Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Новата Епоха


Аделаида

Recommended Posts

Така е - само в Христовата сила и с помощта на Христовата сила имаме Надежда. Другото са илюзии и завиране на главата в пясъка, от страх да се види Реалността. :)

Точно казано - илюзии! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Христос дойде именно, за да освободи душата човешка от този тъмен слой, Спасител Го наричат, много неудобно.

Да. Той е Пътят, Истината и Животът. Но не е Пътникът. Оттук идва неудобството. Докато не се проумее разликата, де! :dancing yes:

После идват други неудобства! :) Но те са по- малки от това, да не се сещаме, кой е Пътник и кой - Път...

Линк към коментар
Share on other sites

" 6 ... Аз съм пътят и истината и животът

никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.

7 Ако бяхте познали Мене,

бихте познали и Отца Ми.

12 Истина, истина ви казвам

който вярва в Мене,

делата, които върша Аз

и той ще ги върши."

Линк към коментар
Share on other sites

Ох, знаете ли Христос е на земята от 2000 години, а ние все го търсим. Просто да отворим сърцата си и да го пуснем.

Да, ние сме пътници, но с отворени сърца ще пътуваме по-лесно и ще ни е по-светло, и по-топло. Трудничко е, но само в началото.

Зная, че когато работя за Цялото, работя и за себе си. Защото, колкото и малко да мога да раздам, то ще е с Любов.

"Ако си дал на ближния късче от себе си, не си живял напразно...." :feel happy::yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

"И сто пъти да бе се родил в яслите Иисус,

а не в Теб самия, Ти не би бил спасен!"

????? :feel happy:

Това е, Той трябва да се роди в нас, което значи, че е тук.

2000 е приблизително казано :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Нензачителна подробност - когато Той се роди в теб, ти ставаш "в света, но не от света". В света, чрез земните си изяви, но чрез Христос - извън света, а в Царството небесно, което за щастие няма нищо общо съз земята.

И друга насока - знаете, че земята в езотериката и светите писания се използва като метафора за низшия аз и тялото. Ами ако е там Христос, едва ли би бил Истина, Път, Живот, Освобождаващ принцип...

Редактирано от Венцислав_
Линк към коментар
Share on other sites

Много обичаме да ограничаваме тези принципи, точно защото познаваме дребните им проявления и така от Него точно сме далеч. Обаче, личен избор, предизвикан от лична визия. Те, пътищата, били три, но единия е Царски, а другите със същата крайна точка, но с възможност за безвъзвратна загуба на живота по пътя. И не този - земния.

Нисшия аз вярно, може да се поповдигне. Докато си удари главата в тавана. Христос не ходи обаче по таваните, а е на Небето (обратното на земя), доста по-далеч и от най-високия покрив.

Линк към коментар
Share on other sites

То е хубаво..., а също и неизбежно да се запознаем с Христос, но първо трябва да познаем Йоан, пък той да познае Исус, следва Исус да расте за сметка на Йоан и накрая да умре на Кръста, за да се възкреси в Христос, а после е Възнесение Господне!

Христос е Светът - Пътя, Истината и Живота (в строгата му последователност) - Светът е Любовта!

Да не забравяме, че измеренията се преплитат, а това тук е Илюзията - отражението на Светлината.

Христос е и тук и там, защото е отражение, но може Исус да се роди у всеки и да се превърне в Христос. Процеса се изгражда от вътре на вън. Важното е дали ти е дошло времето - добрият Вълшебник да те поръси с вълшебния прашец!?!

Прав си Венци - Христос го няма в мен - и това всеки може да оцени само и единствено за себе си. Христос не идва - Исус върви към Него, а Йоана намира Исуса, защото го потърси и очакваше.

Лека нощ! Дано е ползотворна!

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

В природата на човешкия ум е да търси Божествеността там някъде далеч, на небето, където е трудно достижима. Умът обича да усложнява нещата, да вижда Бог някъде в далечното минало, или в необозримото бъдеще. Всичко това е илюзия и заблуда на ума. Бог е тук и сега, възможно най-близо до нас. Когато Исус бил в човешка форма-мнозина не пожелали да осъзнаят неговата божествена същност. Защото умът им търсил някъде другаде. Така че всеки да се опита да помисли по този начин. :)

Линк към коментар
Share on other sites

В природата на човешкия ум е да търси Божествеността там някъде далеч, на небето, където е трудно достижима. Умът обича да усложнява нещата, да вижда Бог някъде в далечното минало, или в необозримото бъдеще. Всичко това е илюзия и заблуда на ума. Бог е тук и сега, възможно най-близо до нас. Когато Исус бил в човешка форма-мнозина не пожелали да осъзнаят неговата божествена същност. Защото умът им търсил някъде другаде. Така че всеки да се опита да помисли по този начин. :)

Браво , Макс . Точно така Бог е жив тук и сега .

