Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 4


Recommended Posts

Истина ли е едно нещо или не? Картите са - Справедливостта, Луната, 7 меча. Мисля, че по-скоро си въобразявам, прилича ми на бягство от действителността. Не мога да разбера ролята на Справедливостта тук, до Луната.

 

Защо бягство?

 

Имаш Луната на втора - ти и твоето съмнение, но това в никакъв случай не е бягство. Всъщност, ти много добре знаеш отговора на въпроса. Със Справедливостта и 7 меча нещата се случват, независимо кой какво си мисли, или за какво се съмнява.

 

Кажи още нещо по тези карти, или пък за ситуацията, развий ги.

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

 

Истина ли е едно нещо или не? Картите са - Справедливостта, Луната, 7 меча. Мисля, че по-скоро си въобразявам, прилича ми на бягство от действителността. Не мога да разбера ролята на Справедливостта тук, до Луната.

 

Защо бягство?

 

Имаш Луната на втора - ти и твоето съмнение, но това в никакъв случай не е бягство. Всъщност, ти много добре знаеш отговора на въпроса. Със Справедливостта и 7 меча нещата се случват, независимо кой какво си мисли, или за какво се съмнява.

 

Кажи още нещо по тези карти, или пък за ситуацията, развий ги.

 

Понякога 7 меча ми е излизала като бягство от отговорност и задължения. Тук си помислих, че става въпрос за бягство във въображаем свят ( Луната ). Обаче, като се замисля,  7 меча може да значи и помощ, скрита помощ от някой, а Справедливостта - че нещата са резултат от предишни събития и решения.

Преди 2 дни, докато заспивах, телепатично усетих моя починал приятел да ми казва едни неща, успокояваше ме и се зачудих, дали наистина е той или започвам да полудявам. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Таня, ще ти напиша нещо, макар и извън темата, но ми се стори полезно (получи се голяма доза синхроничност) и написано тук, ще стигне до теб, дори и след време модератор да премахне или премести поста.

 

Буквално преди дни четохме нещо от Щайнер за контакта с хората, които не са въплътени в момента, т.нар. от нас "починали". Та, какво казва той - когато съзнателно искаме да зададем въпрос към такъв човек или въобще да общуваме с него, най-добре се получава, когато спим и то по-точно в моментите на заспиване и събуждане. При заспиване е добре да върнем мислено спомени за човека, непременно емоционално обагрени (за да се осъществи контакта), а също и това, което имаме да му кажем/искаме да го питаме, като сутринта, при събуждането, ще получим неговия отговор (ако въобще има такъв), като впечатление/мисъл/чувство, някак идващи дълбоко от нас самите. Интересното е, че това, което усещаме при заспиването като казано/направено/излъчено от починалия, е в същност нашия съзнателен или несъзнателен въпрос към него. На всички нас ни се струва обратно, че починалия го казва, но не е така. Ако починалият въобще каже нещо, то ще се усети при събуждането, както обясних.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Таня, ще ти напиша нещо, макар и извън темата, но ми се стори полезно (получи се голяма доза синхроничност) и написано тук, ще стигне до теб, дори и след време модератор да премахне или премести поста.

 

Буквално преди дни четохме нещо от Щайнер за контакта с хората, които не са въплътени в момента, т.нар. от нас "починали". Та, какво казва той - когато съзнателно искаме да зададем въпрос към такъв човек или въобще да общуваме с него, най-добре се получава, когато спим и то по-точно в моментите на заспиване и събуждане. При заспиване е добре да върнем мислено спомени за човека, непременно емоционално обагрени (за да се осъществи контакта), а също и това, което имаме да му кажем/искаме да го питаме, като сутринта, при събуждането, ще получим неговия отговор (ако въобще има такъв), като впечатление/мисъл/чувство, някак идващи дълбоко от нас самите. Интересното е, че това, което усещаме при заспиването като казано/направено/излъчено от починалия, е в същност нашия съзнателен или несъзнателен въпрос към него. На всички нас ни се струва обратно, че починалия го казва, но не е така. Ако починалият въобще каже нещо, то ще се усети при събуждането, както обясних.

Много ти благодаря за тази информация! Ще пробвам по начина, по който е описано и после ще споделя в съответната тема, ако има резултат. 

