Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни книги


Recommended Posts

Здравейте,

Моля, публикувайте тук заглавията на интересни книги, които сте чели или четете и които мислите, че имат отношение към темите разглеждани в Портала. По възможност направете кратко описание на книгата и на това защо бихте я препоръчали на другите.

Иво

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте

Горещо препоръчвам всички томове от поредицата "Звънтящите кедри на Русия". Те са следните:

1. "Анастасия"

2. "Звънтящият Кедър"

3. "Пространство на Любовта"

4. " Сътворение"

5. "Кои сме ние"

6. "Родово имение"

7. " Енергия на живота"

Авторът - Владимир Мегре. Издателство - АЛИВГО.

Тази поредица направо промени мирогледа ми - според мен книгите въздействат много силно. В тях се разказва за една жена, живееща далеч от съвременната цивилизация - сама в тайгата, която ни разкрива своите невероятни способности, начинът й на мислене е извън общоприетите представи, а нещата които споделя с автора на книгата остават завинаги в съзнанието на човека - сякаш докосва направо душата на читателя. Прочитайки тези книги много хора са се вдъхновили и са написали стихотворения, песни, нарисували са страхотни картини.

Линк към коментар
Share on other sites

здр аз чета интересна книга на име "трениране на психичните сили" във нея се разказва за съзнанието и неговитепроменливи състояния, за изостряне на нашите пет сетива,за психичния 6тит, как да станем парапсихици и така на татъка. според мен е хубава. чао :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

"Aкордиране на човешката душа" (в три тома: том 1, том2, том3) - съставител Боян Боев.

Архив на Боян Боев с разговори, практически съвети, статии... на теми като: езотерика, здраве, дишане, паневритмия, възпитание на детето, силата на музиката и още много други.

Изключително полезна и практична книга според мен.

Линк към коментар
Share on other sites

бих препоръ4ала и о6те една хубава книга "основи на магията" в нея се разказва не толкова за магията, а се обяснява и доказва с примери, 4е тя съ6тествува между нас. 4ао :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Четете много,много книги.......На вякаква тематека и жанр.

В книгите се намира истината за живота..............и други истини :sleeping:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте

Горещо препоръчвам всички томове от поредицата "Звънтящите кедри на Русия". Те са следните:

    1. "Анастасия"

    2. "Звънтящият Кедър"

    3. "Пространство на Любовта"

    4. " Сътворение"

    5. "Кои сме ние"

    6. "Родово имение"

    7. " Енергия на живота"

Авторът  - Владимир Мегре.  Издателство - АЛИВГО.

  Тази поредица направо промени мирогледа ми - според мен книгите въздействат много силно. В тях се разказва за една жена, живееща далеч от съвременната цивилизация - сама в тайгата, която ни разкрива своите невероятни способности, начинът й на мислене е извън общоприетите представи, а нещата които споделя с автора на книгата остават завинаги в съзнанието на човека - сякаш докосва направо душата на читателя. Прочитайки тези книги много хора са  се вдъхновили и са написали стихотворения, песни, нарисували са страхотни картини.

Здрасти :)Сори за тъпия въпрос но искам да те питам коя е най.хубавата, защото нямам много пари,а найстина ми грабна вниманието.За какво се разказва?За живота?Нещо конкретно.Pls обясни ми :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей! Тук ги има....http://www.spiralata.net

"Бунтът на роботите" от Дейвид Айк изд.Аратрон лично на мен много ми харесва, препоръчвам и Багрина Кларк всичките излезли досега книги.

Алфа Дар - Павел Желязков издаде МОК - 14 та годишнина - неиздавани досега. Засега толкова.

Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

бих искала мнението ви

проф. Ернст Мулдашев

Наскоро прочетох 2 от книгите на проф. Ернст Мулдашев и съм много заинтригувана от експедициите и откритията,които е направил! Бих искала да ви питам какво вие мнението? Моля ви,отговорете ми!

Линк към коментар
Share on other sites

молиш - отговарям:

проф. Ернст Мулдашев просто привежда нещата на научен език, имал е възможност, докоснал се е до някои тайни на човечеството - това е мое мнение, понеже сам нямам кой знае каквa просветеност; не вярвам да е някакъв шантаж. Hо човекът определено дава принос в обществото. Hякои негови книги могат да се намерят и по българските виртуални библиотеки (напр. www.spiralata.net , www.izvorite.net , www.truden.com , www.viavita.net ...)

Mного оптималност ти пожелавам :)

Линк към коментар
Share on other sites

Чел е някои източници, запознат е с някои неща, но това ВЪОБЩЕ не значи че всичко което пише е вярно. Общо взето ми е под въпрос и бих посъветвал да се внимава с него, колкото и интересно да звучи(даже май съм виждал книга в смисъл "Антимулдашев":)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Почти всичко което пише Мулдашев е вярно, но е едностранчиво и съвсем не казва всичко, а само една много малка частица и само от него човек може да придобие грешна идея! Но е оригинален!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

В момента съм под силното влияние на клнигите на Зечария Сичин - радикално различен възглед на темата Бог, Богове, Йерархии... и за това дали е толкова съвършен Господ и творението му, за колкото се представя ... е какво да правим, вързани сме вътре в капана Му ... играем по хорото... Сигурно ще ме обявите за Богохулец - не съм, просто ми е тясно ... щом съм в играта, значи така трябва... Не можем да ритаме против ръжена - не става - прекалено е безмилостен! Можем само да слушаме по-мъдрите братя и да се радваме, да служим, да търсим истината, да бъдем бодри оптимисти! Иначе всичко натежава! Както се казва: Love is the answer !!!

