Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Честен поглед върху себе си!


Recommended Posts

А как ще разбера, че слонът не е розов или син, според теб?

Като аз самата започна да се мисля за слон и разбера, че слонът мисли като слон, а не като аз ,която си представя, че знае.... какво е да мислиш като слон. Предполагам, че си чел поезия и проза от шизофреници - там има какво да се научи.

И така до безкрайност.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

слонът не е розов

един приятел каза че гениалното творчество е вид шизофрения

всеки духовен човек трябва да овладее науката на йога за дишането

без нея самоконтролът е проблематичен

конче е. Трябва да е послушно.
:feel happy::sorcerer::thumbsup:icon12.gif

смирение + послушание = наше спасение

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Слонът не знае какъв е цветът му. Това е отговорът. Доколкото е съществувал и въпросът преди това...

Тъй като уважавам собствената си интелигентност, езиковата заигравка и напразните спекулации относно шизоидността, смятам да не обсъждам повече. Понякога желанието да про/при-влечем нечие внимание е винаги зов за помощ и после гениална прищявка на трайно непризнати безумци.

Линк към коментар
Share on other sites

А как ще разбера, че слонът не е розов или син, според теб?

Като аз самата започна да се мисля за слон и разбера, че слонът мисли като слон, а не като аз ,която си представя, че знае.... какво е да мислиш като слон. Предполагам, че си чел поезия и проза от шизофреници - там има какво да се научи.

И така до безкрайност.

Ама, Монче, моля ти се не ставай добра, защото ще се наложи да те обичам! Силно те подозирах за това, ама....

А щом имаш за учене какво чакаш - учи.

Ако някой е седнал да се учи от друг различен от себе си, до никъде няма да я докара. Да, може да се наблюдава всеки, да, може да се чете всичко, но не може да се вярва, преди да си опитал сам за себе си, защото знанието внесено от вън не струва дори толкова, колкото струва пукната пара.

:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

" Лудите отварят вратите, а умните ги следват" - цитат от един филм за създаването на организацията "Червен кръст".

В този луд, луд свят най - нормалното нещо е да си ненормален. Тук не става въпрос за това, обаче. " Животът понякога тежи", " вечността е тежко нещо" - тези изрази показват само преходна депресия. Някой да се е разминавал с нея?!

Синева, не вярвай на временни облаци. И нищо не ни спестявай. Само не ни плаши повече така, чиста и добра душице.

Линк към коментар
Share on other sites

Честен поглед върху себе си!Възможно ли е това? Съмнявам се.Опитвайки се да го направя май не виждам много реално нещата.Какво всъщност съм аз!?Малък, объркан човек тръгнал на дълъг път,мислейки си ,че знае от къде идва и надявайки се че знае накъде отива.По пътя пада,после става ,удря се ,понякога боли.Често се изправя сам ,но доста пъти някой му подава ръка,уморява се, но сядайки да почине някой го бута и шепне"давай няма време ,върви"и аз човекът вървя надявайки се че знам накъде,понякога вървя бодро ,подавам аз ръка на някой паднал,но повече, за да изпробвам силата си ,а не толкова, за да го вдигна .Край мен минават ветрове от думи ,думи и аз човекът слушам и вървя , мислейки си че е напред , но дали е така?

Линк към коментар
Share on other sites

Честен поглед върху себе си!Възможно ли е това? Съмнявам се.Опитвайки се да го направя май не виждам много реално нещата.Какво всъщност съм аз!?Малък, объркан човек тръгнал на дълъг път,мислейки си ,че знае от къде идва и надявайки се че знае накъде отива.По пътя пада,после става ,удря се ,понякога боли.Често се изправя сам ,но доста пъти някой му подава ръка,уморява се, но сядайки да почине някой го бута и шепне"давай няма време ,върви"и аз човекът вървя надявайки се че знам накъде,понякога вървя бодро ,подавам аз ръка на някой паднал,но повече, за да изпробвам силата си ,а не толкова, за да го вдигна .Край мен минават ветрове от думи ,думи и аз човекът слушам и вървя , мислейки си че е напред , но дали е така?

