Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Миома - алтернативни методи за лечение


Recommended Posts

Когато научиш причината за "болестта", ти я научаваш и толкоз. ГОТОВ ли си след като знаеш причината да направиш така, че извличайки най-полезното за теб от дадена ситуация да го приложиш върху себе си.

Точно това е "проблема". Не всеки е готов да научи истината за себе си, не е готов да я осъзнае.

Да, много хубав съвет, но който е научил причината за болестта си значи е търсил и е готов да я осъзнае + всичко останало мисля, а иначе това че не всеки е готов и че именно в това се състои проблема съм съгласна :).

Линк към коментар
Share on other sites

Да, много хубав съвет, но който е научил причината за болестта си значи е търсил и е готов да я осъзнае + всичко останало мисля, а иначе това че не всеки е готов и че именно в това се състои проблема съм съгласна :).

По закона за привличането, който търси той не намира. Който търси, значи той няма. Нямането привлича нямане.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, много хубав съвет, но който е научил причината за болестта си значи е търсил и е готов да я осъзнае + всичко останало мисля, а иначе това че не всеки е готов и че именно в това се състои проблема съм съгласна :) .

По закона за привличането, който търси той не намира. Който търси, значи той няма. Нямането привлича нямане.

:D Да, много може да се разсъждава/филосовства по въпроса. Можем да си го въртим и да си го усукваме до безкрайност. Въпроса беше в това, че аз исках да споделя нещо важно по този въпрос, ти също каза много ценни неща. Хубаво ще е да не спамим темата, за да могат тези които се нуждаят да стигнат до същественото (всеки за себе си). О.К.?

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

:D Да, много може да се разсъждава/филосовства по въпроса. Можем да си го въртим и да си го усукваме до безкрайност. Въпроса беше в това, че аз исках да споделя нещо важно по този въпрос, ти също каза много ценни неща. Хубаво ще е да не спамим темата, за да могат тези които се нуждаят да стигнат до същественото (всеки за себе си). О.К.?

Аз съм съгласен с това, което споделяш като информация за лекарката. Всеки помага на другите и на себе си, така както помага.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Откриха ми миома през есента на 2008г.

Излишно е да обяснявам как се почувствах.

Потърсих помощ при ирисовия дигностик Емил Елмазов.

След ирисовата диагностика ми назначи билкова програма за пиене, билков микс за мазане и ванички за крака.

Това се води нещо като пълна програма.

Тъй като съм упорита и си спазвах всичко стриктно след четвъртия месец миомата изсъхна и вече съм ОК!

Наред с това имам значително подобрение и в общото състояние на организма и психиката!!!

И аз изчетох много книги за чакрите, за прошката, за това, че при жените наранената психика от страна на "любимите" мъже води до все гадни неща.

Как трябва да се научим да им прощаваме, но не само на тях, а и на себе си и т.н.

С някои неща съм съгласна, с други не съм и не мога да ги разбера.

Сигурно не съм дорасла за някои от тях.

Така,че ще се радвам ако съм помогнала поне на една жена.

Вижте сайта на Елмазов (www.bilkaria.net). Там има и форум, и координатите му.

УСПЕХ :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Да ви кажа, миомите са едно от най-странните неща - в смисъл, че понякога се повлиява сравнително лесно голяма миома и обратното, малки, лекувани с какво ли не, растат, кървят и т.н., до оперирането им. Явно е, че това, което се предприема, дава или не резултат поради по-дълбоки причини... И от научна, и от етично-духовна гледна точка, не е добре прибързано да се оповестяват единични случаи на подобрение с някакъв метод, преди да се провери дали всички лекувани с него се подобряват или може би само 5-10%...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Надявам се да бъда полезен на някой с опита си в лечебното гладуване.Практикувам го повече от 8 години и ето,че дойде момент,когато се наложи да го използвам като оздравителен метод.                                                        Преди малко повече от шест месеца ми откриха голяма киста на долната челюст , вследствие на лекарска немърливост,некачествен кюртаж на коста след вадене на зъб с гангрена.Оказа се че кистата е на близо 10-на години и с доста голями размери.Костта ми буквално е проядена от нея.След направлението което ми даде личния ми лекар , отидох в лицево челюстна хирургия , където специалистите ми предложиха операция "пълно обеззъбване",т.е. вадене на всички зъби над кистата,оперативно отстраняване и след това имплантиране на 3 куб.см.изкуствена кост...Тогава разбрах,че пред себе си имам голямо премеждие ,което ще промени живота ми!Ако всичко което ми предлагаха беше с 100% положителен резултат щеше да е лесно да взема решение,но имаше голяма опасност от несполучлива операция с неблагоприятни  последици...Реших да отложа операцията /без друго кистата е чакала толкова време/ и да опитам алтернативния метод на лечебното гладуване.Като начало направих 22 дена пълно гладуване без никаква храна ,пиех само дестилирана вода, по системата на Малахов.Резултата от гладуването беше нищожен.Кистата остана с предишните си размери/близо 2,5 см/.И тогава ровейки в нета попаднах на "пълното сухо гладуване",по системата на Сергей Иванович Филонов.Намерих сайта :http://golodanie-da.ru/filonov.htm   и се свързах с автора.Господин Филонов се оказа много отзивчив и ми изпрати  е- копие на книгата си "Сухое лечебноеголодание -

