Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Любимите Ви животни?


Аделаида

Recommended Posts

Темата е за любимите ни животни. Като се замисля, май нямам любимо животно. Всички ги харесвам, но не съм привързана към никое от тях. Уважавам ги , но ги държа на дистанция. Как мислите, дали това е "нормално"? :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели,

Котенцето на което търсихме дом вече си има! И съм много радостна, че е при хора, които ще я обичат и се грижат за нея.

Оказа се, че освен голяма гальовница и лечителка (при всяка възможност идваше при мен за да ми направи масаж и помърка малко), тя е и отличен ловец и сега 'гони врабци', както ми казаха. А тъй като сме и красиви - тъмносива, пухкава, със зелени очи, надявам се скоро да има съответните ухажьори и котешки концерти (за ужас на моите приятели :3d_111:, шегичка)

И аз имам 3 котенца за подаряване. Довечера ще ги снимам и утре ще ви ги представя. Живея край Стара Загора, ако има "осиновители", моля, пишете!

Линк към коментар
Share on other sites

Темата е за любимите ни животни. Като се замисля, май нямам любимо животно. Всички ги харесвам, но не съм привързана към никое от тях. Уважавам ги , но ги държа на дистанция. Как мислите, дали това е "нормално"? :thumbsup:

Да. Аз също от дете обичам много животните, но в повечето случаи също ги държа на дистанция от себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Нормално е да има дистанция между хората и животните. Мисля, че на кучетата и дори и на котките (като най-разпространени домашни любимци) естественото място е навън. Най-добре къща с двор. Ако не са децата, не бих гледала животно вкъщи. Но понякога трябва да правим компромис с удобствата си. Сега не съжалявам, напротив, приятно ми е да са около мен, само ако можеше да има по-малко косми. :3d_157:

На децата се отразява чудесно - преди помагаха в чистенето с един милион уговорки, сега се редуват; купуват им храна, грижат се за тях, играят си. А котачетата ги лекуват. Забелязала съм, че когато някой от нас се прибере неспокоен, котките започват да се въртят около него, мякат и така, докато не ги гушнеш да ти помърат малко. Или спят в краката на този който има нужда. Много е странно всичко, но си има обяснение, пък и на нас ни харесва.

Линк към коментар
Share on other sites

Знаеш ли имам много странни взаимоотношения с едната от 4-те котки на моята приятелка.

Когато отида на гости у тях другите три преди да ме опознаят се криеха а сега просто не ми обръщат внимание, но Пуха винаги идва и застава близо до мен където и да съм и потъва в мълчание и неподвижност но аз усещам че ме е приела и ме обича и ми отдава страшно много енергия. Незнам, може и смешно да ви звучи, но с тази котка сме приятелки и се разбираме без думи, дори няма нужда да я докосвам/галя а и тя никога не се завира в мен. Просто в момента в който ме види пренебрегва абсолютно всички и ляга много близо но на известно разстояние и дори съм правила опит да я уплаша, но тя просто не ми се връзва. Много мъдро котешко същество е това.

Линк към коментар
Share on other sites

valentinus,

Желая ти успех. :3d_137:

Ние раздадохме 5 котачета, голям зор беше, но си заслужаваше. Всички са обичани и радват стопаните си!

Благодаря! Ето и биографични данни Майка - Мара, източноевропейска контейнерка, на 10 г, баща - неизвестен

Родени са на 28.06 2007 г /рожденият ден на Президента/ и трите са женски

- малка Мара - съвсем като майка си, черно-сиво бяла, с мила муцунка и розово носле, мноооого общителна

- Магелан-ка - сива, докарва малко на синя руска котка - най-живата и пъргава в котилото

- Геновева - меланхолична, вечно се оплаква /мяука страдалчески/, но добре се храни /първа е на паничката/

Хайде, молим, осиновители, обадете се: моят скайп - valentinus_sz ICQ - 276256723 мейл - valentinus@abv.bg

Линк към коментар
Share on other sites

valentinus,

Желая ти успех. :3d_137:

Ние раздадохме 5 котачета, голям зор беше, но си заслужаваше. Всички са обичани и радват стопаните си!

