Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации. 3


Recommended Posts

 

Ще изкара ли един човек камък  до 2 седмици? Става въпрос за бъбречен камък, който е излязъл от бъбрека, но е в канала.

 

Крал пентакли, 6 пентакли, 5 пентакли

 

Мисля, че по тия карти камъка ще излезе, колкото и да е трудно. Другото може и да се размине, т.е. разбиването, и то заради 6 пентакли в средата.

Прави ми впечатление, че от високия пентакъл /Крал/ отиваме към малките и това също може да сочи излизане, но може и да бъркам.

Възможно ли е в тези карти да се вижда запречване, заклещване дори и от това да произлиза трудността по излизането /5 пентакли/?

 

Човекът, така или иначе ще се оправи, но не по начина, по който на него му харесва.

Като основен проблем над всичко обаче изпъква неговият ужасен инат. Натрупването на пентакли в обратен ред говори най-вече затова. А 6-ца пентакли специално е образ на времето, на отлагането на действието.

Когато се появят наистина пробивни карти на освобождаването от товар, от тежест, може да се говори за намиране на трайно решение. Само с пентакли, това няма как да се случи.

 

Да, той не иска да се стига до разбиване :) .

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Рицар Жезли, Асо Пентакли и Отшелник или Рицар Жезли, Отшелник и Асо Пентакли

 

Става въпрос за човек, които спешно постъпва в болница заради сериозна инфекция на крака. Проблемът е от много отдавна. Очакваше се. Картите са за развитие на ситуацията. Постъпва в болница и му е насрочена операция за отстраняване на крака.

 

Но защо Отшелник с Асо Пентакли? Отшелникът приемам като "Без операция няма да стане." Рицар Жезли е самата инфекция, но това Асо защо? За какво говори то? Засилва ефекта на Отшелника? Бетонира развитието? Тук Асо Пентакли засяга ли темата за смъртта? 

Линк към коментар
Share on other sites

Рицар Жезли, Асо Пентакли и Отшелник или Рицар Жезли, Отшелник и Асо Пентакли

 

Става въпрос за човек, които спешно постъпва в болница заради сериозна инфекция на крака. Проблемът е от много отдавна. Очакваше се. Картите са за развитие на ситуацията. Постъпва в болница и му е насрочена операция за отстраняване на крака.

 

Но защо Отшелник с Асо Пентакли? Отшелникът приемам като "Без операция няма да стане." Рицар Жезли е самата инфекция, но това Асо защо? За какво говори то? Засилва ефекта на Отшелника? Бетонира развитието? Тук Асо Пентакли засяга ли темата за смъртта? 

 

Във въпроса ти е и отговора. 

 Проблемът е от много отдавна. Очакваше се

 

 

Имаш Отшелникът. Крайният факт на екстрахирането на част от тялото не е упомената обаче от Таро. Не е и нужно. 

Таро набляга на бавната раздяла с живата плът - Отшелник с Ас пентакли. Бавното умиране на "нещо".

Отдалечаването на материята сама към себе си в своята нищета, отдръпването на живота - Ас пентакли като съсъд на живота, все едно в кой орган, е резултата.

Не би трябвало да мислиш за тая комбинация. Картите са буквални, все едно дали първа ще е Ас пентакли или Отшелникът, те играят танцът на сбогуването. 

 

Отшелникът с Ас пентакли е разпадащо се дърво, изсъхнала е почвата, водите не стигат. Вятърът е силен, но въздухът - малко. Не се диша.

И в по-глобален смисъл. Ако търсим знаци, има ги. 

Линк към коментар
Share on other sites

 

Отшелникът с Ас пентакли е разпадащо се дърво, изсъхнала е почвата, водите не стигат. Вятърът е силен, но въздухът - малко. Не се диша.

И в по-глобален смисъл. Ако търсим знаци, има ги. 

 

Да, точно това и аз усетих, а сякаш не може да значи и друго. Освен това някъде ми се мерна и 6 чаши, която допълва картината. Може би и комбинацията Император и Звезда, но това е все темата за смъртта. 

Благодаря ти, че се включи. 

Линк към коментар
Share on other sites

На какво се дължи дерматологичен проблем при мъж? - Светът, Дяволът, Паж жезли

Чудя се, дали не е възпалителен процес, който не е лекуван и се проявява периодично / Дяволът с Паж жезли /?

