Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Моментът на зачеването


Recommended Posts

Може би заради значимостта на момента на зачеването има родители, които специално се консултират със  астролози кога е най-подходящият момент за зачеване. Аз мисля, че не е толкова важно в кой момент и на коя дата ще бъде заченато дете, колкото съзнанието на двамата бъдещи родители да е изчистено, със ясни мисли и представи какво дете искат и най-вече детето да бъде заченато с много любов и с ясната мисъл да работи за божиите дела на земята.

Да, напълно споделям това мнение, родителите може да плануват по много различин начини появяването на рожбата си, но най-важното е да има Любов и освен нея, последната дума се дава от горе, кога точоно да дойде детете. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Най-прекрасното нещо в живота ми е моят син . Той разгърна пред мен един нов свят , който определено беше много по-красиво място за живеене . Мисля , че не е само при мен , а при всеки родител да погледне в очите на детето си и да види себе си . Да се учи от него - малкото човече , което още не говори , да обича и да познава истинските неща в живота . Децата са неизмеримо богатство , Божията усмивка и благословия . Те ни учат на много повече неща , отколкото можем да изучим в което и да е училище . Може би затова Бог ни изпраща на нас - учениците най - мъдрите си учители - нашите деца . И така живот след живот докато всички деца по света станат НАШИ и дори и да нямаме собствени - ние сме горди родители.

Обичайте децата - така обичате себе си ! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Най-прекрасното нещо в живота ми е моят син . Той разгърна пред мен един нов свят , който определено беше много по-красиво място за живеене . Мисля , че не е само при мен , а при всеки родител да погледне в очите на детето си и да види себе си . Да се учи от него - малкото човече , което още не говори , да обича и да познава истинските неща в живота . Децата са неизмеримо богатство , Божията усмивка и благословия . Те ни учат на много повече неща , отколкото можем да изучим в което и да е училище . Може би затова Бог ни изпраща на нас - учениците най - мъдрите си учители - нашите деца . И така живот след живот докато всички деца по света станат НАШИ и дори и  да нямаме собствени - ние сме горди родители.

Обичайте децата - така обичате себе си ! :feel happy:

И обратното както обичате децата си, така обичайте и ближните и себе си и всички хора по света...толкова чисто :angel:

децата са най-голямото богатство и най-хубавото нещо на света, те ни учат и възпитават и отварят пред нас един по чист и невинен свят, нека се зачеват повече деца с Любов :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Ако приемем,както прочетох в предишни постове,че душата слиза по време на свещения акт на зачеването,то духът кога се въплатява според вас-също в момента на зачеването,по време на бременността или по време на раждането?

Дълго време съм се чудел как се отразява върху човека аборта от духовна гледна точка.Допустим ли е,оправдан ли е изобщо при някакви определени обстоятелства?!Как се носи и разпределя отговорността на двамата родители,допуснали той да се осъществи...?

Помятането какво символизира?

Надявам се отговорите на тези въпроси да спомогнат за развитието и обозначението на главната тема-съзнанието и съзнателното зачеване като естествен и сакрален,еволюционен процес...

Редактирано от ТЕТРАБИБЛОС
Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Доколкото виждам, въпросът опря до това дали детето пречи на духовното израстване или помага. В този смисъл бих попитала как да разглеждаме невъзможността на някои хора да имат деца - като помощ за растежа им или като невъзможност за растеж? И тази обективност наказание ли е или благословия? Не искам да съм груба, но виждането от различни ъгли понякога ме азадачава... Макар че сама си отговарям - зависи от случая и човека...

Темата много ми допадна,защото и аз смятам ,че е съдбовно важна,както за двойките поотделно така и за цялото човечество като цяло.А мога да говоря и от личен опит.По повод коментара на Милканчето,аз мисля че невъзможността да имат хората деца може да се разбира като възможност и необходимост родителите да се замислят какво трябва да променят в най-скоро време в себе си-в съзнанието и/или навиците си.Това не е наказание,а задачка.Въпрос на желание е-желание за промяна.

Мога да разкажа накратко две историйки на мои приятели.

