Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Снимки от планините


Бен

Recommended Posts

Здравейте Jul,

Аз също от 2-3 година имам желание да посрещна Нова година на езерата, но все се явяват някакви пречки. Чувала съм, че е мнтго вълнуващо. Дори са играли хоро на едно от замръзналите езера под звуците на Исихия, които обикновено се качвали там. Сега групата се е разпаднала, но това не е толкова от значение.

Знам също, че към 9 ч. тръгва маршрутка от Самоков за хижа Поинерска и после последната спирка е Горната земя. От там трябва да се придвижите пеш да Новата хижа. Там едва ли ще има места, но ако се доберете до телефона на хижаря на Старата хижа, може да питате за свободни легла. Разбира се, трябва да сте с добра зимна екипировка.

Желая весело прекарване ! Аз и тази година няма да мога да отида, но "за утешение" мисля да се кача на Мусала на 27 декември.

Линк към коментар
Share on other sites

:) връзка с Павел - хижаря на Старата хижа можете да осъществите на 0 888 503 235 или 0896 715 974

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:) мислено ще съм с вас към/на обичния наш Мусала + лека стъпка желая + аум

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! :D

Благост, сърдечни благодарности за координатите. Засега идеята за Нова Година на Езерата отпадна, поради ред обстоятелства..но...има и "други" начини да се отиде там...

На всички пожелавам от сърце Светлината вътре да расте!

:)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

снимки от Рила, 1999г.

4_1168522818.jpg

тук не знам дали се вижда, под леда течеше бързей... (уголеми резолюцията на екрана)

4_1168522635.jpg

истински природен шедьовър

:feel happy::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:):thumbsup2::feel happy: Приятели, безкрайно ви благодаря за споделената красота!

Благословена 2007 за всички всички в професионално отношение в тройцата : ЗАНАЯТ + НАУКА + ИЗКУСТВО :v: Амин

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

От известно време на вр. Мусала-скъпоценно място за последователите на Учителя, има монтирана Уеб-камера! Във всеки един момент вече можем да се пренасяме там:

http://beo-db.inrne.bas.bg/moussala/video/?newer

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Публикувах свой електроен албум със снимки от Рила 2005 и 2006 по време на духовната школа, някои може би съм ги давал вече, но сега имах възможност да покажа повечко неща от най-доброто:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=128725

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
:feel happy: На Рила беше невероятно красиво и зареждащо поздрави на всички които се връщат или ще ходят там.Съжалявам ,че не мога да кача снимките.Една от тях я сложих като аватар това е "окото" светлината всеки път пада по различен начин там и това му е невероятното на това езеро :) Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Невероятни снимки...Благодаря от сърце.Обожавам планината през всички сезони. Всеки си има своя чар и обаяние. Зарежда ме с много позитивизъм и положителна енергия.

Редактирано от duska
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От известно време на вр. Мусала-скъпоценно място за последователите на Учителя, има монтирана Уеб-камера! Във всеки един момент вече можем да се пренасяме там:

http://beo-db.inrne.bas.bg/moussala/video/?newer

Невероятно...

Мерси

...

Не знам, дали вече не е споделян този линк... но панорамите са прекрасни -

http://www.seebg.net/7RilskiEzera/

Редактирано от infinity1305
Линк към коментар
Share on other sites

Не знам, дали вече не е споделян този линк... но панорамите са прекрасни -

http://www.seebg.net/7RilskiEzera/

Супер!!!

Благодаря Ти,

... България е тооолкова много неща ...

Линк към коментар
Share on other sites

От известно време на вр. Мусала-скъпоценно място за последователите на Учителя, има монтирана Уеб-камера! Във всеки един момент вече можем да се пренасяме там:

http://beo-db.inrne.bas.bg/moussala/video/?newer

Безкрайно съм благодарен за линка!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

От Чикаго до Рила и назад! :king:

Бях почти забравила какво въздействие има планината върху човек и с каква сила те зареждат енергиите и!

Тази година имах възможността да пътувам до България и прекарам една седмица на Рила през юни-красива и непредвидима както и е отредено!

Все още със снежни покривки, но набираща сили за новия живот.Под сторгия ''поглед'' на скалите и чукари, се подаваха нежните цветове на рилското омайниче, рилския еделвайс и още много други цветни видове.

Бях щастлива да бъда поздравена от орли, соколи и гарвани, царствено кръжащи в простора!

Чувала бях, как небето поздравява танцуващите паневритмия там, и аз имах благодетелта да получа усмивката на Дънов-слънчев лъч през скупчени облаци, точно на мястото където са кръговете и се свири музиката на Учителя! Благодаря!Той зорко пази това място там!

Изкачвайки се постепенно по езерата, усещаш как енергиите навлизат в теб.Често се случва да медитираш на Близнаците.И това не е случайно!Много хора там усещат праг на насищане с енергия, изразяващо се в сънливост и лека дрямка.Рила, както и Пирин са ''мъжки'' планини, затова и въздействието им е невероятно силно.Разбира се като при повечето планини, при такава надморска височина, трябва постепенно да се свързваш с духа на планината и поетапно да усвояваш енергиите.

На Харамията, енергийния генератор на веригата, междупрочем всяка една планина има такъв ''мъжки'' връх-генератор, две танцуващи пеперудки ме удостоиха с танца си, което за мен имаше огромно символично значение.Благодаря на съдбата за този подарък!

Изживях невероятни моменти на "Рибното", хранейки от ръката си малките пъстървички.Големи лакомници! :D

А на "Окото" подскочих до небето, защото успях да направя цели три ''жабки''. Нали знаете-много е важно да си намерите плоско камъче! :D

Там забелязах, че някой е хвърлил кръст.Прозираше сред чистотата на водата.Равнораменен, както често правят...А той е с друго символно значение, различно от неравнораменния кръст, където дългото рамо символизира слизане на духа в материята най общо казано,нооо това е друга тема за разговор.

Времето прекарано на Рила остави неповторими спомени и изигра съдбовни моменти за мен!

Съжалявам,че не срещнах хора, пишещи в този сайт! Може би при следващото ми посещение на Рила.Виждам,че се организирате често по срещи, което ме радва! :rolleyes:

Ето запечатани на лента незабравими моменти на Рила!

Линк към коментар
Share on other sites

От известно време на вр. Мусала-скъпоценно място за последователите на Учителя, има монтирана Уеб-камера! Във всеки един момент вече можем да се пренасяме там:

http://beo-db.inrne.bas.bg/moussala/video/?newer

Максим! Много благодаря за линк! Това е чудесно!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...