Светът на 1-ва ми е напълно неясен - дали изобщо картите отговарят на конкретния въпрос или говорят за друго?

Линк към коментар
Share on other sites

Мислите ли, че бременност означена от Сила, Умереност и Асо Пентакли ще мине нормално без спонтанен аборт? Също и картите 6 пентакли, Асо Жезли и Умереност за същия въпрос. 

 

Как мислите? 

Линк към коментар
Share on other sites

Мислите ли, че бременност означена от Сила, Умереност и Асо Пентакли ще мине нормално без спонтанен аборт? Също и картите 6 пентакли, Асо Жезли и Умереност за същия въпрос. 

 

Как мислите? 

Мисля, че тази бременност  е била ненавременна, съдя за това по Силата на първа позиция и Ас пентакли.

Но мисля, че няма да има спонтанен аборт, по скоро би имало друг проблем по Умереността, но не мога да определя какъв.

 

При втората комбинация ме озадачава Умереността и 6 пентакли, като и тук също мисля, че бремеността се е случила неочаквано, но мога и да бъркам.

Искам да попитам имаме ли семейство тук, т.е. мъж и жена като двойка, може и без брак.

Линк към коментар
Share on other sites

Лора, неочаквана е, да. Освен това и двете комбинации са за една и съща жена, която съвсем наскоро откри, че е бременна. Бремеността е желана, но просто никой не е очаквал, че ще стане толкова скоро и бързо. Имаме двойка без брак. 

 

И аз си помислих за проблем по Умереността, но не мога да разбера какъв. 

Линк към коментар
Share on other sites

На какво се дължи дерматологичен проблем при мъж? - Светът, Дяволът, Паж жезли

Чудя се, дали не е възпалителен процес, който не е лекуван и се проявява периодично / Дяволът с Паж жезли /?

Светът на 1-ва ми е напълно неясен - дали изобщо картите отговарят на конкретния въпрос или говорят за друго?

Здравей!

Проблемът е стар. Нещо отдавна е потискано по Дявол с паж жезли, но търси израз и показ навън - Светът. Едва ли причината е чисто физиологична. По-скоро бих потърсила в емоционалната сфера.

Линк към коментар
Share on other sites

 

На какво се дължи дерматологичен проблем при мъж? - Светът, Дяволът, Паж жезли

Чудя се, дали не е възпалителен процес, който не е лекуван и се проявява периодично / Дяволът с Паж жезли /?

Светът на 1-ва ми е напълно неясен - дали изобщо картите отговарят на конкретния въпрос или говорят за друго?

Здравей!

Проблемът е стар. Нещо отдавна е потискано по Дявол с паж жезли, но търси израз и показ навън - Светът. Едва ли причината е чисто физиологична. По-скоро бих потърсила в емоционалната сфера.

 

Здравей!

Да, проблемът е стар и се появява периодично. Не бях се сетила за Светът като "показ навън", а в случая е точно така.

Благодаря, че се включи  :)

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, темата за здраве е в среднонапреднали. Начинаещите няма да ви помогнат да се ориентирате в тези комбинации. :)

 

С оглед на написаното досега, темите правилно са затворени, визирам особено темите, отнасящи се до здравословни проблеми и усложнени казуси.

Съветвам ви да не се занимавате с подобни въпроси. Поне не в този форум.

Линк към коментар
Share on other sites

Добър вечер, имам запитване, отнася се до комбинацията от Асо пентакли и Кулата. Бих искала да попитам винаги ли значи едно и също, т.е. притежава ли константно значение? 

От това, което е говорено за тези карти в комбинация, се разбира за "пропадане", най-общо казано, с различни нюанси. :)

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Добър вечер, имам запитване, отнася се до комбинацията от Асо пентакли и Кулата. Бих искала да попитам винаги ли значи едно и също, т.е. притежава ли константно значение? 

От това, което е говорено за тези карти в комбинация, се разбира за "пропадане", най-общо казано, с различни нюанси. :)

 

Би трябвало вече да знаеш, че Ас пентакли и Кулата и обратно означават други неща. Особено при липса на дворцова карта.