Ето това е правилната гледна точка ,за мен .

Когато Христос възкръсва , и се явява на своите ученици ;

Той казва тъкмо това ,че винаги ще бъде с тях , че ще продължава да живее в сърцата им .

И ако не беше така , християнството въобще нямаше да просъществува като религия . И именно затова е все още живо , защото Бог е жив в сърцата на хората , в мислите и постъпките им .

Това е моята причина да обичам Господ , защото знам , че той живее в мен и в ближните ми .

Отдавна Земята , не се асоциира само с грубо- материалното и низшето .

Мисля след средновековието , което е нещо , като тъмните векове на Човечеството , хората са осъзнали че цялата природа и жива и е творение на Бог , въплащение и проява на неговите закони и естествените закономерности в

Вселената . Има много какво да научим от природата , от нейното съвършенство , простота и апогей на Живота . Самото съвършенство в прилагането законите на Любовта , законите на Живота . Ако ние сме така градивни и съзидателни като природата , бъдете сигурни , че следвате Божиите закони за хармония .

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Макс и Ина!

Хармонията се ражда в противоречията. Ако не допуснем в сърцата си Христовия принцип, накъде пътуваме тогава?

Мисля си, че това е една от първите, важни крачки :hmmmmm::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ние просто не разбираме космическия си шанс на Божии чада . Ето това е проблемът.

Щом Господ, ти е Отец , и Създател ,то ти няма начин да не го носиш в сърцето си .

Щом Той те е създал и възлюбил , и ти си негово чадо , може ли да бъдеш далеч от сърцето му .

Разбира се , че Бог искри във всеки от нас . Всяка наша добра мисъл , чувство и постъпка са негови деца . Ние сме се отворили за Божията милост и любов .

Тогава сме близо до Бог в неговото сърце . Няма тавани и тем подобни .

Ако винаги слагаш спирачка на вярата си и любовта си към Бог, ограждайки я в земен , материален и "отделен " духовен живот , то това е да се плъзгаш по плоскостта само на формата . Трябва да възлюбим всичко , що е от Бог , дори Земята , по която вървим . Иначе пак , ще проявим избирателна пропусклливост и не ще горим в Безусловната любов . Ще поставяме първо , второ и трето "ако " и условие .

Пречистването става всеки ден в мислите и делата и сърцето , а не само в по празниците . Ако ние помежду си си простим , ще се уверим , че Бог отдавна Ни е простил .

Христовият принцип . Така и не мога да приема Бог като принцип , твърде сухо ми звучи . Бог е непознаваем ,Той не може да бъде принцип . По подразбиране .

Бог е живот , любов , път , истина . Тайната на живота , чистата любов , безусловната непознаваема /по човешки / любов .

Щастлива съм когато видя колко живо е сърцето на даден човек , защото той е допуснал Бог в него . Щастлива съм да видя колко чисти са мислите на даден човек , защото той е допуснал Бог в тях . Щастлива съм да видя колко праведни са постъпките на даден човек , защото той е допуснал Господ в делата си .

Мисля ,това е по - правилно да се радваме един на друг , когато сме постигнали близост с Бог , когато сме Го допуснали в Живота си и да се учим на това един от друг .

А не непрестанно да се уверяваме колко далеч е Бог от нас , колко сме нищожни , колко сме грешни и да търсим непрестанно злото в живота си .

Трябва да задържаме доброто в сърцата си . Да ги отваряме и да посрещаме в тях Господ .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Не отричайте Бог на небето, понеже явно го възприемате в по-друг смисъл от езотеричния. Това не противоречи на Бог - тук, сега, а му придава много повече яснота.

Казвам - като Бог е в теб - извади ми го, покажи да го видя. Като не успееш, аз пак ще знам, че е в теб, но също и, че не можеш да го покажеш.

