Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Силата на човешката реч


Recommended Posts

:feel happy: Скъпи , приятели , за да превърнеме думите си в слово , трябва да не забравяме никога да вложим " доброто " съзнание в тях , тогава и най - некрасивите и безобидни думи се превръщат в слово . Блестящи и пълни със светлина . :):angel:

:huh: А принципно , трябва да използваме винаги по - красивите , по - добродетелни думи , не задруго , а защото те винаги ще бъдат по - лесно разбрани от хората . Ние всички сме склонни да говорим езика на любовта , ние всички сме устроени да я разбираме .

И обратното агресивните , , нечисти думи , омърсяват всичко и нас и отношенията ни и емоциите ни и бъдещите ни модели на поведение , все ще останат петна " нечисти " в съзнанията .

Да не говорим колко хубаво е човек винаги да се стреми да твори и съгражда , дори и всяка своя дума .

За съзнанието в словото ....

Ами погледнете само каква красива дума - слово . Слова , Славя . /тебе Господи / :) .

Влагаме ли винаги съзнанието за Бог в думите си , ще се изпълват със светлина , съзнание и любов към целия живот .

Разцъфтява всичко около нас , и самите ние , използваме ли словото за да служим на Светлината , на Бог , винаги ще сме разцъфнали в пълната си свежест и красота

като цветята . Ще бъдем " родени "от цвете . Точно като малкия принц . :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:v: Инатари, благодаря! Думите са всъщност живи същества и когато ги изтъчем ...облечем с Любов и Светлина - те стават действително Слова.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

И аз изключително много харесвам всяка дума в твоя пост, Ина.

Красотата и мъдростта нека да са винаги в Словото ти.

:angel:icon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: И аз ви благодаря скъпи хора ! :sorcerer::angel::D
Линк към коментар
Share on other sites

И освен прекрасните слова, като срещнеш чавека изпрати му и чиста мисъл и му се усмихни и това което му пращащ ще е наистина нещо което си взел от Бог и можеш да го предадеш нататък :)

"Целта на думите, на всички думи, които използваме при разговор, е да създават тишина и любов в нашите сърца.

Ако вашите думи създават безпокойство в умовете на хората, тогава те не изпълняват своята истинска роля. Те се използват неправилно."

Източник: Eзикът на сърцето-Шри Шри Рави Шанкар

Линк към коментар
Share on other sites

Ами за този вид разговор са нужни "приемник" и "предавател", които да са на една честота. Иначе не се получава :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

В Божествения Свят липсват думи. Там има само енергия. Енергията създава вибрация. С енергията може да се разговаря единствено чрез вибрация.

В света на гъстата материя е даден език съставен от думи, които създават вибрации.

Преди години е имало език и думи, от които са се раждали вибрации за разговори с Божествения Свят. С времето на инволюцията този език е добре скрит от не готовата да го ползва раса - нашата раса.

Ние не познаваме този език, който през инволюционния период е разпръснат във всички езици по света, къде повече, къде по-малко.

Думите и езиците, дори и този език - древния, са създадени за хора все още пътуващи към Бог и Божествения Свят. От тях няма нужда Човека, умеещ да "говори" чрез светлината - любовта. Самата Любов е предпоставка за създването на същата светлинно-енергийна вибрация, която не изисква нито книга, нито перо, нито думи.

В Божествения Свят се разговаря чрез Словото - производното на Любовта.

Намерението и Любовта са творящите на Светлината, раждаща Енергията - майката на вибрациите, разделящи се на честотен спектър.

Абе, лично мнение - още е много зелено.

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

:1eye:

Да , малко е зелено наистина , но за сметка на това заинтригуващо , Синева !

:D

Значи за вибрациите като си говорим , сещаш ли се за струнната теория и елегантаната Вселена ?

Имаме си една красива , безкрайно цветна , движеща се и пееща вселена .

Но , словото е съзнателна вибрация , която е дар и възможност за творчество в 4- тото измерение време . Където всичко зависи , от сгъстяването на информацията , синтезирането и създаването на мисловни реалности . Разговорът е именно наслагване на мисловни реалности .

Дали е илюзия тази "думена реалност "?

Според мен не е е.

И ще се обоснова .

Защото за мен , използването на словото е възможност за творчество .

Възможност за повишаване на цялостната вибрация на всеки .

