Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За Жените, Мъжете и Пътя им


Recommended Posts

още, учител, треньор, лечител, учен, отшелник, мъдрец, философ, маг, йог,

светец, ...

Е, да, също ... но аз се ограничих да изредя тези с по-големите поразии. :D
Линк към коментар
Share on other sites

Много ми се иска да видя един мъж отказал се от "дръвника" в себе си  :D Рядко мъж се разкайва и извинява

:)

По-рядко, но ги има и такива "изкопаеми" (или да се надяваме - проблясъци от бъдещето). И все пак, май че и жените не ги поощряват достатъчно. Повечето от тях също се подвеждат от инстинкта си, обаче природата ги е дарила с друг вид инстинкт. Чисто инстинктивно, повечето жени харесват агресивните мъже, те им се струват силни и евентуално закрилящи, докато не започнат да ги малтретират. Но дори и след това са склонни да ги издържат - не това е според мене предназначението на "женската издръжливост". С деликатните мъже жените могат да живеят безпроблемно, но рядко усещат "тръпката"... Кое тогава ще сложат на преден план в избора си? Какво според вас ще стане, ако жените изобщо не толерират насилието, не правят компромиси да живеят с такива мъже и не се зазяпват по мачовците от филмите и по заведенията? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup:

Уважавам мъже, които държат на думата си, които поемат отговорност за действията си. Тези с чест и достойнство

http://www.beinsadouno.com/board/index.php...t=0entry24978

/опитвам да поставя линк :feel happy: /

"Тръпка" има навсякъде. Например да се повдигнем взаимно. Наистина и аз се заглеждам по повърхността на някои мъже, ;) но толкова. Това е красива обвивка, важно е вътре какво има. Но всеки търси според нуждите и нивото на съзнание.

Линк към коментар
Share on other sites

Жената е кръг, тя е утроба, тя е море, носи влага и Любов! Жената приема, жената обхваща, обгръща всичко в обятията на сърцето си! От широтата на сърцето и душата и зависи и широтата на съзнанието и, степента на обхващане, на прегръдка, на която е способна. Жената е отрицателно заредена до диафрагмата, а положително над нея.

Мъжът е стрела, огън, меч, воля, разум земен или космически. Мъжът разделя, раздробява, анализира. За да се научи да синтезира и интуира, трябва да открие жената в себе си и да се вдъхнови от жената до себе си! Мъжът е светкавица. Мъжът е като променливия ток, на големи резки амплитуди, рязък, с големи възходи и големи падове. Ако се дисциплинира, мъжът е носител на космическото семе живот, на Атмичния Божи дух и може да ги укроти и развие много силно и за кратко - защото вече са в него!

На най-висш план мъжът е Атма, духът, волята. Жената е Буддхи, Любовта. Двамата заедно раждат Мъдростта. Мъжът е ментално положителен, жената отрицателна. Астрално жената е положителна, а мъжът отрицателен.

Един Ученик съчетава мъжа и жената в себе си, става вътрешно самодостатъчен - само така може да помага на другите неуморно! И все пак, мъжкото или женско тяло винаги определят тенденцията към мъжки или женски подход, към воля и усилие или към любов и обхващане. И не може иначе.

За физическата любов - мъжът с жената не може да се мери. А и за Космическата. Мъжът изпитва любовта, но силата му е във волята и мъдростта. Жената живее в Любовта, там и е силата, тя може да обхване цялата вселена със сърцето си! Тя може да е мъдра волева, но не там е силата и!

По отношение на секса и пътя - мъжът губи сила, почти не приема карма от жената и бързо я чисти. Така е устроена енергетиката му - навън. Жената почти не губи енергия при секса, но приема директно кармата на мъжа. При нея сексът е директно свързан с чистотата. Не случайно жените, които са били с повече мъже се наричат пачаври - защото са обърсали кармата на всичките мъже с които са били - и тя измиване няма.

