Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 4


Recommended Posts

Напълно съм съгласна,че не е игра. Отговорността спрямо друг човек е огромна, най-малкото ,защото на базата на това,което ще му отговориш, той ще предприеме определени действия. Сложна ситуация, в която надеждата умира последна,а в случая тя се надява този лъч надежда да й го дам аз...

Линк към коментар
Share on other sites

Напълно съм съгласна,че не е игра. Отговорността спрямо друг човек е огромна, най-малкото ,защото на базата на това,което ще му отговориш, той ще предприеме определени действия. Сложна ситуация, в която надеждата умира последна,а в случая тя се надява този лъч надежда да й го дам аз...

 

А ти чувстваш ли се готова и подготвена, особено сигурна ли си, че ще й кажеш истината и да й прогнозираш бъдещето? Това са много важни въпроси в Таро; неслучайно темата за Таро и бременността, Таро и смъртта е в подфорум Таро за среднонапреднали, макар, че там се изискват и други познания, не само идващи от Таро.

Така, че тя може да иска всичко, и проблемите обикновено са различни, егоизмът е винаги лош съветник. А и въпроси от типа - някой ще има ли деца от еди кой си, са първо зле формулирани, второ неясни, трето, с картите, които имаш като отговор, всъщност такъв липсва, най-малкото поради простия факт, че няма нито една дворцова карта.

Тя може и да иска, може и да мисли, че е готова, но 9 пентакли стопира целия процес, защото проблемът й е другаде. Неговите карти са всичко друго, но не и любовни, не и загрижени, този мъж вече е отвъд ситуацията.

Може дълго да се говори, но не виждам смисъл.

Надявам се в този форум да намериш отговорите, има разнообразни теми, ако имаш време, чети.

Поздрави от мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Честно казано,затова реших да попитам за комбинацията тук. Имах някаква идея какво показват,но при такава сложна ситуация исках да чуя и други мнения, и още веднъж благодаря!

Всеки човек има някакви умения,дарби,таланти- да пее,да рисува и т.н и от тази гледна точка /не искам да звуча надменно или нещо подобно/ умея да изслушвам,анализирам, да правя някаква по-реална преценка на ситуацията и ако се наложи да давам съвети, в 90% от случаите са адекватни, затова моите приятели и познати постоянно се допитват до мен - постоянно съм натоварена с тази отговорност към тях.

Но не мисля да й казвам какво са показали картите- не и сега. По принцип е силен характер,но този мъж е единствената й слабост. Направо се променя,когато е с него. Сигурна съм,че има много сходни ситуации на тази и , може би, наистина е добре да си дадем сметка до колко можем да се намесваме в чуждите отношения, и преди да го направим, да преценим добре дали нашата преценка е обективна... А чрез отговорите на картите можем да придобием още един,друг поглед върху ситуацията, стига да умеем да ги разгадаваме.

Редактирано от Eleana
Линк към коментар
Share on other sites

ще помоля за съвет ,какви въпроси са подходящи за разясняване на  ситуация-взаимоотноишения . не става въпрос за   чуства,харесване,а за налагащи се обстоятелства, двете страни да се държат ''близки'',то  ясно е вече лицемерно-МБ-не иска да е в тоя омагьосан кръг,а иска  край,ясно да се разбере че по този начин-инфантилно,лицемерно,лъжливо,прикрито,да вижда как отсрещната страна АК се държи с нея.

та на МБ и е писнало вече 10 години да  пасува,цирка става гилям,а клоуните  заприличват все повече на ''То''.ТОВА Е ГОРЕ ДОЛУ ПРОБЛЕМА.

 МБ-не желае каквито и да е отношения ,особено с АК,които не са искренни .манипулативни са към нея,и към мъжа и.

МБ силно обидена е,разстроена и притеснена за семейството си.

но има и трети човек- ТГ-който е  връзката с тия две жени,той пък още по голям пас,под чехъл е но не на жена си. МБ е жената ,тя държи на  връзката с ТГ.

 

ТРИ ЛИЦА:

МБ-съпругата

АТ-свекървата

ТГ-съпругът

 

-МОЛЯ ЗА СЪВЕТ С ПОДХОДЯЩИ ВЪПРОСИ? аз ще изтегля картите?

