Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Заветът на Цветните Лъчи на Светлината


Recommended Posts

Преди около 20 години имаше спор доколко окултните практики трябва да придобият по-широка популярност.

Около това време с Бориславил се срещнахме с една наша позната от София.Тя ни показа едно копие на Завета на цветните лъчи на светлината. От нея научихме ,че има и пострадали /физически/,защото не са били достатъчно чисти духовно и подготвени ,за да ползват лъчите.

Който е практикувал йога ,много добре знае ,че там има различни степени на подготвеност..И те не могат да се прескачат.

Не знам на кого хрумна да издаде книга ,която се я предавала в Школата от ръка на ръка,И този ,който я давал на друг, е ставал негов духовен гарант.

В момента се забелязва една мода да се работи с лъчите.Някой карат на принципа''Господ ще ни пази''. Като че ли той си няма друга,,по-важна работа.Това са изключително силни енергии.И съдът ,т,е.вашето тяло и психика трябва да са готови да ги поемат.Ето и друг пример с йога. Създаха са доста клиенти на психиатриите ,защото някои искаха да имат бърз напредък/подобно на работата с лъчите/ ,започнаха да практикуват по-''скрита'' йога ,енергиите им ,които текнаха по гръбначния им стълб , бяха твърде силни и някои от центрове/чакрите/ не издържаха.

Заветът на цветните лъчи е духовно средство само за хора с много добра предварителна духовна подготовка.Това не е просто четене на Библията.

Хората днес не са като тези, които бяха вчера. Всичко е по Божие допущение. Затова днес се говори за индигови деца/нива, за кристални... Днес много напреднали души живеят всред нас и за да се случи тази популярност, за да станат редица тайни учения явни, значи има защо.:rolleyes:

Пък и ако Бог не пази, няма кой друг. Едва ли някой може да бъде гарант за някого, незамисимо от духовното си ниво, което го е постинало. Има случаи на превъртели и пропаднали ученици, които са били под опеката на Велики Учители. Какво от това? Карма.:yinyang:

Има много хора, които са попадали в психиатрична клиника или са посягали на живота си, в следствие от дълбоки медитативни практики.

"Уповавай/Верен до смърт и ще ти дам Венец на Живот." - тъй е речено.

Страхът е лош съветник и нека всеки да усеща със сърцето си и от там да се ръководи.:)

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Кой отсъжда кои са избраните, ако не Бог?:dancing yes:

Разбира се има неща, които всеки ученик е добре да запази за себе си. Научих това, със шамаросване -като споделих нещо, което не трябваше веднага имаше малко препятствие и разбрах, че не пред всеки и за всичко може да се говори, но всеки си има невидими водачи и сам може да разбере дали, как и колко може да чете, говори и т. н.:feel happy:Учим се.

Що е вяра? Тя е пътеводител на тези, които грешат. Но като се примирим с Бога, ние ходим с виждане и тогава ще познаем розовата краска, в която Христос живее. Христос е, Който чака, за да ни покаже принципите, които обхващат Живота и които са от твърде съществено естество. Нам е потребно най-вече да намерим основния тон, в който всички Духове живеят, и тогава няма да има никакво разделение. Нужна е жертва от наша страна – трябва да положим сърцата си, телата си, ума си. Сърцето, умът и тялото, това са богатства, дадени от Бога; затова Господ трябва да дойде, да огради нашата земя, та достойно да можем да работим. Когато нямаме тия богатства, усещаме пустота и униние. Това се дава сега, та всички, които искате да работите, да приложите тия правила. Исус Христос иска да ги приложите и това е първият урок, който ви се дава. Този, който приеме да го изпълни, ще му го дадем. Само че такъв нека да внимава, защото ако не изпълнява този урок, ще има точно обратна сила – ще послужи за проклятие. Христос ви даде много прост метод и вие непременно трябва да го приложите. Йогите, например, имат много сложен метод. Метод, като Христовия, нигде няма да намерите, защото последната врата е Христос. Господ е между нас! Той ни слуша, радва се и ни обича! Тази наредба не съм я дал аз, а я дава Господ за вас. Затова вие трябва да мислите за Неговата Любов, която да виждате във всяко лице. Господ ви изпитва и вие слушайте гласа Му...