Тази комбинация е най-силна при смърт :)

 

Но надявам се, не говориш за това, защото на едно базово ниво, подобна комбинация не значи нищо, освен въображаемите светове (като страхове на питащия или на питащите). Те са надличностни, неосъзнати и нямат парадигми в реалността, това не е състоятелна конструкция по смисъла на случването. 

Пак сме в паралела. 

Линк към коментар
Share on other sites

Разбирам. Въпросите са и бяха за мен, на един от които не помня какво точно съм задавала. Третият път беше в позиции едно и две в КК, и така. Какво точно индикира липсата на дворцова карта?

Линк към коментар
Share on other sites

Върху казаното за комбинацията от Кулата и Асо пентакли във форума, запазено в темата за Ас пентакли, мога да правя само хипотезисни паралели и предположения. Практически все още не. Предполагам, чисто фактически, наличието на Кулата в този ред комбинации семантично се изразява в:  "закъснелите жънат своите последствия". Останалото дообогатява перспективата в пейзажа.

В кратката ми интерпретация, тежестта трябва да попадне върху Асо-то, защото то заземява енергията на Кулата, създава своеобразен вихър. Или пък този период е с времетраене, докато се намери качествено и количествено изменение, чрез което натрупаната енергия да се трансформира някъде... "Окото на бурята" бих употребила за сравнение.

 

п.с.: Много на сериозно се взех :D

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

 

Мисля, че тази бременност  е била ненавременна, съдя за това по Силата на първа позиция и Ас пентакли.

Но мисля, че няма да има спонтанен аборт, по скоро би имало друг проблем по Умереността, но не мога да определя какъв.

 

При втората комбинация ме озадачава Умереността и 6 пентакли, като и тук също мисля, че бремеността се е случила неочаквано, но мога и да бъркам.

Искам да попитам имаме ли семейство тук, т.е. мъж и жена като двойка, може и без брак.

 

Лора, за сега няма открит проблем. Имаха съмнения за миомен възел и за двурога матка, но те отпаднаха. 

Дано съм жива и здрава и да родя едно прекрасно и здраво дете. Мисля, че света заслужава още едни красиви сини очи. :))

Линк към коментар
Share on other sites

Пренасям тук диалога от темата Въпроси от пишещите във форум Таро, но вече с анализ на ситуация.

 

Как ще разберете, ако примерно (но и не само), въпросът ви е следният - еди кое си събитие на 20 август ще се състои ли (като имаме предвид, че и питащият иска да иде там и да се представи добре), а реално конструкцията от карти ви отговаря - "няма значение дали това събитие ще се състои на 20 август, важното е, че ти (питащият) няма да отидеш".

Ето това е един от основните крайъгълни проблеми в Таро, който трябва да намери своето решение. 

 

Всички ще се втурнат да мислят за това велико събитие, без да видят, че питащият просто няма да иде никъде и въпросът му реално се обезсмисля. 

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Мислите ли, че бременност означена от Сила, Умереност и Асо Пентакли ще мине нормално без спонтанен аборт? Също и картите 6 пентакли, Асо Жезли и Умереност за същия въпрос. 

 

Как мислите? 

 

Като съм почнала комбинациите напоследък, да се захвана и с тази.

 

Двете конструкции в Таро отговарят на два различни въпроса, това е видимо от картите. Не от въпросите.

 

Сила/Умереността с Ас пентакли

6 пентакли, Ас жезли и Умереността

 

Въпросът за спонтанните аборти и за проблеми в тази област, не съществува в отговора на Таро. Проблемите, ако са били реални, лекувани и т.н., нямат никакъв отзвук в отговора на картите. Или касаят нещо ново - нарича се износване на плода по Силата + Умереност. Имаме 4 конструкции - Сила. Сила с Умереността, Умереността с Ас пентакли и Ас пентакли (сам по себе си).

Истинският въпрос е за износването и за "преминаването", което касае цялата личност, не просто бременността или усещането за нея.

 

Реално погледнато и погледнато от ъгъла на Таро, Умереността с Ас пентакли е разказ за съмненията на човека, затова дали има смисъл (въпреки, че смисълът е очевиден), това е конструкция, която генерира бъдещи конструкции на съмнение и на отхвърляне, за да бъде не опровергана, а потвърдена Силата, за да бъде доказано правилото, че непожеланото е пожелано. 

