Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Анкета. Гласувахте ли на изборите?


захи

Recommended Posts

Аз ще отида да гласувам ,защото за пръв път от много години видях избирателна листа с много млади хора ,с модерни разбирания , с много стабилни образования ,владеене на чужди езици...

Ако си пасувам ,означава , че съм се примирил с почти всичко .

Въпреки липсата на всякаква гаранция,че властта няма да промени към лошо моя избраник.Естествено ,ако това стане евродепутат.

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Между другото, за нас намиращите се в чужбина къде има възможност човек да се информира за партиите и избирателните им листи? Има ли някаква официална страница?

Линк към коментар
Share on other sites

...

Всъщност, такова нежелание за гласуване е търсен ефект от страна на политиците. Така твърдия електорат и пазаруването на гласове има много по-голяма тежест.

...

Да, така е!

И аз ще гласувам и тъкмо днес и аз съм решила да потърся малко повече информация за кандидатите.

П.П. azbuki аз намерих това.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Аз също ще гласувам .

Защото много ми омръзна.

Ако повечко хора гласуват току виж пък станали интересни избори.И резултати.

Линк към коментар
Share on other sites

Обикновено информация можете да намерите там ,където най-често гласувате -в посолството.Е ,естествено и в интернет.Още повече -в последните дни ,когато има и ''препращане'' от потребител на потребител в пощи,сайтове...Е ,това се отнася в по-малка степен за богатите партии ,които заляха ефира.Но навярно в чужбина сте лишени от това удоволствие.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм от по-старото поколение :) - времето на бай Тошо, началото на прехода и вече 20 години демокрация. За 20 години почти не се появиха нови лица в политиката - как да гласуваш, като едни и същи се въртят непрекъснато, само бюлетините им различни :o:( , дори обещанията само са поразместени откъм думички.

Но се радвам, че много хора искат да има промяна. И че младите се включват в това.

Днес се чудех защо българите често казват "Боже, пази България!", а американците (примерно) "God, Bless America", което за тях се е превърнало в нещо като молитва Бог да благослови и донесе мир на нацията? Защо ние чакаме някой друг да пази и се грижи за България? А ние за какво сме тук? Може да прозвучи много патриотично на някои.

За сега не съм си харесала никого, така че може би като част от по-горе писалите и аз ще пусна празно листче.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Конкретно на тези избори е по-важно да се гласува, отколкото на предишните парламентарни преди 4 г., защото купеният вот е повече! Всичко друго вече е въпрос на мнения, но това не е - това е факт, който се елиминира само с висока избирателна активност.

Колкото и да е несправедливо, вот за партия, която няма да влезе в парламента, също е безсмислен (такъв е настоящият закон).

Рационално е да се съобразим със ситуацията и да гласуваме. :)

Да оставим лидерите настрана, би било добре да е и за партии, които наистина имат експертен ресурс за управление. От там насетне е вече въпрос на предпочитания дали тези хора да са стари пушки (комунисти), етнически партии, по-млади и съвременни експерти и т.н.

Рационално е да се съобразим със ситуацията и да гласуваме, не е ли така?! :)

ДРУГОТО Е ВОТ ПОД НАТИСК НАД НЯКОИ БЕДНИ ПРОСЛОЙКИ ОТ ОБЩЕСТВОТО ДА ОПРЕДЕЛЯ НАШЕТО ЕЖЕДНЕВИЕ...

Линк към коментар
Share on other sites

Да, присъединявам се към апела да се гласува!

Наистина платения вот може да "потъне" само във високата избирателна активност. И тъй като през последните години все повече се засилва и усъвършенства купуването на гласове ... хубаво е да направим нещо по въпроса.

Относно гласуването за реално избираеми партии или коалиции - също по принцип е най-удачно, що се отнася до това преразпределяне на гласовете само между тези, които са прехвърлили съответната процентна бариера. Проблемът ми е, че измежду тях като че ли никой не мога да си избера, така, с чиста съвест :( . Явно ще избирам на принципа на по-малкото зло, а и кое ли е по-малкото ...

