Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лекуване на деца без лекарства - с алтернативни методи


Recommended Posts

Имам една книга, която се казва точно като темата -- "Как да лекуваме детето без лекарства". Готов съм да я сканирам на всеки, който се нуждае от нея.

Моля те, макар да зная, че е голяма и ще ти отнеме време. Бях си я купила, но я дадох и не ми я върнаха. Наистина е ценна.

Нашата също я бяхме дали и после едвам си я взехме, защото жената се премести в друг град.

Ще започна да я сканирам. Тази книга, както и "Детето -- как да го обичаме истински" са задължителни за всеки осъзнат родител.

Благодаря Пенсил!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте!

Съвсем случайно попаднах на форума и темата,търсейки в гугъла сироп от бъз и се зачетох в темата.Харесва ми това,което пишете,заинтересувах се за книгата "Как да лекуваме детето без лекарства" и искам да попитам pencil,има ли я някъде в Интернет,за да я прочета?Ще съм ви благодарна,ако ми отговорите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мога да ти дам рецепта за сироп от бъз :))

35 цвята от бъз набрани от чисто място , се заливат с 3 кг. захар, към тях добавяш 6 пакетчета лимонена киселина и з литра вода. Сместта престоява 24 часа и се прецежда. Получената смес е концентрат и се разражда според желанието на всеки. Ако искаш да запазиш за по-дълго време може да стелиризираш шишетата за 5 минути. Сока е страхотен и полезен.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти за рецептата!Зная че е полезен сиропът от бъз,а преди доста време дядо ми правеше и наистина има страхотен вкус/отдавна не съм го опитвала,за жалост/.

Но искам да зная дали книгата "Как да лекуваме детето без лекарства" я има някъде в Интернет?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Важно за лекуването на децата без лекарства или по -скоро укрепващо действие имат движението, то трябва да се движи колкото може повече, да се къпе във вода, да ходи сред природата, организмът сам да се научи да се бори с неразположенията, да не се изнежва прекалено. Също и молитвите на родителете и работата им върху себе си често пъти са доста по - ефикасни от каквито и да било лекарства. Дето също може да се моли.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Важно за лекуването на децата без лекарства или по -скоро укрепващо действие имат движението, то трябва да се движи колкото може повече, да се къпе във вода, да ходи сред природата, организмът сам да се научи да се бори с неразположенията, да не се изнежва прекалено. Също и молитвите на родителете и работата им върху себе си често пъти са доста по - ефикасни от каквито и да било лекарства. Дето също може да се моли.

Когато беше на 8 месеца синът ни Самуил хвана бронхо-пневмония. Изследванията показаха, че той трябва непременно да постъпи в болница и да мине курс на лечение с антибиотици. Ние категорично бяхме против, особено за антибиотиците. Оправихме детето само за 5 дена у дома! Ето как (това е писано от жена ми, Мирена):

Kaк излекувахме Самуил от пневмония без лекарства

Привет! Много ми беше ценна тази опитност-На рентгена излезе пневмония на дясното бяло дробче, задължително постъпване в болница и това е! Нямало друг начин за лечение на 8 месечно бебе.

Е, то и в къщи не се ражда обикновано.......

Поговорих с един лекар от кабинет "Дар" за уринотерапията при бебетата и започнах.

Преди всичко изчистихме акито с билково чайче от зърнастец, нищо че бяхме само на кърма, оказа се, че все нещо се задържа. Това чайче единствено е през устата.

През 4 часа-(за толкова време действа масажа)-разтривах ходилата с концентриран пиш, (преварявах го в отворен съд, докато остане 1/4 или 1/2 ) , втривах го бавно в продължение на 20 минутки, като посоката на втриването е от пръстите към петичките. После слагах памуче, напоено с преварен пиш върху дясното бяло дробче, (което беше засегнато), като отгоре го покривах с найлонче и с вълна, за да топли, когато пиша се изпарява и обличах стегната фанелка, за да не се мести всичкото това. Най-удачно се получаваше преди спане. Масажа на ходилата е задължително да е през 4 часа, и през нощта, а компресчето може и според спането на детенцето през деня.