През идващата епоха мъжът и жената трябва да творят заедно, хармониччно, без единият пол да се налага над другия! Мъжът и жената са като двете части на един магнит - имат нужда един от друг! Колкото по-фини са вибрациите на двата полюса, толкова тази нужда е от по-фино естество, по-душевна и задоволяването и става по чисто ментален, енерго - информационен път!

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: Перфектно, Благодаря :thumbsup2:

:hmmmmm: Обаче не мога да не видя едно противоречие-мъжете имат нужда и имат доста жени, а жените им поемат кармата.... жените пък е добре да са с един мъж.... Значи истината е някъде по средата....

В едно прераждане си чиста - жрица, обречена на Бога... А в друго-"жрица" на любовта /разбирай секса/...

Един да цапа, друг да чисти? Не съм много съгласна. :hmmmmm:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Не случайно жените, които са били с повече мъже се наричат пачаври - защото са обърсали кармата на всичките мъже с които са били - и тя измиване няма.
Лелеее, какви ги плескаш, да не ми се мяркаш пред очите! :angry: Такава яка "карма" ще отнесеш, да ме помниш цял живот! :angry:

А как се наричат мъжете, които много ги е яд, че не им върви с жените? :sleeping:

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

  По отношение на секса и пътя - мъжът губи сила, почти не приема карма от жената и бързо я чисти. Така е устроена енергетиката му - навън. Жената почти не губи енергия при секса, но приема директно кармата на мъжа.

Мисля, че понякога я разбираме доста едностранчиво тая "карма". Най-напред - нали освен отрицателни има и положителни влияния! И те си зависят от съответните хора. И кое е създаване, кое изплащане - нещо което така или иначе е следвало да се случи?! Доколкото знам, най-много се държи на несъздаването на нова карма, а това зависи най-много от душевното състояние и на двамата. Не мисля, че направлението на енергетиката предопределя изцяло и кармата, последната зависи повече от вътрешното отношение. Така, ако мъжът има връзка с пристрастяване, малтретиране, задни мисли и т.н., той според мен ще натрупа повече отрицателна карма, отколкото неговата партньорка, ако тя е с по-хармонична настройка...

Линк към коментар
Share on other sites

Като добавка :

Орли, а жените губят сексуална енергия с месечното кръвотечение (напр. организмът губи желязо с това).

Трябва да внимаваме с изказванията. Добре е за нас а и все пак сме в съзнателния портал. :wub:

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:D:P:thumbsup2:

Нали всички вървим към Човека. Всички минаваме през различни пътища, за да го съберем в нас, вътре.

:hmmmmm: Тъй че, каквото за мъжете, такова и за жените, зависи от вложеното чувство и намерение.

Другото си е разделение, лепване на етикет, анатемосване... както искаш го наречи :feel happy:

Всеки търси Пътя за обратното ;)

:P:smarty::yinyang::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Забавна ми е темата :P

По отношение на секса и пътя - мъжът губи сила, почти не приема карма от жената и бързо я чисти. Така е устроена енергетиката му - навън. Жената почти не губи енергия при секса, но приема директно кармата на мъжа. При нея сексът е директно свързан с чистотата. Не случайно жените, които са били с повече мъже се наричат пачаври - защото са обърсали кармата на всичките мъже с които са били - и тя измиване няма.

През идващата епоха мъжът и жената трябва да творят заедно, хармониччно, без единият пол да се налага над другия!

През идващата епоха може, ама да не е от днес..... :hmmmmm:

"Мойто си е мое, чуждото е общо"- :feel happy:

Мъже :king::feel happy: какво да ги правиш :feel happy::P

Линк към коментар
Share on other sites

Лелеее, какви ги плескаш, да не ми се мяркаш пред очите!  :angry: Такава яка "карма" ще отнесеш, да ме помниш цял живот!  :angry:

А как се наричат мъжете, които много ги е яд, че не им върви с жените? :sleeping:

Предполагам, че се наричат женомразци!

Аз обичам жените. За вървенето, съвсем си ми върви. Не изразявам негативно твърдение, а неутрално мнение. И стоя зад него твърдо!

