Jump to content
Порталът към съзнателен живот

125. Работа за новия живот - Съборна беседа, 22 август 1922 г.


Recommended Posts

Добрата молитва.

Благословен Господ Бог наш (песен).

Няма Мъдрост като Божията Мъдрост. Само Божията Мъдрост е Мъдрост.

Начало на Мъдростта е Любовта. Тя носи веселие и радост за човешките сърца.

Възлюблени сме сега, чада Божии.

Пейте Богу, песнопейте на Името Му.

Всяко дихание да хвали Бога.

Да се веселят Небесата и да се радва Земята. Душата ни ще се весели в Неговото присъствие.

Благославяй, душе моя, Господа (песен).

Аз съм истинската лоза, вие пръчките. Който пребъдва в Мен и Аз в него, той принася плод много (коленичихме на дясното коляно в размишление върху тия изречения.

В същото положение изговаряме и следните изречения:

Начало на нашата Любов е Божията Мъдрост. Начало на нашата Мъдрост е Божията Любов.

Отче наш.

Молитвата на Духа.

Запишете си следния стих: Бог на Господа нашего Иисуса Христа, Отец на славата, да даде вам Дух на премъдрост и на откровение, за да Го познаете, и да просвети сърдечните ваши очи, за да познаете каква е необятната надежда на призванието Му и какво е богатството на преславното Негово в светиите наследие – проявената Негова Мъдрост, изявеното Негово Слово.

125. Работа за новия живот - 22 август 1922 г.

 

Молитвата на Духа.

Няма Любов като Божията Любов.

Само Божията Любов е Любов!

Цитат

 

В човека, при сегашното му състояние, има три течения. Аз ги определям тъй: животинско, човешко и ангелско течение, а Божественото течение идва сега. То засяга повърхността на човешкия живот. Когато в нас заговори Божественото, то трябва да бъде събудено от Божествения Дух. Никоя друга сила не може да събуди Божественото. Божественото само по себе си ще се прояви. Трябва да знаем под какви влияния са нашите мисли, защото те могат да дойдат под влиянието и на животински течения. И хората упражняват известно влияние, и ангелите упражняват известно влияние, както и светиите. Никой не може да ги избегне. Не мислете, че можете да избегнете влиянието на животните. Всеки момент трябва да знаете кои влияния преобладават във вашето съзнание. Например гневен си: блъскаш, удряш, чукаш. Под влиянието на кои течения си? – На животинските течения. Ако ритате, вие се намирате под влиянието на теченията на коня, ако бодете – на кравата, ако дращите, хапете – все сте под влиянието на животни със или без рога. Всички животни колективно влияят.

Като дойде влиянието на хората, то ще измени състоянието ви, ще почнете да мислите. Като дойде ангелското влияние, вие ще знаете да изправите поведението си и ще си кажете: „Не е този пътят.“ Веднага ще сте готови да изправите поведението си. Тогава чувстваме в себе си сила. Като дойде Божественото, тогава се чувстваме силни, мощни.

 

 Работа за новия живот

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...