Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Квантова физика


woltron4o

Recommended Posts

Добре, признавам си че втората част на критиката ми съм копирал от друг форум, но първата (за окото което уж променя събитията) си е вярна, Ваня! В смисъл че не съм проверил което твърдя (втората част на критиката ми), рядко не проверявам това което твърдя. ..

Иначе филмчето има предимството че онагледява общо квантовата механика, което става по-трудно и бавно само с книги.

Редактирано от Любо
Линк към коментар
Share on other sites

Да, има какво да се критикува, но не се хващам за това

Аз представих само основната идея, както аз я разбрах.

А наистина има такова внушение тук-там, че виждате ли, ние сме творци на вселената и каквото си мислим или фантазираме, или проектираме в ума, това ще стане. То има и цяло направление в тая насока, доста книги идр.

Редактирано от Ваня
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да, има какво да се критикува, но не се хващам за това

Аз представих само основната идея, както аз я разбрах.

А наистина има такова внушение тук-там, че виждате ли, ние сме творци на вселената и каквото си мислим или фантазираме, или проектираме в ума, това ще стане. То има и цяло направление в тая насока, доста книги идр.

Условие за равновесие на лост- F1l1=F2l2. :smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Анонимноста е важно нещо, лесно се крие човек зад красиви думи, без да поема каквато и да е отговорност за това какво е казал. Няма къде да го потърсиш, няма нищо. Дават се през цялото време разни "факти" които нито са доказани, нито съществуват дори

Някой май не е гледал целия филм и започва яко с критиките - ако беше го гледал щеше да видш в края му че всеки един от тези "псевдо" учени и професори и представен , с това къде преподава , какви книги е написал и прочие.

А колото до това щом като наукат е потвърдила нещо или не то то не е истина или е - тя и сега не е потвърдила много неща , но значи ли че те не съществуват??

Линк към коментар
Share on other sites

:) Проблемът на науката е, че се губи време за доказателства на недоказуеми по нашите твърдоматериални критерии неща, а не се работи в по-задълбочени изследвания в посока дооткриването им или поне възможности за приложението им. А проблем на повечето хора е страстта към даване на оценки на неща, на които са хвърлили само бегъл поглед и то недовършен.

Съзнанието, преминаващо, плуващо в море от мисли, може да чете тях. А именно мислите са строители на миналото ни, което е бъдеще. Как се доказва например на един човек, че още преди да е кацнала някоя мисъл на неговата глава, някой друг може да я е уловил така да се каже във въздуха и дори да е наясно дали конкретният човек ще я възприеме или не.

Филмът не е филмче и дава много насоки за размисъл.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм сигурна, че науката има проблем. По- скоро човекът, който я натоварва с невъзможни за нея очаквания, има проблем, защото напразно очаква отговор оттам, откъдето не може да дойде. Науката по същността си е ограничена. С това не казвам, че не е необходима, а само, че може да върши работа ако се използва по предназначение и възможност. Тя може само да доведе човека до осъзнаване на тази ограниченост. Квантовата физика се справя отлично с тази задача. Още по- интересна ми е връзката на квантовата физика с една сравнително нова дисциплина- квантова психология.

Линк към коментар
Share on other sites

За да изследва примерно астралния свят и да обоснове от научна гледна точка законите които го управляват, човек трябва да създаде апаратура, която долавя протичащите там процеси, а това предполага самата апаратура да е направена от астрална материя. Т.е. за да започне науката да изследва по-висшите светове, самия човек трябва да е развил съответните сетива и способности за взаимодействие със средата в тези светове, да извърши самостоятелно първоначалните наблюдения, да създаде подходяща апаратура и след това да задълбочи изследванията си. В сегашното състояние на технологията използвана от Човечеството могат да се извършват наблюдения и то несъвършенни върху етерните равнища, които са все още физически. Развитието на съзнанието е това което ще даде тласък на науката. Развитието на науката не може да изпревари развитието на съзнанието.

Линк към коментар
Share on other sites

Тя може само да доведе човека до осъзнаване на тази ограниченост. Квантовата физика се справя отлично с тази задача. Още по- интересна ми е връзката на квантовата физика с една сравнително нова дисциплина- квантова психология.