Кармата, разбира се, е различна. Може и положителна да е. Но колко често е такава? И да, мъжът основно отдава при този акт, а жената основно приема - енергия, психоенергетични и информационни файлове, които се записват в подсъзнанието и, в аурата и. Казва се, че една жена която иска да осъществява вътрешно развитие, не трябва да бъде (полово) с повече от 4-5 човека през живота си. Ако е била с повече - нищо лошо, разбира се. Може да е прекрасен човек. Говорим за духовен път все пак... . Все пак говорим именно за търсещи хора. Именно затова, че пиша в портал за съзнателен живот - затова го казвам!!! Това, че съвремието е създало определени модели е един факт, а друг факт е какво се изисква за вътрешно развитие!

Линк към коментар
Share on other sites

Орли, ако наистина пишеше сериозно, и искашe да бъдеш убедителен, следва да дадеш източници, които да са проверими от всички.

Благодаря за психологичните данни. Xубаво пишеш. :D

:feel happy: Радвам ви се на всички. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Казва се, че една жена която иска да осъществява вътрешно развитие, не трябва да бъде (полово) с повече от 4-5 човека през живота си.

От медицината знам, че след 6-я партньор значително се увеличава при жените рискът от рак на маточната шийка, а при мъжете - от рак на простатата. Това е поради по-честото латентно заразяване с определени херпесни и други вируси, притежаващи мутагенен ефект. Какво точно обаче става на енергийно и духовно ниво, не смея да гадая. Там може би повече има значение какви са били самите връзки, отколкото колко са те на брой! Че някои хора са напълно разбити и животът им деградира до неузнаваемост и след една единствена катастрофална връзка! А сигурно има и обратните случаи - и да се връщаме до времето на Мария Магдалена едва ли е необходимо за тази цел... :)

Линк към коментар
Share on other sites

В областта, към която предполагаемо имаме някакъв интерес всички, които отделяме от времето си да пишем и четем тук, а именно езотериката, наистина е трудно да се изразят точни твърдения и да се подкрепят емпирично! Дори човек да има лични емпирични преживявания по даден въпрос, той не може да докаже преживяното от него, защото другите нямат сетивата да го видят. Няма и език, който да изрази опитността му.

На един последовател му остават няколко възможности:

-сравнително изучаване, анализ и синтез на различни течения в езотеризма

- доверяване на авторитет

-интуиране

- личен опит

Не смея да твърдя, че горното твърдение за броя на партньора е вярно. Казвам само, че разглеждайки го под призмата на собствената си личност, нейният скромен опит в езотеризма, интуицията ми по въпроса, знанието ми за основните направления в езотериката от цял свят, и доверяването на авторитет - пречупено през призмата на тези мои фактори, съм склонен да допусна, че е вярно!

За авторитетите - въпросното твърдение принадлежи на Спас Мавров. Той е що годе известен в средите на българсата езотерика. Не че го приемам за кой знае какъв авторитет, но по този въпрос съм склонен, ако не друго, поне да си имам едно наум, поради изброените характеристики на личностовата ми ментална призма, които по-скоро го потвърждават!

Джон Бейнс също подертава изринчо важността на специфичния акт за качеството на вътрешните стремежи на търсещия. Джон Бейнс по-специално се спира на изключителното значение на първия мъж ев живота на жената - как той остава в нея завинаги - като неизличима матрица, която оттам нататък влияе несъзнавано, но силно на когнитивно - поведенческите реакции на жената.

Що се отнася за сравнителното изучаване на световните подходи към истината - всики сериозни школи неизбежно подчертават важността на чистотата. И ако на когнитивно ниво тя е чистота на мислите и чувствата, на поведенческо равнище зад символния израз чистота основно се има в предвид целомъдрието! Разбира се, и ненасилието, и така нататък. Но, основно - целомъдрието! Разбира се - за учениците. Държа само да подчертая, че аз не се смятам за такъв - най-низък измежду най-ниските съм!