Благодаря! Ето и биографични данни Майка - Мара, източноевропейска контейнерка, на 10 г, баща - неизвестен

Родени са на 28.06 2007 г /рожденият ден на Президента/ и трите са женски

- малка Мара - съвсем като майка си, черно-сиво бяла, с мила муцунка и розово носле, мноооого общителна

- Магелан-ка - сива, докарва малко на синя руска котка - най-живата и пъргава в котилото

- Геновева - меланхолична, вечно се оплаква /мяука страдалчески/, но добре се храни /първа е на паничката/

Хайде, молим, осиновители, обадете се: моят скайп - valentinus_sz ICQ - 276256723 мейл - valentinus@abv.bg

ЧАКАМ ВИ :feel happy::thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Преди години един човек от бялото братство – Димитър Шуманов ми каза ,че човек не трябва да спи в една стая с животни (кучета,котки и др.) .Отнемали му енергията, но не биоенергията, а някаква по-висша. Пречели на духовното му развитие. Така и не разбрах за какво става дума. Някой да знае нещо по този въпрос? :huh:

Присъединявам се към въпроса, защото от 3 дни котката се настанява и спи до мен. Аз си знам, че имам тревоги тези дни, а и тя по принцип така прави - отива и ляга в краката на този, който е бил най-притеснен през деня. Е, има и нощи,когато си спи сама на фотьойла. :D Правилно ли тълкувам поведението й ? Да й разрешавам ли да спи при мен или децата?

Къде може да се намери повече информация?

П.П. Не се притеснявайте да ми отговорите и на това: защо котката никога не ляга при мъжа ми, макар че и той понякога си има тревоги? Той е човекът , който най-често я храни и глези със специална храна.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Преди години един човек от бялото братство – Димитър Шуманов ми каза ,че човек не трябва да спи в една стая с животни (кучета,котки и др.) .Отнемали му енергията, но не биоенергията, а някаква по-висша. Пречели на духовното му развитие. Така и не разбрах за какво става дума. Някой да знае нещо по този въпрос? :huh:

Присъединявам се към въпроса, защото от 3 дни котката се настанява и спи до мен. Аз си знам, че имам тревоги тези дни, а и тя по принцип така прави - отива и ляга в краката на този, който е бил най-притеснен през деня. Е, има и нощи,когато си спи сама на фотьойла. :D Правилно ли тълкувам поведението й ? Да й разрешавам ли да спи при мен или децата?

Къде може да се намери повече информация?

Здравей! :)

Този въпрос го зададох преди повече от година и явно е доста сложен, тъй като не получих отговор.

По принцип котката действа на много хора като приспивателно. :) Знае се, че тези животинки отнемат отрицателните енергии в човека, че и в стаята. Така, че тук са полезни.

Но това което ми каза Шуманов се отнасяше за по-висши енергии от тези на физическото, виталното или дори астралното тяло. Ставаше дума за духовното тяло. Не съм наясно много в терминологията, но при спането има енергии, които не бива да се смесват с животинските. Поне аз така си го обяснявам това сега. Но въпросът си остава.

Толкова от езотерична гледна точка.

От житейски опит знам, че котката успокоява нервите, отнема тревогата и напрежението. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Любимо животно?

Коткатаааа! :lol:

Толкова чисто, интелигентно, обичливо, грациозно, красиво, самостоятелно и с характер същество е котката, че понякога като се гушкаш и мъркаш заедно в захлас, ти е едно от най-хубавите неща през денонощието, което ти се случва! И се преливаш един в друг и се лекувате взаимно и се обичате. И осъзнавате единството на всичко и онази житейска вибрация, която преминава през всички ни и ни свързва в цялост...