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Истина ли е едно нещо или не? Картите са - Справедливостта, Луната, 7 меча. Мисля, че по-скоро си въобразявам, прилича ми на бягство от действителността. Не мога да разбера ролята на Справедливостта тук, до Луната.

 

Защо бягство?

 

Имаш Луната на втора - ти и твоето съмнение, но това в никакъв случай не е бягство. Всъщност, ти много добре знаеш отговора на въпроса. Със Справедливостта и 7 меча нещата се случват, независимо кой какво си мисли, или за какво се съмнява.

 

Кажи още нещо по тези карти, или пък за ситуацията, развий ги.

 

Понякога 7 меча ми е излизала като бягство от отговорност и задължения. Тук си помислих, че става въпрос за бягство във въображаем свят ( Луната ). Обаче, като се замисля,  7 меча може да значи и помощ, скрита помощ от някой, а Справедливостта - че нещата са резултат от предишни събития и решения.

Преди 2 дни, докато заспивах, телепатично усетих моя починал приятел да ми казва едни неща, успокояваше ме и се зачудих, дали наистина е той или започвам да полудявам. 

 

 

Тя значи това. Приеми, че си я получила :)

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

 

Истина ли е едно нещо или не? Картите са - Справедливостта, Луната, 7 меча. Мисля, че по-скоро си въобразявам, прилича ми на бягство от действителността. Не мога да разбера ролята на Справедливостта тук, до Луната.

 

Защо бягство?

 

Имаш Луната на втора - ти и твоето съмнение, но това в никакъв случай не е бягство. Всъщност, ти много добре знаеш отговора на въпроса. Със Справедливостта и 7 меча нещата се случват, независимо кой какво си мисли, или за какво се съмнява.

 

Кажи още нещо по тези карти, или пък за ситуацията, развий ги.

 

Понякога 7 меча ми е излизала като бягство от отговорност и задължения. Тук си помислих, че става въпрос за бягство във въображаем свят ( Луната ). Обаче, като се замисля,  7 меча може да значи и помощ, скрита помощ от някой, а Справедливостта - че нещата са резултат от предишни събития и решения.

Преди 2 дни, докато заспивах, телепатично усетих моя починал приятел да ми казва едни неща, успокояваше ме и се зачудих, дали наистина е той или започвам да полудявам. 

 

 

Тя значи това. Приеми, че си я получила :)

 

Благодаря ти  :) ! Така се зарадвах ..  :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ще споделя нещо. Едни познати си имат бебе. Не съм питала по време на бременоста какво ще се роди ,момиче или момче, но като се роди,попитах какво е детето им, кралица пентакли изтеглих от пълна колода. Казах си момиче. Да момиченце се е родило.

Линк към коментар
Share on other sites

Дано този път да улучих точната тема :) Зададох въпрос и моля за съдействието ви да го разчета. Въпросът е - Какво ще стане със страданието на М.? Изтеглих:

1 - Магьосникът

2 - 9 жезли

3 - 10 жезли

Със сигурност няма да мога сама да разгадая картите. Виждам, че проблемът е емоционален - страхове, стари, нереални, но много силни. Жената иска да се скрие, да се защити, а в същото време преувеличава ситуацията. Перфекционистка. Близко е разрешението на проблема й, може би, но в каква посока? Какво е значението на Магьосника тук? 

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

Дано този път да улучих точната тема :) Зададох въпрос и моля за съдействието ви да го разчета. Въпросът е - Какво ще стане със страданието на М.? Изтеглих:

1 - Магьосникът

2 - 9 жезли

3 - 10 жезли

Със сигурност няма да мога сама да разгадая картите. Виждам, че проблемът е емоционален - страхове, стари, нереални, но много силни. Жената иска да се скрие, да се защити, а в същото време преувеличава ситуацията. Перфекционистка. Близко е разрешението на проблема й, може би, но в каква посока? Какво е значението на Магьосника тук? 

Аз си мисля, че тази жена има силите и възможността сама да се справи със ситуацията ( Магыосникът, 9 жезли ). Това страдание не е от вчера и няма скоро да приключи по 10 жезли, но тя е упорита и ще продължи да се бори.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти, Таня! "Няма скоро да приключи по 10 жезли", а не показват ли точно те близък завършек на начинание, ситуация?