 

***************************************

 

понеже  вчера е станал лек скандал между двете дами , картите 

 

с въпрос ; Каква е целта която кара  АК,да се държи по този начин с МБ

9 МЕЧА-5МЕЧА-РИЦАР ПЕНТАКЛИ - АК, иска да  накара  жената да  страда,сеедно тази АК,обича да воюва,иска  на всяка цена да е  рицаря с пълните ръце.какво има да доказва,сякаш иска да  покаже себе си за велик войн пред тази жена.

 

какъв ще е следващия ход на АТ,след снощния некрасив разговор по телефона ,който тя спретна на МБ?

10 чаши - 6 пентакли - асо жезли - тук си мисля че проблема наистина идва от АТ, тази 6п , често я сързвам с  неправомерни отценки  в отношенията,несправедливост,към някой от някой. да речем дори и че този  някой(човека от 6п) или съзнателно харесва някой повече,или му е все едно за  ''по-долните'' хора. прдполагам че за него, всъщност за нея АТ е важно личното усещане ,и вярата че тя е  добра,простичко казано-10 чаши. но 6 пентакли  не  поддържат това ,според мен...а асо жезли- само ще подкрепи съмненията ми.  ''измамните'' 10 чаши ще кипят с това асо жезъл...

 

ТГ- каква(чия) страна ще  заема в случая сега

2 пентакли-10 жезли-звезда

хм...едва ли ставащото  не го интерисува,но някак  ,материалното е над нещата,сметки ,пресмятане(аз това понякога  съм виждала от 2п в подредби които съм си рдила)

.2п и 10 ж- смятам че се самозалъгва с нещо, и пътя до звездата който  има да върви,не е лек.ще потърси мира,но къде?

 

МБ- пита,да се доверя ли на обичта на ТГ(толкова е объркана жената вече,че не знае на къде да хване,на кой да вярва,абсолютен  фарс се води от всеки пред нея,тя самата си задава въпроса, коя съм аз  в това семейство)

3жезли- 10 меча- 7 жезли

силна комбинация към този въпрос,лично аз изпитах болка като ги видях картите.

какво има тази жена,и какво  търси?трите жезли- с 10 меча , показват болка,срив,всичко и нищо,нов път,какво вижда- вижда 7 жезли ,като се обърне на зад, а за жалост те са в  трета позиция...като чели  казва''ела зло че без тебе още по зле''

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Какво е отношението на Б. към мен, как ме възприема той? ( Не става въпрос за любовни взаимоотношения.) Паж пентакли, Умереността, 6 чаши. Картите са много интересни, затруднява ме Умереността - дали в неговите очи съм сдържана и демонстрирам самоконтрол или напротив, вижда ме като човек на крайностите?

Линк към коментар
Share on other sites

 

Каква е целта която кара  АК,да се държи по този начин с МБ

9 МЕЧА-5МЕЧА-РИЦАР ПЕНТАКЛИ

 

какъв ще е следващия ход на АТ,след снощния некрасив разговор по телефона ,който тя спретна на МБ?

10 чаши - 6 пентакли - асо жезли 

 

ТГ- каква(чия) страна ще  заема в случая сега

2 пентакли-10 жезли-звезда

 

3жезли- 10 меча- 7 жезли

силна комбинация към този въпрос,лично аз изпитах болка като ги видях картите.

какво има тази жена,и какво  търси?

 Здравейте! Според мен АТ просто има потребност от скандали и така ще си продължава, по рицар пентакли.Нещо се съпреживява като страдаща, обидена. Какъв човек е АТ? За мен има крайно противопоставяне вътре в нея, което може би говори за неустойчива психика (от разликата между първата и втората комбинация).

 По третата комбинация, мисля че ТГ по скоро не взима страна, а се опитва да балансира между двете, което му тежи,но той се е примирил-чака нещата да се оправят от само себе си. Някак Звездата тук не ми звучи добре спрямо съпругата.

 По последната комбинация-недостатъчни са само жезлите, за да успее да се пребори. Има нараняване и решение да промени нещо и до там. Търси спасение, не се отказва, достигнала е дъното.