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм наясно много в терминологията, но при спането има енергии, които не бива да се смесват с животинските. Поне аз така си го обяснявам това сега. Но въпросът си остава.

Толкова от езотерична гледна точка.

Мога да говоря само от езотерична гледна точка.

Да кажа само това което знам от личен опит и познания.

Когато човек пости или прави някакви хранителни диети с по-голяма продължителност, трябва да е много предпазлив /меко казано/ с животните от всякакъв вид. Особенно сега във великденските пости. Когато човек пости, при него в спалнята където спи не трябва да има никакво животно. Вследствие на разхлабените връзки на невидимите тела животното / особенно и най-вече котката/ може да "измуче" енергията от спящия човек и да повреди връзките между Душата и Физическото тяло, така, че да не може вече Душата да се върне при Физ. тяло. Това е много лесно най-вече при повредените Души. Има народно поверие,

Линк към коментар
Share on other sites

Късметче, Бина,

щом ви е приятно и на сладурковците им е нужно да са край вас - оставяйте ги. Поне аз така постъпвам с моите косматковци. Не знам дали 'смучат' енергии от нас и какви точно. Но предпочитам на тях да дам енергията си, отколкото на мякой мрънкач отвън. А и в повечето случаи те дават на нас - любов, игри, тук-таме някое перване с лапа. За мен показател са децата - много добре им се отразява това, че имаме котета вкъщи.

Късметче, за тази странност, че съпругът ти храни котката, но тя лежи при теб. Важното е не кой я храни, а кой тя си е избрала за 'господар', ако може да се употреби тази дума. И аз храня наш Бебо, ама той упорито иска да спи при децата - в краката им. Или на секцията отгоре, така че да може да ги наглежда какво правят.

Тук съм казала още нещо по темата. И поддържам мнението си.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз напълно подкрепям мнението ти, Ася. Има учения, които си поставят за цел индивидуалното развитие и не толерират отдаване на енергии. Не се чувствам още достатъчно компетентна, за да имам своя категорична преценка, а и това е индивидуален избор, може би и интуитивен. Според мен развитието включва взаимопомощта.

Линк към коментар
Share on other sites

Тези поверия за котката са едни в едни държави, а противоположни в други. В Англия котката се цени като носеща късмет - и то най-много черната. По други земи е обратното. В Египет котката е била боготворена, после в средновековието смятана за дявол ...

А нещата са такива, каквито са. А са такива, че процесът на обмен между теб и приятелчето ти животинче е такъв, какъвто ти го предизвикаш с излъчването си. Синхроничност! Мен лично котките ме зареждат страхотно - просто чувствам как ми се вдига окситоцинът (нежната обич и щастие) и серотонинът (спокойствието и увереността) като има коте наоколо. А и въобще животинче!

Линк към коментар
Share on other sites

Мен лично котките ме зареждат страхотно - просто чувствам как ми се вдига окситоцинът (нежната обич и щастие) и серотонинът (спокойствието и увереността) като има коте наоколо.

:thumbsup2: И при мен е така! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, за котките е трудно да се употреби думата господар :P . Котките, да кажем "уважават" повече по-хармоничния, по-балансирания човек в семейството, а това няма нищо общо с това кой ги храни или въобще кой се грижи повече за тях.

Относно спането в една стая с котка или някакво друго животинче ...? Най-лесно можем да стигнем до отговора, ако си представим, че всичко на практика е един излъчвател на вълни. В действителност всичко около нас ни влияе, затова инстинктивно си избираме/харесваме някое хубаво уютно местенце сред природата, или нечий дом, или определена стая в нашия собствен дом, или определена вещ и т.н. и обратно, без видима причина не харесваме нещо. Когато сме будни, бихме могли в определена степен да блокираме околното влияние, когато спим ... ще ни е по-трудно.

