Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Чувство за малоценност-Депресия


Recommended Posts

Здравейте. На 21 години съм от година и половина съм като в депресия. Всичко започна от там че отслабнах доста (винаги съм си била скоба),но си имах тревоги и отслабнах още повече. Всички започнаха да ми го натякват и за мен се превърна една мания да напълнея,но явно колкото повече го мисля толкова по-зле.. С времето започнах да мразя всичко в себе си. Винаги съм била срамежлива,но никога не бях стигала до тук.. Срам ме е да говоря,защото не харесвам гласа си,срам ме е да изляза,да ходя на плаж или на море защото имам чувството,че всички обсъждат и гледат това за мен грозно тяло,срам ме е от всичко в мен и не харесвам нищо в себе си.. и капка самочувствие не е останала в мен .. Започнах да се мразя.Плача често и избухвам бързо. Не мога да спя. Нямам апетит и не се храня. Не мога да се позная. Чувствам се лош и безполезен човек .. не знам как да излезна от това състояние.Тук е единственото място,където мога да споделя и надявам се да бъда разбрана.

Редактирано от victoriahr
Линк към коментар
Share on other sites

Това е наистина много тъпо човешко поведение, но е напълно типично - коментар за теглото. Всеки като те види ще каже или че си напълнял, или че си отслабнал. Но все ще има някакъв коментар. И това си има просто обяснение - представи си че две маймуни се срещнат, какво може да им направи най-голямо впечатление освен колко голяма/пълна или дребна/слаба е другата. Та така и с хората, да кажат нещо.... Поне това им се кефя на западняците - фалшив поздрав, и минават нататък. Тези коментари... "от сърце" по нашите ширини карат много хора да се чувстват зле, не си само ти. В тая държава, просто трябва да се нуачиш да не ти пука, иначе няма да оцелееш. Гледай си здравето, другите неща идват след това...

Редактирано от iti
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ не си сама абсолютно същия съм като теб на 20 години ако искаш пиши в skype: futbo0listch3to000 много ми е интересно как протичат при теб нещата току виж си помогнем взаимно аз просто спрях да се отдавам на страха концентрирам се върху нещата повече започнах да спортувам и вече се чувствам доста по добре

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...