Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Що е такт и толерантност?


Аделаида

Recommended Posts

  • Отговори 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Можем ли да забраним на този форум да е скучен?

Не можем. Не сме в клас и строгата учителка няма да ни дърпа ушичките. Това като шега.

Не можем. Каквито хората, които пишат във форума, такъв и форума. Не е шега това.

И още нещо, форумът не абстракция, не е и метафора дори, освен ако някои от писателите тук, не искат тя да стане такава. Форумът е жива плът, затова определения като скучно или нескучно, звучат не на място.

Модераторите това, модеаторите онова, нямало свобода - не мисля така, аз доста съм модерирана, не съм умряла, даже го и надживях:-))) И се чувствам добре; намирам всичко за нормално; ландшафтът е нормален. Екзекуции няма да има.

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина странна тема. Че ако ми е скучно, какво ще търся тук? Но дали aorhama няма наум някои неудачни модераторски намеси, предизвикани, например, от прекомерно желание за насочване форумци, теми и дискусии в само някои посоки? О, ДАНО не е това!

Чакай сега да видя въпросите. За първите два- хората дават много определения и изписват много думи. Но няма яснота. Най- добрия отговор се дава в живота на всеки от нас. Е, пак се получават разногласия. Значи не можем да избягаме от разногласията.

По третия въпрос имам собствен и неприятен за мен отговор. Понякога има постигане без страдание- това е в случаите, когато нещата стават "от само себе си". Но за да се стигне до там, все пак има достатъчно количество страдание. А преди това...страданието е неизбежно. Като се има предвид, че с него плащаме постигането, явно е по- добре да се приеме, да се преглътне. И да не се заклеймямва. :)

Линк към коментар
Share on other sites

.......... намирам, че хората тук са доста интересни и откровени, но културни........... Да не говорим, че нивото е доста високо и като че ли говорейки си тук можеш и да се променяш към по-добро или дори да се образоваш по някои въпроси. :thumbsup2:

Присъединявам се към цитираните от мен две изречения. :rolleyes:

Редактирано от Роси Б.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Има ли вече такива качеста като такт и толерантност в хората?

Отварят ли ни вратите по лесно към човешката душа или когато някой ги има и ги проявява, хората се чувствата сякаш малко преиграваш...?

Умение ли е проявата на тези качества или част от характера на индивида?

Не мислите ли, че конакта с човек, който ги проявява е по лесен и плавен и защо като, че ли ни е трудно да ги показваме в последно време???

Стремите ли се към такт и толерантност?

''Трудно е да се определи

къде да се тегли чертата,

между това да бъдеш добър и

да не нараниш чувствата на хората

и това да защитаваш това, в което вярваш.''

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли вече такива качеста като такт и толерантност в хората?

Отварят ли ни вратите по лесно към човешката душа или когато някой ги има и ги проявява, хората се чувствата сякаш малко преиграваш...?

Умение ли е проявата на тези качества или част от характера на индивида?

Не мислите ли, че конакта с човек, който ги проявява е по лесен и плавен и защо като, че ли ни е трудно да ги показваме в последно време???

Стремите ли се към такт и толерантност?

Винаги ги е имало и ще ги има защото са част от доброто.Много е красиво да виждам в другите хора толерантноста,и много се радвам ако имам възможност и аз да я покажа :rolleyes: .

Линк към коментар
Share on other sites

При толерантност и такт не може да има скука. Много по скучно и отекчително е, когато срещаш навсякъде брутални , всезнаещи и самонадеяни хора. Не можеш на всеки, да казваш всичко в очите ,от голямо откровение и най вече за да покажеш, на колко по -високо стъпало седиш от другите т.е." Къде сте вий , къде съм АЗ".

Смятам , че всеки от нас е тук за да обмени мисли, знания и опит без да натрапва своето ЕГО.

Понякога, ми е трудно, но се старая към толерантност и тактичност , защото това е един от критериите за култутата на дадена нация.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Толерантността е чисто лицемерие .Не ти харесва нещо ,но от любезност

и да не обидиш някои си мълчиш или любезничиш.Защо? На кого е нужно ?

Добър въпрос.

Нужно е на този, който не харесва нещо. Докато мълчи има време да обмисли ситуацията и да разчупи в себе си някакъв модел на добро и лошо, който го вкарва в оценката "не харесвам, не одобрявам чуждото". Нужно ни е време, за да осъзнаем свободата на другия да харесва и върши нещо, което не ни харесва на нас, както и нашата свобода - че не сме длъжни да даваме мнението си полярно - или харесвам, или не харесвам. Имаме право на неутрална позиция.

Любезността не е хубаво нещо, когато с някаква цел прикрива неприязън. Но е много полезна, когато искрено затопляме сърцето си, за да дадем енергия на ума да преосмисли гордостта си и да преодолее осъждането.

Толерантността няма нищо общо със съобразяването с другия и нежеланието да обидиш някого. Думата означава "търпя, понасям..." Търпението и понасянето са мотивирани от уважението към нашата и на другите свобода да грешим и да бъдем себе си.

:thumbsup:

При толерантност и такт не може да има скука.

Руми! Толерантността ни заставя да мислим и да сменяме гледните си точки, да се опитаме да се поставим на мястото на другия, а това винаги е много интересно...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...