще обърнете внимание на тези слаби места у вас самите, а просто удобно ще се вторачвате в това да търсите кусури на хората и ще проектиране собствения си неуспех върху тях. Времето само ще докаже нещата - така, както доказва вече близо година как една друга ваша уж "доказана и аргументирано представена" Идея "гние в килера".

Докато се върви по този Път и се търсят външни причини - нищо няма да стане.

Не е ли по-добре да се оставят настрана емоциите и да се търси реален начин тези Идеи да се осъществят кадърно и сериозно - вместо да се хаби енергия във виртуално подскачане из интернет и да се клонират едни и същи пропаганди?

Не е ли крайно време да се излезе от този аквариум - с нещо реално на дела?

И чак тогава вече ще имате основание да си пишете активи и ползи - защото дотогава всичко ще изглежда несериозно.

Линк към коментар
Share on other sites

Стига с тая Германия. Филмът от ютуб, с който се бие в гърдите авторът на проекта

е за ШВЕЙЦАРИЯ

Да вземе да си изгледа видеото и самият автор, и последователите му също

Ние гледахме филма, но вие май не сте

Линк към коментар
Share on other sites

Mvm, според мен питаш неща, които и аз си зададох – вече по проекта адаптиран за нашите условия, не по филма. :) Ето моето виждане в случая. На въпроса ти:

За да се въведе този ББД ще трябва да се спрат пенсиите, плащанията по майчинството , детските добавки и всякакви други социални помощи.

- Проектът ББД взима средства само от ДДС и акциз, които се преразпределят. Пенсиите, плащанията по майчинството , детските добавки и всякакви други социални помощи няма да спрат защото за да функционира държавата в бюджета остават много пари от други данъци (корпоративен данък, държавни такси, мита, имоти... и т.н.!) Освен това пенсионният фонд се пълни от съответните данъци за осигуряване, здравната каса също има съответен данък с който се запълва. Тези институции ще си функционират с тези пари, с които са си били до сега, но ако се развие икономиката (което ще е факт!) - събираните парите в това отношение, също много ще нараснат!

Това според мен е разлика между предложението в проекта и във филма. И на мен ми се струва, че е по-добро.

От друга страна ще трябва  да се повиши ДДС и акцизи, което ще доведе до повишаване на цените на всички стоки и услуги.
Така всеки ще има някакъв доход - минимален, но с него почти нищо няма да може да си купи, дори и да работи и да получава допълнително и някаква заплата.
Бедността ще бъде повсеместна.

- Не се предвижда такова повишаване на ДДС. Предвижда се ДДС - да не се възвръща на големите фирми, чиито собственици при това пишат във фирмените си покупки фиктивни неща и така ощетяват Държавния бюджет; да няма сив сектор, защото и малките фирми ще са облагани с ДДС - по този начин и те няма да крият доходи, което правят за да не попаднат под необлагаемия годишен минимум...

 

ДДС-то не може да се вдигне, защото Проектът задължава по Конституция да се спазват критериите от Маастрихт (тези на Еврозоната!)... Там е записано, че не може да има инфлация повече от 1.5% на годишна база и дефицит повече от 3% ! Ако се надуват цените с ДДС, ще имаш голяма инфлация, които няма да пречи на фирмите, но който го прави, фактически унищожава народа и е престъпник по Конституция.

Аз така го разбрах и се опитвам да ти го обясня и на теб до колкото мога. Дано съм успяла. :)

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Но Ирина, бих те питал по практическите въпроси по-горе, които съм задал:

 

 

Божидарче, сега виждам, че някъде из мелето си се опитал нещо да ме попиташ..  :D 

Що питаш мене? Аз нямам претенции да се правя на разбирач и да проповядвам „велики Идеи”.

Изразих мнение по тема, която е пусната публично – и смятам, че имам това право.

Както и се надявам, че няма за пореден път някой от „защитниците на Идеята” да ми вменява претенции, които нямам и които не съм заявила.

Те са тези, които ни се праскат на високи децибели навсякъде с „великите си виртуални дела”. Така, че – те да доказват Идеите и думите си РЕАЛНО на практика.

 

А пък ние останалите ще продължим да се правим на тикви на бостан – само и само, за да не ги ядосваме с неудобни въпроси и критики .. нали така  :D 

Че то тя тяхната истерия вече започва да не се трае - и очевидно е нещо, с което се гордеят.

ОК, но моля, ако може да го правят другаде – на нас ни писна.

Линк към коментар
Share on other sites

Ани, бюджета на всяка държава се пълни ОСНОВНО от ДДС-то и акцизите. Другите данъци и такси са жълти стотинки, в сравнение с тези двете.

