Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (01.04.13 - 07.04.13)


Recommended Posts

01.04.13

 

Добро и зло живут на Южном полюсе, а истина и ложь – на Северном полюсе. Ложь держится за истину и они любят друг друга, но различаются по характеру. Ложь – очень корыстолюбива; истина настолько щедра, что ничего для себя не хочет. Истина ничего не удерживает для себя. Истина – свободна. Иногда истина хочет где-то прогуляться. Оставляет ложь за хозяина. – «Я тебя оставлю здесь за хозяина, наблюдай за работами». Она уходит прогуляться. Ложь, оставшись одна, уже везде грабит. Места, где два полюса холодны, где много холода, держатся на лжи. Весь снег собрала ложь, ничего не выпустила, консервировала его.

 

Организация

 

 

Доброто и злото живеят на южния полюс, а истината и лъжата живеят на северния полюс. Лъжата се държи за истината и двете се обичат, но се различават по характер. Лъжата е крайно користолюбива, истината е толкова щедра, че нищо за себе си не иска. Тя нищо за себе [си] не задържа. Истината е свободна. Истината по някой път иска да се разходи някъде. Оставя лъжата за господар. – „Аз ще те оставя тебе за господар тук, ти пази работите.“ Тя отива да се разходи. Лъжата, като остане сама, вече обира навсякъде. Тия места, дето двата полюса са студени, дето има много студове се дължи на лъжата. Всичкия сняг събрала лъжата, нищо не пуща, консервирала го.

Организиране

Линк към коментар
Share on other sites

02.04.13

 

Поэтому, когда ваша жизнь иной раз несчастна, вы находитесь как ложь на Северном полюсе, который всё собирает. Вы хотите всё собрать. Если хотите уже всё собрать – несёте дежурство на службе лжи. Или если хотите всё собрать – несёте дежурство зла. Ложь всё имеет, но на Северном полюсе ничего не растёт, и она ничем не может пользоваться. Тогда происходит одна замена, которая сменяет полюса. Один день Земля перевернётся, Северный и Южный полюс перевернутся, станут экватором. То, что вы сейчас называете восток и запад – станет двумя полюсами. И Земля изменится. Много раз менялись полюсы. Там собрано всё богатство лжи и всё богатство зла. Всё это растает, произойдёт потоп. Тот большой потоп произошёл по той единственной причине, что сменились полюсы, что всё собранное богатство зла и лжи растаяло и наводнило всю Землю.

 

Организация

 

 

Та, когато вашият живот е нещастен по някой път, вие се намирате като лъжата на северния полюс, който всичко събира. Искате всичко да съберете. Щом искате вече всичко да съберете, вие сте дежурни имате службата на лъжата. Или ако искате всичко да съберете, имате дежурството на злото. Тя има всичко, но на северния полюс нищо не расте, не може да го използува. Тогава става една смяна, която сменя полюса. Един ден земята ще се обърне, че северният и южният полюс ще се обърнат, ще станат екватор. Туй, което сега наричате изток и запад, те ще станат два полюса. И земята ще се измени. Много пъти се изменяли полюсите. Там е всичкото събрано богатство на лъжата и всичкото събрано богатство на злото. Всичко туй ще се стопи, ще стане един потоп. Онзи, големият потоп е станал по единствената причина, че се изменили полюсите, че всичкото събрано богатство на злото и лъжата се стопило и наводнило цялата земя.

 

Организиране

Линк към коментар
Share on other sites

03.04.13

 

Жизнь природы состоит в постоянном обмене и изменениях. В природе всегда присутствует нечто новое. Имеются вещи, созданные Богом, но и Бог постоянно творит. Соломон сказал, что в мире нет ничего нового. Для камней нет ничего нового, но для людей имеется нечто новое. Для обыкновенных людей нет ничего нового, но для святых – новое имеется, для ангелов – новое имеется. Жизнь хороша, когда имеется нечто новое. Новое в мире несёт жизнь.

