Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Демоните и грозните митове и лъжи за тях, подбудени от религията, окултизма и прочие


holyvalentine

Recommended Posts

Здравейте, искам да задам един доста сериозен въпрос в групата, който от дълги години буди в мен ирационални страхове, тъй като съм била жертва на религиозна секта. Бих искала наистина да чуя мнение на специалисти по психология, а не самозвани ‘разбирачи’ по темата. И така, съществуват ли демоните и до каква степен могат подобни явления да се обяснят рационално? Изпращам видео, където ще видите ясно пормивка на мозъка във висша степен.
 
 
Човек попадащ в подобни лъжи може тотално да си прецака психиката, макар че това сега ми се струва комично. Религиозниците могат да използват различни похвати и методики да проникнат в подсъзнанието на човек и да всеят страх, вина, срам, смут или да събудят такива от детството и да ги подсилят до безобразие. Т.е, един вид те говорят за демони, а всъщност те са демоните. Лошото е, че тези хора вършат това законно, а това е престъпление срещу невинни хора.
Ето и друго видео с обяснение на явления, за които масата хора вярват сляпо:
 
Стадната култура винги е била и вероятно ще бъде масово светоно явление. Но като човек, който пострада неимоверно с това мислене, днес аз задавам въпроси, търся отговори чрез експериемнти и наука, там където е възможно. “Една жена на пазара каза” не е методът, чрез който си набирам информация. Но сега, къде е наистина ИСТИНАТА? Знам, че много хора, които са преживявали нещо необяснимо го приписват на необясними сили и знам, че за всеки персоналната истина е свщена, защото тя се преживявава от този индивид, който говори за нея. И никой не може да го убеди в противното, защото неговото лично преживяване е минало през тялото. НО , освен личната истина има и друга истина и нека я потърсим нея.
Чета тука някакъв опит за обяснение на някакъв човечец, за съжаление нямам достъп до него, за да го питам лично: „Демоните“ или негативните субекти могат да имат достъп до вас само ако има някаква точка за достъп. Обикновено хората с история на травма (емоционална, сексуална, родова, физическа) са по-уязвими към психически атаки от негативни субекти. Тези същества се хранят от съществуващия гняв, болка и страх – техният основен източник на енергия.
За щастие, психично болните сега се лекуват с лекарства и терапия, вместо да бъдат подложени на насилствени екзорсизми.”
Интересно псхично болните, които също имат гняв, болка и страх, тогава всъщност обсебени ли са с демони или не? Или сега когато те са психично болни вече не ги окичваме с тази теория? И ако психично болните имат все пак някакви демони, защо всички тези самопровъзгласени пастори, целители и т.н, просто не ги изцелят и изхвърлят демоните от тях, така както твърдят, че могат и правят? Изобщо, човек ако започне да се рови по темата и изобщо в религията, ще се натъкне на такива чудовищни противоречия, че чак е грозно и гротесткно. Като човек, който години наред вярваше, че е обсебен от демон, който го мрази и му пречи да живее щастливо, тази травма е дълбоко вкоренена в мен. Според това, което ми втълпиха в сектата, демонът ме е нападнал, защото не съм искала да следвам християнския си дълг и мисия. Програмата, която ми бяха сложили беше толкова силна, че при всеки опит да бъда щастлива и удовлетворена от личния си живот, мечти, постижения биваше попарен и аз изпитвах неудовлетворение, съмнения, страх, вина, невъзможност да взема решения. Животът ми се првърна в ад. Разбираемо е защо след попадане в секта, има толкова много самоубийства и психясали хора. С годините се научих, че този демон няма определна мисия, защото той просто нямаше последователност, а проявите му бяха в съотвествие с моите настроения. Малко по мало лъжата избледняваше, а заниманията ми със себе си, било със специалисти, било по семинари започнаха да разграждат лъжата. Преживявайки детски травми и отработвайки ги, започнах да освобождавам това тягостно същестсвуване. На днешно време все още имам така наречените ‘triggers’ когато се заговори по темата. Разбирам някакви заблудени религиозници, които проповядват подобни лъжи, но останалите хора? Защо те сляпо вярват в това? В живота се е наложила думата, трябва да се срещнеш с вътрешните си демони, това се употребява дори и в психологията. За мен това звучи правдоподбно, човек е обсебен от тези вътрешни страхове, от тези ограничаващи вярвания, коиото му пречат да бъде това, което е и което иска. Не някаквао друго същество или субстанция, която ти казва как да мислиш, защото хайде някой да ми обясни органически, как демонът въздейства на твоите сиви клетки, които възпрозвеждат мисли, за да ти всява смутни мисли, нека да го обясни с думи, с графика, с ЯМР или нещо подобно. Аз намерих по-рационлно обяснение, нарича се Вътрешен критик. Т.е , всички тези неадекватни чувства, настроения, страхове, създадени или събудени от една програма, бълваща лъжи, са плод на нашето наплашено и програмирано подсъзнание. И колкото повече ние упорстваме срещу ‘демона’, толккова по-силен става той, защото нашият вътрешен критик се съпротивлява повече, боли ни повече и се страхуваме повече. Въпреки, че аз сама достигам вече до собствените си истини, исках да чуя някои професионални мения по темата. Тук вероятно става въпрос за сенките, за дуалността на нашата личност и прочие. Добри обяснения от ваша страна, ще ми свършат чудесна работа, за да затвърдя собствените си открития. И друго бих искала да кажа, тъй като минах и през атеизма, където крайните атеисти не вярват в нищо освен в собственото си тяло, което ще бъде изядено от червеите един ден. Аз допускам, че освен нашия видим свят съществува и ефир, в който ние не можем да използваме сетивата си, за да кажем какво и как, и знам, че Вселената е шарена. Съществуват енергия и информация под всякакви форми. Не искам тотално да отписвам и отричам този аспект, и все пак дори и да съществуват някакви форми, митовете, лъжите и изкривяванията, които човеците са измислили и силата и мощността, с която те са накичили всичко това с цел да плашат и да държат в подчинение, е особено грозно и отвратително. И все още буди гняв в мен заради травмата и годините на болка и страдания, които ми причиниха. Искам да затворя тази страница напълно. Извинявам се за дългия пост, но нямаше как да обясня по-кратко такова трудно за обяснение нещо.
Линк към коментар
Share on other sites