Когато вие не изпълнявате Волята Божия, заемате негативно положение, тъй като Добродетелта и Правдата са само на земята, а в Небето няма никакви спорове. Следователно, ако вие тия два принципа ги внасяте в Небето, внасяте една анархия, защото там само Добродетелта и Правдата царуват. Щом изменяте вашите чувства, менят се и вашите намерения. Вие ще имате работа на земята само с Добродетелта и Правдата, т.е. с портокалената и зелената краска, последната от които е Душата...

Ако преди започване на упражнението имате неразположение, четете стиховете на розовата краска. Най-първо трябва да се възстанови вашият Мир, защото само тогава можете да действате.

Този метод е методът на Христос и, като такъв, резултатите му ще бъдат прекрасни, въпреки че на вид е много прост. И щом по този начин образуваме хармония помежду си, ще се свържем с Бялото Братство, което ви е помагало много. Христос иде, за да примири человечеството с Бялото Светло Братство, Братството на Светлините.

Методът на цветните лъчи на светлината

/Благодаря за тази беседа/

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Съжалявам ,че понякога играя ролята на ''лошото ченге''или на основен автор на рубриката''Това ,което лекарите не ви казват'' ,но за някои духовни практики е необходим доста духовен опит и умерен ентусиазъм.Ако нямате реална представа за себе си,можете наистина да имате и духовни ,и физически проблеми.И то-не много леки.А това е много тъжно и за гледане отстрани.Сигурно и други имат подобен опит/на наблюдатели/.

Линк към коментар
Share on other sites

лично аз не познавам ученици на окултни школи и нямам опит. При мен нямаше проблеми, защото аз си работя за хармонизиране на чакрите със дъгата от години. Цветовете на лъчите ми дойдоха като помощ и подкрепа. Но преди това минах през чистилище сериозно във всички аспекти на живота. Явно бях подготвена за лъчите. Не познавам хора работещи и затова споделем тук опитности.

Линк към коментар
Share on other sites

Слънчева ,ти нямаш вина.Заветът е отдавна и на книжния пазар, и в нета.Тук коментираме доколко това е правилно.Има много малко текстове от Учението ,които не трябва да се ползват от всеки.И един от тях е Заветът....Аз много рядко пиша теории. И не живея само с мечти.Достатъчно е да вникнеш в духовните етапи на Пентаграма и ще видиш колко бавен и труден е духовният напредък.А някои точно затова ползват Завета. Защото съзнателно или не се стремят да израстнат много бързо духовно.И тук стигаме до големият проблем за отговорността и за духовните гаранции. Не коря никого.Аз също съм залитал.Но с друго/с дълбокото дишане/.Както се казва или пише -болка и проблем на растежа. Радвам се ,че разбрах ,че ще навредя на себе си.И то на Рила,на Молитвения връх. Аз предупреждавам ,че печката е много гореща.Който не вярва,може да я пипне.

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Духовна работа с лъчите или цветотерапия има от преди много години.Тук коментираме съчетаването на тази практика с подходящи текстове от Библията /свързани с конкретния цвят/.Тогава въздействието е много по-силно.

Линк към коментар
Share on other sites

Подкрепям solej.

Във времето на информационната преситеност много хора имат големи възможности/изкушения/изпитания.

Но това явно е част от пътя и личната им опитност...

Имаше и почини между някои да се лекуват други хора като им се праща светлина, конкретни цветове в конкретни енергийни центрове. Според мен това е рисков експеримент и поне аз не бих използвала "Завета" така.

По примера на западните пазарни икономики все по-усилено се продават езотерични практики. Доста хора, макар и с добри подбуди или поддали се на реклама, се втурват в бурни приключения с неясни последици с дългосрочен план.

Бавният път на личното справяне с по-сигурен. Както казваше един познат - "те ходят на курсове и пътуват временно с кола, а аз като работя всеки ден, година след година ще се изградя самолет ."

Разбира се, всичко се обръща за добро, за тези, които любят Бога.

Но понякога изпитанията са огромни и продължителни.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля ,че не е сериозно да правим аналогии с децата-индиго.Колко са тези ,които работят с Завета и са такива?Не мисля ,че има промяна в условията ,които да позволят на неподготвени хора да практикуват духовни практики.

За да съм по-ясен, ще ви предложа една притча от беседите на Учителя.

