Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Откъде купувате жито?


Буболече

Recommended Posts

Интересува ме откъде мога да си набавям жито, което не е грухано т.е. не това, което се продава в магазините? Негруханото жито е доста по-полезно , поради факта че се запазват полезните съставки, които са в обвивката на житеното зърно, но много трудно си го намирам. Някой знае ли нещо по въпроса?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

От магазин ''Слънце ''в Шумен.Обикновено то се доставя от наши приятели. На тях може да им се има доверие относно екологичното му отглеждане ,защото те също го ползват.А за житния режим може и да се направи групова доставка.

:dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Адресът на магазин ''Слънце ''в Шумен е'' Цар Асен I ''8 /тел.054 802 099,e-mail slynce_shumen@abv.bg/

Предлага :здравословни и алтернативни храни,диетични и диабетични артикули,природна козметика ,чайове,пчелни продукти,хранителни добавки,Су-Джок инструменти,продукти на ароматерапията. :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Във връзка с повишения интерес към здравословни храни и хранителни добавки ,които се предлагат от последователи на Учението и са с доказани качества ,ви предлагам по-подробен списък на асортимента на магазин ''Слънце ''в Шумен/тел.054 802 099 и e.mail slynce_shumen@abv.bg/

1.Семена за кълнове-пшеница,овес,ръж,люцерна,слънчоглед,нахут,с

усам,соя/проверена за генна''намеса''/

2.Сурови ядки-бадем,лешник,орех,сусам,кашу,фъстък,слънчог

лед,кайсия.

3.Брашна-овесено ,ръжено,оризово,соево,царевично,ябълково,ши

пково,типово,грахам,пълнозърнесто.

4.Соеви продукти/български ,проверени в лаборатории/-тофу,пастет,майонеза,кюфтета.

5.Макаронени изделия.

6.Нерафинирани студенопресовани масла.

7.Етерични масла.

8.Чай.

9.Пчелен мед с високо качество.

10.Храни за диабетици.

Повече от 10 год.магазинът предлага и богата информация относно здравословния начин на живот. :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Аз си купувам пшеница за покълване от диетичните магазини.

Аз търся и Елда ! кои култури са още по-полезни като покълнат ?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, но аз живея в София. :yinyang:

Има два диетични магазина в квартал "Лозенец". Единият е на улица "Милин Камък", малко след училището по посока бул. "България". Другият е на колелото на трамвая (пл. "Журналист") срещу всемизвестната баничарница с гениалното шоколадово руло (не че го ям сега, но ме обхванаха спомени). Не знам обаче дали там има, каквото търсиш.

Мисля си напоследък, че в България има нужда от биомагазини, както има тук. Хем възможност за бизнес, хем полезни стоки за хората. Щом има дупка на пазара, трябва да се запълни.

П.П. На мен пък ми беше трудно да намеря грухано жито, пълно е с другото. Обясниха ми обаче в магазина, че там на място го грухат, ако искам. Така и направиха. Чудих се какво жито точно да взема и най-накрая избрах една смес от пет различни култури.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

кои култури са още по-полезни като покълнат ?

Алфа~алфа или още люцерна :)

Кълновете се отглеждат на стайна температура. Най-добре е да се използва изворна вода за заливане. Един от най-лесните начини за отглеждане на кълнове е с помощта на дълбока чиния или по-плитка паничка. Зърната предварително се измиват добре и се слагат на дъното на съда. Слоят не трябва да е по-голям от 2 см (люцерната например повишава обема си доста, докато житото почти не). Заливат се с хладка вода, като нивото не трябва да надвишава нивото на житото (граха, соята и пр). Семената може да се покрият с влажна марля. След 10 – 12 часа водата се изцежда, зърната се измиват добре и отново се заливат с вода за още 12 часа, след което са готови за консумация.

* цитатче с рецепта:

Паста от кълнове на люцерна, моркови и сусам:

- ½ чаша кълнове от люцерна

- 2 моркова, ситно настъргани

- ¼ чаша сурово сусамово семе

- ½ лимон, прясно изцеден

- щипка келп/морски водорасли/

- щипка джинджифил, прясно настърган

Смила се всичко, украсява се с част от кълновете от люцерна. Може да се сервира веднага и е добро допълнение например към ястия от ориз.

Линк към коментар
Share on other sites

Адресът на магазин ''Слънце ''в Шумен е'' Цар Асен I ''8 /тел.054 802 099,e-mail slynce_shumen@abv.bg/

Предлага :здравословни и алтернативни храни,диетични и диабетични артикули,природна козметика ,чайове,пчелни продукти,хранителни добавки,Су-Джок инструменти,продукти на ароматерапията. :dancing yes:

Май идва време да се размърдам и да посетя този магазин преди житния режим, за който дори още не съм решил кога да започна. Много пъти съм пазарувал от него, но от доста време не съм ходил, че ми идва малко далечко. :rolleyes: Какво излиза ставаме вече 4 човека от Шумен в този форум...а може и да има още някои инкогнито...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 month later...

Здравейте,

време е да си набавим жито за житните режими. Да не оставяме житото определено за нас да стигне до магазините и да се сещаме за него няколко дена преди режима. Хубаво е няколко месеца да е в къщата ни, да му пеем и да му се радваме.

Поздрави.

http://www.youtube.c...feature=related

Линк към коментар
Share on other sites

В София-магазините за био храни Слънце-Луна.Имат лимец,спелта,камут,елда и др.

Камутът ми покълва отлично.

http://www.bioslunce.../shop/contactUs

http://www.sunmoon.bg/index.php?page=contacts

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...