приятно ми е да ти отговоря на въпроса .

Quote

Здравейте, искам да задам един доста сериозен въпрос в групата, който от дълги години буди в мен ирационални страхове, тъй като съм била жертва на религиозна секта. Бих искала наистина да чуя мнение на специалисти по психология, а не самозвани ‘разбирачи’ по темата. И така, съществуват ли демоните и до каква степен могат подобни явления да се обяснят рационално? 

Интересна е препратката , че в универсисета се изучават духовете  . А рационалното обяснение има един праг в психиката . Преминава се когато приемеш съществуването на вълни/сгъстявания и мисли/идеи , като свободно реещи се в пространството .

На човека е дадена силата  да изгражда и усилва концентрацията на вниманието и волята с която да го прави .Значи всеки може да се научи по своя воля да контролира мислитс а от там и чувствата си . Така става по малко зависим от външни въздействия .

Линк към коментар
Share on other sites

On 5/3/2022 at 3:07 PM, АлександърТ.А. said:

приятно ми е да ти отговоря на въпроса .

Интересна е препратката , че в универсисета се изучават духовете  . А рационалното обяснение има един праг в психиката . Преминава се когато приемеш съществуването на вълни/сгъстявания и мисли/идеи , като свободно реещи се в пространството .

На човека е дадена силата  да изгражда и усилва концентрацията на вниманието и волята с която да го прави .Значи всеки може да се научи по своя воля да контролира мислитс а от там и чувствата си . Така става по малко зависим от външни въздействия .

Здравей, Александър, благодаря за отговора 

Относно препратката, ми стана смешно, :) не, нямам предвид , че духове се учат в университета, но просто в интернет срещам такива откачалки, че не желая, хора, които си говорят с ангели, с бог, с незнам си какви неща, и го твърдят самоуверено, макар че отстрани звучат абсурдно и смешно. Смятам, че тези хора, няма да мога да отговорят на върпоса ми инофрматвино, нито да ми помогнат. Обикновено те не могат и да спорят с доводи, а започват да сипят заплахи, заучени клишета и да всяват страхове в повечето случаи. Аз бих искала да попитам дали мога да си початя с тебе на лично, за да не бъде така въпрос и отговор, а да те питам конкретни неща? Благодаря. 