Първата:Жена на 39 няма деца,поради това че когато е била на 16 лекарска немърливост я обрича на безплодие.Никой не и дава надежди ,че може да стане "чудото"...След 15 години опити тя не се отказва и намира надежда в новонашумялото тогава гладолечение.Подлага се на диета и след 1 година суровоядство се сдобива с рожба...мисълта ми е ,че както повечето знаете с промяна на типа хранене се променя и съзнанието-тя стана много по-духовна,много по-блага и мъдра.

Другата:Жена и мъж,20 години последователи на Учителя,стремят се даспазват всички негови препоръки за здравословен живот и духовно повдигане,редовно излизат на чист въздух и ходят на Рила и пр.Но нямат деца поради ... хормонални причини в майката.След като минават 40сте спират с опитите и решават ,че съдбата им е такава-да са изцяло отдадени на Братския живот и ангажименти.Тъжно е,тук противоположно на първата историйка е на лице чист живот...а каква ли е причината тези хора които биха възпитали прекрасно един "човек на новото "да нямат възможност?Още не мога да си отговоря със сигурност но предполагам само....За мен непоколебимото желание+вярата+действия непротиворечащи на естественото(в никакъв случай външна помощ) е формула добра и резултатна.

аз примерно едва- едва успявам да овладея желанието си да имам деца...затова и така рано се сдобих с първото си дете...

Линк към коментар
Share on other sites

Мили хора, духовният път на човека не зависи от това дали има или няма деца. Това дали човекът остава сам зависи единствено и само от Кармичния му Договор, но и той при определени обстоятелства може да се промени. Παντα ρει και ουδεν μενει.

Зачеването си е Божа работа и бих си я оставила такава, без много мисли и с любов.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък си мисля, че всичко зависи от всичко и че виждането на връзките между нещата е качество на развиващото се съзнание!

А "Божията работа" - Господ е в нас и се проявява през нашата когниция според развитието и. Ако продължаваме с религиозната безсмислица "божия работа", ще сме винаги твърде далеч от качествата на този създател.

За второто семейство, за което пише Калина: може би не е нужно човек да има деца на всяка цена иможе би липсата им при такова семейство да е просто възможност за по-пълно отдаване на вътрешните им духовни деца - висшия им Аз!

Обичам ви! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Много е тъжно за повечето двойки, които искат да имат деца и не могат, дори и за тези които са духовно извисени, но се питам дали наистина няма нещо което подсъзнателно да блокира тези процеси при тях и дали наистина не трябва да се тръгне от дълбоко откровение вътре на дълбоко в себе си, после със партньора и всеки да тръгне към промяна, да намери своя начин да не се отказва. Наистина има и такива на които не им е писано, но със сигурност при повечето двойки при които не става от раз освен желание, мъка и болка, трябва да се търсят много алтернативни начини като смяна на храна, начина на мислене, отношие към проблема, партньора и прочие ....или както казва Орлин "Всико зависи от всичко".

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля да дам малко по- положителна посока на темата и да се върна към нея.Ставаше въпрос за момента на зачеването-чела съм по този въпрос доста,тъй като ме вълнува много и обичам всичко да е точно и добро...Моментът на зачеването би било добре да е точно когато двамата влюбени са готови и силно го желаят.Чистотата и силата на мислите им и на чувствата ,както и осъзнаването на великото сътворение като такова непременно ще дадат много на бъдещия Човек.Добре е също така това да стане на мястото където ще се роди детето(е,не в болница разбира се ).И по-важното-бащата е Твореца,затова ролята му не бива да се подценява за възпитанието(по време и след зачеването,по време на бремеността и сле дтова).А самият момент-това е велика космична работа на звездите и на ред други сили,на желанието на родителите и душата на детето....той не може да се насилва-просто се случва.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Моментът на зачеването, Съзнание, зачеване, дете - връзки!

Много важна тема и то най-вече за хората,които са решили да се проявяват като "Творци"- в другият аспект...

Разбира се,че първоначално двойката,трябва да си е дала отговор на въпроса за "идеала за семейството ми....?" и двамата да са видели картинката на своя съвместен живот - ясно,идейно,пълно,в детайли и ...красиво! :) Имаше тема за тези работи,но както се видя до никъде не я докарахме...Нама лошо!Няма проблем...Рано или късно Съдбата ще ни научи да сме осъзнати във своите искания!

