Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (19.12.16 - 25.12.16)


Рассвет

Recommended Posts

19.12.16

Чтобы возвыситься, в человеческой душе должна пребывать чистота Божественной Любви. Если любовь вошла в человеческий сосуд – она уже приобрела определённый оттенок, определённые качества и не может вам передать то, что несла первоначально. Ты, скорее всего, воспримешь качества сосуда, нежели качества любви. Поэтому любовь не терпит никаких форм. И вынуть её ни из одного сосуда не сможешь. Если ты думаешь, что ты можешь добиться от какого-то человека любви, чтобы он полюбил тебя, ты лжёшь себе. Если вы думаете, что кто-то вас любит – это ваши заблуждения. То, что вы умеете любить – да, это вы знаете, но то, что другой человек вас любит – это может знать только он.

К источнику

 

Човешката душа, за да се повдигне, трябва да има Божията Любов в нейната чистота. Щом любовта влезе в една човешка стомна, тя е придобила вече известен оттенък, известни качества и не може да ви предаде това, което носи. Ти, по-скоро, ще приемеш качествата на стомната, отколкото качествата на любовта. Затова любовта не търпи никакви форми. И не можеш да я вземеш от никаква форма. Ако мислиш, че от някой човек можеш да добиеш любовта, да те обича, ти се лъжеш. Това, дето мислите, че някой ви обича – то са ваши заблуждения. Че можете да обичате – това можете да го знаете, но че друг ви обича – това само той може да знае.

Към извора

Линк към коментар
Share on other sites

20.12.16

Если ты не научишься усыплять в самом себе зло – ты слабый человек. …В человеке присутствует зло, с которым ему необходимо справиться, и это зло необходимо усыпить. Кто-то хочет избавиться от зла. Прежде всего научишься усыплять зло в самом себе, и после, пройдя этому пути, разбуди его. Пусть зло не спит постоянно, но пусть тебе не препятствует.

Испытания ученика

 

Ако ти не се научиш да приспиваш злото в себе си, ти си слаб човек. ...В човека има едно зло, с което трябва да се справи, и това зло е необходимо да го приспиш. Някой иска да се избави от злото. Най-първо ще се научиш да приспиваш злото в себе си, и след като минеш по този път, събуди го. Не да спи постоянно, но да не ти препятства.

Изпитите на ученика

Линк към коментар
Share on other sites

21.12.16

Всегда, когда вы произносите такие слова как «ненавижу», вам нужно в своём сознании произносить противоположное слово, чтобы избавиться от неприятного последствия. Когда скажешь «ненавижу», то после ненависти произнесёшь другое слово: «люблю». Когда скажешь «краду» – после скажешь: «даю». Краду – чтобы давать, щедро давать. Всегда утверждайте положительное. Говоря «грешу» скажи: «Грешу, чтобы стать праведным». Иной раз грешишь, чтобы испытать какие-то огорчения. Согрешив однажды, дважды, больше не будешь грешить и научишься. Положишь свой палец в огонь один, два раза и после больше не будешь этого делать. Оставьте человека свободным грешить – он скорее исправится, чем в том случае, если ему не позволяется грешить. Бог, для того, чтобы мы научились, оставил возможность испытать все огорчения. Вот прямой путь.

Новый Символ веры

 

Всякога, когато произнасяте такива думи като мразя, в съзнанието си трябва да произнасяте противоположната дума, за да се избавите от едно неприятно последствие. Като кажеш "мразя", след омразата ще произнесеш другата дума: "обичам". Като кажеш "крада", ще кажеш: "давам". Крада – да дам, щедро да дам. Винаги туряйте положителното. "Греша" като кажеш, кажи: "Греша, за да стана праведен". Грешиш някой път, за да опиташ някои горчивини. Като сгрешиш веднъж, дваж, повече няма да грешиш и ще се научиш. Туриш си пръста в огъня един, два пъти и после няма да го туряш. Оставете човека да греши – по-скоро ще се оправи, отколкото ако не му се позволява. Бог е оставил нещата, да опитаме всички горчивини, за да се научим. Това е по-прав път.

Новото верую

 

Линк към коментар
Share on other sites

22.12.16

До тех пор, пока в вашем сознании существует единство, вы не будете страдать; и если придёт страдание – вы очень легко справитесь с ним. Но если ваше сознание отклонится (от единства), ваши страдания будут тяжёлыми. Ты всегда можешь победить трудность (преодолеть затруднения), если в твоём сознании присутствует единство. Не следует раздваиваться и говорить: «Из этого ничего не выйдет!» Не допускай такую мысль! Она может прийти, но ты её не допускай, она разъединит твоё сознание. Если придёт мысль, что ты болен, скажи: «Я стану здоровым!» Но когда? Когда бы то ни было, может быть и сегодня, может быть и завтра, но когда я захочу – стану здоровым. Не определяй условия, срок. Скажи: «Стану здоровым!» Слова «стану здоровым» отражают момент, который находится вне времени и пространства. Если в моём сознании присутствует единство – я здоров.