Линк към коментар
Share on other sites

Малко ми стана гузно за по-горният ми постинг! Да, в капан сме - който не го чувства, трябва да е мъртъв - духовно мъртъв! Може би точно защото им е било тясно и не им е стигал живота в предлаганият им ограничен, орязан вариант, точно затова са и напредвали човешките същности, сега стоящи на по-високо еволюционно ниво! Във всеки случай нито трябва да сме овце, блеещи възхвали на твореца, но и не трябва да се противим на реда - не можем, прекалено сме слаби за това - дори и много по-висши отнас в еволюцията си същества не могат - в края на краищата винаги биват смазвани! Срещнах скоро мисъл от Учителя за разликата между религията и окултната наука - по памет: " религията е за децата от детската градина, а окултната школа е за напреднали души" ! Но където и да сме - винаги остава най-важно водачеството на сърцето и дълбоката вътрешна вяра и преклонение към неизвестното и висшето! МОже би не трябва да пиша това в темата за книгите, извинете ме! желая Мир и Устрем към Истината на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Орлин, аз съм на подобна вълна. Благост - също, щом и харесва Дейвид Айк. Aз мисля че има Бог, има и богове. Както и да е - това от вълната на книгите на Закария Сичин също са предположения (поне за мен), а Любовта и бодрият оптимизъм си остават Универсалeн Учител.

Пиша само за да стигне до теб новината, че е имало смисъл да пишеш това тук. :)

Любов + Светлина + Мир + Радост

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравейте, приятели!

Дааа. Любо, Дейвид Айк даже много много ми харесва.

Поздрава Л+С+М+Р е от Съборните беседи , томчето "Пътят на ученика" - 1927 г - първата ми среща с Учителя на книжен носител. :smarty::feel happy:

Орлин, то това не е капан , клетка е...но вратата и е отворена...за всички... ! :angel:

:hypocrite: Любов+Светлина+Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Благост, сестрице, къде е вратата? Колко живота трябват за да преодолее човек гравитацията на невежеството, налагано му от измамният покров на гъстата илюзия, покриваща очите му? как да се надигнеш, да се посъбудиш от внушението, наречено живот и да я съзреш - вратата, изход към безсмъртното съзнание, непрестанният растеж и полет към безкрая? Добри тела, но ... малки - вътрешните спят, ширят се в мъглата на безкраиният си потенциал - къде е тоз Учител да покаже ни вратата? В книгите не е, но в гласа безмълвен-вътрешният Буда!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Днес четох интересна книжка, която може да се прочете, ако дойдете в храма на "кришнарите" :) в малинова долина.

Има там случки с Прабхупад, когато още е "незавършена картина", но вече е по-световна и по-малко индийска.

Една забавна:

Той казва да не се губи енергията на кришна и затова като видял, че един "преданоотдаден" в някоя от фермите на движението режел тръни го питал дали ги реже за да ги използва за горене за отопление.

А друг път когато имали 5 крави и го питали коя как да кръстят, той без да си губи времето(енергията на Бога) казал там някакво име да бъде за всички крави :) Те го питали как да ги наричат по отделно и той казал примерно милка 1, милка 2, милка 3 и т.н :)

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравейте, приятели!

Петър що не кажеш кое е книжлето, пък ти , елате та елате в малиновата долин, а....Който иска - търси-хлопа - ще намери това което му е нужно все някога. Обаче това изречение ми хареса...

Има там случки с Прабхупад, когато още е "незавършена картина", но вече е по-световна и по-малко индийска.
Благодаря за случките.

Орлине,

Благост, сестрице, къде е вратата? Колко живота трябват за да преодолее човек гравитацията на невежеството, налагано му от измамният покров на гъстата илюзия, покриваща очите му? как да се надигнеш, да се посъбудиш от внушението, наречено живот и да я съзреш - вратата, изход към безсмъртното съзнание, непрестанният растеж и полет към безкрая? Добри тела, но ... малки - вътрешните спят, ширят се в мъглата на безкраиният си потенциал - къде е тоз Учител да покаже ни вратата? В книгите не е, но в гласа безмълвен-вътрешният Буда!!!

Вратата е много тясна и можеш да минеш единствено само ти.Учителя стои съвсем отстрани. :1eye:

Броят на Животите зависи най вече от самия човека.

А иначе Учителя е навсякъде - и в книгите... чрез Словото, и в света сред/чрез човеците, и в безмълвието...най - важното обаче е ТОЙ да е в сърцето ти.

:hypocrite: Любов+Светлина+Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

Любо, бих те разбрал ако твърдиш, че има Бог. Бих те разбрал, ако твърдиш, че има богове. Но не приемам по никакъв начин:

Aз мисля че има Бог, има и богове
Линк към коментар
Share on other sites

Благост,

мерси за споделянето!

Венцислав,

мерси, наистина не се изразих искрено и разбираемо. Би трябвало да сложа богове в кавички - "богове". Просто защото някои много по-развити същества са като "богове" за нас. Както индианците, като са видяли за пръв път самолета и излизащ от него човек - "бог, бог!" - в подобен смисъл. (разликата в развитието на съществата за които пиша - и хората, е по-голяма от отколкото тази при белите хора и индианците, но сравнението ми е в същата посока...само да не си помислиш, че имам нещо против индианците....:) харесвам ги, просто ми хрумва като пример) :yinyang:

А Бог също има, и той е Един. (това за Бог и за "боговете" бе относно инфото от книгите на З. Сичин, Дейвид Айк, Ян ван Хелзинг, и др..) :smarty:

Любов+Светлина+Мир+Радост

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...