Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Любимите Ви животни?


Аделаида

Recommended Posts

Няма значение дали предпочитаме котки, кучета, папагали или влечуги - всички те имат душа, както и ние; независимо дали тяхната е колективна, а нашата индивидуална. Не е необходимо толкова да ги обичаме, а да ги разбираме и понеже сме по-силни от тях, това ни задължава да проявим толерантност и доброта, особено към страдащите животни.

Аз вярвам, че някои от любимите ни животни, са наши ангели-пазители и когато си отидат от тоя свят, връзката ни с тях става още по-силна - много тънък мост в света на сенките. Винаги, когато ми предстои някаква трудна ситуация, аз сънувам моята починала котка, която ме предупреждава и ми говори с човешки глас.

Линк към коментар
Share on other sites

......а който гледа котка не иска обвързване.......

....Помня единствено,че мъже които харесват котките - търсят в жената главно външната красота........

......В битие май беше сложен Адам над животните......

Вие направо ме разбихте :D

Май съм единствено изключение от правилата за котките :king:

А за Адам съмнението е основателно.Имаше един виц

Бог създал Адам,ама като видял,че от него нищо не става създал ЕВА за да го направи човек!

Случайно ни се случи преди 5-6г. да вземем едно малко улично коте. Много сме доволни.ТОЙ действа положително. И като му наблюдавам поведението, характера, имам чувството,че е имал и предишен живот,в който е бил аристократ/от добрите :D /.Уравновесеност,поведение,хигиена,никаква злопаметност, винаги готов да те успокои. Май и благодарение на него ставам и аз такъв.Когато си много ядосан и го видиш как те гледа - хем топло, хем ти казва учудено : "Защо се нервираш така" и някак си ми идва да се засрамя.В апартамента живее без проблем,на двор също /отпуските/ ,а връщането не го възприема негативно.

Вълкът в природата е много адаптивно, и приспособимо животно
Бих казъл и комуникативно,"живо",интелигентно,независимо животно.

И затова ме е яд направо понякога,като гледам силни кучета - водени на повод, или вързани.Иде ми да им кажа "Събудете се.Разчупете оковите.Вижте братовчет ви колко е достоен".Не им се бъркам :hmmmmm:

Питам за хлебарките, защото единствено те са ми неприятни и ги трепя без угризения на съвестта

Ползвай "къщички за хлебарки".Не помня официалното име,но и в аптеките ще те разберат.Те са пластмасови кубчета със страна около 1см. със светло твърдо вещество в тях,не миришат,не цапат. ГОНЯТ хлебарките.Много съм доволен.

Ползвам ги още от годините в Студентски град ,а явно тези животинки много обичат младежки компании.Идваха по 20-30 наведнъж:D

Линк към коментар
Share on other sites

Колективни Души?

Така наречения - Духовен поток. Има ли душа, която да излиза от Духовния поток?

Често на хората им се ще да се отдалечат от Дома, но когато Застудее, с носталгия се сещат за Бащиното Огнище!

Бог и живота, като проява не задължават никого и нищо за каквото и да било.

Има Закон!

Човек, който има привличане и харесва котките, има нужда да дарява любов. В такъв човек е притаена голяма енергия и сила, които създават излишък.

И водата е полезна, ама като е в повече се появява риск от удавяне, същото се отнася и за енергийните излишъци, които са единствено разрушаващи.

Нужно е познание и контролиране на енергията.

Такъв човек "гори и кипи". В повечето случай тава са хора с високо кръвно налягане и зачервена и гореща кожа. Те са като печки.

С такива няма нужда от топлофикация. ;)

Хубаво е такива щастливци да се учат да отдават излишната тежест (под формата на енергия) чрез любов към всичко и всички, включа е и себе си.

Трябва да се знае, че е възможно да се Люби, без да се докосва, вижда или комуникира. Любовта съществува и отвъд петте сетива и това я прави най-истинското нещо в Живота.

Любовта не е сянка! Тя е самата Светлина.

Поздрави на всички Протестиращи срещу нещо.

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

:D Ами аз като съм с ниско кръвно и все ми е студено, защо харесвам котки тогава, или ще ми кажеш нещо за природата на жената ;)

Майкъл, благодаря за подробното описание на кубчетата, които ползвам у дома от много години и са супер, наистина. Бялото вещество вътре е отрова за хлебарки, но е отровна и за хора, май. Обаче хлебарките са гадинки, които на работа съм виждала да влизат в дупките на ел. контактите и пак не умират. Пък никой не ми каза като ги трепя, колко карма съм събрала. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Имаш излишък от енергия, който не пускаш да излиза.

