Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (24.04.17 - 30.04.17)


Recommended Posts

24.04.17

Ты спрашиваешь: «За что Христос умер? Он искупил наши грехи!» Оставьте эти пустые разговоры! Искупил ли тебя Христос? Нет! Тогда – оставьте это! Ты не можешь говорить о том, чего не знаешь. Он не знает, что такое искупление, а говорит об искуплении других людей. …Ты говоришь себе: «Христос умер ради меня». Что значит «умирание»? Не значит, ни в коем случае, умереть в обычном смысле. Своей смертью Христос показал, что в нас надо умереть человеческому для того, чтобы нам войти в жизнь Бога. Нужно освободиться.

Три связи

 

Питаш: "Защо Христос е умрял? Той ни изкупи греховете!" Оставете тия празни работи! Тебе, изкупил ли те е Христос? Не! Тогава, оставете това! Не можеш да говориш за това, което не знаеш. Той не знае, какво нещо е изкупление, а говори за изкуплението на другите хора. ..."Христос е умрял заради мене", казваш си ти. Какво значи "умиране"! В случая, ни най-малко не значи, да умреш, в обикновения смисъл. Христос със своята смърт показа, че ние за човешкото трябва да умрем, за да влезем в живота на Бога. Трябва да се освободим.

Трите връзки

Линк към коментар
Share on other sites

25.04.17

Иной раз вас в жизни вас сможет спасти ваша музыка. Музыка используется как условие для того, чтобы знать как жить. Музыка – это возможности для того, чтобы знать как жить. И если я нахожусь в сложном положении, сразу же буду изменять музыкальные отношения в своей жизни, изменю гамму и перейду в другую гамму. Но если вы не знаете как изменить свою гамму, то это другой вопрос. Вы все хотите стать богатыми. Это – «фа». Основной тон Земли теперь – «фа». Сегодняшняя жизнь основана на «фа». При «фа» ты не можешь быть в понижении, а будешь только в повышении. Ты хочешь разбогатеть, хочешь стать святым, хочешь стать учёным – это «фа». Если ты не разбогател – значит не взял истинное «фа».

Действие музыки

 

Някой път в живота ви музиката ви може да ви спаси. Музиката се прилага като условие, да знаеш да живееш. Музиката, това са възможности, да знаеш как да живееш. И ако аз се намеря в трудно положение, веднага ще изменя музикалните отношения на живота си, ще изменя гамата и ще дойда в друга една гама. Но ако не знаете как да измените гамата си, то е друг въпрос. Вие искате всички да забогатеете. Това е „фа”. Основният тон на земята сега е „фа”. Днешният живот е основан на „фа”. При „фа” не можеш да имаш понижение, а повишение. Ти искаш да забогатееш, светия искаш да станеш, учен искаш да станеш - това е „фа”. Когато не забогатееш, значи не си взел истинското „фа”.

Действието на музиката

Линк към коментар
Share on other sites

26.04.17

Ошибка, сделанная на Земле, исправляется здесь (на Земле). Там (в другом мире) нет условия. Поэтому все души хотят воплотиться на Земле – чтобы исправить ошибки.

И вам нужно пробуждение. Пробуждение состоит в следующем – мыслить правильно. Если вы следуете Божественным законам – вы можете совершенно изменить вашу судьбу. Думай, как мыслит Бог, или следуй тем законам, которые установил Бог.

Закон свободы

 

Погрешката, направена на земята, тук се поправя. Там няма условие. Затова всички души искат да се въплътят на земята, за да си поправят погрешките.

И на вас ви трябва пробуждане. Пробуждането се състои в следното – да мислите право. Ако следвате Божествените закони, може съвършено да измените вашата съдба. Да мислиш, както Бог мисли, или да следваш онези закони, които Бог е турил.

