Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как се зараждат религиозните течения


iti

Recommended Posts

Интересно, това стигна даже до медиите, но май не и до тук...

http://bultimes.com/razkritiyata-na-edin-posveten/

Цитат

Знаете ли кой държи живо познанието за истинския Христос?
И знаете ли кой държи живо познанието за фалшивите христос(и)?
Обратното на каквото си мислите

 

Линк към коментар
Share on other sites

Във връзка с настоящия празник и поднесеното заглавие на тази тема .Подавам интересна тема  http://www.zdravjivot.org/26185/христос-не-е-основателят-той-е-съдържа/

пп   хубаво четиво    iti

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Като се има предвид какво се твърди в него, никак не е "хубаво", но е доста вероятно да е вярно... Във всеки случай, кой е истинският Христос и какво е истинското му учение си остава въпрос пред всички ни...

Линк към коментар
Share on other sites

хубаво е че има провокация , иначе няма мислене .Там вътре споменават без коментар за ,,разговори с Бога" , четиво  почти същото . Ако не бъркам , също ,,Родени от светлината " на Елисавета Логинова е пак подобно .Струва ми се има и други подобни ,,интервюта". А че Христос и истината която е проповядвал е  голям , неразрешен въпрос ,  Очевадно .

Линк към коментар
Share on other sites

Ти си тоя дето трябва да покажеш мислене, не човекът от интервюто... 

Нима е малка дори само темата която използвах и в заглавието - как всъщност се зараждат тия религии? Какви са тия "просветени" които познаваме? Кой е казал че са такива? Те самите така са рекли? Или ти тъй си рекъл? С какво наистина го показват? Харесва ти как ти звучат? Кара те да се чувстваш по-добре? Те и наркотиците са така... до време...

Иначе и прасето няма да види мегдан за мислене, но не значи че няма... Няма да намесвам Дънов, да не се стигне до триене на теми, но и той е в кюпа. И е съвременен пример, за човек чийто история е много по-лесна за проследяване от предшествениците му (като интересното му връзка с протестантската църква и пращането му в Америка)... Моят прост и логичен въпрос е - след като знам (както и всеки малко по-интелигентен човек), че финансовата и политическата система се контролират от т.н. "deep state", а видимите играчи в нея са просто пионки, то нима трябва да вярвам, че т.н. "пророци", не са същите поставени лица? И ако това е вярно, защо се прави? Кой го прави? Знаеш ли отговорът? Как да знаеш отговорът, като за теб не съществува даже въпросът...

Линк към коментар
Share on other sites

Преди да те дочета :) повтарям . Хубаво е да има провокаци защото те предизвикват процес на мислене . Чрез този процес всеки има възможност да открива нови неща , първите  са тези , за който до сега не е имал време  . А дали ще познае някаква истина  е следствие .

Възгордявам се , като си мисля че ми говориш .  И за това се уточнявам  . :)   

Цитат

И ако това е вярно, защо се прави? Кой го прави? Знаеш ли отговорът?

Ако успееш да смириш критикарски настроения си ум , сам ще си отговориш . Трябва да разбереш че виждането на недостатъците е добро , само ако останеш безпристрастен . Полезно е да се търси духовното присъствие у хората  . Само в безпристрастност можеш да видиш как някой е хем добър( морален в някои случаи) , хем да върши престъпление(да задържи намерени пари,щото никой не го е видял)

А по въпроса ти мисля , че все още има много хора работещи за физически проявяващите си личности .Те не обръщат внимание на съвеста си , въпреки че знаят кога лъжат или някакво друго безобразие правят .Просто подтискат духовното у себе си .

В истинските духовни учения познанията са лично постижене .Никъде няма сляпа вяра . Тя може да е само като импулс за правене на нещо ,Нищо повече .

Ще ти дам най съществения отговор . :) Виждам че съм се родил тук на земята ... в тези условия , като най важното е че съм част от една обща цялост .КАк ще действам , от това завися първо самия аз и второ всичко около мен , повече или по-малко . Всичко което не разбирам защо се случва приемам , е случайно :) значи безмислено е да се вълнувам за някой случаен на някакъв негов връх може да ме вижда като част от пасящите ?

Главното е какво се върти в главата ми .Това всъщност е моят възприемаем свят . И задачта е аз да контролирам главата си .Не чужди мисли , внушения .

Цитат

И ако това е вярно, защо се прави? Кой го прави? Знаеш ли отговорът?