Да! Има една книга на Стивън Волински, "Квантово съзнание", включва изцяло само практически упражнения от квантовата психология. Точно сега опитвам някои от тях, доста полезно и познато ми се струва. Оказва се, че курсовете медитации и тренингите по йога, които досега съм минавал са били на същата основа без да подозирам за това. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Тя може само да доведе човека до осъзнаване на тази ограниченост. Квантовата физика се справя отлично с тази задача. Още по- интересна ми е връзката на квантовата физика с една сравнително нова дисциплина- квантова психология.

Да! Има една книга на Стивън Волински, "Квантово съзнание", включва изцяло само практически упражнения от квантовата психология. Точно сега опитвам някои от тях, доста полезно и познато ми се струва. Оказва се, че курсовете медитации и тренингите по йога, които досега съм минавал са били на същата основа без да подозирам за това. :thumbsup2:

Квантовата физика е пълна с езотерични принципни. Квантовото съзнание , няма начин да не тръгва от квантовата физика като начало .

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм сигурна, че науката има проблем. По- скоро човекът, който я натоварва с невъзможни за нея очаквания, има проблем, защото напразно очаква отговор оттам, откъдето не може да дойде. Науката по същността си е ограничена. С това не казвам, че не е необходима, а само, че може да върши работа ако се използва по предназначение и възможност. Тя може само да доведе човека до осъзнаване на тази ограниченост. Квантовата физика се справя отлично с тази задача. Още по- интересна ми е връзката на квантовата физика с една сравнително нова дисциплина- квантова психология.

А аз мисля, че хората ще получат искания отговор и то много по-скоро, отколкото си мислим, защото науката не е ограничена в същността си. Това, което я ограничава до момента е това, че във всеки неин клон се прилагат при изучаването на съответния предмет предимно методи за анализ, но не и на синтез. Но все пак не във всички направления е така, а при квантовата механика има най-голям пробив именно с прилагането на синтеза. Аз съм убедена, че в обозримото бъдеще нещата ще се променят съществено и ще се състои това дълго очаквано сливане, преливане, припокриване на науката и религиите.

Линк към коментар
Share on other sites

Един от най-напредналите в това отношение изследователи на астралния свят е Щайнер - изглежда с много голяма апаратурна база е разполагал.

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля, че Рудолф Щайнер би имал някакви претенции за изчерпателност в наблюденията си и съвършенство на методите му за въздействие върху астралната среда.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпроса беше за квантовата физика, апаратурата и астралния свят.

Защо ли и аз си мисля, че преди учените да открият квантовата физика, всички езотерици имащи зрителен достъп до астралния и по-горни светове са имали много голяма апаратурна база за да виждат и работят в астралния свят.

Много е възможно да са имали и ускорител на елементарните частици за да открият онова нещо ... "обратното на материята".

И къде ли са го дянали, та археолозите още не са го открили?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

:feel happy: интересува ме какво ново казва квантовата физика за Светлината и Звука + писах в темата за 8 Hz + Светлина и Звук са едно и също нещо + носители на информация + нищо че ги възприемаме с различни сетива.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Уви, не ми е известно квантовата физика да достига до обобщението, че звук и светлина са едно и също нещо. И различието между тях не е плод на нашите сетива, на нашето отсъствие, или присъствие. Със нас и без нас звукът и светлината са различни същности.

Те са едно и също нещо, от някаква достатъчно обща гледна точка - материални са.

В края на краищата тогава от същата гледна точка между човек и паве няма разлика. И не бих си правила труда да пиша неща, за които няма необходимост някой да пише за тях, те са си такива, каквито са (пък дето се вика- може и да не съм права, може да има някоя най- най- най нова теория, според която те все пак са едно и също нещо и си преминават едно в друго) но е добре да се опитваме да имаме по- обективно отношение към науката. В смисъл- да не я разпъваме според нашите мераци. Защото много хора, които на пръв поглед са разумни и готови да приемат дори и нови възгледи, или система от възгледи, стига да са разумно обосновани, като чуят някой такъв "бисер" от страна на търсещи, са склонни да "задраскат" всичко, което езотериците твърдят. А това си е груба грешка, многократно доказана като такава.

Е, и това си има хубава страна- ако са истински търсещи- ще преодолеят потреса си от срещата с такива концепции и ще продължат въпреки тях. Иначе казано- нещо като изпитание в ашрам. Който оцелее- продължава...

