Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Молитвата преди хранене. Важна ли е?


Иво

Recommended Posts

И аз съм на същото мнение, че трябва да настроим съзнанието си към храната и да ценим всяка хапка, надявайки се, че тя ще ни засити и ще даде нужното на организма ни, за да живеем дълго и здравословно. Молитвата към някоя по-висша сила не вярвам да ни помогне с каквото и да било, освен да изпълни някакъв религиозен ритуал, ако сме чак толкова вярващи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Повечето хора,най общо казано,имаме маалко съзнание( ежедневното,будно) и огроомно подсъзнание(Всички ,,забравени" спомени,Навици,рефлекси и др.) Молитвата винаги е насочена към интелигентността на тези двете.Първото да се смири и не си въобразява че всичко зависи от него.Второто да помага че без него сме за никъде.На практика,хапката която поднасяме към устата, трябва да бъде одобрена и от тялото.Молитвата с нейната форма-( моля ти се),е много лесен начин за смирение.За подтискане на ежедневния шум в главата.Тогава по лесно се чуват нуждите на тялото. Тя не е само (моля ти се) а най вече (благодаря).Кажи три пъти благодаря...Какви чувства се надигат ,нали.Емоционалната подготовка за правилно хранене е също важна.

Линк към коментар
Share on other sites

Бях чувала някъде, че е много добре да се молим не само умствено преди ядене, но също така и да прекръстим храната като събираме заедно палеца, показалеца и средния пръст, да се допрат на върховете си и така правим във въздуха кръст върху храната. Аз също прекръствам и себе си - 3 пъти.

Казват, че това прекръстосване на енергията увеличава допълнително доброто действие от храната.

Също така и правенето на кръстовиден знак пред нас - кръстене, както се прави в църквата създава енергиен щит, който един вид подсилва аурата ни и спира бактерии, вируси или лоши енергии от други хора да ни атакуват.

И аз съм чувал, че молитвата "Отче наш" и кръстния знак преди хранене унищожавали токсините, бактериите и вирусите в храната.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 9 months later...

Винаги, когато работейки с някого се появи проблем с овладяване на безконтролното приемане на храна (най-вече, когато става въпрос за хапване на "нещо" пред компютъра или телевизора) съм давал препоръка за молитва преди храненето и изказването на някакъв вид благодарност след като то приключи.

 

Според мен няма значение каква точно е молитвата - какви думи съдържа, колко дълга е и прочее.

Молитвата е момент, в който, когато си застанал пред храната се установяваш в момента "тук и сега" и ясно осъзнаваш какво си тръгнал да правиш.

 

Когато това се практикува при безразборното хранене човек с времето добива усещането, че във всяко "тук и сега" просто няма нужда от "натъпкването", което преди е правил до голяма степен несъзнателно. Изразяването на вид благодарност в края на храненето пък е лесен начин човек да се научи въобще да слага край на храненето, а не да продължава с десерти, дояждания, мезета и прочее.

 

От гледна точка на отслабването с диетични програми, молитвата може да е ключов момент, когато контролът върху самия процес на хранене се изплъзва. В такива случаи моят отговор на въпроса, поставен в заглавието на темата е "да".

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...