Отговор на така зададения въпрос може да даде очевидец .Ако не е такъв влизаме в областа на поясненията .Връщаме се на предните редове , за основата на мирогледа .Дава ли ни добра видимост или какво ?

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Много важен въпрос. 

За сведение на автора на темата - Учителя (Дънов) е предупредил последователите си, че ако те се опитат да превърнат учението в религия, а общността в църква, той ще разруши тези опити. В интерес на истината такъв опит наистина е направен скоро след заминаването му. В резултат следва разтурване на Изгрева и всички салони в страната за една нощ от ДС, изземване на отпечатаните книги и претопяване. Оцеляват само пилюрните листове на които стенографките са дешифрирали оригиналните си записки. не защото ДС иска да ги запази, а защото фабриката ги отказва. За да не попаднат в ръцете на "дъновистите" отново, ДС ги "скрива" на сигурно място - в Държавен архив. Забележете - на някой му се "стопля сърцето" и не ги праща за изгаряне. Десетилетия по-късно по тези стенограми отново се издават беседите.

Факти

Допълнение - можете да прегледате всяка една от беседите, които сме предоставили в нашите библиотеки - няма такава, която да НЕ разглежда Христос като същността на християнството. 

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

iti  ,  Прегледай това       http://kosmicheskovreme.com/blog/2013/03/29/космологията-на-слава-севрюкова/

ПО интересно е , от колкото да питаш защо съществува злото .

Линк към коментар
Share on other sites

преди 10 часа, iti каза:

Ти си тоя дето трябва да покажеш мислене, не човекът от интервюто... 

Нима е малка дори само темата която използвах и в заглавието - как всъщност се зараждат тия религии? Какви са тия "просветени" които познаваме? Кой е казал че са такива? Те самите така са рекли? Или ти тъй си рекъл? С какво наистина го показват? Харесва ти как ти звучат? Кара те да се чувстваш по-добре? Те и наркотиците са така... до време...

Иначе и прасето няма да види мегдан за мислене, но не значи че няма... Няма да намесвам Дънов, да не се стигне до триене на теми, но и той е в кюпа. И е съвременен пример, за човек чийто история е много по-лесна за проследяване от предшествениците му (като интересното му връзка с протестантската църква и пращането му в Америка)... Моят прост и логичен въпрос е - след като знам (както и всеки малко по-интелигентен човек), че финансовата и политическата система се контролират от т.н. "deep state", а видимите играчи в нея са просто пионки, то нима трябва да вярвам, че т.н. "пророци", не са същите поставени лица? И ако това е вярно, защо се прави? Кой го прави? Знаеш ли отговорът? Как да знаеш отговорът, като за теб не съществува даже въпросът...

Ако приема, че и аз мога да отговоря на поставените въпроси... Всичко написано по-горе е справедливо и вярно без името на Учителя в него.

Учителя ВИНАГИ И НАВСЯКЪДЕ в беседите си е подчертавал, че личността Дънов е нищожно нещо и че учението не е негово - то е на Бялото Братство, глава на което е Христос. Това, от което винаги се е опитвал да предпазва своите ученици е точно да се пазят от лъжепророци и да се свързват лично със Светлите сили. Той никъде не обещава лек живот и приятности - напротив. Както е написано и в Евангелието и той повтаря, че не е дошъл да отмени християнството или да създаде свое "Дъновистко учение", а е дошъл да ни покаже как можем да изпълним и приложим учението на Бялото Братство в нашето време. Не е случаен фактът, че той веднага е отлъчен от всички религии и църкви. 

 

Линк към коментар
Share on other sites

,,Как се зараждат религиозните течения "

В течение с навлизането на човека в материята , постепенно се изгубва   директното общуване на хората с духовния свят .Все по малко и по малко хора виждат и контактуват с природните сили , като с отделни реални същества .Това се случва следствие осъзнаването на ,,Аз" като отделност и относителната му независимост .Постепенно се оформят сегашните сетива и светът започва да изглежда все по познат от днешната ни гледна точка . Пред човека изниква все по осезаемо така познатия ни материален свят .А духовните същности и причини за случващото , все повече се изплъзват от полезрението . В този процес на затъване в материята , се появява нужда от ритуали и различни рецепти за стимулиране с цел свързване , с духовните источници .

iti   За Исус Христос виж  писаното от Рудолф Щайнер . Преглеждал съм книжката му ,,Евангелието на Лука" .

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...