Можем да се катерим по енергийната стълбичка , говорейки , да произвеждаме , реалности , които да са плодотворни за развитие на определени качества и директно развиват други , свързани с изразяването .

Всяко дете се ражда с добър енергиен заряд , то е добре заредено с енергия .

Но тези , които не попадат в добра среда , която съдържа и "доброто съзнание в думите " , и "словото ", и "общуването с Бога" , и желанието и порива да създаваш , а напротив , попадат в не добра , неплодотворна обстановка , където не се говори , не се общува на високо интелектуално ниво , то започва да закърнява и да не развива нито едно от качествата си , а напротив , да придобива вредни .

Пък и имам някакси доверие в Бог , че всичко , което ни е дадено е важно и скъпоценно , щом го имаме , то е дар .

Да не говорим , че писането , писателстването , лириката и поезията , са такива красиви изкуства , че не мисля , че са напразни . Напразно дадени .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Човек може да твори само илюзия в илюзията докато не се роди в Любовта.

Любовта прави човека Творец след кръщението чрез вода и огън - малкият атомен, вътрешен взрив на Н2О - то. Когато това се осъществи едва тогава Човека може да бъде Творец и да претворява Илюзията, а не само да твори илюзия в Илюзията.

Както казах, още съм зелен, за да мога да обясня на някой нещо, което е още в неподредена маса в мен самият.

Линк към коментар
Share on other sites

използването на словото е възможност за творчество .

Възможност за повишаване на цялостната вибрация на всеки .

Можем да се катерим по енергийната стълбичка , говорейки , да произвеждаме , реалности , които да са плодотворни за развитие на определени качества и директно развиват други , свързани с изразяването .

 

Пък и имам някакси доверие в Бог , че всичко , което ни е дадено е важно и скъпоценно , щом го имаме , то е дар .

 

:thumbsup::thumbsup:

ДАР, който може би подценяваме и от небрежност "сгъстяваме"...

Правото и свободата да избираме какво точно и с какви думи да го кажем може би е правото и свободата ни да разбираме и изразяваме себе си, а не "колективната илюзия"... :)

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:  :thumbsup:

ДАР, който може би подценяваме и от небрежност "сгъстяваме"...

Правото и свободата да избираме какво точно и с какви думи да го кажем може би е правото и свободата ни да разбираме и изразяваме себе си, а не "колективната илюзия"... :)

Донче, ти познаваш ли Словото?

;)

Поздрави!

Творец е Този, който е Словото. Духът Божи е Словото и който е едно с Духът, Той е Творец! До тогава този не е този, а е Илюзия - Отражение на Онзи - на Духът.

:wub: :wub: :wub:

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

В Божествения Свят липсват думи. Там има само енергия. Енергията създава вибрация. С енергията може да се разговаря единствено чрез вибрация.

В света на гъстата материя е даден език съставен от думи, които създават вибрации.

Преди години е имало език и думи, от които са се раждали вибрации за разговори с Божествения Свят. С времето на инволюцията този език е добре скрит от не готовата да го ползва раса - нашата раса.

Когато за първи път влязох в този форум усетих силата на словото. Сякаш нямаше нужда да "говоря". Това чудо продължава. Има дни, в които само помислям нещо и някой довършва мисълта ми или я облича в думи. За това смятам, че енергията е Словото. Чрез думите често има недоразумения, но усетим ли Словото всичко е наред. И аз не мога точно да опиша, но то трябва да се усети... :thumbsup::yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Главната задача на съвременния човек е... да освободи Словото Божие, което е дълбоко заровено в него. Като го освободи, той трябва с голяма предпазливост да изчисти... всичкия прах от плочите, наслоен от вековете, без да заличи написаното върху тях... Когато човек започва да чисти, да облагородява своето съзнание, на всяко изчистено място изпъкват написаните от вековете още идеи и чувства... И ако днес човек учи, работи и прави ред усилия в своя живот, всичко това не е нищо друго, освен усилията на неговия дух да освободи от забрава своето Първично знание, което някога е имал
Дошло е време вече хората да напуснат стария живот. Съзнанието им се е пробудило и те ще влязат в подсъзнанието и свръхсъзнанието... Няма вече да се питат има ли друг свят или не. Те ще живеят едновременно и в този, и в онзи  свят. Корените им ще  бъдат в този свят, а клоните-в онзи, като растенията. Ще говорите и с хората, и с ангелите, и с Бога.- Даже и с Бога! Това е много казано.- Да, с Бога ще говорите. Как ще говорим с Бога?- В мълчание...

