Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Панически атаки и вътрешно безпокойство


Recommended Posts

Браво, Максиме!

Сам виждаш - тяло и психика са в двупосочна връзка. Храната е важна. Спортът е важен. Социалният живот - общуването с качествени хора, минаващи по подобен път (програмите, групите...), е важен. Общуването с природата - също. Като добавим радостта от работата, която обичаме и нормалното ни разбирателство с колегите, при посрещане на също нормалните им различия, нещата се подреждат. Тогава остава живеенето на един смислен, силен живот, следването на здрави цели. Както и вътрешна практика, устрем към по-голямото, който е като основа на всичко. Ти преди ходеше на шри Рави Шанкар... Сега поддържаш ли медитативна практика по твой си начин? 

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Благодаря Орлине,

да продължавам да смятам, че работата ми е точно подходящата за мен.

Не практикувам никаква медитация от доста години вече. Преди две години, когато имах проблем, опитах да започна, но не се получи. В онова състояние трябва нещо по-интензивно, което да може да потуши тревожността и това може да бъде спортът. Ти беше споменал това като препоръка и беше напълно прав.

Нещата, през които минах последните години, имам предвид здравословните проблеми, ме накараха да ценя повече външните практически елементи от живота ни. Преди 15 години се хвърлях направо на медитация и духовно знание, дори подценявах асаните и пранаяма като нещо маргинално. Сега има повече смисъл за мен да съм в добра кондиция. Ако не се храня здравословно и не спортувам, би се върнала инертността, умората, а оттам и ще съм по-малко щастлив, а и по-трудно ще си изпълнявам ежедневните задължения. Целият ми ден е запълнен от задачи. Ставам в 6:30. До 7:30 когато тръгвам за работа трябва да съм приготвил сока от зеленчуци и смутито от плодове, да съм измил сокоизтисквачката, да съм минал през банята. После пътувам един час до работата. Вечерта се прибирам в 19 ч. Включвам нещо да се готви и правя упражнения поне 20 минути без пауза. Докато се навечерям е наближило 21 ч. Излизам вечер само в петък или събота, защото на следващия ден не трябва да ставам рано. 

Аз имам осъзнаване за духовното, когато съм сред природата. Това ми е достатъчно сега. Преди имах нужда да съм в духовна група, сега нямам такава потребност. За мен е много важна свободата и спонтанността. Обичам да спазвам са и правила, които сам си наложа и мога да правя това много добре.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат

да ценя повече външните практически елементи от живота ни.

Нали така казват .  Работата на  духа е облагородяване(одухотворяване) на материята . За нас това са ежедневните занимания .Спането , храненето , работата .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...