За личния опит - имам богат и продължителен опит с опити по трансформация на въпросния акт. Без да изключвам потенциалната възможност за действителна функционалност на алхимичния процес на тантричните методи, опитът ми общо взето е следният: много силни и мощни преживявания, невероятни изжвявания на блаженство, сливане и любов... Но, в крайна сметка - изгаряне и ставане на жертва на астралните същности. Защото планетата ни е ужасяващо мръсна психически. Теоретически - да - сексът би могъл да бъде един много ускорен, естествен и елегантен, директен път към просветление, възраждане и разчупване на илюзията. Но, на практика, оловният астрален егрегор на съвременното човечество не дава възможност този алхимичен процес да бъде осъществен! Това е личен опит. Но, това е дълга тема!

Последно, интуицията ми, напълно в хармония с всички заслужаващи внимание Учители на овечеството, твърди същото!

И важността на темата за духовния път съвсем не се отнася само до жените. Ако при женския пол въпросът има директно отношение към чистотата, при мъжете има също толкова директно отношение към колиеството и качеството на психичната сила. А, тя е всичко в пътя!

Та, ето че събудихте в мен желание да изразя някои мисли относно пола и пътя. Благодаря ви!

Ако съм изразил различни идеи от възприеманите от някой - простете ми! Просто съм искрен и добронамерен! Обичам ви! От сърце! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

...всики сериозни школи неизбежно подчертават важността на чистотата. И ако на когнитивно ниво тя е чистота на мислите и чувствата, на поведенческо равнище зад символния израз чистота основно се има в предвид целомъдрието!
:)icon12.gificon12.gif
Линк към коментар
Share on other sites

Дж. Бейнс има хубави книги. И той ,и други неизбежно са едностранчиви обаче, просто аспектите са много. Сам по себе си човек е вселена, а като се съберат две различни по устройство вселени... какви ли не неща са възможни... Всяко еднопосочно твърдение, не че не е вярно, просто е само част от картинката. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Всяко еднопосочно твърдение, не че не е вярно, просто е само част от картинката

Истината е много скъпо нещо.

Много хора гонят вятъра за да кажат накрая "Всичко е суета."

Защо да се пилее живота за откриване на велосипед?

Големите учители могат да ускоряват индивидуалната еволюция.

"Питай го смирено и му служи. Себеосъществилата се душа може да ти помогне, защото тя вижда истината" Бхагават Гита

Линк към коментар
Share on other sites

Предполагам, че се наричат женомразци!

Аз обичам жените. За вървенето, съвсем си ми върви. Не изразявам негативно твърдение, а неутрално мнение. И стоя зад него твърдо!

Кармата, разбира се, е различна. Може и положителна да е. Но колко често е такава? И да, мъжът основно отдава при този акт, а жената основно приема - енергия, психоенергетични и информационни файлове, които се записват в подсъзнанието и, в аурата и. Казва се, че една жена която иска да осъществява вътрешно развитие, не трябва да бъде (полово) с повече от 4-5 човека през живота си. Ако е била с повече - нищо лошо, разбира се. Може да е прекрасен човек. Говорим за духовен път все пак... . Все пак говорим именно за търсещи хора. Именно затова, че пиша в портал за съзнателен живот - затова го казвам!!! Това, че съвремието е създало определени модели е един факт, а друг факт е какво се изисква за вътрешно развитие!

За целомъдрието и чистотата дума да няма, важно е. Обаче също така е важно да внимаваш с егото си и да си мериш приказките, защото аз лично там чистота не виждам в тебе. :thumb down: Който обича наистина жените, не говори така. Съжалявам, ако някоя "пачавра" както се изразяваш, ти е наранила сърцето до такава степен, но повечето от това, което го говориш е една хаотична безпочвена "абракадабра".

Надушвам едно мухлясало течение в някои "духовни" школи, дето вее още от Средновековието - мракобесен мачизъм и горене на вещици - от което ми настръхват косите.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Теодора, благодаря ти за искреността!

Опитвам се да меря приказките си. Е, ако много много ги мерим, не би трябвало да пишем въобще, а ще бъдем някакви обсесивно - компулсивни невротици, опиващи се в страхливото повторение на меренето си!! Това съм, което съм. Търся, но съм най-малък и нищожен човечец в същото време! И не твърдя нищо друго!