Ти не вярваш в собствените си възможности и се самообвиняваш.

Ти си достоен човек Силве! Време е да започваш да се радваш на аромата и вкуса, който те заобикаля под формата на живот.

Хората заслужават да живеят и трябва вече да направят крачката на отпускане и наслада към всичко, което ги заобикаля в света.

Вина и виновници няма!

Втора чакра отговаря за насладата, страстта към живота, те. да умееш да се наслаждаваш на всяко е едно твое дихание, на всяка глътка въздух дори, на всяка хапка от храната, на всяко чувство в сърцето си, на всяка мисъл в главата си, на всяко действие на тялото ти... Да умееш да се наслаждаваш на това, че си жив и съществуваш.

Студените крайници показват онази скованост и прибраност в себе си, показват липсата на наслада. Всичко идва от там че този не вярва че е достоен за насладата. Такъв се обвинява за страстта и постоянно търси в нея греха.

Бог е наслада и страст, аромат и вкус, красив пейзаж, шум на река, боботенето на море и океан, изригването на вулкан, тръпката на сърцето, импулсът на ума, блестящата идея, опияняващата любов... Той е живата.

Втора чакра е стихията на водата, т.е. навсякъде там където присъства тя.

Човешкото тяло е 79% вода.

Първа чакра - земята - твърдото, костната система...

Втора - вода - меките тъкани, включва и кръвоносната система в себе си.

...

Всеки сам може да определи от къде идват проблемите му.

Аз също бях от хората със студени крайници. Сега ми се случва рядко тази студенина. Случва се когато спра да живея, когато спра да се наслаждавам на живота. Кое спира насладата. Причините са много и всеки сам може да ги оцени в себе си.

Всички сме с излишъци.

В дома трябва да присъстват и котката и кучето. Кучето може да ни помага в нужда - когато ни трябва любов, когато ни трябва да бъдем обичани.

Котката е помощник - тя отнема пренатрупаната любов, която стискаме в себе си и не и позволяваме да излезе от нас, поради страха да не бъдем наранени.

Котката отнема излишъци от всякакъв вид.

Кучето ни дава недостига.

Верни приятели, докато не стъпим здраво във вътрешния Човек. Докато не се облегнем на Бог.

Стори добро на робът си.

За да насити непроходимата и ненаселената земя.

И да възбужда злачните зародиши да изникват

И ще направя пустинята водни езера и сухата земя водни източници.

Ще бъдеш по-светъл и тъмнина да си, пак ще станеш като зора.

надявай се на Бога.

Надеждата, която имаме е като сърцевина на душата - безопасна и твърда.

И ще си безопасен, защото има надежда.

А надеждата не посрамя.

На всичко се надява. А сега остават тези - вяра, надежда и любов.

Облегни се на Господа и чакай Го.

Елате при мене, всички ще се трудите и сте обременени; и аз ще ви успокоя.

източник: Завета на Цветните Лъчи на Светлината

Бъдете Здрави!

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Животните притежават групова душа, която обитава и в нашия астрален свят.

Страхът, агресията, съмненията, алчността, изобщо всички страсти у нас са такава проява. Егото е израз на животното в нас. И Учителят го е казал : " Личният егоизъм е най - възвишеното състояние, до което животните са достигнали. "  .............!!! :)

Тази наша нисша природа обуславя и трупането на карма.

Любимите ни животни отразяват нашето собствено ниво на съзнание. През известен период от нашата еволюция сме развивали техните качества, които сме превърнали в инстинкти. Те са материален израз на излъчваните от нас вибрации, затова ни привличат едни или други животни. Индианците са знаели тези неща, наистина.

Не отглеждам животни в къщи, мисля, че мястото им е сред природата, но харесвам всички животинки, особено се впечатлявам от дивите коне. На терасата у дома винаги има лястовички.

Имам въпрос : Някой знае ли кои животни е разрешено да убиваме? Питам за хлебарките, защото единствено те са ми неприятни и ги трепя без угризения на съвестта. Някъде четох, не си спомням къде, че и радиацията не ги мори тези Божии гадинки.

Здравей Силве,

" Енциклопедичен Речник"- от П. Дънов, стр.251:

Въшката, която е паразит и която вие сте създали, можете да я убивате, да я натиснете с нокът, ако ви прави лошо.Всички паразити са черупки. Мишките , зайците и всички гризачи спадат към паразитите.Не се създава карма като ги убивате. Змията не бива да я убивате щом не ви напада, пък и което и да е животно, щом не напада, не го убивайте."