Конкретно за момента на зачатието може да се говори много,но...аз ще напиша една молитва и две формули и ако евентуално на някой се харесат,то той може да ги прилага в съчетание със всичко друго,което прави.

ТВОРЧЕСКА МОЛИТВА

Мили Боже,...Ти,който си Всесилен,Всеможещ,Всемъдър и Вездесъщ

Помогни ни на нас,твоите чеда,които живеем в хармония и единомислие

Да съчетаем Душите и Телата си в едно и целият този интимен процес

Да го превърнем във свещенодействие,а резултата от него - Божественото зачатие

да бъде израз на Твоята воля и да служи само за Твоя слава.

АМИН

ФОРМУЛИ

**********

Господи,освети умовете и сърцата ни,

за да можем да съчетаем правилно Душите и телата си

И цялата тази Любов като страст и стремеж по между ни

Да трансформираме в един Творчески процес и така

Да славим Твоето име и да изпълним Твоята Воля! /три пъти/

АМИН

********

Господи,осени ни с Духът си,за да може да са слеят Душите и Телата ни

в съзвучие с Космичните закони и Вселенска хармония. /три пъти/

АМИН

Няма някакви изисквания или задължения да се казват в комбинация или самостоятелно,...обаче най е хубаво да се казват искрено и от сърце! :)

Сигурен съм,че и много бездетни двойки,ако ги казват с нужното желание и дълбочина ще решат проблемите си!

Линк към коментар
Share on other sites

А "Божията работа" - Господ е в нас и се проявява през нашата когниция според развитието и. Ако продължаваме с религиозната безсмислица "божия работа", ще сме винаги твърде далеч от качествата на този създател.

Не е безсмислица, а приемане на Божествената Воля. С което спираш намесата на низшето съзнание, където то си няма работа да се меси, и гарантираш на потомците си духовно оцеляване. Не разчитам да бъда разбрана, нито пък искам някой да ми вярва.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Ако за източните хора това може да е продължителен период, то за нас, западняците, твърде зависими от животното в нас, 10-15 дни биха били добър срок.

От началото на месечния цикъл до овулацията на жената - такъв е оптималния срок за сексуално въздържание. Такова е времето (12 дни след края на месечния цикъл на жената) за въздържание в юдаизма, например. За същото време общуването между мъжа и жената минава на други нива, става много по-всеобхватно и цялостно, тогава се включва целия спектър на отношенията и взаимодействията. Например, много често, когато сексът в отношенията изцяло доминира, отвъд него няма нищо. Значи, по този начин може да се провери какво ги свързва двамата отвъд секса и да се стимулира неговия растеж. Друго - така се нагнетява у двамата желанието за секс, силно пораства силата към взаимно сливане - човек трябва да огладнее за да открие вкуса на храната и желанието за ядене. Тъкмо тогава той може да възприеме всички нейни елементи... и отвъд материалното. Получава се ефектът на опънатата тетива - колкото по-дълго време опъваме тетивата и се прицелваме, толкова изстреляната стрела получава по-голяма сила и цели по-точно. И като падне "забраната" (като се пусне стрелата), тази акумулирана сила и този нагнетен взаимен стремеж се експонират върху бъдещето дете. Така става и естествено предпазване от забременяване преди яйцеклетката да е стигнала пълната си зрялост, в резултат на което се получават различни аномалии.

Линк към коментар
Share on other sites

От началото на месечния цикъл до овулацията на жената - такъв е оптималния срок за сексуално въздържание. Такова е времето (12 дни след края на месечния цикъл на жената) за въздържание в юдаизма, например. ... Така става и естествено предпазване от забременяване преди яйцеклетката да е стигнала пълната си зрялост, в резултат на което се получават различни аномалии.

Много интересно. Благодаря! Сигурно и понятието телегония не ти е ново и можеш да пишеш нещо по него...

:P:feel happy::)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Preconceptional Education се превежда: Възпитание преди зачеването!