Абракадабрата, тоест личните ми убеждения, идват от опита, интуицията, знанията, както и школите и авторитетите, които следвам. Доколко са средновековни, не знам. Истинските същностни стойности не се променят никога! Авторитетите, пред които се прекланям, са Беинса Дуно, Михаил Иванов, Ауробиндо, Рамакришна, Теософските Учители. Като основна фигура между тях е обаче е Учителят! Останалите просто уважавам.

Радвам се, че имах честта да комуникирам с теб! Бъди здрава!

:feel happy:

:1eye:

Редактирано от Орлин
Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се, че имах честта да комуникирам с теб!
Бих желала и аз да можех да кажа същото ... Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Е, хайде! Крачещи в правото си или заблудени в нечия кривда, обсесивни или компулсивни, вярващи, обезверени, честни, честолюбиви, да или не кръстени, с или без пръстени :) - всички тези нещица си остават външни. Отвъртре всички сме едни и същи... намасте! :angel::yinyang::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Надушвам едно мухлясало течение в някои "духовни" школи, дето вее още от Средновековието - мракобесен мачизъм и горене на вещици - от което ми настръхват косите.
:)

Страхът трябва да се победи или рискуваме да изпаднем в заблуда и страдания.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Мерси, мерси - какви чудесни чувства усещам в постингите ти! Благодаря ти за чудесния душ! Имам нужда от критика (вероятно). Благодаря ти! Прекланям се пред мъдростта на словата ти, идващи от женската ти същност! Така наистина мога да усетя разликата между половете.

Прости мене малкия жалък грешник за приятелските чувства и отвореното сърце, с които подхождам към теб! Прости ми ако съм те омърсил с малките си думички на малък човечец! ;) Бъди здрава!

Интересно ми е, наистина. Ако се говори за нещо друго, е о'к! Но, едва да се спомене сексът - интересът незабавно скача! Ако човек изрази опита си и той е в посока преживяване на секса на по-различно ниво, в хората се събужда един много първичен процес - борба или бягство! Сякаш сме го хванали като кутия с бонбони тоя секс... И не знаем обаче, че те много бързо свършват и ни остава само празната кутия!

Наистина, кой ли съм аз, да споменавам тази тема, и то в посока напълно противоположна от тази, зададена от сенчестите господари на съвременното човечество? Дори Великите личности избягват темата и говорят индиректно за нея, защото знаят за реакцията на хората. А аз съм само един малък буболек... хм...

Между другото, съвсем не съм своободен от секса, макар че би ми се искало!

В постингите си, нямам намерение да се защитавам, или доказвам. Единствено мисля на глас. Това е.

Редактирано от Орлин
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля че и двамата с Теодора се изказахте доста пристрастно

от съвременните страхове/проблеми в отношенията между половете.

Тук сме духовен форум. Моля да се върнем към добрите маниери.

Линк към коментар
Share on other sites

Явлението "пачавра" си има научно име- нарича се телегония, и е факт. Установена е още от древни времена, но едва през ХІХ век учените започват да се занимават с нея..при това в Англия, при това...първоначално ставало въпрос за коне...

Всъщност, за жената има огромно значение кога, как и с кого започва своя полов живот, и дали това ще бъде единственият й сексуален патртньор. Независимо че може да е имала няколко полови партньора, се оказва, че физическия "баща" на детето всъщност не е действителния баща- детето, което ще се роди носи със сигурност генетичната информация на всички мъже с които жената е имала полови контакти, като най-силно влияние оказва винаги първия мъж в живота й.

Всеки, който се е занимавал с кучета знае, че ако една чистопородна женска забременее веднъж от някой помияр, от нея никога няма да може да се роди повече чистопородно потомство, поради което се изключва от носителите на гените на породата.