''Един американски младеж отишъл в Германия да следва философия.

Той се срещнал с един знаменит професор по философия и го запитал:

- Господин професоре, имате ли някакъв кратък курс по философия?

Аз искам да свърша курса по философия за шест месеца.

Професорът се замислил и отговорил;

- Имаме кратък курс по философия, но ще знаеш, че когато

Природата иска да създаде една тиква, употребява шест месеца.

Когато иска да създаде дъб, употребява сто години.''

А за уповаването в Бога....Учителят често е казвал ,че когато можеш сам да полееш градината си ,не трябва да молиш Бог да завали дъжд.

Нека се опитаме да свършим сами поне това ,което можем.Оправданията ,че Бог помага ,понякога не помагат.А може да има и трагични случаи.

Линк към коментар
Share on other sites

Тази книга "Заветът..." беше една от първите с които се срещнах. Тогава бях на 23. Още като я видях, знаех че е нещо специално, свещенна. Поисках да я копирам, и ми дадоха. (сега разбирам че са направили голямо изключение). Все с мене беше навсякъде. Но без упътванията сега приложени в последните страници. Трябваше да се досетя как се използва. Наблегнах изключително на смисъла на текстовете. Нещо като медитация, въображение на максимум. По-красиви образи, по-смислени рядко се срещат, вътрешни послания, изключителна концентрация, дълбочина. Без да използвам представите за обливане с даден цвят. Просто вътрешният смисъл, на текста, поражда в психиката такава могъща трансформация на съзнанието. Нещо като възраждане. Както когато изсъхващо цвете се полее с вода и възкръсне. С представите за цветовете някак ми е трудно. Не мога да ги свържа с текстовете. Отделно като си ги представям - да. Но заедно с четенето на дадените стихове - трудно. Пред мен изникват образни картини - по-силни или по-слаби, после състояния, чувства, нещо като видения. И точно те ми влияят. Те пораждат трансформацията на състоянието. Смисълът. Това е един аспект за който не се говори до сега. Така че ми се струва, че тази книга има много още неизследвани дълбочини.

А за това дали да се продава свободно, на всеки - защо не? Според мен е достатъчно зашифрована, обикновен човек не може да я разбере и да злоупотреби.

Мисля че знаем твърде малко за истинските и приложения. Скрито е. Тайна. Трябва Духът да дойде и да обясни.

Сега възникнаха разни практики на лечение със представи на цветната светлина - лечение с прана ...и т.н.

Намирам че в тази книжка е скрит фундаментален метод за лечение, превъзхождащ всичко известно. Но е скрито...Трябва подготовка, чистота, преданност...

Споделям мои размишления по темата. Може би някой от вас да е стигнал до подобни изводи. Ще се радвам да споделите и вие.yinyang.gif

Редактирано от Светлина и Хармония
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че Учителя е този, който определя кой, как и какво. Нито опит, нито знания, още по-малко претенции за някакво особено привилегировано положение в Школата (каквото не съществува) на някой от нас - обикновен човек - може да даде на някого правото да ограничи достъпа до Словото, та дори и с благородни подбуди.

Времето ни е такова, че на всеки е дадена свобода - ако иска нека злоупотреби с нея и да си поеме последствията - явно трябва да се учим бързо и повече хора заедно, та дори и с цената на опарвания. И с лична благодарност ми се иска да напомня на солей за "щангата и щангиста...."...

Светлина и хармония! :feel happy: Същото ми се искаше да пиша и аз, но явно не съм, защото ти вече си го била написала! Ако така е трябвало да стане, книгата ще достигне до нас по странни и невероятни начини. Ако не трябва да достига, ще я забравим в някой шкаф, ако трябва да се опарим, ще се опарим.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

при мен достигна при първото ми посещение на гроба на Учителя, беше много вдъхновяващо и силно , не мога да го забравя това чувство. Същата вечер имах среща със виждащ човек, той каза, че около ми се виждали такива цветове и фигури, дето не бил виждал от години. Е те не бяха от мен, бяха от Завета...

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен разпространението на книгата "Заветът..." е безопасно,защото в нея липсва ключът към прилагането на метода за по-специални цели.Учителя много добре е знаел,че тази книга ще попада в ръцете на всякакви хора.