Възпитание на кого? На родителите, а и на детето, тоест осъществяване правилна силна връзка от силни и чисти родителски съзнания, които да привлекат също такова дете! На изток винаги се е знаела важността на момента на зачеване, нивото на съзнание на родителите преди и по време на акта, астрологическото и астрономическо време на зачеването, продължителността на акта, позата...

Мисля, че за нас, тук, на запад, не ще е уместно да следваме източни ритуали. Но затова пък вибрацията на съзнанието е определяща и за нея не са нужни ритуали.

Това е въпрос, далеч от всякаква вулгарност, но е научен и езотеричен процес, от който зависи бъдещето на планетата ни. Както виждаме - засега хората твърде малко се различаваме качествено от животните. Според мъдрите - точно зачеването, с добра подготовка преди това, и пренаталното възпитание ще променят света драстично!

Та така: как да правим децата си? Как да бъдем по-добри проводници на светлината? От опит знам, че състоянието на съзнанието след известно въздържание се променя - става по-нагнетено, силно, светещо, балансирано и спокойно! Следователно, ако искаме да заченем дете, добре е двойката да практикува известен период на целомъдрие. Ако за източните хора това може да е продължителен период, то за нас, западняците, твърде зависими от животното в нас, 10-15 дни биха били добър срок. Това е само лично мнение. Разбира се, цялостната насока на съзнанието по време на целомъдрения период трябва да е насочена към Мъдростта, познанието, Космическата Любов, към търсене на Истината. Мъжкото семе на мъж, който г оотделя всеки ден, който поради начина си на живот и навици е с грубо съзнание, носи едни характеристики. Семето на мъж, който съумее творчески да извиси вътрешната си същност през един умерен период на въздържание, е със съвсем друго качество и програма. както семето на един бор и на една тиква са приблизително подобни на външен вид, но съвсем различни по качество и програма, която носят, така и семето на горните двама мъже. Разбира се, въобще не говорим за алкохол и прочие упойващи вещества... Позицията е стандартната - мъжът отгоре, защото така енергийният обмен е най-добър за двамата и детето. Когато след въздържание такъв акт бива осъществяван, това е свещенодействие, а не похот и секс.

Добре, а какво да правим, ако не се получи зачеване? Отново същото въздържание и пак опит? Вероятно... Според мен, ако целта е дете - въздържанието си струва труда - това е жертва в името на бъдещето на доброто на планетата ни!

Пишете какво знаете по въпроса - наистина е много актуален, важен и съществен за всички млади хора и участието им в построяването на това, което религията нарича:"Божие Царство на Земята!"

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ако може някой да ми прати таблица за изчисляване пола на детето. Ще ви бъда много благодарна.Пишете ми на:ete79@abv.bg

Можеш да погледнеш и тази тема също, вътре нима и таблици и информация:

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=4072

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Знам за един случай от живота. Семейство мъж и жена от едно отдалечено село дълго време нямат деца. Тръгват по доктори и лечители. След много време попадат на един известен доктор/ вече покойник/, който лекува и с природни средства. След многократно посещение при него , като той е използвал за лечение и инжектирани медикаменти жената забременява и ражда момче. Като ученик в последните курсове на техникума двама съученика го удрят с гимнастически дюшек в салона по физкултура по врата, счупва се четвъртия му шиен прешлен и той става инвалид - парализиран на легло без възможност да помръдне никоя част от тялото си и без никакви назежди според официалната медицина. След изключителни грижи от страна на родителите си - посещение при лечители, доктори, чекръкчии, рехабилитатори момчето тръгва на патерици.Но в един момент / не знам по какви причини/ момчето почива, като от мъка по него майката и бащата също си отиват от този свят. Аз си мисля , че може би тези хора не е трябвало да имат деца по някаква причина / карма/ . Може би някой, на който му е дадено е можел да може да им помогне, но не и този на когото са попаднали. Това е фактология .

Това е ясно, но има и друг проблем. Като случая с мои много близки хора. Зчеването при тях не е проблем, а износването. Младата жена два пъти помята и третия път на време и назначиха медицинскии аборт. Лекарите казаха, че нейната кръв разпознава бебето като чуждо тяло и се сгъстява. Но защо е така няма отговор..а тази млада жена се докосна до дълбините на човешкото страдание. Защо се случва всичко това ? И тези хора ли не трябва да имат деца?