Опыты

 

Докато във вашето съзнание има единство, никакво страдание не може да има; и да дойде страданието, ще се справите много лесно с него. Но щом се отклони съзнанието ви, страданията ви ще станат силни. Всякога можеш да победиш една мъчнотия, ако имаш единство в съзнанието. Не се раздвоявай да казваш: "Тая работа няма да я бъде." Не допущай тази мисъл! Тя може да дойде, но ти не я допущай, ще разедини съзнанието ти. Ако дойде мисълта, че си болен, ти кажи: "Аз ще оздравея!" Но кога? Когато и да е, може и днес, може и утре, но когато искам, ще оздравея. Не си туряй условия, срок. Кажи: "Ще оздравея!" Думите ще оздравея, изразяват един момент, който е извън времето и пространството. Щом има единство в съзнанието ми, аз съм здрав.

Опити 

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

23.12.16

Мы думаем: «Какой мир будет, когда придёт Христос?» Если Христос придёт, узнаете ли вы Его? Если Христос придёт, то Он придёт тогда, когда люди станут проводниками Божией Любви. Если Христос придёт сегодня и люди не готовы, мы будем иметь такие же результаты. Если придёт Христос и люди готовы быть проводниками Божией Любви – мир переменится к лучшему. И Бог ждёт того, чтобы Его дети стали проводниками [Его Любви].

К источнику

 

Ние мислим: "Като дойде Христос, какъв ли ще бъде светът!" Ако дойде Христос, ще го познаете ли? Ако дойде, Христос ще дойде тогава, когато хората станат проводници на Божията Любов. Ако Христос дойде сега и хората не са готови, ще имаме пак същите резултати. Ако дойде Христос и хората са готови да бъдат проводници на Божията Любов, светът ще се оправи. И Бог чака неговите деца да станат проводници.

Към извора

Линк към коментар
Share on other sites

24.12.16

Имел ли Христос какую-нибудь необходимость проходить через самые большие трудности, искушения и испытания? Он пришёл изучить многое и когда его изучил – показал путь, по которому мы можем идти. Он был умным Человеком. Через этот опыт Он нашёл путь, по которому люди могут исполнить Волю Божию. Он говорит: «Я пришёл при самых неблагоприятных условиях жизни, чтобы исполнить Волю Божию». У Христа не было всех благоприятных условий. Он имел силу! Накормил 4000 человек. Христос мог совершать чудеса для других людей, а для самого себя никогда – он обеспечивал себя пищей обыкновенным способом, по которому люди себя обеспечивают пищей. Когда Он был голоден, то посылал свою мысль к какому-нибудь хорошему человеку и тот ему приносил хлеб. ...Он не посылал свою мысль к плохому человеку.

Новый способ

 

Христос каква нужда имаше, да мине през най-големи мъчнотии, изкушения и изпитания? Той дойде да научи много работи и като ги научи, показа пътя, по който можем да вървим. Той беше умен човек. През тая опитност Той намери пътя, по който хората могат да извършат Волята Божия. Той казва: "Аз дойдох при най-неблагоприятни условия на живота, за да извърша Волята Божия." Христос нямаше всичките удобства. Той имаше сила! Нахрани 4000 души. За другите хора можеше, а за себе си не направи никога чудо и си доставяше храната по обикновения начин, по който хората си доставят храната. Когато беше гладен, Христос изпращаше своята мисъл към някой добър човек и онзи му донасяше хляб. ...Той не изпращаше своята мисъл към лошия човек.

Новият начин  

Линк към коментар
Share on other sites

25.12.16

Когда мы говорим о Любви, нам нужно знать, что Любовь – состояние Посвящённых. Любовь не для всех людей, Любовь только для Посвящённых. Они её понимают. А другие же люди имеют только тень любви. Люди удивляются, что любовь на Земле кратковременна. Что она только для Посвящённых. Любовь в мире Посвящённых – естественное истинное состояние человеческой души. Но в мире, в таком мире как Земля, Любовь проявляется редко и затем исчезает. Тогда она – тень жизни. И говорят, что Любовь не существует. Здесь, на Земле, не существует. Да. Приход Христа был затем, чтобы люди вышли на путь Любви, то есть в это истинное благотворное состояние.

Благотворное (целительное, истинное) состояние человеческой души

 

Когато говорим за любовта, трябва да знаем, че любовта е едно положение на посветените. Любовта не е за всички хора, любовта е само за посветените. Те я разбират. А пък другите хора имат само сянката на любовта. Чудят се хората, че любовта на земята е кратковременна. Че тя е за посветените. В света на посветените, тя е естественото здравословно състояние на душата. А пък в света, в такъв един свят, както земята, тя много рядко се проявява и после изчезва. Тогава тя е сянка на живота. И казват, че любовта не съществува. Тук не съществува. Да. Идването на Христа е, за да влязат хората в пътя на любовта, тоест в това здравословното състояние.

Здравословното положение на човешката душа

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...