Все пак четенето на подобни книги е вредно за някои личности,които лесно се поддават на самовнушение.За съжаление никак не са малко примерите за резултата от такова самовнушение,особено при хора,които използват цветовете за лечението на всякакъв вид здравословни проблеми - физически и психически.

Но всеки сам решава какво да прави и сам си носи последствията.

Мисля,че наше(на тези които познаваме метода) морално задължение е да предупредим за опасностите които крие прилагането на този метод от неподготвени хора.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Преди 10-12години, в началото, когато започнах да чета беседите прочетох и за "Завета", за цветовете. Чак 2007 година, когато започнаха да ми се случват странни неща /сетивата ми започнаха да се отварят/, тогава една жена, която бях виждала само веднъж дойде вкъщи и ми донесе книжката. Беше в отговор на мои мисли. Зная, че тази книжка работи и ми показва, помага ми в някои моменти. Благодарна съм, че "дойде" при мен, когато ми беше нужна.:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

.Дълго само носих Завета в себе си.Мигът да започна практика дойде преди около година...

Както писах по-горе-не работя с портокаления цвят,защото четох,че при повече такъв цвят възникват страхове,

е, имах ги в наличност,така че реших да не наслагвам...Не случайно,когато го търсих преди няколко дни,въобще не

можах да го намеря, при положение,че разглеждах страница след страница...Обикновено се водя от интуицията си

и виждам знаците...

Вярвам в съвършенството на божия промисъл,всяка душа получава това,от което има нужда за развитието си.

Добро или лошо е само в нашите несъвършени представи...

Линк към коментар
Share on other sites

С риск да се повторя,ще кажа,че при ракови заболявания зеленият цвят,тъй като е цвят на растежа е абсолютно противопоказен.

С другите цветове трябва да се внимава - Мария е права за портокаления цвят.

Като начало може да се използва само бял цвят.

И да не се разчита само на Божията помощ,а и на медицината.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Хората днес не са като тези, които бяха вчера. Всичко е по Божие допущение. Затова днес се говори за индигови деца/нива, за кристални... Днес много напреднали души живеят всред нас и за да се случи тази популярност, за да станат редица тайни учения явни, значи има защо.:rolleyes:

Пък и ако Бог не пази, няма кой друг. Едва ли някой може да бъде гарант за някого, незамисимо от духовното си ниво, което го е постинало. Има случаи на превъртели и пропаднали ученици, които са били под опеката на Велики Учители. Какво от това? Карма.:yinyang:

Има много хора, които са попадали в психиатрична клиника или са посягали на живота си, в следствие от дълбоки медитативни практики.

"Уповавай/Верен до смърт и ще ти дам Венец на Живот." - тъй е речено.

Страхът е лош съветник и нека всеки да усеща със сърцето си и от там да се ръководи.:)

thumbsup.gif

Напълно съм съгласна,времето е ускорено.

Тези,които ги е постигнало недобро,просто не са били в пътя на Светлината и са ускорили кармата си.

Само Отеца може да прецени .

При мен има например стопиране на всякакви медитативни и йога-практики,факт.

Линк към коментар
Share on other sites

Как и защо смесвате работата със Завета, която е за индивидуален растеж

със модерните ню ейдж цветотерапии и съзнателно боравене по хорските чакри?

Ами, ако лекувате някой и той не знае, че има начална фаза на рак и няма как да си каже?

То тогава грешката на кой е?

Според мен при съзнателна и смирена работа със Заветът няма как да се предозира.

Зеленото ще помогне на новите здрави клетки и ще усили имунната система.

Оранжевото пък ще даде общ баланс за здраве и сила.

Светлината (поне тази, извиквана чрез Завета) е разумна, мъдра сила и няма нужда (от иначе добронамереното ни) човешко командорене.

Тя сама ще почисти "петната, сенките" из аурата и нещата ще се хармонизират.

В началото обливането със розова краска е почти задължително, защото в напрегнатото ни време външните и вътрешни турбуленции са достатъчно много. А без мир в душата, тази книга би ни "избягала" и не би ни давала да я четем.

Това е моето лично виждане.

Съзнателното работа по чужди чакри може да има доста особени ефекти. Доколкото знам, само при рейки и чи гун няма предозиране, а енергията пречиства, балансира и зарежда според индивидуалния капацитет.