:thumbsup2: Поздравления от мен, това определено е най-честният и откровен поглед към себе си. Относителността на човешкото съществуване е най-тежкият му товар и той трябва да се познава, от това познание идва истинска светлина, не вечният полет на въображението над кукувиче гнездо. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Какво значи малък, объркан човек?

Какво е малък объркан човек?Нима някой от вас не е ?В пустинята на безвремието, по прашния път към светлината , кой от вас си мисли че е голям?И от позицията на какъв го заявява?Край някой е минал по силен вятър от думи ,край други по слаб , това е разликата .Но всички сме там на един път без разклонения.Когато пишех горното си представях един път в нищото и едно малко пластелинено човече,без лице, без образ.Това сме ние.Другото е илюзия създадена от нас.

Грешката на повечето хора попрочели повече е че ,забравят да слушат,забравят за другите.Малко съм чела от Дънов но скоро четох нещо което винаги съм знаела ,но прочетено там ме зарадва много.По памет: не си мисли че си по духовно издигнат от човека до теб и не го гледай отвисоко ,защото обиждаш неговия ангел,който там някъде се грижи за него.

Линк към коментар
Share on other sites

Това е добро пожелание, но дали наистина е така... Не се смятам за малък човек. Познанията, които имам не ме правят нито по-малка, нито по-голяма... Нито средна по значимост или по измерение. Не съм объркана и не се лутам между бреговете на неизвестни реки, аз се зная коя съм. А и общо взето, обобщенията не са ми присъщи, всеки да бъде такъв какъвто е - малък или голям, независимо от пясъците наоколо.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво значи малък, объркан човек?

Какво е малък объркан човек?Нима някой от вас не е ?В пустинята на безвремието, по прашния път към светлината , кой от вас си мисли че е голям?И от позицията на какъв го заявява?Край някой е минал по силен вятър от думи ,край други по слаб , това е разликата .Но всички сме там на един път без разклонения.

:thumb down::sleeping:

Когато пишех горното си представях един път в нищото и едно малко пластелинено човече,без лице, без образ.Това сме ние.Другото е илюзия създадена от нас.
нима? <_<:sleeping:

...Според мен затова и имаме трудности по пътя си, за да може да се вгледаме в себе си и да осъзнаем начина, по който мислим.

и разпознаем навреме демоничните атаки срещу нас

Грешката на повечето хора попрочели повече е че ,забравят да слушат,забравят за другите.Малко съм чела от Дънов но скоро четох нещо което винаги съм знаела ,но прочетено там ме зарадва много.По памет: не си мисли че си по духовно издигнат от човека до теб и не го гледай отвисоко ,защото обиждаш неговия ангел,който там някъде се грижи за него.
Дънов е казал също че човешката душа е изключително красива?!

При сегашното развитие на човека, няма по-високо състояние от състоянието на душата. То носи със себе си всички условия, всички възможности на Божествената Любов.

...в човешката душа има такава красота, както в никое друго същество на света. Тази красота с нищо не може да се сравни. Дори когато Бог погледне формата на човешката душа, и Той се весели. Учителят говори

:feel happy:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

И какво следва от безкрайните цитати?

Кой е изводът?

Къде е посланието?

Къде е добротата?

Къде е загрижеността за човека?

КЪДЕ Е ЧЕСТНОСТТА ЗА СЕБЕ СИ???

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

И какво следва от безкрайните цитати?

Кой е изводът?

Къде е посланието?

Къде е добротата?

Къде е загрижеността за човека?

имаш право донякъде.

ще посъкратя горния цитат

КЪДЕ Е ЧЕСТНОСТТА ЗА СЕБЕ СИ???

хехе

Честността мисля е вярност към истината, Мона.

а за ТЕБ??

Линк към коментар
Share on other sites

Честността мисля е вярност към истината, Мона.

а за ТЕБ??

Глупости, игра на думи.

--------------------

"Да бягаш - где, в коя ли нощ обезумяла да скриеш дрипав плащ - неутешимостта" (Ст. Маларме)

Е да :sleeping:

за съжаление разнообразието на аватари и девизи не може да компенсира липсата ...

