Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (19.08.13 - 25.08.13)


Recommended Posts

19.08.13

 

Современному человечеству необходимо родить это возвышенное чувство в мире. Необходимо родиться Братству. Необходимо родиться братству и сестринству. Необходимо родиться новому брату, необходимо родиться новой сестре. Это любовь в двух фазах. Пока не придёт новый брат, пока не придёт новая сестра – любовь проявиться не может. При теперешних условиях любовь непонятна.

 

Когда родится ребёнок

 

 

Трябва съвременното човечество да роди онова възвишеното чувство в света. Братство трябва да се роди. Братство и сестринство трябва да се роди. Трябва да се роди новият брат, трябва да се роди новата сестра. То е любовта в двете фази. Докато новият брат не дойде, докато новата сестра не дойде, любовта не може да се прояви. При сегашните условия, любовта е непонятна.

 

Като роди дете

Линк към коментар
Share on other sites

20.08.13

 

Когда говорим об истинной Любви, о Любви родственных душ, подразумеваем, что придёт одна коллективная душа и тогда все те души, которых с незапамятных времён вы любили, войдут в эту душу и станут коллективным целым. Тысячи душ, собранных в одном месте, образуют Любовь одной родственной души. Тысячи душ, собранных в одном месте, образуют Любовь. Тысячи и миллионы каплей воды, собранных в одном вместе, образуют один источник.

Говорю: Малая любовь вносит в нас утешение, а большая Любовь вносит в человека жизнь. Она делает всё в нём осмысленным и он становится радостным и весёлым. Это – счастье человека.

 

Любишь и тебя любят

 

 

Като говорим за истинската Любов, за Любовта на сродните души, разбирам, че ще дойде една колективна душа и тогава всички тия души, които от памти века са ви любили, ще влязат в тази душа и ще станат едно колективно цяло. Хиляди души, събрани на едно място, образуват Любовта на една сродна душа. Хиляди души, събрани на едно място, образуват Любовта. Хиляди и милиони капки вода, събрани на едно място, образуват един извор.

Казвам: Малката любов е заради нас, тя внася утеха, а голямата Любов внася живота в човека. Тя осмисля всичко в него и той става радостен и весел. Това е щастието на човека.

 

Да обичаш и да те обичат

Линк към коментар
Share on other sites

21.08.13

 

Нам необходимо отделить существенное в жизни от несущественного и всегда рассчитывать на это существенное. Обыкновенные идеи современных людей об общественном строе, о матерях и отцах, о братьях и сёстрах, не отвечают той реальности, на основании которой создано братство. Истинный брат только тот, кто един   [составляет одно целое]   с тобой и по духу, и по душе, и по уму, и по сердцу. Истинные сестры или друзья только те, кто одно целое с тобой и по уму, и по сердцу, и по духу, и по душе. И им необходимо разделять твою судьбу при всех условиях...Они должны делиться всем и одинаково помогать друг другу. Помощь состоит в человеческих мыслях, а не в человеческих чувствах. Не слова, высказанные человеком важны, но важны его дела. Делу необходимо выполняться вовремя.

 

Блажен, кто ест хлеб в Царствии Божием

 

 

Ние трябва да отделим същественото в живота от несъщественото и на това съществено всякога да разчитаме. Обикновените идеи, които съвременните хора имат за обществен строй, за майки и за бащи, за братя и сестри, те не отговарят на онази реалност, върху която е създадено братството. Истински брат е само онзи, който е едно с тебе и по дух, и по душа, и по ум, и по сърце. Истински сестр(и) или приятел(и) са само онези, които са едно с тебе и по ум, и по сърце, и по дух, и по душа. И те трябва да споделят твоята съдба при всички условия.... Те трябва еднакво да споделят нещата и еднакво да си помагат. Помощта седи в човешките мисли, а не в човешките чувства. Не са думите, които човек изказва, но делата му са важни. Едно дело трябва да се направи навреме.

 

Блажен, който яде хляб в Царството Божие

Линк към коментар
Share on other sites

22.08.13

 

Когда какой-то человек приходит нас слушать, вы говорите: пусть он останется в нашем обществе. – Вы удивительны. Какое-такое наше общество? Для меня существует одно общество, те люди, которые живут в Любви – только они составляют Божественное общество и это общество не может быть наше или ваше. Каждый человек, живущий в Любви, наш. Каждый человек, не живущий в Любви, ваш. Говорите: Как исправится мир? – Мир исправится когда станет нашим. Пока он ваш – не исправится. Хотите, чтобы кто-то был вашим. Под словом «мир – наш» я понимаю возможность внести всё для блага своих ближних. А когда отказываюсь внести всё, тогда мир – ваш.

 

Что вы свяжете на Земле

 

 

Като дойде някой човек да ни слуша, казвате: Нека остане той в нашето общество. – Вие сте чудни. Че кое общество е нашето? За мене има само едно общество, онези хора, които живеят в Любовта само те съставят Божествено общество, и това общество не може да бъде наше или ваше. Всеки, който живее в Любовта е наш. Всеки, който не живее в Любовта е ваш. Казвате: Как ще се оправи светът? – Светът ще се оправи като стане наш. Като е ваш, няма да се оправи. Искате някой да бъде ваш. Под думата, че светът е наш, аз разбирам да мога да внеса всичко, за благото на своите ближни. А когато се отказвам да внеса всичко, тогава светът е ваш.

