Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разумна сила


Gravity

Recommended Posts

Здравейте, братя и сестри, деца на Бога. Дойде време за брането на тежките, люти, изгнили и отровни плодове на алчността, злобата и егоизма! Света е разделен дори духовно, на групи по вяра, срам по-голям няма! Предлагам Ви в тази година, всеки ден, точно на обяд, да отправяме една и съща молитва. Тази - Животворящи Боже, ние, които те почитаме, те молим, унищожи алчността, злобата и егоизма и води човечеството! Амин, аум, ом тат сат. Дано така Бог да премахне тежкият кръст в настоящето!

Редактирано от Gravity
Линк към коментар
Share on other sites

преди 13 часа, Gravity каза:

Животворящи Боже, ние, които те почитаме, те молим, унищожи алчността, злобата и егоизма и води човечеството! Амин, аум, ом тат сат. Дано така Бог да премахне тежкият кръст в настоящето!

Гарджетата помолили майка си да ги отнесе в ново гнездо, понеже сегашното било оцапано, на което майка им ги попитала : 'Ще вземете ли със себе си оцапаните си задници ?"  "Ще ги вземем, разбира се"-отговорили гарджетата. "Е, тогава и новото гнездо ще омърсите".

Линк към коментар
Share on other sites

В 14.04.2022 г. at 10:10, royalrife каза:

Гарджетата помолили майка си да ги отнесе в ново гнездо, понеже сегашното било оцапано, на което майка им ги попитала : 'Ще вземете ли със себе си оцапаните си задници ?"  "Ще ги вземем, разбира се"-отговорили гарджетата. "Е, тогава и новото гнездо ще омърсите".

Бялото братство отдавна знае, че вбъдеще ще имаме енергийни тела, няма да имаме отделителна система. Както и всякаква мръсотия ще бъде премахната от съществата, в които ще бъдем трансформирани. Затова, братко, с Бога напред и се молете с нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат

Животворящи Боже, ние, които те почитаме, те молим, унищожи алчността, злобата и егоизма и води човечеството! Амин, аум, ом тат сат. Дано така Бог да премахне тежкият кръст в настоящето!

Здравейте и добре дошъл в нашия форум! Може ли да посочите произхода на тази молитва? 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 9 часа, Донка каза:

Здравейте и добре дошъл в нашия форум! Може ли да посочите произхода на тази молитва? 

Здравейте, Донка, благодаря Ви, за въпроса! Произходът на всяка молитва е един и той е от душата, а тя не зависи от нищо, но всичко зависи от нея. От Преподобна Стойна зная, че волята е свещена и затова на хората е позволено и добро, и зло. Затова ние можем да грешим и това е огромна отговорност и е много опасно! Тази молитва, е проявена чрез мен, не съм я прочел, нито чул някъде. Вложих в нея едни от най-мощните дадени на човечеството слова, които зная: амин, аум, ом тат сат. Събрах истина, воля, вяра, смирение и отдаденост в нея.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря :) 

Лично на мен по-добре ми звучи "дарувай ни с добродетели, щедрост и любов" вместо "унищожи алчността, злобата и егоизма". Всъщност първото е единственият начин да се постигне второто. :)

Линк към коментар
Share on other sites

В 22.04.2022 г. at 16:12, Донка каза:

Благодаря :) 

Лично на мен по-добре ми звучи "дарувай ни с добродетели, щедрост и любов" вместо "унищожи алчността, злобата и егоизма". Всъщност първото е единственият начин да се постигне второто. :)

Христос воскресе, братя и сестри! Неслучайно споменах свободната воля, нима Бог ще дарува чудовища с добродетели, които тяхната воля отхвърля? Но може би ще откликне на нашата воля за борба с тях! Разбирам, че обичате философия и психология, но нашата най-голяма отговорност е не пряко следствието, а причината, логиката. Приятно ми е, че сте отдадена като всички нас и нека бъдем смирени, честит празник!

Линк към коментар
Share on other sites

Честито възкресение  . Христос воскресе .

Става въпрос за това : ,, унищожи алчността, злобата и егоизма" 

За мен Бог , който е Абсолюта , създал всичко което е около нас и можем някога да опознаем , само дава ,не унищожава .Със създаването и трансформирането по Божия воля . се занимават други духове . И ние условно разделяме тези божии работници на тъмна и светла ложа .От позиция на вечноста в която те пребивават това е само временна служба . Но за нас хората е от значение с коя ложа се сближаваме .За нашия дух няма голямо значение защото накрая всичко отива в едно . Но за живеещия тук човек и дори за душата му има оромна разлика в двата пътя и криволиченията между тях . 

Бог не унищожава защото нищо не може да се унищожи .Той не се самоунищожава . В този смисъл се показва същноста на  войните . Библейската змия е приела човешки образ и трупа оръжия .

Quote

 

Мнозина цитират стиха от Писанието: „Добре ми стана, че ме наказа Господ“. Да, но Господ не е взел тояга и с нея да наказва хората. Тук думата „наказание“ е употребена в смисъл: „Добре ми стана, че ме е поучил Господ.“ С това поучение Бог дава възможност на човека да понесе последствията от своите лоши постъпки. Господ не си служи с никаква тояга. Човек е бил и продължава да бие, но Бог не наказва, както хората мислят. Хората могат да те бият, да пукнат главата ти, Господ оставя да постъпят с теб така, както ти си постъпвал някога.

