Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Групова вегетарианска кухня


Добромир

Recommended Posts

Групова вегетарианска кухня

Когато магазинът е масов и вирее на общо основание, забравете за приемливи цени! Ако имате възможност, наистина е удобно като си в центъра да не папаш "боклуци", а да се отбиете, и аз понякога го правя. Но, без да съм особено притиснат финансово, и на мен ми е скъпо да го правя редовно, а предполагам за много други хора изобщо е скъпо да си хапнат нормално, а най-много си поръчват от нещо най-евтино в менюто. Много е лесно да се организира между съмишленици някой да готви за всички и да излиза 3-4 пъти по-евтино. Включително това би позволило отделяне на малко средства също така за разнасяне на тази продукция по домовете или на работните места. Но трябва разбира се да се намерят ентусиасти за готвене, пазаруване и носене. От мен - пълноправно участие с поръчки и предплати за пазаруване, както и консултации за едно балансирано вегетарианско меню. (Хайде поне веднъж да докажем, че не сме в тоя форум само и единствено за разговори...) :)

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, аз и само за двама души тук мога да ти поръчвам понякога, но далеч по-добре е да се включат още някакви части от процента от тоя форум, претъпкан с вегетарианци :) така ще е лесно да се успокоиш и да почнеш да се занимаваш главно с това, вместо да ходиш по други работи, които едва ли са толкова ценни за нашего брата - изгладнелия духо(не)знайник :D:feel happy::yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Може би ще назрее среща за уговаряне на тази дейност между нас.. или по-добре да изчакаме, може пък и да се присъединят още 10-ина :yinyang:

Здравейте!

Идеята е чудесна, но вие всичките от София ли сте? Ако е така , аз също бих се включила за един човек (т.е. за моята майка, която е сама и не може да си готви). Ако организирате такава среща аз съм "ЗА", само че дано да е през юни!? :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Надяваме се, че ще е по-рано, после могат да се включат и други. И да, права си, че трябва да се уточни, това е за София. Но не е пречка да стане и в други градове! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз бих се включила към две звена - изготвяне на вегетарианско меню и готвене, и поръчка. Но не знам дали ще съм подходяща за тази организация, защото работя всеки ден без събота и неделя. Мога да пробвам да осигурявам питки, които допълнително може да уточним точно какви видове ще са, дали да съдържат други компоненти освен брашна, вода и олио, за да са подходящи и за веганците и т.н. Но не знам като време какво може да се измисли - може би ако се правят сутрин рано-рано. Бих готвила и много други вегетариански неща, само че, мога да бъда помощница или да отговарям за хляба, защото основната ми работа си я обичам и даже и с готвенето не бих я заменила. Така че, ако мога да се впиша по някакъв начин, предвид тези ограничения, ще се радвам.

За поръчката - бих си поръчвала, но не всеки ден, защото за мен е важно да готвя поне през ден-два и после да похапвам - доставя ми неизразимо удоволствие! Освен това храната се подбира според състоянието на човек, типа му и т.н. това е доста индивидуално. Но пък предвид факта, че често независимо от вътрешните потребности, човек опира до редовите заведения за хранене, където вегетарианските неща са ориз - често пресолен и зле приготвен, картофи - затоплена заготовка на микровълнова фурна ужасссс, мазен кашкавал пане, пържен с кюфтетата... При всички случаи това предложение е много по-добър вариант. Аз съм за. Може да се получи много хубаво.

Относно заведенията - най-доволна съм от Дрийм Хаус - добро съотношение - цена, качество, количество, обслужване.

Линк към коментар
Share on other sites

Събота и неделя са важни дни :) А това, че ще има съобразяване с различните нужди и вкусове - нали точно това е основното, заедно с възможността да се осигури качество на по-ниски цени. Предлагам да се видим другата седмица, а дотогава да се съберат още хора...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Аз също бих могъл да се включа с поръчки, като редови консуматор :P

Линк към коментар
Share on other sites

Това е една добра идея. Аз работя до 15.00ч. и ще се радвам да направим това. Ще има нужда и от меню-предложения и пазаруване....

:D:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, бях пропуснал нещо да съобразя и сега се сещам. Добре би било да има и достатъчно пространство, а и условия там за съхраняване на продуктите... Ясно е, че ще е много трудно всеки път да се пазарува точно според заръчаното количество, трябва някои по-трайни продукти да се складират. А и плодовете и зеленчуците като затопли е добре да има голям хладилник, в перспектива два... Мисля, че можем с общи усилия за закупим такъв скоро (хайде 100 лв. от мен... :) ). но преди всичко мястото за склад да уточним при кой ще бъде. :hmmmmm:

Мога да предложа 2 групи примерни вега ястия - с един и същ състав целогодишно и сезонни. Хем това много добре ще се комбинира с тематиката на книгата, която скоро започвам да пиша... но нека уточним и това, кое вегетарианство ще застъпим повече - веганството или с присъствие на млечни и евентуално яйца. И второ, въпреки че за някои от продуктите мога с голяма доза увереност да препоръчам и екоизточници на изходните суровини, добре би било да получим препоръки още и от от другаде...

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

То второто не е веганство, а т.нар. (ово)лактовегетарианство или младовегетарианство. То ще е оправдано ако повече хора го заявят, аз лично се чудя как да минимизирам изкушенията на млечните, а и за другите те са лесно достъпни. Но ако има повече желаещи, може да видим като ще са млечни поне да бъде козе мляко и произведения от него или да речем обезмаслена суроватка, в която липсват някои от най-проблемните съставки, като казеин и мазнини... Яйцата ги слагам най-накрая, за мен тконсумирането им не е много по-добро, поне в духовно отношение, от рибата и трябва наистина да се окаже, че много от форума ги ядат и едновременно искат да им се приготвят, за да ги включим...

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, бях пропуснал нещо да съобразя и сега се сещам. Добре би било да има и достатъчно пространство, а и условия там за съхраняване на продуктите... Ясно е, че ще е много трудно всеки път да се пазарува точно според заръчаното количество, трябва някои по-трайни продукти да се складират. А и плодовете и зеленчуците като затопли е добре да има голям хладилник, в перспектива два... Мисля, че можем с общи усилия за закупим такъв скоро (хайде 100 лв. от мен... :) ). но преди всичко мястото за склад да уточним при кой ще бъде. :hmmmmm:

Здравейте!

Аз имам едно предложение, отностно складирването на храната ,а може би дори и самото готвене.(ако става въпрос за София).Да се говори с хората от Брадството на ул. Щерю Атанасов 6 , там мисля има достатъчно място за подобна дейност. Там и без това всяка събота ,когато се изнасят лекциите на Учителя има братски обяд .Това просто ми хрумна като идея, не знам дали е усъществимо. :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...