Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 4


Recommended Posts

...Съгласна съм с тълкуването и на двете момичета по 3-ката  10 жезли  3меч   2 жезли...Направо не искам да съм на мястото на този човек...предстои му да вземе болезнен избор...Желанието и усилието за справяне са в миналото му...В момента трябва да вземе решение,което е в разрез на това,което чувства...не знам колко е голям бизнеса,но нещо като да се налага да направи съкращения...на персонал например... :hmmmmm:,някакви неприятни разговори с хора ...2 жезли накрая наистина ми се струва,че ще има някаква малка възможност нещата да се оправят,но напрежението си остава....С тези 3-ка меч по средата...решение,взето с разум под натиска на тежките обстоятелства...точно тя се противопоставя като контрапункт на Умереността,която е хармоничното съчетание на ума и душата...Като сбор от картите се получава 6.Влюбените...нужда отново от избор и взимане на  решение...Всичко това е на фона на 9Меч...допълнителна угнетеност и страх от това дали човекът  ще се справи с тази ситуация...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос - "Има ли подмолни действия от страна на .... спрямо лицето Х?" -изтеглих - Страшният съд, Асо меча и Рицар чаши. Смятам, че скоро ситуацията ще се изясни по Асо меча, истината ще излезе наяве и всеки ще си понесе последствията по Страшния съд. Рицар чаши на 3-та позиция ме затруднява - дали символизира конкретен човек?

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за включването на Sha Angreal и Ceca! :)
Ceca, няма как да има съкращения, всички от семейството работят вътре, няма външни хора, доколкото знам. Не се бях сетила да изчисля общия сбор, чудесна идея! Но все пак.. какво ще кажеш, за това че 2 жезли води към Умереността? Дано значи светлина в тунела..

 

Линк към коментар
Share on other sites

...Ами още по-зле е,че ще трябва да се "съкратят" роднини и това да разбива сърцето на човека...,но наистина го изтъкнах само като възможност...Картите са ми някак низходящи...,а и няма наличие на дворцови...2-ката жезли може би трябва да е обърната,за да се надяват да стане някакво чудо...,но с тази 3-ка пред нея аз виждам само загуба...Наистина периодът е дълъг...питай след месец пак...нещата може вече да са други... :thumbsup: ...

Линк към коментар
Share on other sites

:)...По-добре да не я гледаме ,защото ако я вземем и нея предвид,става още по-напечено...за работа и бизнес не е ок...,защото означава провалени проекти,планове и сделки,скандали и охлаждане на бизнесотношения...остри думи и нападки...и прекратяване на всякакво сътрудничество...Ако въобще я вземем предвид това по-скоро е състоянието на човек в момента...гняв към създалата се ситуация...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

...Е,ми те що са питали?!?...Казано е от по-умни от нас..."Не задавай въпроси,чиито отговори не можеш да изживееш"...направо си ми е любимо... :)...А не забравяй,че аз може и да греша за ситуацията...:)...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

Как ще отреагира мъж , на лекия намек направен от жена,по повод  трети човек в тяхното обкръжение.(не става дума за  семейни)

паж жезли-асо жезли-спаведливост

 

интересно,тъкмо днес четох в една от темите за асото на втора позиция,било слабо,разсеяно ,още повече че  и в тази подредба която гледах одеве, беше точно асо жезли на 2позиция.

-предполагам ще защити третия човек,ще заеме  своята позиция на защитник .

-асото жезли-ако е  енергия,ще е  заряд,силен,и все пак добре че меча  го  имаме  в справедливостта. А не е някоя карта  с боя меч. което ме навежда на мисълта, че в случая мъжът,може и да има право(донякъде)

 

интересно справедливостта какво ще донесе,какво се крие зад нея.

 

помислих над това,какво ще открие за себе си като истина от казаните думи.ето картите:

7 чаши-6 меча-8 жезли

много бързо ще  открие истина,път различни от тези, който до скоро е следвал.

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Как ще отреагира мъж , на лекия намек направен от жена,по повод  трети човек в тяхното обкръжение.(не става дума за  семейни)

паж жезли-асо жезли-спаведливост

 

интересно,тъкмо днес четох в една от темите за асото на втора позиция,било слабо,разсеяно ,още повече че  и в тази подредба която гледах одеве, беше точно асо жезли на 2позиция.

-предполагам ще защити третия човек,ще заеме  своята позиция на защитник .

-асото жезли-ако е  енергия,ще е  заряд,силен,и все пак добре че меча  го  имаме  в справедливостта. А не е някоя карта  с боя меч. което ме навежда на мисълта, че в случая мъжът,може и да има право(донякъде)

 

интересно справедливостта какво ще донесе,какво се крие зад нея.

 

помислих над това,какво ще открие за себе си като истина от казаните думи.ето картите:

7 чаши-6 меча-8 жезли

много бързо ще  открие истина,път , който до скоро е следвал.