Линк към коментар
Share on other sites

И по повод отново на изказването ми, в търсене на обяснение и на собствената си истина, когато попадам на такива хора и статии, ето това наричам бесни фантазии: https://www.facebook.com/notes/981120329060139/

Обадих се да говоря с този човек и той не можа да ми обясни от къде си е взел информацията или кое го определя като гуру на гонене и чистене на разни астрални налепи. Затова искам да общувам с хора, които са здравомислещи, и водени от науката. Разбира се, дори самите те казват, че не всичко се обяснява с наука и има езотеричен свят, допускат се разни неща, но не и романи от типа Властелинът на пръстените, както в случая. Бих искала да чуя твоите коментари по подобни изказвания и хора, които гръмко го твърдят.

 

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Quote

но просто в интернет срещам такива откачалки, че не желая, хора, които си говорят с ангели, с бог, с незнам си какви неща, и го твърдят самоуверено, макар че отстрани звучат абсурдно и смешно. Смятам, че тези хора, няма да мога да отговорят на върпоса ми инофрматвино, нито да ми помогнат. Обикновено те не могат и да спорят с доводи, а започват да сипят заплахи, заучени клишета и да всяват страхове в повечето случаи.

Ще кажа как постъпвам .На скоро срещнах и съвет от Дънов , когато срещнем необяснимо , да не се изтезаваме , а го оставим на страна . Все някога ще му дойде времето . Та първо се интересувам само от доказани исторически личности . Дънов и Щайнер са най достоверния источник все още малко манипулирани .Те са ми мярката . Другата мярка е вътре  в мен , посвикнах да я разбирам .А третата мярка е времето :)  .Да времето на това тяло не е безкрайно . Нужно е да се огранича с най необходимото . Няма време за нищо излишно .Например като ученик учех англииски с четворка . 20г. по късно се сетих , че удачно да го знам пимено и устно . Два пъти започвах и нещо се случваше и прекъсвах . После руския го разбирам но за езотерика е непоносимо защото са нужни нюансите . :(:(    Ето сега пека питка , улисах се тука и я изпуснах . Утре ще видя става ли за ядене . 

А такива информации където си показала ги преглеждам само ако имам свободно време или за да сравняване това което е в мен . За преповтаряне и доискосуряване :)  .Ето само първата част от посочения адрес :

 

 

Quote

 

КАКВО ОЗНАЧАВА “НЕГАТИВНО ВМЕШАТЕЛСТВО?

“Най-основното определение на негативното вмешателство е възпрепятстване на позитивната добра воля, която е изконно право на всяко същество и изконно право на планетата. Възпрепятстването или предотвратяването на някое вредно или насилствено действие не е негативно вмешателство. Възпрепятстването на нечия способност да постъпва и да живее както иска, без да вреди на никого, е негативно вмешателство. Принуждаването на някой да направи нещо, което не би избрал сам, също е негативно вмешателство. Любовното заклинание, например, притиска човека във връзка, която иначе не би искал. Психичните вампири изсмукват енергията на другите хора, вместо да натрупат своята собствена, като оставят жертвите си изтощени и болни. Отрицателното масово съзнание на алчността, насилието, отчаянието и емоционалната болка се превръща в негативно вмешателство, ако индивидът го споделя, вярва в него и разсъждава и постъпва в унисон с него. Психичната атака - енергия, нарочно изпратена да блокира свободната воля или да вреди - е може би най-типичният пример за негативно вмешателство и също е проявление на злото. Негативното вмешателство може да произтича от злото, но може да произтича и от невежеството. Често се поражда от неконтролирани емоции, като гняв, ярост, завист или алчност.”

 

 

Актуално в светлината на Сегашната война и разправиите в парламента .Помощ ли е да помагаме на по слабия или негативно вмешателство .От гледна точка на планетата населена с държави добре е най бързото потушаване , на вече продължителния конфликт .  Друго би увеличило разрушенията и опасноста от разрастване ................

Но да се върнем към текста . Първо , всичо е вмешателство . Бях изненадан от писаното на Лев Толстой . Децата ги манипулирме от раждането още . Такъв е този свят , двуполюсен и те трябва да продължат от там до където сме стигнали .Това е за разбирането му , не манипулирането което наричаме цивилизоване .

