Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сърцебиене


Recommended Posts

Майка ми изкара до 90 г. с порок на сърцето . Чува се нетипичен шум от проблем на едната клапа . На лекар е била като млада и са и казали да внимава  с натоварването . 

При тебе може да е временно положение в следствие на грипа и страха ти .

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 46
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Възможно ли е да е временен проблема с клапата. До колкото разбрах май ми е по рождение.Макар че и преди съм ходила на лекар и не са ми казвали. И до колкото знам е за цял живот и няма лечение. Пулса според вас дали е от порока. Понеже вече съм над 2 месеца след ковид а не минава. 

Редактирано от Промяната
Линк към коментар
Share on other sites

Днес ходих за рецепта, разпитах доктора каза, че митралната и трикуспидалната клапа пропускат. Ужасно ме е страх и не мога да повярвам. Каза ми, че епителната тъкан ми е слаба и заради това е така. Угъвали са се. 

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат

Каза ми, че епителната тъкан ми е слаба и заради това е така. Угъвали са се. 

Това какво означава на практика ? Когато докторите ми говорят така , знам че и на тях не е много ясно и не могат да ми обяснят .Човек се ражда расте , живее и на края умира .През цялото това време тялото се променя малко по малко . Те , докторите трябва да знаят и да обяснят има ли нещо което да променяш с хапове или някакви упражнения . Трябва ли да спазваш определен режим или нещата ще се саморегулират като потдържаш определено поведение (здравословно) .Това е насочващо и важно . Другото няма никакво значение .Никаква латинска дума не означава нищо , ако няма разбиране на процесите .

Нали ти казвам . Майка ми доживя 90 г, с не добре работеща клапа още от  детството .Единствено не се натоварваше много , Но и това е много разтегливо , какво е много или малко натоваране .

 

Линк към коментар
Share on other sites

Не ми каза, че трябва да спазвам някакви ограничения. Предполагам доктора разбира, понеже е един от най-добрите в Бургас. Има близо 50години опит. Ходила съм на 3ма лекари, никой не ми каза нещо по специално, от който единия даже не ми спомена, че имам такъв проблем. 

Линк към коментар
Share on other sites

Da , не че не разбират от медицина . Липсва им комуникацията .Убеден съм че в лечението влиза и обяснение какво да прави пациента , Как ще протича във времето самото лечение и какви са вероятните пътища за това . Но правят каквото могат . И може да не обръщат внимание на дребните проблеми . За това всеки трябва да разпитва и се включва в оздравяването . Да не е пасивен като си мисли че е достатъчно да си пие хапчетата .Вече на всякъде се говори за здравословен живот и един проблем може да се използва за стимул в тази насока .

Цитат

Ходила съм на 3ма лекари, никой не ми каза нещо по специално, от който единия даже не ми спомена, че имам такъв проблем. 

Може да си е мислил че не ти трябва . Диагностиката е най трудната част . И моето  мнение , че е  до някъде случайност :)  .Така че е хубаво както си била на няколко места .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

До колкото знам, този дефект, няма лечение. При въпроса, това може ли да ми създаде проблем, отговора беше, може след 100 години. До колкото съм чела, не се прилага и лечение при най-лекия случай. Днес беше нужно да го разпитвам да разбера нещо, но така и не стана. Някак си сякаш пренебрегна проблема, сякаш не е нищо. Реално за тях лекарите може да е нищо,но аз не съм лекар за да го знам и осъзнаят, и отделно като съм тревожен човек с хипохондрия, доста тежко ми идва. 

Линк към коментар
Share on other sites

Аз го разбирам така --Ако не се оправи  няма да можеш да бъдеш професионална състезателка . Нищо повече .Само  трябва да се натоварваш по равномерно . Значи ако искаш да спортуваш , ще трябва да повишаваш натоварването по бавно от някой спортист . За да дадеш време на тялото да се адаптира .

 

Линк към коментар
Share on other sites

Със сигурност няма да съм състезателка. Просто страха ми е, дали това ще ми съкрати живота и дали това измъчва сърцето ми. Понеже две клапи са така, не само една. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, ходих на инвазивен кардиолог - 120лв. прегледа. Каза ми, че клапите и сърцето ми са напълно здрави. Не знам на кой да вярвам и защо им е да ме лъже някой. 