По втората комбинация - мисля, че ще се раздели с някакви илюзии, ще се откаже от стари възгледи и стереотипи.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ще кажете за Слънцето, 3 пентакли и Силата ( няма конкретен въпрос, по-скоро е за състояние )  :) ?

Мисля си, че има израстване на личността, духовно пробуждане. Човекът най-после е започнал да осъзнава вътрешната си сила, като процесът към това осъзнаване не е бил лек. Сякаш най-накрая е прогледнал за истината след дълъг период на вътрешни противоречия.

Линк към коментар
Share on other sites

Как ще отреагира мъж , на лекия намек направен от жена,по повод  трети човек в тяхното обкръжение.(не става дума за  семейни)

паж жезли-асо жезли-спаведливост

 

интересно,тъкмо днес четох в една от темите за асото на втора позиция,било слабо,разсеяно ,още повече че  и в тази подредба която гледах одеве, беше точно асо жезли на 2позиция.

-предполагам ще защити третия човек,ще заеме  своята позиция на защитник .

-асото жезли-ако е  енергия,ще е  заряд,силен,и все пак добре че меча  го  имаме  в справедливостта. А не е някоя карта  с боя меч. което ме навежда на мисълта, че в случая мъжът,може и да има право(донякъде)

 

интересно справедливостта какво ще донесе,какво се крие зад нея.

 

помислих над това,какво ще открие за себе си като истина от казаните думи.ето картите:

7 чаши-6 меча-8 жезли

много бързо ще  открие истина,път различни от тези, който до скоро е следвал.

 

Въпросът е, че ти искаш нещо да се случи и разкрие, това поне е моето мнение.

 

Гледам ти картите от известно време и ми прави впечатление, че те са съсредоточени в една и съща тема, и по-точно - в един и същи човек, дори и на пръв поглед да не изглежда така.

 

Ако наистина ти се занимава с Таро, бих те посъветвала да спреш да гледаш по този въпрос - ако ли не, картите ти постепенно стават проективни и спират да ти отговарят. Повечето ти комбинации вече са станали.

 

Казвам ти го с най-добри намерения. Изборът вече си е твой.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте : ]

 

От известно време чета темите във форума, но за съжаление все повече и повече затъвам и се обърквам...Отчаях се, защото някак си усещам, че губя доверие в картите си, а това много ме притеснява. Преминавам през много тежък период от живота си и Таро е мое спасение донякъде( усещам го като духовна подкрепа - не знам защо). Вече дотолкова се преплетох в собственото си объркване, че се нуждая от помощ.

И тъй като тук е място за конкретни въпроси искам да попитам. Какво според вас означава комбинацията 9 пентакли и Колелото.

Ще поясня: 9 пентакли напоследък се появява в Келтски кръст на 7 позиция, а този път беше на 10 заедно с Колелото. Въпросът беше по-скоро молба на сърцето за изпълнението на една моя мечта.

Става въпрос за взаимоотношения. Силно желание от моя страна да съм с даден човек. Не ме разбирайте погрешно,не е инат, правила съм хиляди опити да се отскубна, все нещо ме връща към него(което аз тълкувам като урок, който чрез този човек трябва да науча) По въпросите, свързани с него редовните карти са: Като комбинации Светът и 3 чаши; Жрецът и Звездата.Иначе другите карти, които винаги се появяват пак по въпроси, свързани с него са Справедливост, 3 жезли, 6 жезли.

 

Знам, че звуча много объркано, но толкова се плаша от всичко вече, че съм на път да свърша някоя глупост.Ако някой по-вещ ми помогне и хвърли малко светлина защо не мога да се откажа от този човек ще съм му благодарна.

 

Когато попитах какво ни свързва и какво трябва да изживея с него или заради него, за да се освободя картите бяха:

Справедливост/ Асо чаши/ 4 жезли/7 пентакли

 

Силно се надявам да бъда разбрана 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте : ]

 

От известно време чета темите във форума, но за съжаление все повече и повече затъвам и се обърквам...Отчаях се, защото някак си усещам, че губя доверие в картите си, а това много ме притеснява. Преминавам през много тежък период от живота си и Таро е мое спасение донякъде( усещам го като духовна подкрепа - не знам защо). Вече дотолкова се преплетох в собственото си объркване, че се нуждая от помощ.

И тъй като тук е място за конкретни въпроси искам да попитам. Какво според вас означава комбинацията 9 пентакли и Колелото.

Ще поясня: 9 пентакли напоследък се появява в Келтски кръст на 7 позиция, а този път беше на 10 заедно с Колелото. Въпросът беше по-скоро молба на сърцето за изпълнението на една моя мечта.