Второ , негативното е субективно( и този текст го доказва) . Значи просто нюанс на вмешателство .

Ориентира  винанги е любовта , дори и така както си я представяме в най извисените си представи . Ако някое действие не произтича от любовта , нещата не са на добре .

Та този текст не ми върши никаква работа .Отделни изречения изглеждат верни но не ми харесва стила . Например това ---,,позитивната добра воля"----странно :)  

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Quote

„Демоните“ или негативните субекти могат да имат достъп до вас само ако има някаква точка за достъп.

Абсолютно вярно . Ще извиняваш че ще изкажа мнение за теб , но мисля  че даваш повече вяра на обикновенни хора . С тях може лесно да се подлъжеш . Според мъдреците , човек е добре да има високи идеали . Да са му ориентир и посока на стремежите .А високите идеали се показват от единици  . Останалите са фон и не си заслужава  да ги взимаме на сериозно . Освен , ако това  е задачата , да изследваме разклоненията по пътя . Много е важно да се знае , как се работи със злото . принципа е един и той е следствие от това с което разполагаме . А ние имаме само мислите си , усещанията и преживяванията .Само с тях можем да изследвам света , не с това , за което ни казват или учат . Важното е това което лично можем да потвърдим .

Така че какво значение има проповедта на някой , ако думите за нас са абстракция ( мисъл откъсната от природата). Ако не можем да почувстваме или усетим някакво  потвърждение на думите  .И няма значение колко истина или лъжа има в проповедта ,защото сетивата  са добра преграда за всякакви внушения . А   ако  съм утвърдил вярата в собствените усещания  , ще съм възможно най независимия .Защо да вярвам в духове и тем подобни които обяснения са ми непонятни . Мога лесно да вярвам в чувствата които изпитвам и които мога да проследя как се променят от външни и вътрешни влияния . Любопитаството към нечие обяснение може да внесе само абстрактни образи без тази точка на достъп до реалната ми същност . Тази точка има общо с волята . Самия човек сам определя на кое колко да вярва . Нали  всичко съществуващо идва от един източник . Разликата е в тълкуванията , в обясненията на фактите . Човек  с воля си , или ако позволи да му внушат , сам дава вярата си на едно или друго . В смисъл , че може да определи кое е по близо до Бога и кое не . Никой и нищо не може да наложи своя воля на някого . Могат да го подлъжат да даде , точка на достъп .

Извадих думите :  

Quote

Аз намерих по-рационлно обяснение, нарича се Вътрешен критик.

Това е решението , при положение че той е базиран на възможно най възвишените идеи удовлетворяващи както вътрешния така и околния свят . Идеи които сплотяват живота в една общност позволяваща на всяка своя частица да бъде свободна и се чувства значима и нужна сред останалите .

Приятен ден и благодаря за споделеното .

Линк към коментар
Share on other sites

Ето идеята споделена от Дънов :

Quote

 Болният не трябва да очаква от лекаря, той да го излекува. Лекарят е само едно условие. Всеки болен трябва да има непреодолима вяра в своя дух, в своята душа, в своята сила, в своя ум, сърце, в своята воля. Лекарят е само едно условие, а човек сам трябва да помогне на мощното в себе си, да се присъедини към него. Ти си сиромах, не уповавай на богатството, което може да дойде като едно условие отвън, но уповавай на душата си, на духа си на ума си, на сърцето си, на волята си, на вярата си и т.н. Човек всякога може да има пари, но всякога не може да разполага с онова, което Бог е вложил в него, ако не е работил да го развие. Всеки от вас може да разбере, дали има добре развито обоняние или няма. Ако обонянието му е добре развито, той ще може да помирише златото и да каже, каква е неговата миризма. И златото има миризма, както мирише карамфилът, розата и други цветя. Това не са го постигнали всички хора.              В името Божие

Без много тълкуване можем да кажем , че човек на земята има само себе си . Само на себе си истински може да разчита . Всичко друго което ни заобикаля са условия или илюзии както го наричат индииците .Когато сме в затруднение само към това себе , можем да се обърнем за да получим най точния отговор , най добрата помощ .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...