"Животните са изостанали в развитието си души. Животните са изостанали същества, неразумни, който не са изпълнили волята Божия както трябва."

"Има хора, който по съзнание не стоят по високо от животните. Има животни, който по съзнание са като хората"

Мир и Любов! :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

:D Благодаря ти, Руми! Знаех го това, но се майтапех. Благодаря ти съвсем сериозно, обаче, за това, че се потруди да дадеш нужния отговор на питащ човек, без значение кой и какъв. :feel happy:
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

До тук се пропусна нещо мн.важно-животните имат емоции.Много от тях показват възможности за общуване, което у човека е закърняло а именно телепатичното. И след като имат всичко ,за което се писа до сега, то значи че наличието на психика се потвърждава.Доказано е , че и в растителния свят съществува наличие на психика.С най дълготрайна памет ,например, е филадендронът. Но ...за животните с много любов-колко много неща не знаем за тях. Категорично не само инстинктите са водещи в живота им.Щом има психика, то можем да говорим и за съзнание.Друг е въпросът какво е то и на какво ниво се развива.Много неща не знаем.

Имах куче - Арчи/ризеншнауцер/. Още тъгувам за него. То с по-голяма сила ме научи да съзерцавам , да мисля за видимото и невидимото в живота, да обичам и да съм бдителна към някои неща... Научи ме за храната, за задължителната почивка през деня, за най-важната ценност-детето...5 години след като го няма на този свят, аз го усещам. Детето ми винаги го сънува в трудни за нас моменти и определено получаваме предупреждения от него или успокоение, че е до нас и ни пази. СТРАННО! Но е факт.

Линк към коментар
Share on other sites

Обичам всички животни и не правя разлика между тях. Спасявала съм змии, котки, кучета и гълъби. Ако вкъщи видя паяци - не ги убивам. Опитът, който имам с животните е безценен дар.

И наистина, с животните може прекрасно да се разговаря.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Много обичам животните. На първо място котките и на второ всички останали. Истински страдам, когато видя гладно или страдащо животно. Такива гледки ме изкарват от равновесие за дълго. Направо ме убиват. В момента имам котка - Джесика, която много обичам и глезя. Харесва ми защото е своенравна, непокорна и с характер. Драска и хапе като куче. Когато си легна винаги ляга върху мен и така спиме. Мисля, че немога да заспя без нея, нито пък тя без мен. Много ме предизвиква да я намачкам и нацелувам, не когато е кротка, а когато е освирепяла настръхнала и агресивна. Тогава просто немога да и устоя! /Затова винаги съм с драскотини по лицето/. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Обичам всички животни и не правя разлика между тях. Спасявала съм змии, котки, кучета и гълъби. Ако вкъщи видя паяци - не ги убивам. Опитът, който имам с животните е безценен дар. И наистина, с животните може прекрасно да се разговаря.

:) наистина безценен дар са опитностите ни с по малките ни братя от животинското царство :v: замислих се..дали и до колко правя разлика между животните :sleeping: преди ловях паяците и им заръчвах обичливо :1eye: да предадат на всички свои събратя...да не идват повече ...след туй ги изтръсквах/издухвах през прозорецааа :lol:

:smarty: Самосъзнанието на животните е в астралния свят, а на земята животните проявяват съзнанието си + общуват и чувстват .

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Харесвам конете,кучетата,гълъбите,врабчетата и лебедите,делфините,маймунките,лъвовете,меч

ките....да спра май,че всички са ми любими.А и двата паяка дето си ги отглеждам от месец в единия горен ъгъл на стаята :3d_044:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

1147705973164.gif1124877485102.gif1140503460193.gif1131194322134.gif1137069595112.gif1133421279186.gif1135890823178.gif

Тези са сред най-най-любимите ми животни...те живеят в мен...естестевено най-сибно представени са само няколко- те създават емоционалния фон на моята личност такъв, какъвто си е...Липсва обаче едно от тези животни тук, а друго е заменено с по-опитомения му вариант...

Линк към коментар
Share on other sites

У дома отглеждам сиамска котка и морско свинче :) комбинацията на тези 2 животни е невероятна ,а общуването между тях е повече от забавно,от скоро имаме и риби (заради детенце,по негово желание).

В селото в което живее баща ми имаме коне,това са коне ,които са обучавани за преходи(той се занимава с това),това са най- умните и интелигентни същества ,който съм срещала.Красотата при движението им из гората е невероятна,организацията им перфектна.Сближаване със човека също.Кон от който баща ми е падал при преход е стоял 3 часа до него ,докато дойде баща ми в съзнание.По интелект и привързаност към човека бих го сравнила май само с обучените кучета.