През нощта 5-ТЕ ДНИ НА ЛЕЧЕНИЕТО спяхме с мед на гърдите и на гръбчето, който се прави по следния начин - най-добре е манов мед или обикновен, но да е чист, надупчвам с дебела игла лист принтерна хартия (за да е плътна и да не се къса лесно) с размер на половината на А4, намазвам го с мед (най-добре е да е полутечен или дори захаросан) откъм гладката страна, (тъй като от иглата се получават грапавини), , и този лист го лепвам направо върху кожата върху гърдичките-той залепва и не се мести. По този начин слагам и на гърба един лист-малко е трудничко, но се свиква с манипулацията. Обличам стегната фанелка или най-добре е вълнено болерце върху листите и така спим. Ако се изпоти махам само болерцето, а листът стои до сутринта. Той попива изцяло в кожата и по дрешката почти нищо не остава.

През деня, когато не спи махам памучето с пиша и втривам (но вече не 20 мин. ) на гърдичките първо свинска мас или зехтин, после домашна ракия и отгоре веднага слагам сурова вълна в тензухена торбичка (или вълнен плат или шалче ) и обличам стегната фанелка или болерце-добре, че една добра жена ни беше оплела много такива. Посоката на втриването е от раменцата към средната линия на гърдите (а ако се прави масаж и на гърба- от раменцата към гръбначния стълб.)

Вечер преди нощното лягане компрес със синапено брашно. Това е много сигурно, но много специфично средство и трябва да се прилага внимателно, защото пари. Една супена лъжица синапено семе я огъвам във тензух или носна кърпа като в писмо с размер приблизително 5 на 5 см. Където се получат най-дебел слой катове, с тази страна залепям компресчето върху мястото на засегнатото бяло дробче, НО НИКОГА В ОБЛАСТТА НА СЪРЦЕТО. Непосредствено преди залепянето намокрям добре компресчето със топла вода, за да се напои добре брашното вътре и като го залепя, притискам го с ръка или вълнен плат от 2 до 8 минутки - продължителността се определя - докато се зачерви мястото под компреса, защото навлажнения синап има способността да отделя топлина и започва за пари. Аз държах детенцето добре облечено до отворен прозорец, за да е на хладно останалата част от тялото му, а пъхах ръката си с компресчето под дрешката му и го държах колкото трябва. Зачервяването е критерий, защото такова малко бебенце трудно може да си каже, когато му пари.

Значи, масаж на ходилата през 4 часа и през нощта, през деня когато спи компрес с пиш локално върху мястото , а през нощното спане - компрес с мед на целия гръб и целите гърдички. През деня, когато не спи компрес с ракия, а вечер - синап. Спане през нащта с мед.

Всичко това на фона на музика, каквато то обича-най-добре е ритмична и тонизираща, по възможност да е заобиколено с червени цветове - играчки или мама да е с червени дрехи или червени завески около леглото-каквото ви хрумне, защото този цвят активизира защитните сили и раздвижва енергията, което е много важно. Освен това от време на време в зависимост от поносимостта към аромати запалвах свещичка, над пламъка на която закрепвах лъжица с вода и няколко капки ментово масло в нея да се изпарява в стаята , по възможност близо до леглото. После тати ни намери и специална аромалампа.(Поносимостта се определя най-вече от майката-ако тя не го понася, на бебенцето със сигурност също няма да му е приятно. На 8 месеца все още връзката е силна, особено ако продължава кърменето. )Също правехме театър с играчките, за да се смее.

За уринотерапията - през този период трудно хващахме пишовете, но урината може да се събира и съхранява в хладилник, докато стане достатъчно да се преварява. На нас ни стигаха за 2 дни 500мл, преварени до 200-250мл.

Медолечение, което вкарва през кожата нужните ензими, смехотерапия, ароматерапия и цветолечение като помощни и уринотерапия и масажи и компреси като основни средства.

През петте дни не пропуснах и любимите си картинки -- като заспивах (когато се получеше ред и за мен да поспя) си представях, че отиваме на контролен преглед и лекарката казва - "нищо ви няма" и пита "как се излекувахте сами толкова бързо", и аз казвам-"медолечение и уринотерапия". Това си го представях много живо и емоционално, усещах радостта ,че сме здрави и че сме се справили сами. Заспивайки с тази картинка, аз дотолкова я енергезирах, че тя се сбъдна 100% и лекарката ни попита точно това.

Така че всичко е възможно!!!!!!!!!!! Но най-доброто е да не се разболяват дечицата ни! А това зависи от родителите!

Обичам ви!

Мирена

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Мирена... 7 месечната ми дъщеричка е с тежък бронхит и вече трети ден сме на инжекции за дишане и антибиотик, рентгена и кръвните проби показаха възпаление в двете дробчета, правим инхалации с лекарствени капки, спейче в нослето, мазах с мед снощи, но от всичко това няма никакво подобрение... Хриповете са ужасни, задушава се и не може да диша. Изобщо не яде.