Става въпрос за взаимоотношения. Силно желание от моя страна да съм с даден човек. Не ме разбирайте погрешно,не е инат, правила съм хиляди опити да се отскубна, все нещо ме връща към него(което аз тълкувам като урок, който чрез този човек трябва да науча) По въпросите, свързани с него редовните карти са: Като комбинации Светът и 3 чаши; Жрецът и Звездата.Иначе другите карти, които винаги се появяват пак по въпроси, свързани с него са Справедливост, 3 жезли, 6 жезли.

 

Знам, че звуча много объркано, но толкова се плаша от всичко вече, че съм на път да свърша някоя глупост.Ако някой по-вещ ми помогне и хвърли малко светлина защо не мога да се откажа от този човек ще съм му благодарна.

 

Когато попитах какво ни свързва и какво трябва да изживея с него или заради него, за да се освободя картите бяха:

Справедливост/ Асо чаши/ 4 жезли/7 пентакли

 

Силно се надявам да бъда разбрана 

 

Ще напиша нещо кратко: Таро започва да работи, когато престане да бъде патерица за емоционалните ни проблеми.

Добре дошла във форума :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз избягвам да си гледам сама. Обикновено ми гледа друг човек, за да не изпадна в капана на проекциите. Значи просто няма смисъл да се допитвам до таро 

 

Напротив, напротив, другият човек, ако не е достатъчно наясно с Таро, може да е много по-проективен, това са нелепици.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

като обратна връзка за  по горното ми питане:- леко подминава темата

 

да, Lifetime - много си права. понякога нямам  въпроси , но когато се появи проблем, излизат хиляди...още повече когато май  реално не може да се разрешат,и   човешкото все се вре и чопли там където не бива...не издребнявам,но  някои дребни неща са  винаги важни,и големи...

 

Таро започва да работи, когато престане да бъде патерица за емоционалните ни проблеми.

 

-така е,много съм съгласна и с Лиула.

 

Повечето ти комбинации вече са станали.

 

-лайфтайм, това ме уплаши.благодаря ти.

аз пък ще се замисля над  тези цитати от вас които сложих- дали не издребнявам, с  моите  проблеми,питайки Него-таро с въпросите си...Но си права търся отговор, не утеха...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, на въпрос "Какво да направя, какъв път и посока да поема, за да съм щастлива, да се чувствам пълноценна жена и да не страдам повече за това?" теглих една карта: Крал Мечове, после на въпрос какво означава КМ, се падна Паж Мечове, а на въпрос какво не означава КМ, докато размесвах сама падна настрани 10 Меча /но незнам като е паднала настрани как да се тълкува като обърната или нормално/.Докато теглих картите бях изпълнена с много силни емоции - гняв, яд, ярост, безсилие, болка.  Аз накратко тълкувам така нещата: ситуацията вече е стигнала своя предел, момента е назрял и е необходимо да взема бързо и категорично решение. Паж Мечове го тълкувам, че решението не трябва да е взето под ввластта на емоциите, а с разум, да премисля добре какво да направя, каква промяна ми е необходима, да не прибързвам. Ще ми е необходима силна воля, за да променя мисловния си модел досега. Може би имам нужда и от професионална помощ, защото съм много нестабилна емоционално. Но по 10 меча тълкувам, че решението и пътят, който трябва да поема не е край на връзката, а вътрешна промяна /не съм сигурна дали картата не символизира, че това не е краят на света, да не се предавам емоционално и да се взема в ръце/. Моля Ви ако някой има друго виждане по картите да сподели, защото не съм въобще сигурна, че ги тълкувам правилно.

 

 

 

Модераторска забележка: Преместих мнението ти от форум Таро за среднонапреднали във форум Таро за начинаещи по очевидни причини.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, на въпрос "Какво да направя, какъв път и посока да поема, за да съм щастлива, да се чувствам пълноценна жена и да не страдам повече за това?" теглих една карта: Крал Мечове, после на въпрос какво означава КМ, се падна Паж Мечове, а на въпрос какво не означава КМ, докато размесвах сама падна настрани 10 Меча /но незнам като е паднала настрани как да се тълкува като обърната или нормално/.Докато теглих картите бях изпълнена с много силни емоции - гняв, яд, ярост, безсилие, болка.  Аз накратко тълкувам така нещата: ситуацията вече е стигнала своя предел, момента е назрял и е необходимо да взема бързо и категорично решение. Паж Мечове го тълкувам, че решението не трябва да е взето под ввластта на емоциите, а с разум, да премисля добре какво да направя, каква промяна ми е необходима, да не прибързвам. Ще ми е необходима силна воля, за да променя мисловния си модел досега. Може би имам нужда и от професионална помощ, защото съм много нестабилна емоционално. Но по 10 меча тълкувам, че решението и пътят, който трябва да поема не е край на връзката, а вътрешна промяна /не съм сигурна дали картата не символизира, че това не е краят на света, да не се предавам емоционално и да се взема в ръце/. Моля Ви ако някой има друго виждане по картите да сподели, защото не съм въобще сигурна, че ги тълкувам правилно.