Линк към коментар
Share on other sites

Едва ли някой ще иска да те лъже или нарочно заблуждава . По скоро има недоизяснени неща които аз на място си изяснявам , Като разпитвам .Предполагам , че ако на всеки преглед обясняваш твоята версия и тактично настояваш за напътствия , Ще бъдеш удовлетворена .

Страховете изникват от неизвестното , А не от нещо което виждаш .и го посрещаш .

Линк към коментар
Share on other sites

Обясних на докторката обстойно, какво са ми каза ли, че имам. Тя каза сърцето ти е перфектно, клапите си работят. Даже на амбулатория лист пише, че клапния апарат е нормален и всичко останало. Докторката е управител на кардиохирургията и участва в операций. Завършила медицина  в САЩ и Япония. Цената за прегледа също едва ли е случаен. Буквално единия ми казва клапите не ти работят, а другата ми казва здрава си, работят си перфектно. 

Редактирано от Промяната
Линк към коментар
Share on other sites

Днес ходих на още един кардиолог, обясних й всичко какво са ми казала за клапите, прегледа ме и ми каза, че са ми напълно здрави. Не знам, защо този доктор ме подведе така, но ми съкрати живота от притеснение. 

Линк към коментар
Share on other sites

това го преписах ,може да ти е от полза .

Цитат

 

д-р Тодор Първанов

Терапията няма да промени нивото ти на възбудимост и реагиране на стрес. Това може да се коригира в известна степен чрез медитация и спорт. 

Психотерапията ще направи нещо друго, тя ще  доведе до по -рядко отделяне на самите стресови хормони - адреналин и кортизол и дори, когато се отделят, ще са в по-малко количество. Това е така, пускането на стресовата реакция, зависи от нашата преценка да дадената ситуация. Нито едно събитие не е само по себе си стресогенно, нашата преценка за него го прави такова.Преценка ни зависи от нашите убеждения в две насоки.Първата е ,, кой съм аз и какво е моето място в социума, втората е, ,, какво е  живота, дали е едно бойно поле в което от всякъде ни дебнат и едва оцеляваме или нещо хубаво, на което трябва да се наслаждаваме и радваме,че го преживяваме,,. 

Много хора, живеят убеждението,че нещо в тях не е наред, притесняват се от това как другите ги приемат и са в непрекъсната тревожност.Други пък си мислят,че живота е нещо опасно и също са непрекъснато напрегнати, да не би някой да ги прекара или ги сполети нещо лошо.

Щом си тревожна, ти имаш най-вероятно и от двата типа неправилни убеждения, работейки с психотерапевт, те ще се променят и стреса ще намалее значително в твоя живот.  Всъщност, стресовата реакция е болезнена и неприятна, тогава, когато енергията, която дават адреналина и кортизола не се използва за решаването на проблемите ни.Ако ние я използваме за конструктивни действия, хормоните се разграждат и усещанията са много слаби или дори липсват.      

 

 

 

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте отново, докато бях долу горе добр 1 месец и мислих, че ми разминава, снощи пак получих висок пулс 150, който ми беше трудно дори и като легна да го успокоя. Звънях на 112, но те ми казаха да пия мента глог и валериан. Днес отидох на петия ми кардиолог който посетих и както всички и той ми каза, че сърцето ми е здраво. Почнах да пия пак бета блокера, той ми каза, че няма нужда, но как да него пия след като това означава денонощно да съм с пулс 110 до 150. Всичко се друса в гърдите ми, разтрепервам се, сякаш сърцето ми отива в гърлото. Не знам какво да правя вече, моля за съвет. Всички ми казват да се успокоя, но това никак не ме успокоява. Всеки казва от стрес е. Ако беше от стрес, пулса нямаше да е веднага като стана от сън или от леглото да ми работи с 200. Не са паник атаки, понеже ги познавам добре. По скоро получавам паник атака следствие високия пулс, за това се и разтрепервам. 

Редактирано от Промяната
Линк към коментар
Share on other sites

Цитат

 Всички ми казват да се успокоя, но това никак не ме успокоява. 