Четох някъде във форума, че 10 жезли е една от "бавните" карти в Таро, ( за разлика от другите карти от боя жезли ). От личен опит също мога да споделя, че на 3-та позиция ми се е падала за ситуация, която се проточи много във времето ( около 6, 7 месеца, ама тя още не е приключила ).

Аз тази жена, за която питаш, си я представям като поела огромен товар върху плещите си по 10 жезли, но тя има силата и издръжливостта да устои и да продължи напред с този товар ( по Магыосника и 9 жезли ).

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че ако ситуацията се разреши за 6-7-8 месеца, година дори, тя би се чувствала щастливка, на фона на досега многото години влачено страдание. :)

Товарът й е огромен, да, или по-точно усещането й за нещата е такова и наистина е много силна и борбена натура.

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

Femme, един съвет от мен, проблемът ти е за Таро и Психология, но той е за среднонапреднали.

По-добре пиши в Таро и здравето тук в този подфорум.

 

10 жезли ти дава огромен шанс да се справиш с проблема си, благодарение на Магът.

Линк към коментар
Share on other sites

Имах съмнения, че пак не съм на точното място :)

Понеже има коментари по въпроса, ще помоля ти да ги преместиш.

 

Няма проблем, нали не си скубем косите :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Хайде пак, какво ще стане със страданието на еди кой си...

Имаме Маг, 9 жезли, 10 жезли

 

Разцъкайте картите и вижте за какво става дума, не е трудно.

Какво казва Магът?

Какъв е мостът му чрез 9 жезли?

Какво се случва с 9 жезли в опцията на 10 жезли?

 

Други връзки: Магът - 9 жезли

Магът - 10 жезли

9 жезли - 10 жезли

 

Защо имаме първа Магът, а не 10 жезли?

Защо нямаме 9 жезли, а Магът?

Защо нямаме първа 10 жезли, а Магът?

И защо първа не е 10 жезли?

 

И защо в крайна сметка една ментална карта като Магът проецира в 10 жезли? Какъв е генезисът на една от най-мощните интелектуални карти в Таро да бъде завършена с подобно бреме, каквото е една 10 жезли? За какво говори това?

 

Ето това са въпросите, които всеки начинаещ трябва да си зададе, за да получи и отговора.

Какво ще се случи с този човек в крайна сметка и какво е времето, което Таро е определило - важният отговор.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Лиула, благодаря за насоките. Вече започнах да задълбавам, но тъй като съм съвсем наясно със самата ситуация, не излизам от рамката на това, което вече написах. Започва да ми се изяснява, като че ли, ролята на Мага, но нека да усетя още картите. Ще пиша по-късно. Наистина, въпросът за времето е най-важният.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля за малко помощ. Теглих карти за първата седмица на юни - Асо пентакли, Дяволът, Рицар пентакли. Притеснява ме комбинацията от Дявол с Асо пентакли, не мога да обясня защо, но сякаш видях два Дявола един до друг.. Интересно, че за периода, който вече отмина, имах 8 меча с Асо пентакли, сега Асото е на първа позиция, следвано от Дявола - дали има връзка между двете комбинации?

Линк към коментар
Share on other sites

Асо П на първа на мен винаги ми е показвало прекалено голямо желание,копнеж за нещо.С този Дявол може би се преврйща в един вид вманиачаване..Може би нещо,което очакваш,ще се забави и това ще ти причини много емоции.Не знам за какво става на въпрос,но се замисли дали не си се вглъбила прекалено много.Ще ти трябва малко време да преминат тези емоции...

Линк към коментар
Share on other sites

Асо П на първа на мен винаги ми е показвало прекалено голямо желание,копнеж за нещо.С този Дявол може би се преврйща в един вид вманиачаване..Може би нещо,което очакваш,ще се забави и това ще ти причини много емоции.Не знам за какво става на въпрос,но се замисли дали не си се вглъбила прекалено много.Ще ти трябва малко време да преминат тези емоции...

Благодаря ти, Елеана! Срокът е малък, скоро ще мога да дам обратна връзка.