Не приемам изобщо уринотерапията, но вече съм склонна да пробвам дори нея, само за да спрат болезнените инжекции и да не ми тъпчат детето с химия.

Благодаря за хубавия разказ, научих много нови неща, надявам се да помогнат и на нас...

Ако вие сте излекували болестта за 5 дни без лекарства, а ние вече трети ден само се влошаваме с антибиотик, явно е, кое помага наистина...

Линк към коментар
Share on other sites

Ако лекарствата лекуваха и ни помагаха да сме здрави и щастливи, то ние щяхме да се раждаме с торба пълна с лекарства, за да си имаме за през живота да се лекуваме.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако лекарствата лекуваха и ни помагаха да сме здрави и щастливи, то ние щяхме да се раждаме с торба пълна с лекарства, за да си имаме за през живота да се лекуваме.

Навярно е така, но като не съм наясно с нетрадиционните методи какво мога да направя, освен да потърся помощта на лекари...

С тежко болно бебе в къщи едва ли най-удачния метод е да седна да чета и да уча докато то се задушава без въздух, водя го на лекар за първа помощ.

Надявам се поне прочетеното тук да помогне и да спрем антибиотиците.

Невежеството ни е най-голямата болест... за съжаление... :(

Линк към коментар
Share on other sites

В предвид на това, че всичко е едно цяло и ние всички сме свързани помежду си, много лесно можем да си влияем и то независимо от разстоянията. Можете да напишете името и датата на раждане на детето и хора, които възнамерят да изпратят мисъл за здравето на детето нека го направят да помогнат. Ако те притеснява публичността, прати ми данни на лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Инфинити, това което се сещам е млечния компрес. Литър или ако е необходимо повече прясно мляко се сварява и когато е готово се капват няколко капки лимон. Млякото се пресича, отцежда се водичката, а гъстата част се разстила върху предварително подготвено найлонче и върху него поставен памучен плат. Поставя се към гърлото и гърдичките с млякото, а върху найлона се завръзва с друг памучен или вълнен плат. Държи се няколко часа и се сменя. Ако детето не го търпи може вечер след като заспи до сутринта. Ако искаш може да опиташ и консултация с класически хомеопат. Ако се сетя още нещо ще пиша.

Понякога съвременната медицина може и да помага, ако от другата страна стои съвестен човек преди всичко, който да даде адекватна диагноза и да знаеш какво да бориш, както и да окаже първа помощ при нужда. Не смятам, че медицината трябва да се отхвърля изцяло и да се гледа на нея като на някакво зло, може да вреди, може и да помага...въпроса е кой я практикува и как ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Има тема: Лечение с прана.

По принцип съм също за компреси и билколечение. За малки деца обаче да се внимава с компресите със синапено семе и др. затоплящи.

Особено много уважавам трудните рецепти на П.Димков - преди време, когато не знаех друго, съм лекувала успешно с тях. И с много Любов и увереност :) , за което сега си давам сметка.

Пожелавам спокойствие, хармония и здраве за всички!

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

infinity1305 , препоръчвам ти майчина хипноза или така наречената МАМА ТЕРАПИЯ , ето и линк http://www.biberonbg.com/info/maichina_hipnoza.htm

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Eshavt!

Може да се ползва и като придружаваща терапия, и профилактично, а както се вижда - и при други проблеми. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Поздрави за мама-терапията :thumbsup:

Ако майката е силна, не се отчайва и действа с обич и вяра при вземане на мерките на лечение, ефектът не закъснява.

ПП. Да си майка не е лесна работа, но това е, избрали сме си сами да сме такива... :wub: В едно предаване по ТВ казаха много хубава мисъл-"Да си майка, значи да пуснеш сърцето си да се разхожда извън теб..."

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Въпреки памучният плат найлона запарва и не позволява на болестта да излезе чрез изпотяване например.

Загръща се малка част от тялото все пак не цялото :rolleyes: По-важното е, че помага и може да им свърши работа, ако решат да опитат.