Да се лекуват хората е ценна подкрепа в даден момент, но и сериозно изпитание на много нива.

Някой път ще ви даде знание, за да ви изпита.

Някой път ще ви даде сила, за да ви изпита.

Някой път ще ви даде вътрешни добродетели, за да ви изпита.

В какво седи духовния живот (изт.)

Линк към коментар
Share on other sites

При мен се получава така, че не ми е приятно да чета зеления цвят и го избягвам.

Някой има ли подобно усещане?

И имате ли идея каква може да е причината, дали съм предозирана със зелен цвят или е нещо друго?

И мислите ли, че след като един цвят ви е приятно да го четете то трябва него да четете и съответно да не четете този, който не ви доставя приятно усещане?

Редактирано от helen
Линк към коментар
Share on other sites

Хората днес не са като тези, които бяха вчера. Всичко е по Божие допущение.

Пък и ако Бог не пази, няма кой друг. Едва ли някой може да бъде гарант за някого, незамисимо от духовното си ниво, което го е постинало. Има случаи на превъртели и пропаднали ученици, които са били под опеката на Велики Учители. Какво от това?

Бог винаги пази и тихият глас шепти, но ако егото/любознателността/ силно пее и го заглушава, а флагът на свободната воля се развява, докато бягаме в някаква нова и привлекателна посока...

Бог вижда децата си като недорисувана картина, на която се дават много възможности /животи/ да се превърне в шедьовър...А ние често много бързаме...

П.П.: И аз едно време си мислех, че енергията е шега работа, но животът ме постави в ситуации да видя ефектите и на огромната енергия и на пълна липса на енергия.

В София има един мъж, казват му шри М....., той е жив пример как ненавременно и неправилно вдигане на кундалини може да доведе до психични отклонения. Доколкото знам било е семинар по медитация в чужбина.

Затова е добре човек да е съзнателен, разумен, предпазлив и да се пие вода от чисти извори.

Редактирано от Дъгата
Линк към коментар
Share on other sites

Права си,Дъгичке,но аз съм на мнение,че всеки отговорен лечител трябва да изисква диагноза от лекар и чак тогава да започва лечението.

От пациента трябва да се искат и периодични медицински прегледи и изследвания,чрез които да се установи има ли ефект от лечението или човекът си хвърля парите на вятъра.

Лечители,които се захващат да лекуват всеки и всичко,за мен са шарлатани.:yinyang:

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

При мен се получава така, че не ми е приятно да чета зеления цвят и го избягвам.

Някой има ли подобно усещане?

И имате ли идея каква може да е причината, дали съм предозирана със зелен цвят или е нещо друго?

И мислите ли, че след като един цвят ви е приятно да го четете то трябва него да четете и съответно да не четете този, който не ви доставя приятно усещане?

Според мен при писане във форуми трябва да се изплзва само черния цвят,като изключение могат да правят само цитатите.

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

При мен се получава така, че не ми е приятно да чета зеления цвят и го избягвам.

Някой има ли подобно усещане?

И имате ли идея каква може да е причината, дали съм предозирана със зелен цвят или е нещо друго?

И мислите ли, че след като един цвят ви е приятно да го четете то трябва него да четете и съответно да не четете този, който не ви доставя приятно усещане?

Според много скромното ми мнение, ако човек е чел розовите лъчи и е балансиран, то е редно да чете според препоръките.

Ако има неприятно усещане - може би по-добре е да се спре и да се попее, да се почака вътрешно вдъхновение.

Ако човек не се е успокоил и има грижи - то четенето на който и да било цвят би било с усилие.

Работата с тази книга е много лична и всеки опит си остава чужд опит.

При мен - било ми е трудно да чета зелените лъчи, когато съм се чувствала в голям застой и реално съм имала нужда от тях, все ендо те миеха нещо, което отказваше да се махне.

Когато съм зле и небалансирана - даже не поглеждам към книгата. В такива моменти мога да слушам музика и да си изяснявам нещо, търсейки с търсачка ключови думи в беседите...

П.П.:

Извинявам се, ако цветното ми писане е неприятно за някой. Но аз и черни химикалки не обичам и не пиша с тях; обичам да принтирам цветно и да си подчертавам с цветни химикалки и маркери.)

Редактирано от Дъгата
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...