Интересни са случаите в Москва, 4-5 години след олимпиадата през 1980г...Множество русокоси омъжени девойки са родили цветнокожи бебета, от иначе също така светлокосите си съпрузи, поради което е имало дори страшни истории...разбити семейства...Всичките жеви, родили цветнокожи бебета, са имали сексуална връзка преди 4-6 години с цветнокож състезател по време на олимпиадата...

Явлението телегония е описано и в писанието- този метод е приложил всъщнтост Яков, правейки привидно неизгодната сделка с тъста си, на когот оставил всички бели животни от добитъка, а за себе си оставмил малцинството, които били на ивици...

Науката тепърва навлиза в енерго-информационната генетика, и независимо от това, че върху нея се работи вече около 10 години, нито САЩ, нито Русия нито която и да е от страните работещи по този въпрос не публикуват официална информация..защото просто официалната информация е от такъв тип, че не би довела до печалби в нито една комерсиална сфера....всъщност, тъкмо обратното...

Не мога да твърдя, че жената приема "карма% от мъжа, но със сигурност приема енерго-информационен генетичен материал- е, той не ематериален, неговия "носител" е чисто емоционален, и се репликира и предава на потомството със същата точност, както и физическия гентетичен материал.

Поради това, а и поради редица други причини, бащинството си остава нещо, което засега се доказва само с признание от страна набащата- дори и ДНК тестуването не дава достатъчно ниво на точност...

Мъжете също натрупват информация от жените в своя полов живот, и за съжалениеее, тази информация се предава и в поколението, което ще остави, и най-често информацията по "женска" линия, при реализирането си дава едни от най-тежките вродени заболявания и аномалии- причината е "женска", предаването става обаче от мъжа...

Ако някой започне да изследва енерго-инфорлмационните матрици на бащата, майката и децата на едно съвременно семейство, ще се натъкне на факти, които ще го озадачат...днес човечеството е представено от енергоинформационни "мелези", което заосега ще се въздържа да коментирам като явление...

Така или иначе, нищо от човешката дейност на всяко едно ниво не може да бъде скрито- то си е явно и видно, като най-добре си личи от плодовете, които човек е родил- на физическо, на емоционално, на вентално и т.н. нива- всички те се реализират, това, че резултатите за повеето хора са извън обсега на техните сетива и дарлече от съзнанието им, не означава, че не съществуват....

Пътят на мъжа и жената е един и същ, никой не може да го извърви сам, като тук нямам предвид да създаде семейство, и да остави поколение- това освен че е лишено от смисъл, води и до съответните аномалии на нивото на проявлението...

Човек трябва да се плоди, а не да се размножава...Не е случайно това, че в писанието се споменават и двата пътя, по които човек може да остави поколение- единият е чрез зачеване на жената, а другото е чрез зачеване на мъжа- ще прочетете в писанието, че Авраам роди Исаак, Исаак роди Яков, Яков роди.....12 сина и само два или три дъщери....

Човекът като полово създание може да се повдигне само ако и жената и мъжът започнат да зачеват и да раждат...всико е въпрос съзнание, а съзнанието с което е възможно това, се придобива с Любов- и всъщност, единствено и само Любовта представлява пътят и на мъжа и на жената....тъй както не е възможно да се отдели електричеството от магнетизма, а се разглеждат като едно явление, така и пътят на мъжа и жената е явление, при което едното не можеда бъде отделено от другото.

За схващането, че на фино ниво човек има и мъжко и женско предтавителство не бих се съгласил, защото формообразуването следва енергийно-информационна програма...Формата и полът са първо проявление на енергията, след което стават проявление в материята- всичко е числа и "магическа математика"...

На фино нивоо мъжко и женско представителство има само Човекът, наречен Адам- подобен на Бог, а човекът такъв, какъвто е днес, представлява точно това, което представлява Йосиф, която е продаден в робство от братята си, поради това че е"плямпало" ...Египет е физическия свят, светът на проявлението, а Йосиф е модел на Егото, продадено от братятя си да дойде в плът тук, и да се прояви като слънчев зодиакален знак на всеки един човек...независимо от това в какво по пол физическо тяло е. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...