Законът на свободата

Линк към коментар
Share on other sites

27.04.17

Вы говорите, что Христос страдал, но иной раз вы не делаете вывод из страданий Христа. Кто-то хочет освободиться от страданий и говорит: «Христос пострадал за всех. Почему к нам приходят страдания? Неужели Христос не взял на себя наши грехи? Он искупил грехи всех людей!» Говорю вам: Грехи, совершённые Адамом, Христос несёт на себе, а грехи, совершённые нами, мы понесём сами.

Новый Символ веры

 

Казвате, че Христос е страдал, но някой път вие ни най-малко не почерпвате поука от страданията на Христа. Някой иска да се освободи от страданията и казва: "Христос за всички пострада. Защо ни идат страдания? Христос нали понесе нашите грехове? Платил е греховете на всички!" Казвам: Греховете, които Адам направи, Христос ги понесе, а пък греховете, които ние правим, ние ще ги понесем.

Новото верую

Линк към коментар
Share on other sites

28.04.17

...При Любви к Богу мы приобретём то изобилие, в котором нуждаемся. Мы все сейчас страдаем от аномалии, от внутреннего недостатка. Все недовольства, все страдания в мире существуют по причине того, что нам чего-то недостает. Ты говоришь: «Мне тяжело» – тебе чего-то недостает. Существенное, отсутствующее у нас, это Любовь к Богу!

Три плода

 

...При любовта към Бога ще придобием онова изобилие, от което се нуждаем. Ние всички сега страдаме от една аномалия, от вътрешен недоимък. Всички недоволства, всички страдания в света са, защото ни липсва нещо. Казваш: "Криво ми е"- липсва ти нещо; "Недоволен съм" – липсва ти нещо. Липсва ни същественото. Същественото, което ни липсва, то е любовта към Бога!

Трите плода

Линк към коментар
Share on other sites

29.04.17

...существует путь, по которому могут пройти только великие люди, разбирающие закон. Христос оставил возвышенную жизнь, пришёл, взял грехи людей на себя, чтобы избавить их от греховной жизни. Страдания, которые Он взял на себя, не были приятными для Него. Говорят, что Его не видели весёлым. Но как он будет весел? В его лице видели большую грусть – грусть обо всех людях. Он не был печален, но взял грусть людей. Печален был в том отношении, что люди не понимали то, что им говорилось. Он говорил им притчами. Жаль, когда вы не можете понять Божии пути. Каждый человек, понимающий Божии пути – это благословение.

Пять дверей

 

..има път, по който могат да минат само великите хора, които разбират закона. Христос напусна един възвишен живот, дойде, взе греховете на хората върху себе си, за да ги избави от грешния живот. Страданията, които Той взе на себе си, не му бяха приятни. Казват, че не са Го виждали весел. Че как ще бъде весел? В Неговото лице виждаха една голяма тъга – тъгата на всички хора. Не беше тъжен, но беше взел тъгата на хората. Тъжен беше в това отношение, че хората не разбираха онова, което им говореше. С притчи им говореше. Жалко е, когато не можете да разберете Божиите пътища. Всеки човек, който може да разбере Божиите пътища – то е едно благословение.

Петте врати

Линк към коментар
Share on other sites

30.04.17

Я бы хотел теперь чтобы вы понимали Божии пути. Вы пошли в жизнь, где, чтобы и произошло, не думайте, что без него нельзя. Делайте вывод! Каждое испытание, каждое искушение, каким бы оно ни было, это возможность увидеть в будущем величие Божией любви; Писание говорит, что, если вы идёте по правильному пути, всё это превратится в добро для вас.

Пять дверей

 

Аз бих желал сега да разберете Божиите пътища. Вие сте влезли в един живот, дето, каквото и да дойде, не мислете, че без него може. Изваждайте поука! Всяко едно изпитание, всяко едно изкушение, каквото и да е то, е една възможност в бъдеще да видите величието на Божията любов – ако вървите по правия път, Писанието казва, че всичко това ще се превърне за ваше добро.

Петте врати

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...