 Според мен може да се попита повече за мъжа във връзката, позицията му спрямо жената, готов ли е за промяна или готов ли е за раздяла. Може да се пита МБ какво в действителност да очаква от ТГ,от връзката им, също и има ли смисъл МБ да се бори.

 Това е моята интерпретация, дано да е от полза. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Зададох въпрос дали ще отида на една сватба, а комбинацията е Звездата , Асо П, Крал Пентакли.

Според  мен няма да стане,тъй като АП ми е на 2ра позиция и се явява като стена,като пречка.

Мислех си, дали тук може да се говори за обърнато време в Таро? Помощ :)

Линк към коментар
Share on other sites

Моля те дай обратна връзка за тази комбинация като мине сватбата, защото е много интересна :)

Аз съм склонна да мисля, че може и да е обратното - да идеш.

Асо Пентакъл не е само край, той е и начало и изобилие и дори радост от живота понякога. А Краля Пентакъл обикновено знае как да се забавлява и да гребе с пълни шепи от благата на света ;)

Линк към коментар
Share on other sites

...Хм,защо ли и аз мисля,че няма да отидеш?!...Сегашното ти силно желание да отидеш,което е А Пентакли е мост м/у големите надежди по Звездата и реализацията им...Кофти е с този крал накрая...Аз лично не мисля,че е обърнато времето...ще изчакам резултата след 2 седмици...дано да съм в грешка и  да си част от купона... :)...А м/у другото,ти убедена  ли си,че въобще трябва да присъстваш на тази сватба...разполагаш ли с време и пари за целта?!...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

По-скоро от към време не знам дали ще мога...Възможно ли е този Крал да олицетворява момчето,с което би трябвало да отида?

Редактирано от Eleana
Линк към коментар
Share on other sites

Зададох въпрос дали ще отида на една сватба, а комбинацията е Звездата , Асо П, Крал Пентакли.

Според  мен няма да стане,тъй като АП ми е на 2ра позиция и се явява като стена,като пречка.

Мислех си, дали тук може да се говори за обърнато време в Таро? Помощ :)

 

Здравей и от мен :)

 

Аз виждам нещо друго в тези карти, и то не е свързано с ходенето ти на сватбата, а с отношението ти към това събитие, както и с личното ти отношение и очакване спрямо конкретен човек - неговата реакция на отиването ти, какво би си помислил, и как би се почувствала ти.

 

Тук нещата са по-деликатни - ти си знаеш какви :)

Линк към коментар
Share on other sites

Имам въпрос- има ли карти, или някакви комбинации,които показват окончателна раздяла(нямам предвид развод- за него видях,че е СС в комбинация) и такива,които да показват временна?

Линк към коментар
Share on other sites

Имам въпрос- има ли карти, или някакви комбинации,които показват окончателна раздяла(нямам предвид развод- за него видях,че е СС в комбинация) и такива,които да показват временна?

 

Разбира се, че има комбинации за всичко в Таро, но комбинациите може да са хиляди. Затова няма как да се отговори еднозначно. Всичко е въпрос на ситуация, на конкретна ситуация между хора и събития.

Линк към коментар
Share on other sites

проблеми на работно място за мъж.

5пентакли об - светът об - висша жрица

 

според ситуацията в момента,мъжът  изглежда ясно вижда нещата как стоят,има изход,но някак  забавено развитие търпи(5п об-светът об).

висшата жрица-само  може да намеква че  усеща нещата.но от друга страна си мисля имали връзка този аркан  с плащане,заради поява на  карта от знак  пентакли.5п-беност-малко пари.

*което  мога да кажа че е  правдиво за случая,бавене,неизплащане,и  дет' се вика- някой търси  начин да ореже плащането на питащия.

 

ще си вземели заработеното този мъж(очаква да стане до утре вечер)

императрица об - справедливост - 10 чаши об

така като гледам картите-ако очаква  до два дни,както се надява да стане-не ,няма да вземе парите веднага(императрица об)

справедливостта ме  замисля, до колко е склонен,силен да  заяви позицията си.според мен голямо напрежение иде-спор,кавги,разправии...

понеже питането е дали ще вземе парите, а аз виждам по картите-емоционални изяви.

кой знае защо долових :дали да  зареже всичко.