 Не нещо   , извън теб , да те успокоява . Ти самата да се успокоиш . Да го правиш самата ти .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново, правих си холтер. Пуснах си изследвания на счетовидната жлеза, кръвна картина също. Всичко е перфектно и в норма. Трябва да приема, че явно ще съм така неопределено време. Но когато се случи и сърцето ми бие 150-160 удара в минута е ужасно. Корема ми се свива и имам ужасна тревожност. Не знам как да запазя спокойствие в този момент. Страх ме е да не увредя сърцето с този висок пулс. Ужасно е да чувстваш как тупти лудо, само защото съм се изправила от леглото. Моля ви дайте ми съвет.

 

ДИАГНОЗА
POTS (postural ortostatic tachycardia) post COVID-19
непровокирано сърцебиене след изправяне с покачване на сърдечната честота > 25% след прекаран COVID-19 наблюдава се често често се повлиява добре от ivabradine/corlentor, който има предимство, че не смъква АН (кръвното)
Редактирано от Промяната
Линк към коментар
Share on other sites

Може би и на теб трябва да ти напомня за един метод за овладяване на  сърцебиенето . Принципа е в бавното и дълбоко дишане . Правя го по следния начин . Издишам и започвам бавно да вдишвам ,после да издишвам и пак и пак . Възможно най бавно , да почувстваш недостига на въздух  .Обикновенно за два три цикъла сърцето се успокоява , но продължавам още малко . Без прекалени усилия да задържиш едно състояние на лег недостиг на въздух . ..А след това се наблюдавам да потдържам изправената стойка с добре отпуснати мускули(гръдни и коремни)и да няма нищо което , да притиска и затруднява дишането Ако седиш , да е на стол с крака на пода , долу, не на леглото изпънати . Добре е да си опитвала пълното йогиско дишане в спокойна обстановка .

Ако не спортуваш , опитай да тичаш лекичко . Обикновенно за половин час тялото се нагажда и успокоява сърдечния ритъм . Два , три пъти седмично са ми достатъчни да потдържам лека натренираност .Разбираш ли , не силово а леко над обичайното натоварване за вкарване в по усилен режим , най малко за половин час .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, правила съм метода с дишането, това е, че моят проблем не идва от нервна почва или аз да си го създавам сърцебиенето, дори имам диагноза. Единствения вариант е да си пия хапчето и да чакам да размине. Въобще ако стане, защото аз си мисля, че никога няма да се махне. 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 42 минути, Промяната каза:

Здравейте, правила съм метода с дишането, това е, че моят проблем не идва от нервна почва или аз да си го създавам сърцебиенето, дори имам диагноза. Единствения вариант е да си пия хапчето и да чакам да размине. Въобще ако стане, защото аз си мисля, че никога няма да се махне. 

Какво правиш ? Разсъждаваш по темата . Тази реакция  е част от проблема , защото не казваш какво точно си правила и какво точно се получава . Само расъждаваш . Можеш и сама да си расъждаваш , независимо има ли смисъл в това което съм написал . А това

Цитат

 моят проблем не идва от нервна почва или аз да си го създавам сърцебиенето, дори имам диагноза

няма никакво значение за метода на ,,йогистко" дишане .

пп     посочих ти и метод , тренировка с тичане .

пппп   да нямам голям опит :(

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, оказа се, че имам POTS пост ковид симтом. Тъй като никой не е запознат в Бургас, ще ходя в София на лекар. Нещото което ме притеснява е, че няма лечение. Може само да отшуми, но може и цял живот да е. Този така наречен синдром представява разстройство на нервната система. При изправяне кръвоносните съдове не се свиват и имам недостиг на кръв в главата, за да компенсира сърцето почва да бие силно. Доктори казват, че ще размине но в интернет пише, че няма лечение. За това е виновен ковид. Проблема е там, че не мога да си представя цял живот да съм на хапчета, та и те ще почнат да вредят. Както и живота ми каквъв ще е, аз дори не мога да отида спокойно до тоалетна. Моля ви се психотерапефтите дайте ми насока какво да правя, как да живея. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...