мифы и реальность",освен това ми направи и схема на гладуванията за моя случай с препоръки за методиката на провеждането им.Оказа се че сухите гладувания/при тях не се пие и не се яди нищо,т.е. само дишаш въздух:)/ са доста по-ефикасни.Направих серия от "сухи гладувания",като стигнах до 7 дена ,най-дългото.Кистата ми значително намаля и засега продължавам борбата си с нея.За около 7 месеца съм направил общо 22 дена гладуване на дестилирана вода и сумарно 45 дена сухи гладувания, на серии . Искам да направя едно важно предупреждение!!! Никой не трябва  да опитва гладуване без основно да се е запознал с методиката  и начина му на провеждане , защото може да има фатални последици , ако не се проведе правилно. Описвам моят случай в тази тема ,защото "сухото лечебно гладуване" е особено ефикасно срещу всякакви случаи на миоми и доброкачествени тумори на женските органи.Постига се 100% излекуване при правилно провеждане.Разбира се има и противопоказания за него при определени особености и заболявания на организма,но в общия случай е приложим.Мога да изпратя електронно копие на книгата на Филонов в която се описва подробно практиката му,на тези които желаят.Желая ви здраве и успех :)!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Здравейте,

Миомата е следствие от проблем във втория енергиен център. Със затлачване на енергията в него.

За да се лекува миомата е нужно най-вече на организма да се даде възможност, на имунната му система да сработи.

Изключително важно енергията в чакрата да си прокара и тя да се завихри в правилно направление.

Чувството за вина, комплексираността, липсата на наслада от живота, маниакалните превързвания/вкопчвания в родителите, в партньора, в децата (собствените) - тези неща са основни причини и психосоматични модели, поради които чакрата променя своята работа.

Всеки с такъв проблем може да обърне внимание на раздутостта, на тежестта, която усеща в долната част на коремната кухина, както и на това, че именно с тази част той не диша.

Много се говори за прословутото коремно дишане.

Дихателния процес не включва единствено движение на диафрагмата и да гръдните мускули, на дробовете. Дишането бива да е цялостно - вдишването да започва от "дъното" на човека - най-ниската част от коремната кухина и постепенно да се запълват с кислород и по-горните части на кухината, след това и другата кухина - гръдната, та чак до областта на гърлото.

Сякаш се налива делва с вода. От долу нагоре.

Издишването става точно по обратния път - от горе в посока надолу, като накрая коремната кухина леко и нежно се прибира към гръбнака (+ повдигане на тазовото дъно в посока нагоре, към главата), така че допълнително, чрез коремните и тазовите мускули да се изтласкат остатъчните газове, които иначе токсинират организма.

Изтласкването е съвсем леко, едва доловимо, без насилие, по естество.

Цялото това движение, създава предпоставка за правилно циркулиране на кръвта по вени и артерии, насищането на тъканите с кислород и заздравяването им.

Какво е нужно на която и да е клетка от човешкия организъм, за да бъде здрава?

Кислород и хранителни вещества - минерали, глюкоза... и пр.

Хранителните вещества идват от храната. Кислорода идва от въздуха, което евентуално дишаме.

Та, лишаваме ли някоя своя част, някои свои деца (клетки) от кислород?

Нека да бъдем добри стопани! Клетките - това е нашето тяло. То ни е нужно за да пребиваваме в този свят, за да работим с нещо, за да даряваме радост на хората, на близките си, да им служим, пък и на себе си.

С болно тяло ние сме непълноценни.