И още нещо - Бог е Извора на Живота, а не ръцете върху пластелина.

И още нещо- малко в по-друго направление: понеже повечето от нас могат да се нарекат християни и отнасяйки това да човешката личност, която се яви раздорен момент между изявата на стремежите на едни търсещи душички - Обяснете приятели обезглавяването на Йоан и разпването на Иисуса - къде за вас е фундаменталния смиъл на тези части от пътя.

И друго се сещам - примерно храма, Иисус изгони всички търговци от него и спомена, че храма трябва да бъде разрушен и Той ще издигне на негово място за три дни Нов.

Аз няма да споделя вижданията си по тези въпроси, просто понеже вече съм го правил и правил без конкретно да ги обвъзвам, но с интерес ще прегледам вашите.

Линк към коментар
Share on other sites

Бог е Извора на Живота, а не ръцете върху пластелина
"Богове сте и вие"

Кога? :)

Да проведем оная велика Любов до върховете на пръстите.

Всяка наша добра мисъл , чувство и постъпка са негови деца . Ние сме се отворили за Божията милост и любов .

Тогава сме близо до Бог в неговото сърце .

...

Трябва да възлюбим всичко , що е от Бог, дори Земята, по която вървим .

...

Ако ние помежду си си простим , ... Бог ... ни е простил .

...

Бог е живот , любов , път , истина . Тайната на живота , чистата любов, безусловната ... любов .

Щастлива съм когато видя колко живо е сърцето на даден човек ...допуснал Бог в него. Щастлива съм да видя чисти мислите на човек,  ... допуснал Бог в тях . Щастлива съм да видя праведни постъпките на човек ... допуснал Господ в делата си.

Мисля ,това е по - правилно да се радваме един на друг , когато сме постигнали близост с Бог , когато сме Го допуснали в Живота си и да се учим

...

Трябва да задържаме доброто в сърцата си .

icon12.gificon12.gif

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

В езотеричен смисъл Бог не е на земята.

Интересна дилема се оформя по отношение на търсенето. какво би трябвало да представлява, след като основна част от форумците изглежда мислят, че вече са намерили... А показването на намереното е проблемно.

В отговор на новата епоха казвам - колкото и да си текат времената, няма да има ново време за човека външно, а само вътрешно - за който търси и постига. Докато притежаваме тези тела и тези жалки души само ще циврим за храна и вода, а раздаването ни ще бъде по сметка...

Човече, опознай себе си, са казали древните. А сегашния се вижда в огледалото и казва; ето, познавам се, много добре се виждам целия.

Слава Богу, че ни е обещал, че скритото ще се изяви, щото иначе само щяхме да си галим формички ( чисто езичество ) и да нямаме понятие за дълбочина и съдържание. Е, естествено, че на чукащите ще се отвори. За другите можем да скърбим в слабост, но в истината да се надяваме, че ще дойде и техния ред да застанат пред вратата. С бутане и дърпане явно не става - сами виждате колко съм невъзприемчив.

Да бъде волята ти, Господи! Защо ли личността я моли да бъде на земята както на небето. Явно защото не е така. И все пак , само тя е свещена.

Линк към коментар
Share on other sites

  22 ноември

  Днес всички хора живеят в противоречия, защото старото и новото в тях се преплитат. Въпреки това, те говорят за Любов, за братство, за равенство между хората, но не успяват да ги реализират.  – Защо? – За да живее човек в Любов със своите братя, от него с иска мекота. Да търси човек Любовта и да се стреми да живее в Любов, това е естествено, защото в Любовта се пести време и енергия.

форумците изглежда мислят, че вече са намерили... А показването на намереното е проблемно.

3 декември

Животът е непреривен. Това е Божественият живот. За оня, който живее в Божественото съзнание, животът е красив. Той живее в мир и Любов с всички същества на земята. Божественото в човека всякога му нашепва: “Бъди спокоен, всичко ще се нареди добре”.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Когато човек е изчистил наслоените чернилки в себе си и е достигнал до Любовта, то той има и топлината и мекотата. Едва ли има смисъл една студена светлина.

Като изчистваме прахта от Словото, ние почистваме душите си. Противоречията са потребни, за да се роди хармонията, но те също трябва да се изчистват.

Единствено проявената Любов има смисъл. :thumbsup::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...