Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (29.07.13 - 04.08.13)


Recommended Posts

29.07.13

 

Если бы вы понимали закон мира чувств, вы могли бы лечиться, преодолеть много препятствий. Например, иной раз вы недовольны, хотите немного разгневаться. Возьмите что-то сладкое, проведите его по губам, как сейчас красятся, скажем имеете яблоко или конфету, после проводите язык по верхней или нижней губе, оближитесь. После намажьте опять ещё раз и опять проведите своим языком. Сделайте так два, три раза. … Скажете: «Как это – сидеть, красить губы, облизываться?“

 

...Не подавляй свои чувства. Всегда намазывай свои губы по три-четыре раза и облизывай их. Берёте немного мёда, намазываете губы и облизываете их. Сделайте опыт сегодня. ...Утром, вечером и в обед следующего дня и облизывайте свои губы. Намазываете десять граммов мёда и их облизываете. ...Об этом опыте не надо рассказывать другим.

 

Освобождение чувств

 

 

Ако вие разбирахте закона на света на чувствата, вие щяхте да се лекувате, да премахнете много препятствия. За пример, по някой път вие сте кисели, искате да се разгневите малко. Имате нещо сладко, прекарайте го по устните, както сега се мажат с боя, да кажем имате ябълка или бонбон, после прекарайте езика на горната или на долната бърна, пооближете се. После намажете пак още веднъж и пак прекарайте езика си. Направете така два, три пъти. ...Ще кажете: „Как аз да седя и да си мажа устните и да ги облизвам с езика си?“

 

...Не подтискай своите чувства. Всякога намазвай устните си по три четири пъти и ги облизвай. Вземете малко мед и ги намажете и ги оближете. Направете един опит сега. ...Сутрин, вечер и на обед до следния път и облизвайте си устните. Намажете десет грама мед и ги оближете. ...Този опит няма да го разправяте на другите.

 

Освобождаване на чувствата

Линк към коментар
Share on other sites

30.07.13

 

Как мы чувствуем – это внешняя сторона Божественной мысли. Бог – мыслит, а чувства – выражение Божественной мысли. В Боге – это мысль, а в нас – чувство. Оно – результат. Наши чувства представляют результат Божественной мысли. Если чувства правильны и результат правильный. Если мы калечим наши чувства, калечим Божественный результат. Поэтому мы ответственны за поступки, поскольку калечим Божественную мысль, не даём ей ту правильную форму, в которой ей необходимо реализоваться. Это психически – внутренний закон.

 

Приобретение энергии

 

 

Тъй както чувствуваме нещата, то е външната страна на Божествената мисъл. Бог мисли, а чувствата са израз на Божествената мисъл. В Бога това е мисъл, а в нас е чувство. То е един резултат. Чувствата в нас са един резултат на Божествената мисъл. Ако чувствата са правилни и резултатът е правилен. Щом осакатяваме нашите чувства, осакатяваме Божествения резултат. Затова сме отговорни за постъпките, понеже осакатяваме Божествената мисъл, не ѝ даваме онази правилна форма, в която тя трябва да се реализира. Това психически е един вътрешен закон.

 

Придобиване на енергия

Линк към коментар
Share on other sites

31.07.13

 

…наши чувства – это отпечатки Божественной мысли. Отпечаток является тем, что мы носим в своём сердце. Если этот отпечаток правилен, тогда наши мысли со временем станут правильными по отношению к Божественной мысли. Чувства – это переходное состояние от Божественного к человеческому. Или от человеческой мысли к Божественной необходимо опять пройти через свои чувства. Ты не можешь пройти непосредственно своим умом. Если ты не имеешь соответствующие мыслям чувства, твои мысли не могут быть приняты. Необходимо иметь чувство и тогда твоя мысль может передаться в Божественный мир.

 

Приобретение энергии

 

 

...нашите чувства са отпечатъци на Божествените мисли. Туй, което носим в сърцето си, то е отпечатък. Ако този отпечатък е правилен, тогава нашите мисли след време ще станат правилни по отношение на Божиите мисли. Чувствата в нас са едно преходно състояние от Божественото към човешкото. Или от човешката мисъл към Божествената пак трябва да минем през своите чувства. Ти не можеш да минеш направо с ума си. Ако на своите мисли нямаш съответните чувства, твоите мисли не могат да бъдат приети. Трябва да има чувство и тогава твоята мисъл може да се предаде в Божествения свят.

 

Придобиване на енергия

Линк към коментар
Share on other sites

01.08.13

 

Прежде всего, вам необходимо научиться той внутренней толерантности, терпеть людей. Оставьте каждого человека свободно проявляться. Кто-то имеет желание проявить свою добродетель. – Не препятствуйте ему. Если же можете ему содействовать – ещё лучше. Если вы ему не препятствуете – сделаете доброе дело для себя, потому что и другие люди не будут вам препятствовать. Следовательно, необходимо научиться не препятствовать себе в жизни, не засоряться. После этого дойдём до другого места, помогать себе при внутреннем состоянии.

