Jump to content
Порталът към съзнателен живот

На какво се дължат тези преживявания?!


Recommended Posts

Има случаи (слава Богу редки - веднъж на няколко месеца), в които малко преди да се събудя, усещам как нещо се движи из леглото ми или по съседното легло! Сякаш някакво животно Чувам го, усещам движение. Това нещо е имало размери от мишка до например заек. Сутринта ми се случи да усетя как нещо не само щъка по леглото ми, но и притичва по тялото ми. Неприятно! Като съм се събуждал, нищо не съм виждал и намирал в стаята. За какво иде реч?! Някаква илюзия? Астрална същност?

Линк към коментар
Share on other sites

Преди 10 години на хижа Пионерска ме посети едно същество, да кажеме, че беше катеричка, и през носа ми започна да ми святка в главата, все едно правеше ренгенови снимки, и от святкането си виждах черепа. Неприятно.

Иначе преди години, бях на палатка в една чужда държава, и във сънно състояние усещах присъствието на един плъх, когато се събудех, него го нямаше, иначе го усещах само на сантиметри от главата, и така няколко нощи поред.

Съчетах плъха и катерицата в един фантастичен разказ:

"Дяволът спусна черна пелена, скривайки Светлината на Слънцето. И черен плъх прати в главите на хората, да присвятка в костите на техните черепи.

Две моми чувстваха в тъмното и хванаха се за ръце от далече. И едната протегна ръка, и откъсна черен гарван от мрака. И Сам дойде до нея огромен черен Вълк. И хвръкна гарванът.

Другата мома вдигна глава и появи се огромна Луна. И нарисува върху нея Кръст. И роди се в небето дъга, а момата облече червена дреха и сложи искрящо виолетова корона, превръщайки се в Тайната на новия свят.

И заизпълва дяволът момък. И момъкът се тресеше под напъна на смъртта. И молеше се с „Отче наш“, защото друго нищо нямаше.

Кацна гарван и момъкът протегна ръка, и извади от гърлото му златна огърлица. И сложи на гърдите си Огнен кръст. А Господ написа молитвата на челото му и в ръката му пламна меч. Облече се в искрящо синята дреха на Смъртта, както първата мома ,и вдигайки глава видя Луната. И сълзи дъжд заваляха от безоблачното небе, благодарящи на Господа!"

Направих го с идеята, че никой няма да ми влезе в положението и да ми каже какво е това. Тълкователи нанайсе.

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мене от дълго време ме интересува архетипа на вълка. Защото съм виждал такъв в полусънно, полубудно състояние. Невероятно силен и мистичен.

И ето на какво попаднах днес:

01.07.2016 06:07 - Дорогой граф!

Я не удивляюсь тому, что слово "България" есть на этой карте. Более 10 тыс. лет назад часть идельских българ ушла на Ближний Восток и основала там державу Самар(Шумер), в которую вошли и Балканы. Так вот, слово "българ" по-български значит "волчея или черная("бълг" - "волк, вълк" и одновременно "черный") голова("ар"), и это слово сакланское(ведь идельские българы сохранили очень много сакланских слов и после того, как взяли у фино-угров тюркский язык). 
Так вот, сами шумеры на своих табличках сохранили название "черная голова". А это название у нас произходит от того, что наше древнее знамя имело изображение волчьей головы(волк - тотем българ). Так что нашему имени даже по писменным источникам - около 10 тысяч лет.

...........................

7). Насчет названия "Балкан".
"Балк" - это форма сакланского слова "булг" - волк, а "кан" по-български - "гора, холм, насыпь". Т. обр. "Балкан" - "Волчие горы". Это потверждается тем, что второе българское название Балкан - Макидан"(отсюда - "Македония") значит "Волчея долина или Волчье ущелие". Волк был тотемом, поэтому у него более 10 названий(бури, булг, мак, син или чин, кур и т.д.).

http://atil.blog.bg/history/2016/07/01/dorogoi-graf.1461455

 A примерно какво съм писал преди години, за тази наша среща:

https://www.kaldata.com/forums/blogs/entry/11008-градът-на-вълците/#comment-30230

Веднъж, видях Вълкът в мъглата

разтърсен от неведом блян…

Настръхнах във уплаха непозната,

във страх и необятен свян.

 

Мълчеше, пред разстрела на поета

описващ жадните за хлеб.

О, Боже ! Виж каква несрета…

Вълкът да жали,... за поет.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...