Е, в някои от силно социалните държави, като Швейцария и скандинавските например, също Люксембург, особено голям е и ДОД. Обаче ако се вдигне процента на нашия полосък такъв, който в момента е 10%, ще се вдигне такъв вой ...

 

Не случайно изказваме резерви по въпроса; всеки, който малко от малко е стопански субект, знае това, за което говоря.

 

НО, никой не ми отговори - как ще подейства на средностатистическия съвременнен човек, ако няакой му дава 200-300 или не знам колко лева, ей така, без да е сторил нищо полезно за никого?

 

Между другото има една такава държава - казва се Кувейт. Там ... какъв беше, емирът мисля, с една дума управляващия държавата ... депозира 5000 долара на всяко родено кувейтско дете. След това му осигурява издръжка, също така безплатно обучение, ако има сили и желание, дори в най-скъпите световни университети. Имах близък, дето работи в Кувейт. Какво разказа той - кувейтците са най-пасивните и мързеливи хора на света. Всичко в тяхната държава е създадено и построено от чужденци, всичко, дето се произвежда, става също с работна ръка чужденци. Колко кувейтци учат в Харвард, или Оксфорд, или Бъркли? Сигурно се броят на пръстите на ръцете. Колко учат дори другаде, където е по-лесно и мързеливо да се завърши? Затова пък бедните и неподсигурени и стресирани пакистанци, индийци и какви ли не, дерзаят, учат, печелят награди, стипендии, заемат висококвалифицирани длъжности във високотехнологичните производства. Кувейтците просто имат нефт, а емирът е достатъчно благ, за да не го взема всичкия за себе си, а е решил да осигури съвсем прилично и безметежно съществуване на всичките 2-3 милиона мисля бяха кувейтци. И така е вече от десетилетия. Но не съм забелязала тези хора да са развили някакви особени стремежи нито към наука, нито към духовност, нито никаква ...

 

Та, замислете се за същността на проекта - към какво ще тласне голямото болшинстово съвременни хора?

Линк към коментар
Share on other sites

Подобна промяна не може да започне на държавно ниво. Тя започва в малка група осъзнати хора, които работят, съграждат нещо заедно, имат сходна ценностна система и съгласие за пътя, по който вървят. Такава общност подкрепя своите членове и никой не се чувства изоставен, беден, гладен и т.н. Има създадени такива общности и далеч не говоря за хипитата, които не са ми критерий за нищо. И в България има подобни опити, някои може и да са по-скоро успешни, но голяма част от тях, по мои впечатления, минават през доста трудни периоди, дори се разпадат. Няма лошо, трябва да се опитва.

Да не се "разливам" извън темата прекалено - това е за мен най-възможният път - от малкото към голямото, от малка общност към голяма. Това ще отнеме столетия.

Линк към коментар
Share on other sites

  Регистрирана съм отдавна, но рядко имам мотив да ви пиша. 

 

Вили Николова, ти нямаше ли и друг профил тук? Ето този: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showuser=15476

 

Това ли ви е начина да създавате усещането за мнозинство – като се клонирате с профили, като от инкубатор или ксерокс?

Това ли ви е начина да представяте и популяризирате Идеите си – като прехвърчате виртуално и софлирате с копи-пейст съчиненията на Никола?

Това ли ви е начина да привличате хората – като им се репчите да бъдат „съвестни Българи и родолюбци” и им посочвате личните си критерии за това, а именно: че ако не се съгласяват с вас и не ви ръкопляскат чинно – значи, че са родоотстъпници, глупаци и т.н.?

Това ли ви е отговорността – да излюпите нещо, на базата на чуждестранен опит, да го префасонирате и побългарите, а после да публикувате „великата си Идея” и да си измиете ръцете с това, че ако Тя не се реализира – значи, че другите ще са виновни, защото вие сте „дали всичко от себе си”, „направили сте необходимото и достатъчното” и „нямате вина” за провала?

Лошо, Николова, много лошо..  :D 

И не си мислете, че на хората не им прави впечатление поведението ви и че сме толкова тъпи, че да не можем да преценим кой колко струва реално, кой е хванат от гората или кой се филмира, въобразявайки си, че чрез виртуалните си и напудрени буфонади ще успее да запълни дефицитите си в собствения си живот, да задоволи нуждите си от изява и тщеславието си с псевдодуховност.