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм с почти всичко казано до тук.Мога да добавя и само,че смятам,че много малко хора могат да кажат,че наитина са били или са предваритено подготвени за посрещането на едно дете.Важното е желанието да даваш и да се учиш,да вървиш напред и нагоре.Детето само по себе си не бива да бъде цел и всичко да се концентрира и изчерпва с него.Затова много пъти трудностите при зачеването се дължат и на това.Не трявба да си готов само да даваш,трявба да умееш и да се учиш от детето и от промяната в живота ти която ще дойде с него.Да си готов да се разделиш с нещо старо,за да отвориш място за новото.Може би и прекалената претенция,че искаш да имаш дете което да е духовен и извисен човек противоречи на кармични принципи и зависимости,защото никога не знаеш какъв ще бъде новият гост.Не бива да имаш очаквания и претенции.Можеш да даваш,но не и да си представяш какво точно ще бъде детето ти.То може именно да е дошло да те учи и да се окаже съвсем различен човек от това което си представяш.Трябва да си готов да имаш всяко едно дете и да го обичаш-такова каквото е.Всеки е сам по своя път.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,

В една от своите беседи - Духът и плътта, Учителят казва:

"Ако някое дете се зачене и роди в периода на противоположностите, то ще стане непременно престъпник, най-големият вагабонтин, не може да избегне последствията, защото те са му дали ония елементи, които подтикват живота в друга посока. Ако бащата и майката са под влиянието на закона на подобието, у тях ще се роди много благороден син или дъщеря, с добър и развит ум. Така действат тия велики закони, и първите хора, преди да съгрешат, са ги разбирали, но след съгрешаването са ги забравили."

За кой период според вас става дума, след като в беседата разбираме, че законът на противоположностите е свързан с отливите и разрушителните сили, а този на подобията - с приливите и съзиданието? Възможно ли е да се имат пред вид фазите на пълнолуние и ако не, какво друго може да ни позволи да разберем кой е периодът на противоположностите и кой на подобията - нещо толкова важно при зачеването на деца?

Линк към коментар
Share on other sites

Чел съм, че за предпочитане е зачеването да се извърши в периода между новолуние и пълнолуние, както и между 22.12 и 22.06, но не знам дали Учителя е имал предвид това в споменатото по-горе. А и това са по-скоро неща, които имат отношение към самата бременост и раждане, а не към душата, която ще се въплъти. Цикли в Природата съществуват много и това, че хората не ги познават, не е случайно, защото такава власт не са способни да контролират. Може би е добре раждането също да стане през период на нарастваща луна, но в това отношение желанието на родителите едва ли е определящо, а за останалите астрономични аспекти още повече.

Желанието на родителите, детето им да да е духовно развито, т.е. в миналите си животи да е успяло да развие и прояви определени качества и добродетели в себе си, не винаги е най-доброто. Важно е родителите да осигурят условия на детето да се развива, независимо от неговата духовност, както и детето дава същата възможност на родителите си. В един свят на относителност от значение е движението в правилната посока, а не нивото, което е постигнато. Иначе желанието на родителите наистина може да привлече душа с по-развита духовност в семейството, но това зависи изключително много и от кармата. Освен това е нужно не само желание от страна на родителите, а също и те самите да живеят един възвишен и духовен живот в мислите, чувствата и делата си, за да говорим наистина за подобие.

Линк към коментар
Share on other sites

"Не всички, които имат деца са родители. "

Напълно съгласна съм с това мнение,аз също имам дете,но за съжаление липсата на достатъчно любов,разбирателство,

топлина и обич м/у мен и съпруга ми,го направи изключително агресивен,а от една година се появи и епилепсия.

Естествено връзката ми с бащата на детето ,беше абсолютно неосъзната,което доведе до всичките проблеми в последствие.

Сега разбирам и осъзнавам много неща,но травмата която причинихме на сина си е голяма и много болезнена както за мен,така и

за съпруга ми.

Мир и светлина за всички любящи, истински родители!!! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...