Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (30.09.13 - 06.10.13)


Рассвет

Recommended Posts

30.09.13

 

Если музыка не может нас научить как совладать с умом, как совладать с сердцем – это не музыка. Если музыка не научит нас как совладать с душой и если она не научит нас как работать с духом – это не музыка. Музыка – это то, что может научить нас работать для духа, служить душе, знать, как употребить свой ум и сердце. Такая музыка – на своём месте, мы испытываем в ней необходимость. Иной раз, когда говорю о музыке, подразумеваю музыку, которая более интенсивно может нас связать с нашим духом и работать для него.

 

Открытый и закрытый интервал

 

 

Ако музиката не може да ни научи как да се справяме с ума, как да се справяме със сърцето, тя не е музика. Ако музиката не ни научи как да се справяме с душата си и ако тя не ни научи как да работим с духа, тя не е музика. Музика е, която може да ни научи да работим за духа, да служим за душата, да  знаем как да употребим ума и сърцето си. Тази музика е на място, от нея се нуждаем в света. Понякой път като говоря за музиката това подразбирам. Музика, която може да ни свърже по-интензивно с нашия дух и да работим заради него.

 

Отворен и затворен интервал

Линк към коментар
Share on other sites

01.10.13

 

Музыка – вспомогательная сила для развития человеческого сердца и ума. Под словом «музыка» мы понимаем самые хорошие условия, при которых могут проявиться сердце и ум. Это музыка, это гармония. ...С моей точки зрения [музыкальные] тоны – это драгоценные камни, украшающие человеческое сердце. Драгоценные камни, существующие в мире, являются музыкальными тонами. Когда ты издаёшь тон – даёшь ему цену. Чем правильнее поёшь – тем правильнее оцениваешь.

 

Основные отношения

 

 

Музиката е спомагателна сила за развиване на човешкото сърце и човешкия ум. Под думата „музика“ разбираме най-добрите условия, при които сърцето може да се прояви и умът може да се прояви. Това е музика, то е хармония. ...Според мене тоновете са скъпоценни камъни, с които се украсява човешкото сърце. Скъпоценните камъни, които съществуват в света, това са музикални тонове. Когато ти произнесеш един тон, даваш му цена. Колкото по-правилно пееш, толкова по-правилна цена даваш.

 

Основни отношения

Линк към коментар
Share on other sites

02.10.13

 

Сейчас, если вы в Школе, я бы посоветовал вам, что необходимо делать. В этой Школе необходимо петь. Сейчас учите песни. Я слушал церковные песни. Но у современных людей нет песен для пробуждения способностей. Всё пение происходит для развлечения, для отдыха; это хорошо. Но существуют песни, которые пробуждают твою мысль, когда их поёшь. Существуют песни, пробуждающие хорошее и красивое. Существуют песни, пробуждающие в тебе чувство справедливости, когда их поёшь.

 

Двое или трое

 

 

Сега, ако сте в школата, бих ви дал какво да правите. В тази школа трябва да се пее. Сега учите песни. Аз съм слушал църковни песни. Но съвременните хора нямат песни за събуждане на способностите. Всичкото пеене става за развлечение, за почивка е хубаво. Но има песни, които, като пееш, събуждат твоята мисъл да мислиш. Има песни, които събуждат хубавото и красивото. Има песни, които, като пееш, събуждат в тебе чувството на справедливост.

 

Двама или трима

Линк към коментар
Share on other sites

03.10.13

 

Когда начнём играть, тогда поймём, что это – пробуждающееся Божественное. От нашего исполнения зависит пробуждение в нас Божественного. Человек думает, но прежде чем научиться думать, ему необходимо учиться петь и играть внутренне. И для этого в будущем, когда будут воспитывать молодое поколение, первым делом будет внесение музыки как в воспитателей, так и в воспитанников. Научитесь играть для сцены, чтобы получать там букеты цветов, но, прежде всего, когда играете, пусть внутри вас стимулируются красивые чувства и желания.

 

Ты укажешь мне [путь жизни]

 

 

Като засвирим, тогава ще разберем, че това е божественото, което се събужда. От свиренето зависи да се събуди божественото у нас. Някой човек мисли, но преди да се е научил да мисли, трябва да се учи да пее и да свири вътрешно. И за в бъдеще, когато ще възпитават младото поколение, първата работа е да внесат, както във възпитателите, тъй и във възпитаниците, музика. Научете се да свирите на сцената, да получавате там букети, но като свирите, да се стимулират вътре във вас красиви чувства и желания.

 

Ще ми изявиш

Линк към коментар
Share on other sites

04.10.13

 

...вам необходимо понимать основное в жизни. Если Любовь придёт в жизнь – всё придёт; не придёт Любовь – все становится беспредметным. Знание будет беспредметным, истина – беспредметной, все другие искусства – беспредметными.

 

Основная идея

 

 

...трябва да разбирате основното нещо в живота. Дойде ли любовта в живота, всичко ще дойде; не дойде ли любовта, всички неща са безпредметни. Знанието е безпредметно, истината е безпредметна, всички други изкуства са безпредметни.

 

Основна идея

Линк към коментар
Share on other sites

05.10.13

 

...когда какой-то ученик устанет от жизненных невзгод, пусть возьмёт скрипку и поиграет или пусть попоёт, чтобы трансформировать все свои тяжёлые состояния. В этом отношении музыка это средство помощи в жизни людей. Когда поём и играем, мы находимся в связи с более развитыми по сравнению с нами существами. Если мы хотим быть духовными, если хотим быть религиозными – нам необходимо петь и играть. Я встречаю много религиозных людей, которые не поют и говорят: «Необходимо петь только священнику или церковным певцам». Это не так. Каждому духовному человеку необходимо петь.

 

Ты укажешь мне [путь жизни]

 

 

...когато някой ученик се умори от несгодите на живота, нека вземе цигулката и си посвири или нека си попее, за да трансформира всички свои тежки състояния. В това отношение музиката е помагало в живота на хората. Когато пеем и свирим, ние сме във връзка с по-напреднали същества от нас. Ако искаме да бъдем духовни, ако искаме да бъдем религиозни, ние трябва да пеем и да свирим. Аз срещам много религиозни хора, които не пеят и казват: само свещеникът или само певците в църквата трябва да пеят. Не е така. Всеки духовен човек трябва да пее.

 

Ще ми изявиш

Линк към коментар
Share on other sites

06.10.13

 

Основной тон в музыке неизменен. Вы ничем не можете нарушить гармонию основного тона. Ничто в мире не может нарушить гармонию основного тона. Гармония всех других тонов, которые не являются основными, может нарушиться. Под словом «основной тон» понимаем Божественное. Ты не в состоянии ничем разрушить основной тон. Он независим и абсолютно свободен. ...Под словом «основной тон» понимаем того, кто остаётся единым. ...Любую работу необходимо начинать с основного тона.

 

Открытый и закрытый интервал

 

 

Основният тон в музиката е неизменен. С нищо вие не може да нарушите хармонията на един основен тон. Нищо в света не може да наруши хармонията на един основен тон. Всички тонове, които не са основни хармонията им може да се наруши. Под думата „основен тон“ разбираме Божественото. С нищо не си в състояние да нарушиш един основен тон. Той е независим и абсолютно свободен. ...Под думата „основен тон“ разбираме този, който при всичките тонове остава единен. ...Каквато и да е работа от основния тон трябва да започнете.

 

Отворен и затворен интервал

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...