 Скрих таланта

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

преди 3 часа, Gravity каза:

нима Бог ще дарува чудовища с добродетели, които тяхната воля отхвърля? Но може би ще откликне на нашата воля за борба с тях!

За първото съм съгласна, но за мен механизмът е друг. Бог ни дарува с добродетели всички нас, както слънцето ни дарува всички със светлина и тплина. Дали ще приемем тези добродетели зависи от това доколко са отворени "прозорците" ни за тях. Така че аз бих се помолила да ми помага да държа винаги прозорците си отворени за Божието благословение. 

Аз не си представям егоизма и всички други качества и явления като "врагове, с които да се боря". По-скоро това са парчета лед и тъмнина, които топлината и светлината на любовта ще разтопи и трансформира в добродетели. 

 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 17 часа, АлександърТ.А. каза:

Бог не унищожава защото нищо не може да се унищожи .Той не се самоунищожава . В този смисъл се показва същноста на  войните . Библейската змия е приела човешки образ и трупа оръжия .

 

Да, разбира се, братко, унищожава се локално, има разпределение. Но нали искаме да се усъвършенстваме, по примера Господен. Когато Христос прогонва легиона от обсебеният от бесовски сили, те отиват в свинете, но биват унищожени у човека. Това Ви предлагам да измолим от Бога, за цялото човечество, не само за един произволен човек, защото те бързо ще се настанят в друг. Да покажем, че сме готови да приемем трансформирането ни, в същества от следващият порядък. Колкото до старата змия, това е съзнание на ниско ниво, наследено в еволюцията ни от гигантските влечуги, вулкан от ниски страсти, които сега се обединяват с напредъка на висшите дялове на мозъка, като кората и даряват на старите демони нови възможности. В някои от нас змията - демона е още силен и управлява зараждащото се уязвимо и крехко ново съзнание. Пътят на душата е труден и дълъг, не сме спуснати с всичко наготово и съвършени.

Редактирано от Gravity
Линк към коментар
Share on other sites

преди 18 часа, Донка каза:

За първото съм съгласна, но за мен механизмът е друг. Бог ни дарува с добродетели всички нас, както слънцето ни дарува всички със светлина и тплина. Дали ще приемем тези добродетели зависи от това доколко са отворени "прозорците" ни за тях. Така че аз бих се помолила да ми помага да държа винаги прозорците си отворени за Божието благословение. 

Аз не си представям егоизма и всички други качества и явления като "врагове, с които да се боря". По-скоро това са парчета лед и тъмнина, които топлината и светлината на любовта ще разтопи и трансформира в добродетели. 

 

Така е, разбирам Ви, Донке, напълно съм съгласен с индивидуалният Ви подход и примера, който той дава. Но наистина мисля, че вече е необходимо по-глобално действие, тъй както Свети Йоан златоуст е действал чрез Ванга и Свети Георги победоносец е действал чрез преподобна Стойна. По примера на светците да усилим молитвите си и да събуждаме повече хора!

Редактирано от Gravity
Линк към коментар
Share on other sites

Gravity   здравей

Радвам се , че излъчваш такава инициатива . Много полезна за текущите събития . 

Но аз подбирам за себе си думите с които се моля . Виж , има лозинки в молитвеника на Дънов ,,Господи повдигни и укрепи нашите души" . Стила ми харесва .

С други думи като кажа нещо  наблюдавам чувството което го съпровожда . За това я казвам по този начин : ,,Животворящи Боже, ние, които те почитаме, те молим, помогни да се справим , като преодолеем  лично и всички по цялата земя , алчността, злобата и егоизма и води човечеството! Амин, аум, ом тат сат." Дано така Бог да премахне тежкият кръст в настоящето!   12 ч. обяд 

Мир и успехи !

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

преди 12 часа, АлександърТ.А. каза:

Gravity   здравей

Радвам се , че излъчваш такава инициатива . Много полезна за текущите събития . 

Но аз подбирам за себе си думите с които се моля . Виж , има лозинки в молитвеника на Дънов ,,Господи повдигни и укрепи нашите души" . Стила ми харесва .

С други думи като кажа нещо  наблюдавам чувството което го съпровожда . За това я казвам по този начин : ,,Животворящи Боже, ние, които те почитаме, те молим, помогни да се справим , като преодолеем  лично и всички по цялата земя , алчността, злобата и егоизма и води човечеството! Амин, аум, ом тат сат." Дано така Бог да премахне тежкият кръст в настоящето!   12 ч. обяд 

Мир и успехи !

 Здравей, АлександърТ.А.!

Благодарен съм и усещам, че не съм сам в избраните път и начинание!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

 Христос воскресе!

 Уважаеми и обичани братя и сестри, поздрави и благопожелания!

Искам да Ви помоля да продължаваме заедно тази молитва, всеки ден, в същото време, всеки според желанието и силите!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...