Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (22.04.13 - 28.04.13)


Recommended Posts

22.04.13

 

Сейчас вы можете сказать, что миру присущ грех. Люди могут быть греховными, но миру грех не присущ. Свету грех не присущ, теплу – не присущ. Все блага, все поступки людей не являются греховными. Существует нечто греховное, но вся земля не создана только из грязи. В будущем мы освободимся от оболочки земли, где грех растёт и развивается. И тогда земле не будет присущ грех. Это то, о чём упоминает Писание: «Создаст Бог новую землю и новое небо!» Однажды и вы освободитесь от этой предпосылки. Каждый человек заключён в такую оболочку. Если посмотрите на человека, [то] увидите, что он опоясан тёмным чёрным поясом, носящим грех.

 

Будьте, следовательно, разумными

 

 

Сега вие можете да кажете, че светът е грешен. Хората може да са грешни, но светът не е грешен. Светлината не е грешна, топлината не е грешна. Всичките блага, всичките постъпки на хората не са грешни. Има нещо грешно, но цялата земя не е направена само от кал. Земята е направена и от една чиста материя освен калта. Един ден ние ще се освободим от обвивката на земята, в която грехът расте и се развива. И тогава земята не ще бъде грешна. Това е, за което Писанието споменава: „Ще създаде Бог нова земя и ново небе!“ Един ден и вие ще се освободите от тази предпоставка. Всеки човек е обвит в една такава обвивка. Ако погледнете човека, ще видите, че той е опасан от един тъмен черен пояс, който е носител на греха.

Бъдете, прочее, разумни

 

Линк към коментар
Share on other sites

23.04.13

 

Современные люди дошли до такого состояния, что хотят жить только на Земле. Говорят: поживём немного. – Но Земля это место, где вы создаёте себе счастье или несчастье. Место, откуда начинается судьба: ты будешь счастлив или несчастлив. Земля – это место выбора. Что выберешь?

 

Благословен!

 

 

Съвременните хора са дошли до едно положение, че искат да живеят само на земята. Казват: Да си поживеем малко. – Но земята е едно место, дето вие си създавате вашето щастие или нещастие. Место отдето започва съдбата, ти или щастлив ще бъдеш или нещастен. Земята е место на избор. Какво ще избереш?

 

Благословен!

 

Линк към коментар
Share on other sites

24.04.13

 

Тело человека создано быть бессмертным. То тело, которое существует сейчас, кажущееся, оно [служит] для сохранения другого тела. Тело, в котором мы сейчас умираем, дано [нам] временно [и служит] для сохранения духовного тела. Говорят: Когда согрешил человек, Бог сделал ему кожаную одежду, послал его во [внешний] мир. Первоначальное тело человека Бог обвил. Придет время, когда человек дойдёт до правильного мышления, правильных чувств, он освободится от неестественного тела, носимого в себе.

 

Новый человек

 

 

Тялото на човека е създадено да бъде безсмъртно. Туй тяло, което имаме сега, е привидно, за да се запази другото. Туй тяло, в което сега умираме, то е привидно дадено, за да се пази онова духовното тяло. Казват: Когато съгрешил човек, Бог му направил кожена дреха, че го изпратил вън в света. Първоначалното тяло Бог го увил. Един ден, когато човек дойде да мисли право, да чувствува правилно, той ще се съблече от неестественото тяло, което носи в себе си.

 

Новият човек

 

Линк към коментар
Share on other sites

25.04.13

 

Современные оккультисты утверждают, что человек имеет семь тел. Вы будете удивляться этому. Три тела из них постоянны – они не знают, что такое смерть. Человек имеет четыре оболочки, две из которых претерпевают смерть, а две претерпевают перемены. Чтобы войти в процесс перемен, человеку необходимо два раза умереть, пройти двойную смерть. Когда пройдёт через две смерти, через две перемены, он войдёт в такой счастливый мир, где всё реально. Этот мир, эта область называется миром бессмертия. После этого он войдёт в ту Любовь, которую называют Божественной Любовью.

 

Как прекрасны ноги

 

 

Сегашните окултисти поддържат, че човек има седем тела. Вие ще се учудите на това. Три от тия тела са постоянни, те не знаят какво нещо е смъртта. Човек има четири обвивки, две от които претърпяват смъртта, а двете претърпявават промени. Човек трябва да умре два пъти, двойна смърт има, за да влезе в процеса на промените. Като мине през двете смърти, през двете промени, той ще влезе в един свят толкова щастлив, дето всички неща са реални. Този свят, тази област се нарича свят на безсмъртието. След това той ще влезе в онази Любов, която наричат Божествена Любов.

 

Колко са прекрасни нозете

 

Линк към коментар
Share on other sites

26.04.13

 

«В Боге всё возможно». Поэтому не теряйте уверенности. И когда теряете уверенность – приободряйтесь. Спрашиваю: Как можешь умереть, если веришь в Бога? Люди умирают от безлюбия.

 

Всё возможно

 

 

„Всичко в Бога е възможно“. Затова, не се обезсърчавайте. И като се обезсърчавате, насърчавайте се. Питам: Как можеш да умреш, ако вярваш в Бога? Хората умират от безлюбие.

Всичко е възможно

 

Линк към коментар
Share on other sites

27.04.13

 

Никогда не думай, что можешь умереть. Если кто-то скажет, что необходимо отказаться от того, что проповедуешь, или что умрёшь, тебе не надо верить. В этом отношении Христос производит опыт. Он доказывает, что тот, кто следует Богу, не умирает. Я предпочитаю смерть за истину, нежели жизнь за ложь. Сколько времени Христос остаётся в смерти? Только три дня. Но уже две тысячи лет, как Он живёт. И 500 тысяч людей идут по Его пути. Они все ещё не дошли до Его верования.

 

Всё возможно

 

 

Никога не мисли, че можеш да умреш. Ако някой ти каже, че трябва да се откажеш от това, което проповядваш, или че ще умреш, ти не трябва да вярваш. В това отношение Христос направи един опит, Той доказа, че онзи, който следва Бога, не умира. Аз предпочитам смъртта за истината, отколкото живота за лъжата. Питам: Колко време остана Христос в смъртта? Само три дни. А вече две хиляди години, откак Той живее. И 500 хиляди хора вървят в Неговия път. Те още не са дошли до Неговото вярване.

Всичко е възможно

 

Линк към коментар
Share on other sites

28.04.13

 

Если сам человек не воскреснет, он не может знать, воскрес ли Христос. Когда ты воскреснешь, это будет самое большое доказательство, что и Христос воскрес.

 

...Сейчас для вас важен вопрос: С каким телом? Говорите: Но и мы можем воскреснуть. Не отрицаю этого – воскреснете. При воскресении требуются три вещи: любовь, при которой связи никогда не разорваны; знание, при котором связи никогда не запятнаны; истина, которая никогда не отступала от своего пути. Это – путь воскресения.

 

С каким телом

 

 

Човек не може да знае дали Христос е възкръснал, ако сам той не възкръсне. Когато ти възкръснеш, това ще бъде най-голямото доказателство, че и Христос е възкръснал.
...Сега важният въпрос за вас е: С какво тяло? Казвате: Ама и ние можем да възкръснем. Не отричам това – ще възкръснете. Три неща се изискват при възкресението: една любов, на която връзките никога да не са късани; едно знание, на което връзките никога да не са опетнявани; една истина, която никога да не е отстъпвала от своя път. Този е пътят на възкресението.

С какво тяло

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...