Линк към коментар
Share on other sites

Както казва А.Айнщайн,трябва да има закон който да обединява квантовата физика и теорията за относителноста,според мен това са тия неписани природни закони,за които е писано в някои от лекциите на П.Дънов

Линк към коментар
Share on other sites

Ето една много интересна статия. Има линк към последното мнение във форума, който допълва статията:

http://www.fenomenibg.com/modules/news/art...php?storyid=126

Ето още нещо, където нагледно е показано това, което се опитваше да обясни Кристиян в темата за 8 херца:

http://communism.hit.bg/hk_1.html

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Споделете повече за квантовата психология - за теоретичните и постулати и за практическите и методи!...

...

Аз силно подозирам, както казва Максим, че практически не се различава от медитативните методи в цялото им многообразие, но сигурно теорията и е интересна!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Орлин, от този линк можеш да изтеглиш книгата Квантово съзнание(на руски, където пише скачать), надявам се да ти е полезна:

http://www.koob.ru/wolinsky/quantum_consciousness

Авторът е бил на обучение в Индия 6 години. Книгата съдържа много практически упражнения. При много от тях главното е да проникнем в нещата и да ги видим и почувстваме преди всичко като енергия, а оттам да разберем, че всичко е енергия, и че тази енергия е една и съща, само че се изявява по различни начини. Има упражнения върху всички аспекти от нашата същност-ум, емоции...Тази наука доколкото рабрах от книгата води към основополагащото единство във Вселената, и де факто не е нещо по-различно от философията на Адвайта.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

А ето и линк за запознаване с квантовата психология: http://ariom.ru/litera/wilson/wilson-01.htm

Подходът към практическата работа по- скоро прилича на тренинговите форми- работа в група. Няма медитации.

Редактирано от Багира
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Здравейте всички!

Реших в тази тема да напиша първото си мнение, понеже съм много заинтересован в квантовата физика след като гледах филма 'What the Bleep!? Down the Rabbit Hole'. Те първа ще започвам да чета книги и да гледам филми свързани с тази тема. Мисля да си купя книгата на Амит Госвами-Физика на душата ако имате предложения, препоръки да гледам някои филми или да прочета някои книги ще се радвам да ги споделите! Между другото прочетох не малко неща в този форум преди да се регна и останах с впечатлението, че тук има много добри хора!

Линк към коментар
Share on other sites

Горещо ви препоръчвам 2 книги на Дийпак Чопра - "Книгата на тайните" и "Квантово лечение"

Поздарви

Линк към коментар
Share on other sites

"Науката не се нуждае от мистицизъм и мистицизма не се нуждае от науката.Но човек има нужда и от двете."-Капра. В книгата на Д.Чопра-Как да познаем Бога-нещата са обяснени и от двете позиции.Негови книги има в spiralata.net и izvfrite.com

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Айнщайн така и не приема квантовата физика, и до смъртния си час си води бележки, имащши за цел да оборят вярността на квантовата физика..Айнщайн цял живот "залага" поддържа тезата, че вселената е "елегантна", подредена по строги закони, и че е предсказуема- Айнщайн е убеден в това, че Бог има "език" чрез който осъществява Сътворението, и този език е математически...докато Н. Бор- основния поддръжник на квантовата физика твърди, че всичко във вселената е случайно...всъщност, квантовата физика не е това, което е. Доказан факт е, че има ли наблюдател, само с п рисъствието си е способен да промени времепространството...да накара светлината да прояви или вълнови качества, или да се прояви като частици...

Квантовата физика за мен е нищо повече от инструмент на хаоса, а хаосът е инструмент на тъмнината, а тъмнината е инструмет на Черната ложа.- Можеи човек да се занимава с квантова физика, но когато освободи Душата си от затвора на тъмнината, в който се ражда физическото му тяло, или по-скоро илюзизята за форма. Човек има способност да твори чрез квантовата физика градивно само ако се освободи от илюзията на формата..а до тогава, смисъла на квантовата физика е само този, че има нобелов стимул...

Аще приживе Айнщайн е считан за "остарял", за "живеещ в миналия век" от останалите физици...Теорията на относителността е почти същото нещо, каквото е и Тората...но само почти...в ден днешен теорията на относителността е погребана...така както е е погребана и Тората- от хората...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...