Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За началото на житния режим


vehadi

Recommended Posts

Може ли някой да ми обясни на разбираем език защо житния режим през последните години започва в понеделник ? Преди 2002г. той започваше в сряда. А и в единствената книга ,която съм чел по този въпрос ,пише ,че в зависимост от целите , които преследваме с режима , трябва да го започваме през определен ден от седмицата.

Линк към коментар
Share on other sites

Можеш да погледнеш и тук:

http://www.bratstvoto.net/vehadi/fr1n.html

В лявата част са различните менюта. Избираш менюто Хранене, а после Житен режим или Житният режим през годината.

Редактирано от Диана Баева
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Някой дали би могъл да ми каже от къде може да бъде закупена негрухана пшеница?

Сега се разпространяват различни мнения относно начините за провеждане на режима, между които някои без познания, напр. да бъде житото грухано (грух-грух), да не покълва и т.н. Може! Но са важни целта и резултатът! Ако целта е оживяване на организма, тя не може да се постигне с изпразнени от енергия и съдържание трупове, каквито са разбитите зърна. Такива се дават за умрели хора.

Само живото дава и поддържа живота!

"Житен благослов" Христо Маджаров

Линк към коментар
Share on other sites

Може ли някой да ми обясни на разбираем език защо житния режим през последните години започва в понеделник ? Преди 2002г. той започваше в сряда. А и в единствената книга ,която съм чел по този въпрос ,пише ,че в зависимост от целите , които преследваме с режима , трябва да го започваме през определен ден от седмицата.

Само да уточня, че миналата година житния режим започна на 15.02.2006 год. - сряда! Можеш да прочетеш във форума! :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се за допуснатата неточност относносно началото на житния режим през 2006 година.Но тогава причината беше по-друга.Възприе се срядата , за да може да се изпълни условието житният режим и захранването да бъдат в подходяща фаза на луната.Ако започнеше следващия понеделник,нямаше да има време.

Чел съм и книгата ,посветена на житния режим .Чел съм и статията във вестника.Откъде идват разминаванията?Нали започвайки режима от определен ден,преследваме определена цел?Какво наложи преместването на началото на режима в понеделник?Каква е целта?

Искам елементарно обяснение.Защото ,който търси информация,се обърква.На едно място пише едно ,а на друго-съвсем друго.

Редактирано от vehadi
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Току що прочетох една от статиите,препоръчани във форума и с изненада разбрах,че Учителят е използвал т.нар. БЯЛО ЖИТО,грухано,за житния режим.А негруханото или това за покълване било за други упражнения!? :hmmmmm: Да си призная честно,малко се пообърках!Вие какво мислите???

И още един въпрос по повод тази статия:ще закъснея ли много,ако започна режима в сряда,на 7-и февруари?Защото от една страна най-добре е да започна в сряда,а от друга - да не е по-късно от два-три дни след пълнолунието!? :hmmmmm: Нали разбирате,че искам да направя всичко така,че да е най-добре! :hypocrite: И без това "изискването"за изворна вода няма как да го спазя! :( А някой от вас,ако може да ме посъветва нещо и за водата,много ще съм му благодарна! :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Можеш, но житото да не е сурово, а сварено и да се пие водата, в която е вряло, а и да се сдъвква добре.

Благодаря ти Силве!

Ще опитам, предполагам, че и БОГ ще ми помага през този период! :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Можеш, но житото да не е сурово, а сварено и да се пие водата, в която е вряло, а и да се сдъвква добре.

По принцип сурово ли трябва да се приема? Досега съм си го варил по време на режима.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Вареното живо е по-добро от хляба, но покълналото дава енергия... поне ги съмчетавай. Само на варено винаги се чувствам по-отпаднал, а и други хора са споделяли същото.

Линк към коментар
Share on other sites

Миналата година проведох житния режим и се оказа, че в това еднообразие на менюто човек има нужда да си разнообразява. Аз ядох и кълнове, и варено и само накиснато.Вкусовете им се различават. Няма нужда да се издребнява точно как да бъде приготвено. Човек сам ще си определи като започне диетата.Сигурно е излишно да споменавам за отличния резултат. Тази година пак ще го правя.Сега малко се колебая дали да започна в неделя , или в понеделник :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

Досега никога не съм го правила, но изведнъж се почувствах готова и изпитвам вътрешна потребност да го направя.

Но аз мисля да го направя чак април, защото имам ваканция и предпочитам да съм в пълен покой. :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.
×
×
  • Добави...