Линк към коментар
Share on other sites

Има някои данни, че на някои хора от Братството е предлагано да продадът гласа си. Моля, в никакъв случай не се поддавайте на подобни "предложения".

Продавайки собствения си глас, вие продавате себе си и се замесвате в нечии нечисти сметки. В случая личния избор е важен. До сега само един път съм гласувал, на тези избори мисля да гласувам. Тези избори ни предлагат избор. Гласувайте за незамесените в нечисти схеми хора. Ще се досетите кои са те ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Нямах намерение да пиша това преди изборите, но ще го направя. Първо агитации от типа: „гласувайте“, „не гласувайте“, „гласувайте за партии, имащи шанс да влязат в парламента“ и др. под. са манипулация и то твърде груба. Гласувайки (негласувайки) човек изразява позиция. Продажбата на гласа си също е вид позиция и от тази гледна точка следва да се уважава правото на човека да я изрази, колкото и погрешна да е подобна практика. Това е позицията на една определена част от избирателите (лично мое мнение е, че тази част е доста по-малка отколкото се представя от политиците и медиите), позиция показателна за обществото ни, от което въпросните избиратели са част. Всъщност целия проблем с купуването на гласове, някои политици използват като лост за набиране на гласове, разпалвайки антагонизъм на социална и етническа основа. Лозунги с подтекст „глупаците ще гласуват под строй за х, затова вие умните (разбира се всеки поставя себе си в тази категория) трябва да отидете и да гласувате (по подразбиране не за х)“ разпалват фалшиво чувство за отговорност и патриотизъм, ненавист към „другите“, фалшива увереност в здравия разум на гласуването по този начин и с подобни мотиви. В крайна сметка всичко това е просто една манипулация. Няма значение дали човек ще гласува или няма да гласува, както и по какъв начин ще гласува – нормално, продавайки гласа си или пускайки невалидна бюлетина, но е важно да знае защо гласува по този начин. В крайна сметка всяко наше действие си има своите кармични последствия. Гласувайки човек носи отговорност за управлението на избраните от него политици – правилно или погрешно. Негласуването също не освобождава от отговорност.

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги съм гласувала но този път няма да го направя. Усещането ми за тези избори е за нечистота, нехармоничност и деградация, и съм убедена, че повечето хора "чуващи"и "виждащи" няма да гласуват. С гласуването си се намесвам в нечисти сделки а не с гласуването си.

Линк към коментар
Share on other sites

Е, аз гласувах.

Винаги гласувам.

Не одобрявам демокрацията като форма на обществено устройство, но след като живея при такава форма на управление, единствения почти по-пряк и директен начин да повлияя на това управление е, като упражня правото си на глас.

Гласувах по съвест - т.е не се съобразявах с това, ще прескочат ли % бариера или не. Мажоритарният кандидат избрах по-лесно - все пак повечето издигнати си бяха от нашия град и тях сравнително по-добре познавам какви са и какво могат.

Пък ... каквото сабя покаже.

Линк към коментар
Share on other sites

...така е, твърде много "мърсотийка" има

и точно заради това отидох да гласувам. Бях безучастна последните 2 парламента ...

Гласувах за единствената партия която ми се стори редно да подкрепя. Предимно млади хора са :)

Линк към коментар
Share on other sites

Е, винаги има за кого да се гласува. И аз не мислих за % границата. Ето, аз съм млад човек, и всичко, което видях в България, в която по случайност се намирам на тия избори, и всичко, което отчасти критикувах, да ми простят засегнатите, ме накара да се закарам до секцията и да гласувам - не обратното. Всяко действие има свое равно по сила противодействие.

Линк към коментар
Share on other sites

Гласувах и аз.

А към тия, дошли отдалеч да дадат и своя глас /против нас/:

Братя и сестри по род и кръв, останете си със здраве!

Да живее България!!!

Бог да е с нас!!!

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

:) Аз пък се оказах наблюдател.

Далече ми остана разрешената секция.

Но е хубаво, че толкова много хора реагираха този път.Малко пробуждане, дори и безцелно действа освежаващо на атмосферата.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Успяхте ли да гласувате днес? Кои според вас гласуват и защо повечето от младите българи не гласуват?