В такъв случай е ясно, че всяко нещо в нашата спалня би ни повлияло - било то котка, цвете, мебел, украшение ... Идеалният случай е, спалнята да е едно чисто, светло помещение, в което освен леглото да няма почти нищо друго. Казвам почти нищо, защото една икона например или една друза планински кристал и др.п. са също много желателни като присъствие. По принцип за определени периоди от време можем да внасяме в спалнята си точно определено растение, или да пуснем за няколко дни котката, или да сложим за известно време снимка, картина, украшение ... това се прави именно с цел да ни повлияят по определен начин докато спим, когато ние самите сме разбалансирани в някакво отношение и имаме нужда от точно такова въздействие.

За съжаление, от чисто практична гледна точка, в средностатистическата спалня има поне един гардероб, пълен с дрехи, които са запечатали целия наш напрегнат ден, а сигурно има и такива, които отдавна не носим и които дори могат да са свързани с някои негативни периоди от живота ни и тяхното присъствие продължава леко и незабелижимо да ни трови живота; да не говоря, че в по-малките жилища спалнята е нещо като склад и за други рядко употребявани вещи, всяка със своето излъчване и запечатана информация. Спирам дотук, да не зазвучи прекалено плашещо.

За успокоение мога да кажа, че човек, влизайки в спалнята да си ляга, може да я проветри чисто физически, а мислено да я пречисти, обливайки я с чиста, бяла (или златиста) светлина. После, лягайки си в леглото може да се обгради, например с молитва и т.н. - пак спирам, защото много излязох от темата за животните.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Наскоро гледах един филм за Делфините. За мен те са едни от любимите ми животни. Така умни, енергични, схватливи, добри и красиви. Да не говорим че муцунките им са усмихнати и са някак с весел изглед и щастливо личице. Просто ме омагьосват всеки, като откривам нанов и наново Любовта си към тях мигом щом ги зърна. Искам да ги пипна, да си поговори и да поплуваме заедно. филмът бе поредното потвърждение на мнението ми че са едни от най-умните и добри животни и ново обогатявани на познанията ми за тяхната природа и наин на съществуване въ водите.

:3d_056: Делфинче!

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да ви попитам нещо...

Защо животните убиват... Въпросът е фундаментален и заради това се конкретизирам...

Имахме си зайче... Гледаме я от 3 месечна може би... Вече има 7-8 месеца...Вчера я убиха... Кучета... Бяха две; всичко стана за секунди... Тя беше изключително бърза - все пак е заек... Как са я пипнали - не ми е ясно...

Не я бяха яли... Само я бяха убили... Захапали са я за гръбнака и толкоз... Няма кръв - нищо...

Защо според вас?

Инстинкт или нещо друго... Какво мислите?

Много ми е тъжно и не разбирам... Защо?

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да ви попитам нещо...

Защо животните убиват... Въпросът е фундаментален и заради това се конкретизирам...

Наистина много тъжно! :(

Животните нямат изградено чувство за добро и зло. Ние им приписваме тия чувства. Най-често срещаните домашни любимци-котката и кучето, са едни от най-големите хищници в природата. Роднини са на лъва, тигъра, вълка, чакала и т.н.

Булгаро, съчувствам ти за зайчето. Не знам какви са били тези кучета-безстопанствени или са си имали стопанин.

Преди две години едни безстопанствени кучета удушиха за секунди една котка. Не успях да я спася-докато изтичах до мястото и ...край. :huh:

Обичам животните. Имам куче и две котки, но безстопанствените кучета смятам, че са опасни. Също така и някои породи кучета – убийци: бултериери, ротвайлери, добермани, които се пускат по улиците от стопаните им без каишки и намордници.

Да не припомням колко случаи има вече на разкъсани и убити хора от кучета: момичето в Нова Загора, детенцето в с.Самоводене,Великотърновско. Само преди няколко седмици беше разкъсан от куче и почина човек от Горна Баня. Мисля, че преди две-три години малко дете от Варна беше разкъсано от домашният ротвайлер.