Линк към коментар
Share on other sites

"Публикувано: Вчера, 23:31

Хайде пак, какво ще стане със страданието на еди кой си...

Имаме Маг, 9 жезли, 10 жезли

................................................"

 

Искам да напиша това, което усещам от самите карти, но много ви моля вие да бъдете по-конкретни спрямо въпроса, защото аз не съм съвсем наясно как да го адаптирам към него.

Така, Магьосникът някъде е сбъркал, попаднал е в собствения си капан. Озовал се е в тъмната страна на страховете си. Сам е предизвикал своите проблеми. Намира се е в трудната ситуация да ги преодолее. На всичкото отгоре страховете му са илюзорни, но те го водят към бездната на липсата на перспектива и изход, самота, тежест в душата, изолация. Изоставена е почти всяка надежда. Отчаяно се нуждае от почивка и откъсване от смога на емоциите си.

Ще успее да се измъкне като Барон фон Мюнхаузен, сам, само с помощта на собствената си сила като Маг, чрез увереността в себе си, уповавайки се на силата на личността си и на Божествената намеса. Има силите да преодолее всичко, но дали ще го направи...

Много е силно усещането ми за "Тъмната нощ на душата", просто гледайки картите то ме залива. Нямам идея кога ще приключи това. Вчера мислех, че ще е скоро, сега не съм толкова сигурна.

Моля ви, кажете и вашето мнение.

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

...Привет от мен,Femme...Моите усещания за комбинацията ти: Маг, 9 жезли, 10 жезли...Тук няма Божествена сила...тук си сама в борбата си...и всичко зависи само и единствено от теб...В основата е Мага...осъзнатата личност,застанала на пътя и взела решение за промяна...в комбинация със сегашното ти положение 9 жезли-напрежение и страх от създалата се ситуация ...умора...,но характер,кален в тези битки...Виждам кула,която си изградила сама,за да те пази,но в последствие се е оказала твой затвор...Страхът от разрушаването  и създава напрежението и отбранителната позиция,в която си преминала...Битката се води сега...,но битката според мен е със самата себе си...и със страховете в теб...с преглъщането на поражението и силата да продължиш...в 10 жезли...и да устоиш до края...По принцип  се стопират нещата,когато 10 жезли е на последна позиция,но тук все пак в основата е Магът...Не разчитай на помощ отвън...ти трябва да събудиш божественото в себе си и да се справиш...аналогията с Барон Мюнхаузен е чудесна,но трябва да имаш не само коса,за която да се издърпаш...,но и сила да понесеш болката от това...Дали ще се окажеш достатъчно силна да отговориш на изискванията на 10 жезли,дали ще скръцнеш със зъби и ще се пребориш с големият и товар зависи единствено от теб...Според мен Мага ще ти помогне и ще се справиш...,но 10 жезли доколкото съм чела е бавна карта...нямам идея дали и как Мага би и повлиял във времето...9 и 10жезли са непреходни карти...т.е-карти за състоянието ти в момента-напрежението ти е голямо...и сега...и за напред...По-нататък ще трябват мечове и действие,но това е показано и от Мага,който е преходна карта и гарантира,че действие ще има...Но,ако проблемът е здравословен,сигурно нещата са други...не се справям там... :3d_141: 

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

...По горната комбинация да добавя още някои мои усещания...Началото е Мага,който препраща към неговия числов двойник Колелото,т.е. още едно потвърждение,че нещата са се задвижили,а крайната карта е 10жезли... 10-ите символизират краят на един цикъл,неговата кулминация и повратен момент в определена ситуация...така че мисля,че това е пътят...само трябва да се положат здрави усилия и с волята и концентрацията на Мага да бъде извървян ...Сборът от картите е 20...Прераждането....бил си в мрака и си пил от чашата на тишината...сега си избрал живота и се явяваш възроден...

Линк към коментар
Share on other sites

Абсолютно права си, Сеса. Всичко е точно така. И най тежкото е  "Не разчитай на помощ отвън", защото винаги е било така и съм го осъзнавала до болка. Няма мърдане, обаче. Успокоителното е, че напоследък усещам някакво обновление, раздвижване, свеж полъх. Може би все пак се справям :) Благодаря за мнението ти.

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...