:v:

Модераторска бележка: Моля имайте предвид, че форумите не са място за обсъждане на политически въпроси. Молим участниците да не споделят личните си партийно-политически убеждения, а само социално значими въпроси, като този дали е правилно да се гласува или не и защо младите на гласуват.

Привет,

вчера бях в комисия. Хората просто излязоха и гласуваха, много малко бяха тези които не го направиха, а кой как и защо е или не е, това смятам е лична преценка и избор на всеки човек затова и не бих се наела да го коментирам. Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Една мисъл във връзка с миналите в неделя избори:

"Хората отиват да гласуват за една или друга партия, но това оправя ли света? Вие само гласувате, но не знаете как ще дойде Царството Божие на Земята. Онзи за когото си гласувал, ще му кажеш: "Аз дадох гласа си за тебе. Ти ще бъдеш депутат и няма да лъжеш. Ще работиш за доброто и за свободата. За тебе има още пет хиляди гласа." Тези пет хиляди душе трябва да се изредят и да му кажат, че са гласували за него; че искат да върви той в правия път. Ако се отклони от пътя, от дадените бюлетини за него ще направят въже, на което ще го обесят."

"Под тебе и над тебе", 27. утринно Слово от Учителя, държано на 03.04.1938 г., София - Изгрев

"Красотата на душата", Утринни Слова, второ издание, 1948 г., София

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не гласувах, защото секцията ми беше във Варна, а аз бях в София... Ако бях гласувал, щеше да е за герб обаче. И се радвам, че спечелиха. Аз съм много далеч от политиката, дори името на псевдопрезидента (досегашният) доскоро не знаех и не ме интересувааше. Така както съм далеч от политиката обаче, съм в тази държава и съм повлиян от нея къде директно къде не. Обикновено когато видех случайно лицата на прзидента или "царя" или лисичата мутра на Станишев, а не дай боже ахмедчо, просто сменях канала. Понякога обаче се заслушвах, ей така, с неполитическите си уши. Изумявах се какви върхове на словоблудството, многоприказването и нищонеказването, очизамазването и наглоприказката достигаха тези официално утвърдени държавокрадци. НЛП майсторите ряпа да ядат по обстоятелствени дисоциирани празни приказки в сравнение с вече бившите ни политически шефове на мафията. Докато народът им страдаше смачкан от умишлено подържаните и ръководени от тях мизерия, мафия и корупция, те си крадяха на едро милите! Както и да е...

Мисълта ми е, че бат Бойко наистина ми вдъхва доверие. И не само с харизмата си, но и с реалните си политически действия, визия и дела. В мен наистина се събуди известна политическа надежда и интерес. Мъничък, но сърдечен. Вярвам, че в следващите 4-8 години в Б-я заплатите ще достигнат нормалните поне 2-4000 евро (средните), че съдебната система ще заработи, че държавната администрция вместо да пречи на народа както сега с тежината и неефективността си, ще "олекне" и ще си върши работата. Вярвам, че бат Бойко ще осъзнае важността на науката и ще насочи внимание и средства към БАН. Вярвам, че Бойко ще клъцне мафията/ престъпността - не само външно, но преди всичко с факта, че не и се явява директен неформален шеф, както беше с предходните правителства. Вярвам, че Българите ще ни олекне финансово, а оттам и ще погеднем с достойнство другите държави от юро съюза. Вярвам му!

"Какво ще стане с България? От вас зависи да бъде тя добре, или зле. Когато всички българи живеят в хармония с Цялото, техният живот ще бъде хармоничен. Още от създаването на света Бог е начертал границите на България, предвидил е каква форма на управление да има. Един ден този план ще се приложи. Това е предвидено, както за България, така и за всички народи, за всички хора поотделно. Като се върнете по домовете си, всеки от вас да влезе в скришната си стаичка, да отвори библиотеката си, да види какво е писано за вас, каква е програмата, която трябва да изпълните. (Беинса Дуно)"

Горната мисъл предполагам, че се отнася за едно по-далечно бъдеще. Но то се гради сега. Според мен в един момент политиката, духовността и науката ще се обединят!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...