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Не мисли за мен и не разсъждавай - аз не мисля за теб и за твоя свят. Моите аватари са моя свят, а моят свят в твърде различен от твоя. Еднаквостта ме ужасява. Еднообразието ме втрещява. Категоричността на мисленето - също.

С теб можем и добре да се любим, но не и да разговаряме...

Линк към коментар
Share on other sites

Какво значи малък, объркан човек?

Какво е малък объркан човек?Нима някой от вас не е ?В пустинята на безвремието, по прашния път към светлината , кой от вас си мисли че е голям?И от позицията на какъв го заявява?Край някой е минал по силен вятър от думи ,край други по слаб , това е разликата .Но всички сме там на един път без разклонения.Когато пишех горното си представях един път в нищото и едно малко пластелинено човече,без лице, без образ.Това сме ние.Другото е илюзия създадена от нас.

Грешката на повечето хора попрочели повече е че ,забравят да слушат,забравят за другите.Малко съм чела от Дънов но скоро четох нещо което винаги съм знаела ,но прочетено там ме зарадва много.По памет: не си мисли че си по духовно издигнат от човека до теб и не го гледай отвисоко ,защото обиждаш неговия ангел,който там някъде се грижи за него.

Хубав въпрос ти зададе Мона. И аз ти го задавам сега втори път...

И защо така си мислиш за грешките на другите хора??...

Диди, извини ме, но горното ти мнение силно ми напомня нещо и ме лъхва студ.

Студът, обаче, не идва от теб, дори съвсем не от теб.

Ти си знаеш от къде е.

Поразмисли върху думите: прашен, вятър, пустиня, нищото, малък, объркан, безличен, безобразен, пластелин. И понеже ги подредих неслучайно, накрая ще сложа: илюзия. А както всичко е вибрации, тези - горните думи, какви, според теб вибрации ти носят?

А и съвсем накрая - на пластелина кой му е майсторът?

Линк към коментар
Share on other sites

Честно за себе си?

Зависи доколко се познавате, и доколко онова , което знаете за себе си искате да покажете на света...

Понякога навярно ще има неща от които не се чувствате особено горди...

И доколко е нужно да сте пределно открити - и беззащитни.

Суета е да говорите за постиженията си , но също и суета е да говорите за недостатъците си - "Вижте колко съм самокритичен"

Честен поглед - да , но нужно ли е да го споделяме с другите - собствения поглед върху себе си. Нима не е по-добре просто да се заслушваме в ехото , което оставяме в света около себе си? Нима не сме именно това - следите , които оставяме ?.. "Говори с дела!"

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля нищо за грешките на никого. Защото всеки сам се изправя пред своето собствено огледало и каквото види там - това е...

"Малък, незначителен и объркан човек", за мен това са оправдателни присъди, но без обвинител!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Точно Силвия,страх но не от реалността ,не от тук и сега.Пишейки горните си постове имах предвид безкрайността т.е. повтарящата се цикличност на нещата.Погледнах на себе си мащабно.Усещаш студ!? да така е.Студено е и неясно,защото ти си Ти тук и сега -сега ти е ясно кой си и какво място заемаш във вселената ,а после?Всички знаем за нивата ,йерархиите, царствата, ок!С Тук и Сега нямам проблеми,знам коя съм и каква част единица съм от вселената в момента.В действителност съм много удобно настанена в сегашния си живот.Имам страхотна среда от където и да се погледне,много позитивен и жизнерадостен човек съм с много приятели,силно развита интуиция ,която ми помага да се справям с проблемите си навреме,любовта преобладава в моя живот -много получавам и много давам и това ми доставя удоволствие :).Едно ми липсва (а може би то не е липса,а е защитна реакция на моята мисъл)нямам Авторитет за който да кажа- ето това е истината.За мен всичко,което е преминало през времето и се е запазило е истина.Смятам за предателство към душата си да я обвържа с една теория с един Авторитет и да и кажа -това си ти.Замислих се над последователността на думите ,които отбеляза.Тъжно нали?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...