 

Каквото вържете на Земята

Линк към коментар
Share on other sites

23.08.13

 

Я никогда не могу словами передать вам Любовь. Могу вас ей заразить, т. е. слово «заражение» не подходит. Любовь может вводиться как инъекция. Любовь может передаваться через контакт и то не всегда. Передача Любви не может происходить при любых условиях. Любовь в жизни передаётся только при специфических условиях. Любовь в жизни передаётся только при самых благоприятных существующих условиях. Если эти условия не существуют – Любовь не может передаваться. Любовь может передаваться в какой-либо форме, но если вы хотите Любви, которая поднимает человека, то она имеет специфические условия, при которых может проявиться. Каждому человеку необходимо изучать жизнь, чтобы, когда придёт этот специфический момент, это специфическое условие, можно было им воспользоваться. Если случится так, что этот момент посетит вас один, два или несколько раз в жизни, этого достаточно. Если используете эти моменты – будете иметь воздействие Любви. Вам достаточно однажды загореться этим Божественным огнём и не гасить его.

 

И пошёл, чтобы наняться батраком

 

 

Аз никога не мога с думи да ви предам Любовта. Мога да ви заразя с нея, т. е. думата заразяване не е хубава. Любовта може да се инжектира, Любовта може да се предаде чрез контакт и то не всякога. Всякога няма условия за Любовта. Любовта в живота се предава само при специфични условия. Любовта в живота се предава само при най-благоприятни условия, които съществуват. Ако тези условия не съществуват, Любовта не може да се предаде. Любовта може да се предаде в каква да е форма, но ако вие искате онази Любов, която повдига човека, тя си има специфични условия, при които може да се прояви. Всеки трябва да изучава живота, та като дойде този специфичен момент, това специфично условие, да може да се възползува. Ако ви се случи този момент да ви посети един, два или няколко пъти в живота ви, това е достатъчно. Ако използувате тези моменти, вие ще имате влиянието на Любовта. Достатъчно е веднъж да се запали този Божествен огън във вас и да не изгасва.

 

И отиде, та се представи

Линк към коментар
Share on other sites

24.08.13

 

Грешник, сознающий, что идёт вниз... говорит: Тону, молю, помогите мне. Он сознаёт, что тонет, что куда-то уходит, и говорит: Если никто мне не поможет, со мной всё будет кончено. Достаточно, чтобы этому человеку было сказано одно слово или он услышал один тон, и его сознание начнёт подниматься. Он говорит: Благодарю, что избавили меня от потопления. Мир не так нуждается в материальных благах, как в том духовном общении, в тех духовных отношениях, которые отсутствуют между людьми.

 

В Царстве Христа и Бога

 

 

Един грешник, който съзнава, че отива надолу...той казва: Потъвам, моля, помогнете ми. Той съзнава, че потъва, че отива някъде и казва: Ако няма кой да ми помогне, с мене всичко ще се свърши. Достатъчно е на този човек да му се каже една дума или един тон да чуе, и съзнанието му да почне да се подига. Той казва: Благодаря, че ме избавихте от това потъване. Светът не се нуждае толкова от материални блага, колкото от онова духовно общение, от онези духовни отношения, които липсват между хората.

 

В царството на Христа и Бога

Линк към коментар
Share on other sites

25.08.13

 

Некоторые люди говорят: Мы живём и движемся в Боге. Верно то, что Бог связан с нами, но существует нечто, отсутствующее у людей. Существует связь, которую нам необходимо осуществить. До тех пор пока не осуществим эту сознательную связь, наша мысль не может прогрессировать. …В современных взглядах людей многие хотят быть связанными. Нет, необходимо осуществить новую связь с новым. Это требуется сейчас. Новое состоит в том, что ты сам будешь связываться и сам будешь прекращать связь. Ты будешь связан с «верую» (символом веры), не чуждым для тебя. Если ты свободен служить Богу с этим «верую», придерживайся его, но если с этим «верую» ты не готов служить Богу, эта связь ничего не стоит.

 

Он сказал мне всё

 

 

Някои казват: Ние живеем и се движим в Бога. Вярно е, че Бог е свързан с нас, но има нещо, което липсва на хората. Има една връзка, която ние трябва да направим. Докато ние не направим тази съзнателна връзка, нашият живот не може да прогресира. ... В съвременните възгледи на хората, мнозина искат да бъдат свързани. Не, трябва да направите една нова връзка с новото. Това се изисква сега. Новото седи в това, че ти сам ще се връзваш и сам ще се развързваш. Ти ще бъдеш вързан с едно верую, което не е чуждо за тебе. Ако ти си свободен да служиш на Бога с това верую, дръж го, но ако с това верую ти не си готов да служиш на Бога, тази връзка нищо не струва.

 

Каза ми всичко

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...