Мама терапията с всички ръце за (наскоро прочетох за нея). На същия принцип майката говори на бебето си още докато то е в утробата и, а когато се роди му говори нежно, облива го с топлина и любов и си мечтае да стане здраво, умно, красиво, добро и сърдечно дете.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо не опитате например методите, дадени в Книга за здравето за кашлица и простуда. Там не пише за бронхопневмония, а нямам подръка една друга книга за здравето, където може и да пише. Но предполагам, че няма да навреди, естествено, не е необходимо да се правят много неща наведнъж. Аз тази зима една много сериозно простуда премахнах с еднодневен пост, но за малко дете не бих препоръчал, още повече ако вече е взело антибиотици, може да се получи натравяне. От друга страна, изчистването на червата и леката храна би трябвало да помогнат, но сигурно съблюдавате това, както и мед, лимон и топъл чай. Изпотяването през нощта е може би най-ефикасното средство, само внимавайте с резките промени, както към студено, така и към прекалено топло. Много помага и пиенето на топла вода или чай, дори и повече чаши, 5-6. Иначе дробовете имат отношение към мисълта, струва ми се, така че нека си представя нещо хубаво или да гледа нещо хубаво, без да прекалява, разбира се.

Пишете, ако нямате Книга за здравето да пиша метода, макар че може би изреденото вече е подходящо и имате достатъчно наставления.

Редактирано от Florestan
Линк към коментар
Share on other sites

Меда е много силен алерген и не се препоръчва при бебета и много малки деца.

Ако бебето/детето е все още предимно на кърма и не е захранено или отскоро е захранено с твърди храни, тогава като по-голям прием на течности се препоръчва по-често кърмене, което децата обикновено сами си поискват. Най-често самите бебета/деца отказват твърдата храна при заболяване и преминават предимно или само на кърма, докато се почувстват по-добре. Ако на бебе предимно на кърма се предложат твърде много други течности има опасност кърмата да намалее рязко, без бебето/детето да е подготвено за достатъчно количество твърда храна. :)

Линк към коментар
Share on other sites

icon12.gif Искам да споделя моя опит - изпробвала съм и знам, че медът действа ефикасно за бронхит. Знам, че много хора се страхуват да го дават на малки дечица. Моето вече е голямо, но от новородено бебе, на кърма беше и съм му давала, без да се страхувам, по мъничко. Когато тръгна на градина,всяка година октомври - февруари, винаги медът е любимец заедно с пчелна клеева тинктура, която трябва да се разреди с (преварена за бебето) вода - 5-8 капки тинктура в 100 -150 гр. вода, можеш да му я даваш и подсладена с мед. А за 4-7 годишните"каки" и "батковци" със сламка от много вълшебна чашкаrolleyes.gif И многократно да се пие от малки и големи няма проблем.

Но най-най-важната добавка - Вярата в Божествения Промисъл, че детето има сили и ще се справи бързо и лесно.

Кашляла е страшно, но природната медицина - мед, клеева тинктура, хомеопатия, масаж(на точките на ръцете, костта зад ушичките, гръбнака)в съчетание с Вяра(нищо от определеното не може да се случи) и Любов(към Неизменния Родител и Той, Който живее в душата на детето), единомислие и спокойствие от мама и тати без съмнение и страх( те са пагубен съветник) -спокойната аура в семейството - и детето се възстановява бързо и лесно - действат чудодейно.

Бързо възстановяване на Съкровището!icon12.gif

Редактирано от цветна дъга
Линк към коментар
Share on other sites

Цветна Дъга много хора дават мед, но това не значи, че е безопасно. До 3 годишна възраст не е препоръчително да се дава, при някои деца проблем няма, но при други могат да се отключат тежки алергии. Всеки сам взима решенията за собственото си дете, но не може да се каже с лека ръка нищо му няма давайте го ;)

Пчелните продукти са много лечебни, аз самата обожавам мед, но просто трябва да се внимава и да се прецени дали е подходящо и кога :)

Флорестан това, което си написал е много подходящо за по-големите деца :)

Линк към коментар
Share on other sites

Имам две деца и покрай тях познавам много майки, но до този момент не съм чувала дете да получи алергия от пчелен мед. Сега като чета изказванията ви, си мисля, това да ли не е една измислица, само начин да се внася страх и подчинение. Аз лично никога не съм се придържала към това, кое можело и кое не можело да се дава на дете, макар и кърмаче. Следвала съм вътрешното си усещане и дори след като прочетох за Мама Терапията :3d_022: , си дадох сметка, че голяма част от нещата съм ги правиля несъзнателно, просто така ми е идвало от вътре. Децата ми вече са големи, здрави и щастливи, въпреки предразположението им към алергии /аз имам астма/

Съветът ми към всички млади майки е, да се доверяват повече на сърцето и инстинкта, от колкото на разума, книгити и разни други индивиди, като баби, лели...и т.н.

Пожелав ви много ЛЮБОВ :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...