 

Сега да се върнем на Таро, картите никак не говорят за бременности, или за проблемни бременности, а за път - прекъснат и подновен, за друго битие. 

Освен това, Умереността, ни отдалечава от всичко това, връща ни дори в детството, в искреността, когато никой не е умеел да лъже добре, най-вече себе си. 

Сложността в тази конструкция идва единствено от факта, че няма дворцова карта, която да интегрира човешкия обра, който, реално липсва, който прави анализ на себе си от разстояние, но него го няма. Освен това липсват малките букви - картите от ниския регистър, който да укажат точки на скокове във времето как се развива нещо - една 2 пентакли до Умереността щеше да изясни нещата бързо или пък една Кралица чаши, или която и да е кралица. 

Тази азова липса ме кара да се съмнявам в посланията и да потвърждава уловката и старата игра на картите, че онова, което не е искано, се случва. 

 

Та на въпроса дали дадена бременност ще мине еди как си, аз отговарям така. Според онова, което е казало Таро. 

Линк към коментар
Share on other sites

Споделям една комбинация, която се оказа изключително позитивна - 7 пентакли, 8 меча, Умереността.

Мога да я сравня с отприщване на бент - в положителния смисъл. Натрупването на нерешени въпроси / проблеми стигна предела по 7 пентакли с 8 меча. Умереността в случая се прояви не като златна среда или търсене на някакъв баланс, а като изливане / пречистване, след което си като нов  :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Споделям една комбинация, която се оказа изключително позитивна - 7 пентакли, 8 меча, Умереността.

Мога да я сравня с отприщване на бент - в положителния смисъл. Натрупването на нерешени въпроси / проблеми стигна предела по 7 пентакли с 8 меча. Умереността в случая се прояви не като златна среда или търсене на някакъв баланс, а като изливане / пречистване, след което си като нов  :) .

 

Има още няколко конструкции в Таро, които прогнозират същите събития.

Кои са те, според теб? И най-вече защо?

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

 

Споделям една комбинация, която се оказа изключително позитивна - 7 пентакли, 8 меча, Умереността.

Мога да я сравня с отприщване на бент - в положителния смисъл. Натрупването на нерешени въпроси / проблеми стигна предела по 7 пентакли с 8 меча. Умереността в случая се прояви не като златна среда или търсене на някакъв баланс, а като изливане / пречистване, след което си като нов  :) .

 

Има още няколко конструкции в Таро, които прогнозират същите събития.

Кои са те, според теб? И най-вече защо?

 

Според мен и една Кула на 3-та позиция би имала същия ефект, но по по-драматичен / стресиращ начин. Сещам се и за 4 пентакли, 8 меча, Асо пентакли - там вече промените са от съвсем друго естество.

Ти си писала в темата за Големите Аркани за взаимовръзката между Справедливостта, Умереността и Звездата - чудя се, дали в случая става въпрос за това?

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление, примерите ти не са точни.

 

В темата за дворцовите карти обяснявам защо не може 3 Големи Аркана да носят каквото и да е послание, особено конкретно (за човешки въпроси, когато нямаме и обърнати карти).

А и твоята комбинация е със завършваща Умереност след 8 меча. Умереността е винаги възстановяване на баланса, намиране на обратен път на енергията на даването и на вземането. В това е нейният баланс, не е баланс на нищо друго.

 

Кулата като трета също не е никак добър вариант, след 8 меча, Кулата ще е още по-яко забиване и капсулиране, което ще предизвика колизии на отхвърляне и на отрицание.

Не знам, помисли пак.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление, примерите ти не са точни.

 

В темата за дворцовите карти обяснявам защо не може 3 Големи Аркана да носят каквото и да е послание, особено конкретно (за човешки въпроси, когато нямаме и обърнати карти).

А и твоята комбинация е със завършваща Умереност след 8 меча. Умереността е винаги възстановяване на баланса, намиране на обратен път на енергията на даването и на вземането. В това е нейният баланс, не е баланс на нищо друго.

 

Кулата като трета също не е никак добър вариант, след 8 меча, Кулата ще е още по-яко забиване и капсулиране, което ще предизвика колизии на отхвърляне и на отрицание.

Не знам, помисли пак.

Хрумва ми 9 пентакли в съчетание с карти от боя мечове или Звездата с 9 пентакли като лечение / възстановяване на нарушения баланс.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...