някак груба изява виждам от страна на питащия,не отговор  на самия въпрос  дават картите...

 

?дали ще вземе заработеното.наистина около него , питащия има проблеми,и то може би идват от жена/и- имп,висша жр...

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

все още не е получил парите си.

не че  ''системата'' е тромава, а физически лица спъват плащането.

 

 

******

*една комбинация от карти:

рицар меч об - 6 жезли - глупакът

 

този човек  на къде е поел? с тези карти саморазрушава ли се?за кого прави всички тези глупости?и с кого остава накрая?

странно но  тези въпроси се наредиха вместо тълкуване на картите?

 

 може би рицаря в първа позиция ще послужи за урок на  глупака.всичко може да е времено (6жезли) нещата се променят на 180 градуса .

 

 *какво ще Му Е от полза да промени (питащия  от горната комбинация)

жрец - 2 чаши об - смъртта

 така или иначе промяната ще дойде(смъртта на 3), каква ще е, къде ще е - дълго време може би всичко е било под  контрола на  поведение,със сигурност  е било морално,но 2 чаши които са обърнати, намекват че  има  нехармоничност ,несъгласие,дисбаланс,не се говори на един език,разминаване във вижданията за момента.

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

 

*какво ще Му Е от полза да промени (питащия  от горната комбинация)

жрец - 2 чаши об - смъртта

 

 

 

Да бъде всеотдаен, да раздава себе си. ;)

Редактирано от Sha Angreal
Линк към коментар
Share on other sites

Лиула- Освен това трябва да се изяснят и други важни неща, а именно - кога картите трябва да се изправят и защо.

Не можеш постоянно да държиш картите си вътре с обърнати карти. И една колода се ползва за абсолютно всички въпроси, че да заработи. Ето това са важни въпроси, които е хубаво да се обсъдя. 

 

 

 

Бих искала да получа отговор на тези  въпроси.Благодаря Лиула* за идеята.( Ивета* по ми харесваше,с най-добри чуства го казвам)

 

В кой момент е нужно да се ползват обърнати карти.Трябва ли да има колода за  опрделени въпроси,случаи.

Аз с обърнати все още се мъча,не усещам енергията им,нито като сила,елемент,позиция,някак  не съм намерила  връзката между обърната карта,появата и,мястото където е,идеята защо е обърната,и дали е заела  нечие място на друга  карта,коя да е  от  права такава(ако се тегли  от тесте с прави карти)...

защо е тази обърнатата там, и коя права би била стояла на нейно място...

 как се съхраняват карти от колода с която се работи с прави и обърнати,пренарежда ли се,важно ли е да се прави това....

 

 

-друго си мисля сега-защо  посягаме към картите,защо ги търсим,защо понякога  ги оставяме  в шкафа,става ли от нас(мен) гадател на картите(не казвам професионалист), или просто те наистина са врата за нас самите ,вътре да погледнем в себе си...понякога  виждам света там,а аз къде съм???

 

та така, харесва ми да чета статиите ти Лиула,за  невидимото,за онова отвъд таро...

ох,съжалявам само че нямам онзи израз с който работите вие тук,но умея да ви чета...

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Мислите ли че по тези карти е добре да приеме покана за временна работа ,една жена. Която няма добри спомени,от работодателя. Била е съкратената,но през тия две години,са минали на нейното място 5 жени,и не са били одобрени,как са се справяли.

Справедливост-4пентакли-асо пентакли
Доп за 4пемтакли е Дявол

Теглих допълнителна защото точно тая карта ,така затворена не виждам как ще покани асото... Можеби асото няма нищо общо с тази работа,този шев...
Справедливостта ясно,решението е взето още преди години...

а на въпрос защо не е добре да се върне там(дори и за седмица,както е поканата,което е още по подразнящо за нея) излиза - 9 меча.

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Занимавам се с Таро от 3 месеца и съм съвсем начинаеща, отскоро чета форума и много ми харесва при вас :)

Днес наредих подредба от три карти по следния въпрос - Ще се стабилизира ли финансово бизнесът на X до края на 2013г? 