Та, най-важното е, едно от най-важните неща е да "заведем" кислород до болното място, или най-точно казано - да позволим на дихателния процес, по естество да отнесе нужното в тази посока, да спрем да блокираме мястото. Да спрем моделите в ума.

За да ги спрем обаче трябва да ги открием. Това е по-трудно, затова сега няма да пишем и говорим за модели, а за пози на тялото, за техники и упражнения, с които да си помогнем и с които да накараме моделите да отстъпят.

Формата следва енергията. Ако енергията е дисхармонична, то и формата придобива този вид, изменя се, изражда се, изкълчва се.

Наричат го още "неправедност", кривина някаква в структурите.

Първото което предлагам е да седне човек по този начин:

http://www.clubpatan...as/DSC_5807.jpg (въпреки, че именно аз посочвам като пример въпросната фотография, в позата забелязвам редица грешки - прекалена скованост, гръбначния стълб от тилната част на главата до дупето бива да е съвършено прав, като дъска, което там не е изпълнено по една, или друга причина, затова тази позиция се прави до огледало, където да правиш сверка и корекции на гръбнака и правотата му, темето се "дърпа" към тавана, сякаш от невидима здрава нишка - това много спомага за правилната поза; петите - в случая, на фотографията е демонстрирана по-сложния вид на асаната, на позата - не препоръчвам, петите бива да опират в дупето, в страничните му части, тъй наречените "бузи", дупето почти напълно сяда между петите - http://yogasense.ru/.../IMG_1866_s.jpg; http://wilhelm-was.n...hoto/009_10.jpg; палците опират един в друг, във върховете си приблизително)

В тази поза може човек да практикува гореописаната техника на дишане (10-тина/20-сет минути).

Ето я същата тази поза в Исляма: http://religiology.o...jpeg?1328030621

Следваща позиция.

За изправен гръбнак, пример може да се види от тук: http://religiology.o...jpeg?1328035342

А ето и поглед от страни:

http://umuthuzmeleri...11/secde_de.jpg

Тук, в горе-показаната позиция може да се постои повече. Чрез нея се стимулира хипофизата (челото лежи на пода), а освен това, с подходящ нежен тласък в ниската част от коремната кухина, на края на издишването, се кара допълнително организма да се отърве от натрупания въглероден двуокис и се раздвижва застоялата кръв в областта на втора чакра, където поради земното притегляне, като сме прави и поради неправилното дишане, поради моделите тя се застоява и не циркулира.

След като се постои (по лична преценка и кеф) в горната позиция се преминава нататък - прави се следното нещо, в три фази:

http://alhaqq.files....08/03/salat.jpg

Прави се неколкократно/многократно, според личното усещане и кеф (всичко, което писах до тук се прави с кеф и докато си на кеф и ако нещо е притесняващо, неприятно - то не се прави, докато не му дойде времето).

След всичко това се ляга по гръб и се почива, отново според усещането и кефа е времетраенето.

Накрая се провежда лек масаж в областта на сакрума (областта на кръсцовидната кост) , на тъканите около него и на тъканите около лумбалните прешлени (поясните) и после отново на сакралната област:

http://www.referati....l_m5cef5aa4.png

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/424652_414269291965935_1980343987_n.jpg

Към всичко горепосочено се подхожда едва след като човек е освободил пикочния мехур и дебелото черво, най-добре сутрин, след тоалет.

Още две упражнения:

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/418954_414272505298947_38581442_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/480914_414272491965615_1797112399_n.jpg

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Да ви кажа, миомите са едно от най-странните неща - в смисъл, че понякога се повлиява сравнително лесно голяма миома и обратното, малки, лекувани с какво ли не, растат, кървят и т.н., до оперирането им. Явно е, че това, което се предприема, дава или не резултат поради по-дълбоки причини... И от научна, и от етично-духовна гледна точка, не е добре прибързано да се оповестяват единични случаи на подобрение с някакъв метод, преди да се провери дали всички лекувани с него се подобряват или може би само 5-10%...

 

Изключително компетентно мнение. 

Защото, наистина да се обобщават неща и то недоказани, е просто налудничаво. Нито една миома не изчезва сама по себе си или по чудесен път. Един път появила ли се е, там остава, расте и подлежи на екстрахиране, особено ако провокира проблеми и дискомфорт. 

 

И още нещо, да се твърди, че миомата е нарушение във втора чакра, е меко казано несериозно. Самите учени и лекари все още нямат яснота за етиологията на това заболяване. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...