Б. Дуно, Висша мистика

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup1:

Поздрави Ексамелеона /мисля , че това е името ти :)/

за всичко , което си извадила като текст !

Абсолютно единомислие !

Нали така , казваме когато се сливаме в едно !

Аз се слях с теб в едно , със съзнанието , което си вложила в постинга си !

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност съм Илияна, но и Ексамелеона става ;):thumbsup:

Хубаво е да се сливаме, все повече и повече, защото ставаме по-силни и уверени :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Помислих , че Ексамелеона е някакъв рядък вид пеперуда .Но и да не е , на мен ми харесва , щом и на теб ти харесва , това е добре ! :D:angel::D

Поздрави :Ина

Линк към коментар
Share on other sites

В отговор на въпроса " как да работим със словото ", да напиша, все пак, че То, Словото работи в нас и е достатъчно да се отворим за Него, за да Се вложи в сърцата ни, от там натам и думите и делата си идват на място.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

:hmmmmm: Сега забелязах, че по някаква причина прекрасната темичка на Ирен "Знаете ли че..." е затворена ;) ще споделя това тук:

Чрез словото изразявате съзида­телната си сила. Именно чрез словото давате израз на всичко. Независимо на какъв език говорите, намерения­та ви се осъществяват посредством словото. Онова, което сънувате, чувствате и представлявате, ще се прояви чрез словото.

Словото не е само звук или писмен символ. Словото е сила; това е мощта, която трябва да изразите и преда­дете, да осмислите и от това да сътворите събитията в живота си. Вие можете да говорите. Кое друго жи­вотно на тази планета може да говори? Словото е най-могъщият инструмент, който притежавате като човешко същество; това е инструментът на магията. Но като меч с две остриета, вашето слово може да сътво­ри най-прекрасния сън или да унищожи всичко наоколо. Едното острие е злоупотребата със словото, която създава жив ад. Другото е безгрешността на словото, която ще сътвори само красота, любов и земен рай. В зависимост от употребата си словото може да ви осво­боди или да Ви зароби дори още повече. Цялата магия, ко­ято притежавате, се корени във вашето слово. То е бяла магия, а злоупотребата с него - черна магия.

Словото е толкова могъщо, че дори една-единствена дума може да промени или да унищожи живота на ми­лиони хора.

Словото е като заклинание и хората използват думите като зли магьосници, безразсъдно отправяйки заклинания един към друг.

Всеки човек е магьосник и може да направи магичес­ко заклинание на някого чрез словото си или да го освободи от заклинание. Ние постоянно правим заклинания чрез мненията си. Пример: виждам приятел и изразявам току-що появило се в ума ми мнение. Казвам му: ,Дммм! Имаш вида на човек, които развива рак". Ако се вслуша в думите ми и се съгласи, до една година той ще се разболее от рак. Такава е силата на словото.

Четирите споразумения*Дон Мигел Руис

Точно това винаги съм искала да кажа преди всичко на себе си и след това на хората, но Дон Мигел го е казал по най-прекрасния начин. Е, с това май престоя ми в портала наистина приключи.

Редактирано от Ла Горда
Линк към коментар
Share on other sites

Словото не е само звук или писмен символ. Словото е сила; това е мощта, която трябва да изразите и преда­дете, да осмислите и от това да сътворите събитията в живота си. Вие можете да говорите. Кое друго жи­вотно на тази планета може да говори? Словото е най-могъщият инструмент, който притежавате като човешко същество; това е инструментът на магията. Но като меч с две остриета, вашето слово може да сътво­ри най-прекрасния сън или да унищожи всичко наоколо. Едното острие е злоупотребата със словото, която създава жив ад. Другото е безгрешността на словото, която ще сътвори само красота, любов и земен рай. В зависимост от употребата си словото може да ви осво­боди или да Ви зароби дори още повече. Цялата магия, ко­ято притежавате, се корени във вашето слово. То е бяла магия, а злоупотребата с него - черна магия.

Словото е толкова могъщо, че дори една-единствена дума може да промени или да унищожи живота на ми­лиони хора.

Четирите споразумения*Дон Мигел Руис

Точно това винаги съм искала да кажа преди всичко на себе си и след това на хората, но Дон Мигел го е казал по най-прекрасния начин. Е, с това май престоя ми в портала наистина приключи.