В цивилизованите страни си има закони за животните – как да се гледат, така че и те да са добре и хората също. Докато у нас е пълен хаос за съжаление.

Не може безстопанствени кучета да се разхождат на цели глутници по улиците на големите градове. Някои от тях са безобидни, но други са потомци на опасни и агресивни породи и никой не знае какво може да направят.

Не бива да се допуска отглеждането на кучета убийци, най-вече за така любимите на мутрите кучешки борби. Тук се допуска и жестокост към самите животни, защото се бият до смърт. :angry:

Необходими са не само закони, но и тяхното спазване. Има организации за защита на животните, но те действат на парче тъй да се каже. Основно защитават кучетата. А не си задават въпроса, че има и други животинки, които също имат нужда от защита.

Май излязах извън темата за любимите ни животни, но мисля че това е доста наболял проблем в България.

Линк към коментар
Share on other sites

Убиват защото имат нагон за убиване. Не само за хранене, но за убиване. Там е работата, че и в нас го има... Мортидо, деструдо, нагон към смъртта, дейността на амигдалата...

Някъде бях чел, че ако хората се променим, синхронично ще се променят и животните. Да се променим в смисъл осъзнаване, сублимация и израстване.

Насилието, болната агресия на садизма са най-болното нещо на планетата ни. Поне за мен.

Съжалявам за зайчето ти! Миличкото!

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да ви попитам нещо...

Защо животните убиват... Въпросът е фундаментален и заради това се конкретизирам...

Имахме си зайче... Гледаме я от 3 месечна може би... Вече има 7-8 месеца...Вчера я убиха... Кучета... Бяха две; всичко стана за секунди... Тя беше изключително бърза - все пак е заек... Как са я пипнали - не ми е ясно...

Не я бяха яли... Само я бяха убили... Захапали са я за гръбнака и толкоз... Няма кръв - нищо...

Защо според вас?

Инстинкт или нещо друго... Какво мислите?

Много ми е тъжно и не разбирам... Защо?

Здрасти Булгаро.

Много е тъжно за зайко, но аз съм сигурна, че не са го убили просто така ... за каф.

Не се сещам за нито едно животно, за нито едно живо същество в природата, което да убива за удоволствие, освен човека - а уж е най-разумният!?!

Със сигурност кучето е било подбудено от нещо, или провокирано. Обикновено животните убиват за храна, а в случая не става въпрос за това, явно.

Съжалявам, за случилото се!

Сега се сетих, че реди 5 години с нашето куче, което е Белгийска овчарка бяхме на разходка в едно паркче и то намери едно малко зайче. Беше на няколко дни и си нямаше мама? Ние го взехме и го отгледахме, хранехме го с биберон докато укрепне и като порастна и беше сигурно, че може вече и само да се оправя го занесохме отново в същия парк и го пуснахме в естествената му среда, но така го обикнахме само беше много следко. И така остана част от нашия живот.

Линк към коментар
Share on other sites

Виждал съм хранени и прехранени кучета, които застигат котка и я сдъвкват. Котките, дори и преяли, си играят с мишките, като ги убиват много бавно, с часове ги преследват и бодат и хапят, но без д аги умъртвяват веднага. А мишките са си доста умнички... Щъркелите си играят с жабите дълго преди да ги глътнат. Много хищници в природата също убиват за удоволствие. Хората пък най-вече. Затова си мисля, че ако наистина станем хора, цялото насилие ще изчезне от природата! Виждам го в мечтите си!

Линк към коментар
Share on other sites

Животните убиват не само за храна - това е факт. Но те убиват по-скоро от любопитство, да видят какво ще се случи, как са устроени другите животни, да разберат какво е живота. Това го има и при децата. Няма никакво желание за насилие, но за съжаление липсва и разум.

Разбира се изключвам някои породи кучета които са били създадени специално за да убиват.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...