 

Кто учится слову Божиему

 

 

Най-първо, вие трябва да се научите на онази вътрешна толерантност, да търпите хората. Оставете всеки човек свободно да се проявява. Някой има желание да прояви една своя добродетел. – Не му препятствайте. Ако пък можете да му съдействате, още по-добре. Ако не му препятствате, ще направите едно добро на себе си, защото и другите хора няма да ви препятстват. Следователно трябва да се научим да не си препятстваме в живота, да не се подпушваме. След това ще дойдем до другото положение, да си помагаме при вътрешното състояние.

 

Който се учи на словото Божие

 

Линк към коментар
Share on other sites

02.08.13

 

Спрашиваете: «Как мы научим людей правильно поступать?» – Не надо учить их как поступать, но не препятствуйте естественному состоянию людей. Кто-то для себя играет и поёт в лесу, а ты проходишь рядом с ним и говоришь: «Что это он раскричался? Не могу его терпеть». Этот человек учится, пусть себе поёт и играет – зачем ты ему препятствуешь. Он упражняется. Ты пройди рядом с ним и продолжи свой путь.

 

Кто учится слову Божиему

 

 

Питате: „Как ще научим хората да постъпват правилно?“ – Няма какво да ги учите как да постъпват, но не препятствайте на естественото положение на хората. Някой си свири и пее в гората, а ти минаваш покрай него и казваш: „Какво се е разкряскал този? – Не мога да го търпя“. – Че този човек се учи, нека си пее и свири, ти няма защо да му препятстваш. Той се упражнява. Ти мини покрай него и продължи пътя си.

 

Който се учи на словото Божие

Линк към коментар
Share on other sites

03.08.13

 

Все неприятности в жизни основаны на том неестественном состоянии, в котором мы находимся. Я называю это подавлением чувств. Тогда рождаются самые плохие дела.

 

Помните, сейчас я вам говорю о естественных чувствах. Существуют неестественные чувства в человеке. Например, ты задумал пить вино. Это – неестественное чувство. Гневаешься – это неестественное чувство. Взыскателен – это неестественное чувство. Существуют неестественные вещи, я о них не говорю. В человеке имеются естественные чувства. Они становятся элементами в жизни. Ты будешь давать им свободу. Я говорю об естественных чувствах. Существуют естественные чувства. Ты голоден – это естественное чувство. Испытываешь жажду – это естественное чувство. Любишь музыку – это естественное чувство.

 

Освобождение чувств

 

 

Всички неприятности в живота се дължат на онова неестествено положение, което ние имаме. Аз това го наричам подтисничество на чувствата. Тогава се раждат най-лошите работи.

Помнете, сега аз ви говоря за чувствата, които са естествени. Има чувства не естествени в човека. За пример, намислил си да пиеш вино. То е неестествено чувство. Гневиш се, то е неестествено чувство. Подозираш, то е неестествено чувство. Взискателен си, то е неестествено чувство. Има неща неестествени, за тях не говоря. Естествени чувства има в човека. Те стават елементи в живота. Ти на тях ще дадеш свобода. Аз говоря за естествените чувства. Естествени чувства има. Гладен си, това е едно естествено чувство. Жаден си, това е естествено чувство. Обичаш музика, това е естествено чувство.

 

Освобождаване на чувствата

 

Линк към коментар
Share on other sites

04.08.13

 

На музыкальных инструментах играется не для ума, а для сердца. Музыка необходима подавленным людям. Хлеб необходим не сытым, а голодным. Вода необходима жаждущим. Говорю: Что хорошего в мире? Это – созвучие сердца. Когда мы говорим о любви, мы подразумеваем любовь великих существ, которым необходимо войти, чтобы исправить умственный мир человека. Не [дать] осуществить подавление, рабство, в которое человек сам себя ввёл. В рабстве находятся его чувства. Ему необходимо дать им свободу, но не такую свободу, которая приводит к анархии. Это значит человек освободит самого себя, свои чувства, но ему необходимо дать им направление любви. Вы дайте место естественным чувствам, неестественные растают как льды. Они – временные. Все препятствия у нас проистекают от неестественных чувств, от подавления естественных чувств. Желай естественное. Не желай того, в чём нет необходимости.

 

Освобождение чувств

 

 

Свири се не за ума, но за сърцето. Музика трябва на подтиснатите хора. Хляб трябва не на ситите, но на гладните. Вода трябва на жадните. Казвам, хубавото в света, кое е? То е съзвучието на сърцето. Когато ние говорим за любовта, ние разбираме любовта от великите същества в света, които трябва да влезат да поправят умствения свят на човека. Не да направят подтисничество, робство, в което човек сам се намира. В робство се намират неговите чувства. Той трябва да им даде свобода, но не такава свобода, че да има анархия. То значи човек да освободи себе си, своите чувства, но той трябва да им даде онова направление на любовта. Вие дайте място на естествените чувства, неестествените ще се стопят като ледовете. Те са временни. У нас всички препятствия произтичат от неестествените чувства, но от подтисничеството на естествените чувства и от неестествените. Да желаеш естественото. Не желай това, което не ти трябва.

 

Освобождаване на чувствата

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...