1. 10 жезли
2. 3 мечове

3. 2 жезли

 

- изпаднала - 9 мечове

- отдолу - Принц мечове

- допълнителна карта, за да разбера към какво е преход 2 жезли - Умереността

 

Моето тълкуване: След огромно напрежение, тежък труд и много мъки (които смятам все още текат), ще се стигне до осъзнаването на факта, че нищо вече няма да е такова, каквото е било. Нещо безвъзвратно загубено (3 мечове), подкрепено от огромен страх, нерви и притеснения (9 мечове). Принц мечове усещам като човек (един от синовете), който ще даде идея (може би нестандартна), която да ги измъкне от 3 мечове и да доведе до 2 жезли. 2 жезли за мен е освен преход, също и смяна на начина на действие, нова стратегия и още доста работа за вършене, две различни неща ще успеят да се напаснат успешно (визирам новата идея и старият начин на действие), за да се стигне до Умереността - баланс и хармония, стабилност на ситуацията и поне със сигурност нещата няма да се влошат повече. Освен това Умереността е голям аркан и вероятно ще има своя отзвук и след 2013 година. След време ще направя ново гледане за срок до 2014г.

Много ще се радвам, ако някой се изкаже по темата, понеже се чувствам неуверена в тълкуванията си. Благодаря :)

Линк към коментар
Share on other sites

-друго си мисля сега-защо  посягаме към картите,защо ги търсим,защо понякога  ги оставяме  в шкафа,става ли от нас(мен) гадател на картите(не казвам професионалист), или просто те наистина са врата за нас самите ,вътре да погледнем в себе си...понякога  виждам света там,а аз къде съм???

 

Добър въпрос, който често е задаван тук, в този форум и е бил генератор на конфликти. А именно кой става за Таро. Това могат да ти отговорят картите с точна прогностика. Всичко извън точната прогностика ни отдалечава от картите.

Разбира се, трябва да се даде толеранс от едно известно време, това са средно 5 години, може и по-рано (изключение), може и по-късно, а може и никога.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Занимавам се с Таро от 3 месеца и съм съвсем начинаеща, отскоро чета форума и много ми харесва при вас :)

 

Здравей, Невяна и добре дошла при нас :)

Аз няма да коментирам картите, нека това го направят другите момичета, но бих си позволила да ти дам един съвет. Понеже си начинаеща, е по-добре да определяш по-кратки срокове на въпросите си. До края на годината е един твърде дълъг срок за начинаещ в Таро, той е дълъг в известна степен и за среднонапреднали.

Картите работят най-лесно в кратки срокове и когато се използват и малки, и големи аркани. Гледанeto само с Големи Аркани не е Таро, а нещо друго. Особено за начинаещи.

 

Успех във форума, успех и в Таро! Enjoy!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за топлото посрещане, Лиула!
Най-често се осланям на интуицията си и чрез нея тъкмо съм забелязала това за сроковете, права си. Попитах за такъв дълъг период, защото става въпрос за бизнес и в него не виждам как могат да стават светкавични промени, особено, ако е във финансова криза.

По ПРИНЦИП смятам, че Таро е големите аркани и Е нещо друго. Всъщност това е основната цел, с която искам да го използвам - духовно развитие, опознаване, психология... Странното е, че се чувствам по-близка с него и го разбирам все повече, ако ползвам и малките аркани, а също и въпроси от ежедневен, битиен характер. Благодаря за съветите! :) 

Все пак много бих искала някой да коментира тълкуването ми..

Линк към коментар
Share on other sites

 

Ще се стабилизира ли финансово бизнесът на X до края на 2013г? 

1. 10 жезли

2. 3 мечове

3. 2 жезли

 

- изпаднала - 9 мечове

- отдолу - Принц мечове

- допълнителна карта, за да разбера към какво е преход 2 жезли - Умереността

Смятам, че доста добре ги тълкуваш.

 

Трудно им е очевидно, страх ги е, провалили са се някои планове, твърде нанагорно им идва по 10 Ж и 9 М и трябва да взимат решения, които не им се харесват по 3 Меча.

2-та Жезъла ми говорят, че или предстои включване на нов партньор, или нови клиенти, което води до нов етап, но още е твърде рано, за да има точен отговор. В смисъл предстоят решения, които ще настройват бъдещето.

 

Поздрави и Успех!

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...