 

Ще използвам и момента да се обърна към всички, които се опитаха да ми натрапят волята си да им вляза във виртуалните им групички или да харесам авторските им странички и творчества, свързани с Проекта. Както и към всички онези, които ме потърсиха с цел медийно съдействие и помощ по текстообработката на материалите - да редактирам множеството правописни и стилистически грешки, за да могат материалите да се представят културно пред медиите.

Молбата ми към всички вас е:

Не ме търсете повече. Аз и сама мога да преценя дали да взема участие в нещо или не. Мога да преценя и това дали има смисъл да влизам в общуване с хора, които не чуват нищо друго, освен собствените си крясъци – а всяко едно неудобно за тях странично мнение го възприемат с истерия и параноидна мания.

Затова, на този етап не желая и не търся общуване и „коалиции” с нито един от настоящите автори, пропагандатори, поддръжници и разпространители на така наречената Идея или Проект за Безусловен Базов Доход.

 
Линк към коментар
Share on other sites

Хм, чак толкова формата не е важна. На мен самата идея ми изглежда не на място.

 

Иначе за формата на пропагандирането й всеки прави това, което може и което му е достъпно.

Линк към коментар
Share on other sites

 Диана, 200-300 лева ще подействат на всеки различно, но при положение, че можеш да ги похарчиш само за базови нужди няма как да се превърнеш в "галената Богданка" . :)  Живота ти ще протича както до сега, ще трябва да работиш, ако искаш нещо повече. Това, което ще изчезне е масовото напрежение, измъчените лица и притесненията за насъщния.

Проектите за базов доход, както и за безплатен хляб, не се приемат понеже всеки чака наготово и гледа отстрани като сеирджия. По-лесно е да стоим и да чакаме кога ще се провали плана, отколкото да се замислим кой има полза от цялата история.

Някой ти предлага нещо добро, понеже вижда, че се мъчишш, но насила хубост не става. Продъдължаваш да си страдаш, до като един ден сам се сетиш за изпуснатата възможност. Егото е голяма работа, но "гладът е по-силен от тока". 

 Аз лично рядко се прибирам в България, близките ми са доста добре Слава Богу, но това не значи че трябва да обръщам гръб на проекта. Кой знае дали утре няма да завися от въпросния базов доход ?!

 И най-вече няма да се откажа, заради Учителя. Това е Неговата ръка и няма значение чрез кой ми я подава.

 

Поздравявам всички, много ми харесват вашите коментари ! Благодаря ви !

Линк към коментар
Share on other sites

А тъй, каза ни вили_н, че тя живее в чужбина и е материално осигурена

да му мислим ние живеещите в БГ, като не искаме техния базов доход...

така ни се пада да си нямаме пари :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

 Диана, 200-300 лева ще подействат на всеки различно, но при положение, че можеш да ги похарчиш само за базови нужди няма как да се превърнеш в "галената Богданка" . :)  Живота ти ще протича както до сега, ще трябва да работиш, ако искаш нещо повече. Това, което ще изчезне е масовото напрежение, измъчените лица и притесненията за насъщния.

Проектите за базов доход, както и за безплатен хляб, не се приемат понеже всеки чака наготово и гледа отстрани като сеирджия. По-лесно е да стоим и да чакаме кога ще се провали плана, отколкото да се замислим кой има полза от цялата история.

Някой ти предлага нещо добро, понеже вижда, че се мъчишш, но насила хубост не става. Продъдължаваш да си страдаш, до като един ден сам се сетиш за изпуснатата възможност. Егото е голяма работа, но "гладът е по-силен от тока". 

 Аз лично рядко се прибирам в България, близките ми са доста добре Слава Богу, но това не значи че трябва да обръщам гръб на проекта. Кой знае дали утре няма да завися от въпросния базов доход ?!

 И най-вече няма да се откажа, заради Учителя. Това е Неговата ръка и няма значение чрез кой ми я подава.

 

Поздравявам всички, много ми харесват вашите коментари ! Благодаря ви !

Вили, разбирам те, ти си алтруистично и идеалистично настроена, прегръщаш бързо неща, с които искаш да помогнеш на хората.

Идеята е тази - дали ще помогнем на бедните хора, като им даваме по една риба, за да не са гладни или е по-добре да се научат сами да си хващат риба и то не само по една? Както и дали ще се опитат да ловят риба, ако някой им я дава на готово?

В този смисъл са моите разсъждения.

Говорих за Кувейт, ако искаш поинтересувай се как стоят там нещата. Там на практика този проект за ББД вече е осъществен и то от десетилетия! Информацията ми е съвсем сигурна за всичко, което казах за Кувейт в по-горния си пост, там работеше мой близък в продължение на 4-5 години, още по соц. времето.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...