Много хубаво казано Лагорда! Голяма може да бъде силата на словото. Имаше една приказка за дърваря и мечката....много показателна

Мила Лагорда, как да разбирам това с престоя ти в портала? Тъкмо установихме телепатия с теб. :rolleyes:

За съжаление недостатъчна, за да те разбера без думи. :1eye:

:3d_053:

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Когато нашата душа(разум) създава или предизвиква някаква мисъл, нейният изобразителен знак се запечатва в астралния флуид, който е приемник и, така да се каже, огледало на всички прояви на Битието.

Знакът изразява нещо; нещото е (скрито или окултно) свойство на знака. Да произнесеш дума, значи да предизвикаш мисъл и да я направиш съществуваща. Магнетичният потенциал на човешката реч е начало на всяко проявление в окултния Свят. Произнасянето на Име не е само определение за Съществото(същността), а означава да се осъди и подложи, по силата на дадената Дума(Глагол), на въздействието на една или няколко Окултни сили. За всеки от нас нещата са това, което Словото ги прави, като ги назовава. Думата(Глаголът) или речта на всеки човек съвършено несъзнателно за него се превръща в благославяне или проклятие. Ето защо сегашното невежество относно свойствата и атрибутите на мисълта, а също както и за атрибутите и свойствата на материята, често е пагубно за нас.

Да, имената(и думите) са или благодетелни, или зловреди. Те в определен смисъл са или отровни, или носещи здраве, съгласно скритите въздействия, дадени от Височайшата Мъдрост на техните елементи, т.е. на буквите, които ги съставят, и числата, които съответстват на тези букви.

"Тайната доктрина"- Елена Блаватска; том 1;изд.Астрала;2005г. :3d_016:

Линк към коментар
Share on other sites

Тема от преди 2 години. Дали началните мнения не са се променили?

Аз разбирам иначе "Бъди безгрешен в словото си." Безгрешен и в двете посоки - нито да смекчаваш, нито да се изхвърляш.

Добрият хирург ползва само в краен случай скалпел, но остър. Ако тръгне да реже с тъп нож - още по-зле.

Затова не бих смекчила думата, ако тя отговаря на истината:

"скъперник" или "изключително пестелив"

"мразя" (=не ми е приятно)

"глупост" (= нещо, което не ми е съвсем ясно/ не виждам смисъла му)

Кой би поправил Ботев : Силно да любя и ...да не ми е приятно.

Ако думата "мразя" ми е на езика, ще се питам хиляда пъти така ли е , на хиляда и първия, ако е "да", ще я кажа/ напиша. А после ще тръгна да търся разрешение на проблема. Един проблем се осъзнава, когато се назове.

Разбира се , настоящият езиковедски проблем на българското общество е, че се сипят хули, клюки, низости и простащини по медии и във всекидневието.

Истинският проблем е, че те отговарят на делата.

Линк към коментар
Share on other sites

Думи, които не са подкрепени с действия, не тежат. И обратно-думи, казани на място, с яснота са като камък.

Думата е и ключ за вложената в нея енергия.

Ние, хората още не знаем, не познаваме силата на Словото. Колко думи без стойностсе хвърлят ежедневно на вятъра...

Като че ли действията ни говорят по-добре за нас, от думите :hmmmmm::smarty:

Късметче, думата "мразя" също е на място. Но идва миг, в който не се нуждаем от такива думи, няма такова чувство в нас. Когато Любовта е в сърцата ни, думичките от рода на мразя не са ни нужни. :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: xameleona!

Думите съответстват на делата и делата съответстват на думите.

Нещо повече - такова съответствие съществува между дела, думи, мисли, чувства и т.н.

Слушайки един човек да говори цинично, или просташки, или да хули, клевети ... - по никакъв начин не мога да си представя, че този човек е изпълнен със светли чувства, чисти мисли и е способен на добри дела.

Линк към коментар
Share on other sites

Думата е ... ключ за вложената в нея енергия.

...

Когато Любовта е в сърцата ни, думичките от рода на мразя не са ни нужни.

Чистото словото пораждам се в мълчание. То свързва Човек с Мъдрост свята, Вечност.

песен: «На Учителя» (Петър Дънов)

«Дай ми Твойта Мъдрост свята,

и Божествена Любов,

за любов към всички братя

винаги да съм готов»

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...