 

 

 

Модераторска забележка: Преместих мнението ти от форум Таро за среднонапреднали във форум Таро за начинаещи по очевидни причини.

Здравей!

Не знам дали въпросът е зададен коректно, но ще се опитам да интерпретирам. Мисля си, че ситуацията не е толкова драматична, колкото си мислиш. Крал меча те съветва да вложиш повече разум, отколкото емоция, за да можеш да анализираш и да се справиш със ситуацията. Погледни от друг ъгъл на нещата - по-хладно и дистанцирано.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес за първи път реших да си гледам с обърнати карти. На въпрос - "Какво ме очаква в емоционален план до края на месеца?", изтеглих - 8 меча, Асо пентакли и 4 пентакли / обърната /. Абсолютен блокаж - емоционален, материален, всякакъв. Добре, че срока, който зададох е кратък. Явно нищо няма да ми се получи, по-добре да се оставя по течението и да не насилвам нещата   :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера изтеглих карти на въпрос, дали ще вземат сина ми в школата по карате ( по-малък е от другите деца ) - Обесеният, Паж чаши, 3 меча. Рядко Таро ми отговаря толкова ясно и категорично, направо се удивих. Няма смисъл да казвам, че не го взеха - той сам се отказа в последния момент и не съм го карала насила.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес за първи път реших да си гледам с обърнати карти. На въпрос - "Какво ме очаква в емоционален план до края на месеца?", изтеглих - 8 меча, Асо пентакли и 4 пентакли / обърната /. Абсолютен блокаж - емоционален, материален, всякакъв. Добре, че срока, който зададох е кратък. Явно нищо няма да ми се получи, по-добре да се оставя по течението и да не насилвам нещата   :) .

 

Ти хубаво си гледала с обърнати карти, но проблемът не е обърнатата 4 пентакли, а в първата карта - 8 меча, тя е ключът от палатката. И сама по себе си е достатъчна, макар, че Ас пентакли я заковава.

 

Напротив, време ти е да се насилиш и да престанеш да вървиш по течението, както си свикнала да правиш. Просто се напъни. Отглаголното съществително тук е рискуване.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Днес за първи път реших да си гледам с обърнати карти. На въпрос - "Какво ме очаква в емоционален план до края на месеца?", изтеглих - 8 меча, Асо пентакли и 4 пентакли / обърната /. Абсолютен блокаж - емоционален, материален, всякакъв. Добре, че срока, който зададох е кратък. Явно нищо няма да ми се получи, по-добре да се оставя по течението и да не насилвам нещата   :) .

 

Ти хубаво си гледала с обърнати карти, но проблемът не е обърнатата 4 пентакли, а в първата карта - 8 меча, тя е ключът от палатката. И сама по себе си е достатъчна, макар, че Ас пентакли я заковава.

 

Напротив, време ти е да се насилиш и да престанеш да вървиш по течението, както си свикнала да правиш. Просто се напъни. Отглаголното съществително тук е рискуване.

 

Ех, че ме зарадва  :feel happy: ! В темата за обърнатите карти четох, че обърната 4 пентакли се доближава като значение до 5 пентакли и си помислих, че няма да имам шанс за положителна промяна. Значи тук, 4 пентакли е съвет да се разчупи досегашния стереотип, да се премахнат закостенели модели на поведение.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Днес за първи път реших да си гледам с обърнати карти. На въпрос - "Какво ме очаква в емоционален план до края на месеца?", изтеглих - 8 меча, Асо пентакли и 4 пентакли / обърната /. Абсолютен блокаж - емоционален, материален, всякакъв. Добре, че срока, който зададох е кратък. Явно нищо няма да ми се получи, по-добре да се оставя по течението и да не насилвам нещата   :) .

 

Ти хубаво си гледала с обърнати карти, но проблемът не е обърнатата 4 пентакли, а в първата карта - 8 меча, тя е ключът от палатката. И сама по себе си е достатъчна, макар, че Ас пентакли я заковава.

 

Напротив, време ти е да се насилиш и да престанеш да вървиш по течението, както си свикнала да правиш. Просто се напъни. Отглаголното съществително тук е рискуване.

 

Ех, че ме зарадва  :feel happy: ! В темата за обърнатите карти четох, че обърната 4 пентакли се доближава като значение до 5 пентакли и си помислих, че няма да имам шанс за положителна промяна. Значи тук, 4 пентакли е съвет да се разчупи досегашния стереотип, да се премахнат закостенели модели на поведение.

 

Ами никъде не казвам такова нещо, дори изобщо не тълкувам 4 пентакли. Акцентирах на 8 меча и Ас пентакли. Това е проблема.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...