Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Транс музиката (goa & Psy)


astral

Recommended Posts

Здравейте. Бих искал да споделя с Вас една гледна точка относно TRANCE музиката и по-специално GOA и PSY транса.Почитател съм на тази музика от доста време.Специално тези 2 стила са най-хард стиловете на транса.Винаги съм се чудел за обложките на албумите, за имената на песните и въобще не се ли някакво послание, чрез тази музика, още повече че тя се зародила в Индия, но също така е и много популярна в Израел. Бих искал да дискутираме по темата, защото на мен лично ми е много интересно, а и ще се радвам на мнения и от Ваша страна.Прилагам и някой от обложките на дисковете, за да онагледя нещата:

goa8.jpg Ето и някой от имената на песните са: Kabalah, Agharta, Mahadeva...

57_1.JPG1e_1.JPG4f_1.JPG

6f_1_b.JPG29_1_b.JPG5a_1.JPG

ab_1_b.JPG74_1_b.JPG74_1_b.JPG

45_1_b.JPGd1_1.JPG7f_1.JPG

Редактирано от astral
Линк към коментар
Share on other sites

Аз ти благодаря , за щателната информация ,Астрал !

Наистина много се радвам. Лично аз слушам всякакъв вид експериментална музика . Специално от електронната обичам , по артистичните неща , не точно хард техното , защото твърде много бийт ме изморява . Или по - скоро отегчава.

Но интересния разбит бийт и пространствените елементи в музиката наистина ми д опадат . Модерната музика е много повече от МТВ класацията ,, но иди го разправяй това на " младите хора " .:))

Транс музиката беше много модерна в един момент , имам чувството , че това беше единствения вид електронна музика , която хората слушаха .

На мен лично ми харесва транс с етно елементи . Особено с индиански мотиви .

В последно време слушам един особен вид урбанистична електронна музика , музика на града , на големия град .

Обичам Future Sound of London ., Saint Germen i Oliver Shanti в последно време .

Всякакъв вид експерименти с електронен бийт и JAZZ , да речем . :)

Или фолклор /само пеене / или пък инструментали само и модерн електронен бийт .

Такива неща . Искам да има композиция , парчето , което слушам . да е наистина произведение на изкуството . :)

Поздрави от мен - Ина

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Гоа & Псай- Транса са твърде дале4 от масовия вкъс, за да се слушат по дискоте4ките.МТВ или по заведенията По4итателите на тази музика са малко но 4есто се събират лятно време по поляните извън града, за да празнуват дале4 от бетонни квадрат4ета и неканени гости.

Да, това е музика, която носи послание. Посланието да се нау4им да бъдем в Хармония с Природата и в Мир с братята си.

Транс-културата обединява идеи и звуци от разли4ни духовни традиции и разли4ни места по света- Индия, Израел, Африка, централна Америка..

това което вдъхновява хората, които слушат транс е идеята за приобщаване към Едно Всеобщо Съзнание посредством единството между звука на сътворението, фокуса на съзнанието и танца на разрушението.

Редактирано от КирилЗен
Линк към коментар
Share on other sites

Може би тук е мястото да обявя за един концерт на индийския духовен учител Шри Чинмой. Той сега е в България и на 13 януари във Варна в Двореца на спорта от 18 ч. ще се проведе среща с него и концерт. Той свири много добре на музикален инструмент. Не бих пропуснал всяка възможност да се потопя в присъствието на просветлен. Ще го посетя. Не съм последовател на този учител, не знам какво точно ще бъде, но мероприятието е открито за всички и всеки може да заповяда.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм синът на Илияна.Лично аз слушам само Транс,много рядко нещо друго да ме заинтригува.Предпочитам по мелодичния Транс докато Хард звученето остава на заден план при подбора ми на стиловете Транс.Много интересна тема :thumbsup2: .Слушам Транс,който е предназначен за дискотеки и точно такива партита,но много харесвам и Транс в който са поместени и други звуци или ритми било то индийски или някави други подобни :) Ако някой прояви интерес може да обменим някаква информация или музика :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Може ли някъде в Нета да се чуят откъси от тази музика?

Линк към коментар
Share on other sites

Aaa, вече намерих в Гугъл. :)

http://www.psyradio.fm/

Харесва ми, но без бийта.

http://www.chromanova.de/

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

За запис на музика (или на всякакъв звук от компютъра), доста добър е този МР3 Рекордер

Електонната музика също ме вдъхновява от много време с нейните безкрайни светове и пространства, с неограничените си възможности и синхронност. От стиловете предпочитам Progressive, Techno, Trance, Deep, House..

:thumbsup:

Редактирано от zenon
Линк към коментар
Share on other sites

Лично аз предпочитам New Age стил музиката. Като такава се характеризира и Shi Chinmoi и част от окултната музика. Тя може да съдържа в себе си електронна музика и дори отнесена Psy, но е в доста по умерени граници и е по мека и мелодична от GOA и Trance

Редактирано от Теодор
Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм синът на Илияна.Лично аз слушам само Транс,много рядко нещо друго да ме заинтригува.Предпочитам по мелодичния Транс докато Хард звученето остава на заден план при подбора ми на стиловете Транс.Много интересна тема  :thumbsup2: .Слушам Транс,който е предназначен за дискотеки и точно такива партита,но много харесвам и Транс в който са поместени и други звуци или ритми било то индийски или някави други подобни :) Ако някой прояви интерес може да обменим някаква информация или музика  :thumbsup2:

Моля, изпратете музика за медитация!

Линк към коментар
Share on other sites

Заповядайте, моля :)http://www.radiosrichinmoy.org/

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...