Линк към коментар
Share on other sites

От мъничка яздя коне. Дядо ме учи, но нямаше какво много да ми обяснява, още като се качих и знаех как. Яздя без седло. Конят ми е едно от най-любимите животни. Не зная защо така ме привличат тези животни, но с тях се сраствам, не само се разбираме. Може би има връзка с това, че съм родена в година на огнения кон, а може би с някой минал живот. А може би с това, че щом се понеса, усещам свободата с всяка своя частица, чувствам живота в галоп. Много харесвам също и сърничките и не мога да се начудя на ръцете, които се повдигат за стрелба по тях. Всички животни са ми любими, всички. Имах красиво куче - немска овчарка - Сара, някой й беше хвърлил отрова и тя умря по мъчителен начин. От тогава не отглеждам домашен любимец. Но бездомните кучета в квартала са ми приятели, изпращат ме чак до работа, птичките се събират на терасите ми, някои гнездят там. Всички животни обичам, всички и са ми много мили.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз обожавам конете :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Мили приятели,

Както съм писала неведнъж, котките претендират за първенство в ума и сърцето ми. Може би защото са извънземни. Искам да помогна на едно красиво персийче да си намери любящи стопани. Той е сив, дългокосмест класик – муцунката му не е сплесната, което е предимство в здравословно отношение, обезпаразитен е, с хигиенни навици, страшно гальовен. Желателно е да се гледа в апартамент, защото от двор лесно може да бъде откраднат, а и козината изисква грижи. Цената, на която се дава, е наистина символична за тази порода, но определено мъникът си заслужава вниманието.

Проблемът е, че е роден в едно градче до Бургас. Има кандидати, но са от далечни други градове и няма как да го вземат. И понеже аудиторията тук е голяма, освен това на вас може да се разчита, реших да пусна информация във Форума, на който дължа много от хубавите неща в живота ми.

Пък дано някой от вас или ваш познат изкара късмет да бъде обичан и радван.

Пишете ми!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Много ми се иска някога да имам сибирско коте! Тежат по 15 кг. и са като малки рисчета! Страхотни са!

Подобни на тях са породите норвежка горска и мейн кун. Тази последната е американска. Всичките са селекции на ангорски котки с местни породи и са се получили невероятни пухкави, здрави, силни, спокойни, но и темпераментни котаци!

Гледат се в развъдници и едно коте струва по около 400 евро. В Б-я има един два развъдника за норвежка котка, но за сибирски май че няма засега.

Котките са царици в животинското царство!

Линк към коментар
Share on other sites

Понеже говорите за котки, а те и на мен са ми фаворити; тези животни са единствените, които убиват не за да се нахранят, а за да си поиграят.

Ние го наричаме игра, за тях е обучение, тренировка и т.н. Всъщност заради такава тренировка на сухо от страна на котето ми, се наложи да изхвърля сутринта един часовник - не ставаше за нищо вече.:3d_133:

Линк към коментар
Share on other sites

Бина, :)

Разбирам те прекрасно. Нашите бандити (понеже са 2 броя) всяка сутрин, задължително в 5.30 'преподреждат' хола и му придават много авангарден вид, докато палуват. Пъзла скача маса-диван-фотьойл-мебели, а Бебо я следва. След тази гонитба, при неговите над 7 кг нищо не остава на мястото си . Да не говорим за висулките по вратовете или кожените гривни на децата, които обикновено намирам в склада, сиреч под моето легло. Обаче са толкова мъркащи, любвеобилни и забавни, че сърце не ми дава да ги наказвам. Засега само говоря. Обикновено има полза, поне за 2-3 дена. Живеем на 4 етаж и са много интересни като застанат на парапета на терасата и почнат да гледат надолу, какво става при съседите или на коя кола гърми ауспуха. На мен съотвено косата ми щръква нагоре от притеснение, а те са толкова спокойни. Сега се чудя как да огранича тази опознавателна дейност, щото нищо чудно скоро някой от съседите да остане без вечеря. :blink: Абе детска му (котешка) работа!

Линк към коментар
Share on other sites

Обичам царството на котките.Харесвам и кучетата,но котките ме привличат по някакъв особен начин.няма ли котка и дома,нещо много силно ме подтиска.А котката ме успокоява.Това гальовно мъркане....След смъртта на сиамеца ми придойде една улична котка у нас.Сега е в двора и има 4 малки.Не мога да спя с тях но пак ми носят щастие и спокойствие.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...