 

Сочтённые волосы

 

 

Животът в природата седи в постоянната обмяна и промяна. Всякога в природата има нещо ново. Има неща, които Бог е създал, но и постоянно Бог твори. Соломон казва, че в света няма нищо ново. За камъните няма нищо ново, но за хората има нещо ново. За обикновените хора няма нищо ново, но за светите има ново, за ангелите има ново. Животът е хубав, когато има нещо ново. В света новото го носи животът.

 

Преброените косми

Линк към коментар
Share on other sites

04.04.13

 

При совершении экскурсии имеет значение день недели. Экскурсии в четверг, в пятницу или другой день различаются между собой, потому что каждый день недели имеет свое предназначение. Если хочешь [развить] воображение – выбери понедельник; если ты малодушен, мягок – выбери вторник; для [развития] острого ума выбери среду; если хочешь развить нечто благородное, возвышенное – выбери четверг; пятница находится под знаком Венеры и если хочешь облагородить своё сердце – выбери для экскурсии этот день.

 

Горы

 

 

Когато правиш екскурзия, не е все едно дали си излязъл в четвъртък, в петък или в някой друг ден. Защото всеки ден си има свое предназначение. Ако искаш въображение, избери понеделник; ако си малодушен, мекушав, избери вторник; за остър ум избери сряда; ако искаш да развиеш нещо благородно, възвишено, избери четвъртък; петък е под Венера и ако искаш да облагородиш сърцето си, избери него за екскурзия.

Планината

Линк към коментар
Share on other sites

05.04.13

 

На экскурсии в горах, когда хорошая погода, мы находимся в Причинном мире; когда ветер, буря – мы в Умственном мире, а когда облака, туман – мы в Астральном мире; вернёмся ли домой – мы в физическом мире.

 

Горы

 

 

На екскурзия в планината, когато времето е хубаво, ние сме в Причинния свят; когато има вятър, буря, ние сме в Умствения свят, а когато има облаци, мъгла, ние сме в Астралния свят; върнем ли се у дома, ние сме във физическия свят.

Планината

Линк към коментар
Share on other sites

06.04.13

 

Врач не может лечить. Врач может поместить вас в гигиеничные условия, в гигиеничную среду среди природы, отчасти может снять тяжесть. Чтобы врач лечил – это невозможно. То, что лечит – это природа, не люди. А кто-то молился и с помощью молитвы выздоровел, с помощью молитвы, он – ассистент. Говорит: Я молился и так выздоровел. Христос, который понимал закон, говорит: «По вере твоей да будет тебе». Как ты веришь, так тебе да будет!

 

Когда был молод

 

 

Лекарят не може да лекува. Лекарят може да ви постави в хигиенични условия, в хигиенична среда всред природата, отчасти може да снеме товара. Но той да лекува е невъзможно. Онова, което лекува в света, но (то) е природата, не хората. Че някой се молил и с молитвата оздравял, с молитвата, той е асистент. Казва: Аз се молих и тъй оздравях. Христос, който разбираше закона, казва: „Да ти бъде според вярата“. Както вярваш, тъй да ти бъде!

 

Когато беше по-млад

Линк към коментар
Share on other sites

07.04.13

 

Когда больной поднимается внутренне, он непременно выздоровеет, хотя и внешне выглядит неизлечимо больным. Тогда могут восстановиться и лёгкие, и мозг. Если человек осуществит реальную связь с Богом и найдёт внутреннюю силу – он выздоровеет.

 

Причиной болезней являются человеческие мысли, чувства и поступки. Необходимо очистить ум, сердце, волю и тогда болезни исчезнут, а внешние средства придут на помощь. Если ум, сердце и воля не в согласии и не очищены – лекарства не помогают.

 

Психические причины болезней

 

 

Когато болният се повдигне вътрешно, той непременно ще оздравее, макар и наглед да изглежда неизлечимо болен. Тогава могат да се възобновят и белият дроб, и мозъкът. Направи ли човек реална връзка с Бога и намери ли отвътре силата, ще оздравее.

Болестите си имат причина в човешките мисли, чувства и постъпки. Трябва да се пречистят умът, сърцето, волята и тогава болестите ще изчезнат, а външните средства ще дойдат да помогнат. Ако умът, сърцето и волята не са в съгласие и не са пречистени, церовете не помагат.

Психични причини за болестите

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...