Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво мислите за модата ? /модерен, съвременен, актуален/


Recommended Posts

Как възприемате думата мода ?

Модерен , актуален , съвременен?

Какво ни прави съвременни , модерни и в крак с времето си ?

Мислите ли , че е важно , човек да да се вълнува от модерните дрехи , музика , стайлинг , начин на живот , философия и възприемане на света?

Миналото , сегашното и бъдещето , модата и разбирането за света , важно ли е да мислим с една крачка напред ?

Какво означава ултрамодерен , според вас ?

Понятието висша мода ,какво изразява според вас ?

За мен е важно хората около мен да мислят модерно , включително и баба ми и дядо ми . :3d_146: Редовно ги "ъпгрейдвам" и за тях е голямо забавление . Обяснявала съм им какво точно е компютъра и т.н.

Дори едната ми баба си има е-мейл адрес, и GSM.

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_146: xmmmmmmmmmmm da ima ne6to vqrno v tova koeto kazva6 :3d_14.6: :3d_146:

Кое от всичко ти се струва вярно ? :3d_002:

Линк към коментар
Share on other sites

Инатари,

как бихте направили операта модерно изкуство?!Каква е модната тенденция при нея според Вашите разбирания?

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Инатари,

как бихте направили операта модерно изкуство?!Каква е модната тенденция при нея според Вашите разбирания?

Поздрави!

Хах , ето това е изненадващ въпрос !

Ами бих направила модно ревю - спектакъл, пърформанс , съчетан с опера . Има много варианти. В момента ми хрумва това. :3d_154:

Поздрави и от мен, Тетрабиблос !

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ни прави съвременни , модерни и в крак с времето си ?

За мен е много важно да живея в крак с модерните тенденции в из- вото/всички видове/ ,в технологиите , в науката , в начина на живот , а за вас?

За мен е важно хората около мен да мислят модерно , включително и баба ми и дядо ми . :3d_146: Редовно ги "ъпгрейдвам" и за тях е голямо забавление . Обяснявала съм им какво точно е компютъра и т.н.

Дори едната ми баба си има е-мейл адрес, и GSM.

:thumbsup2: :thumbsup2: Ина!

:thumbsup: А това за баба ти и дядо ти! Сигурно на тях си приличаш! :thumbsup:

За мен да бъда в крак с това, което се случва в моя свят сега означава да съм жива. Е, колкото мога, колкото ми е интересно, но винаги си "завирам носа" при младите, дори при малките.

Но за мен съвременното не се изразява само във външните белези, а в начина на мислене най-вече. От социализма на моето поколение ни остана опасението дали ще ни одобрят, както и склонността ни да раздаваме правосъдие, съвети правила и да гледаме малко отвисоко на младите. Нали така гледаха на нас - а на нас така и не ни дойде реда. :3d_146: (За късмет).

Само че понякога забелязвам подобен начин на мислене и у млади хора...

Трудно ми е да си обясня защо...

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ни прави съвременни , модерни и в крак с времето си ?

За мен е много важно да живея в крак с модерните тенденции в из- вото/всички видове/ ,в технологиите , в науката , в начина на живот , а за вас?

За мен е важно хората около мен да мислят модерно , включително и баба ми и дядо ми . :3d_146: Редовно ги "ъпгрейдвам" и за тях е голямо забавление . Обяснявала съм им какво точно е компютъра и т.н.

Дори едната ми баба си има е-мейл адрес, и GSM.

:thumbsup2: :thumbsup2: Ина!

:thumbsup: А това за баба ти и дядо ти! Сигурно на тях си приличаш! :thumbsup:

За мен да бъда в крак с това, което се случва в моя свят сега означава да съм жива. Е, колкото мога, колкото ми е интересно, но винаги си "завирам носа" при младите, дори при малките.

Но за мен съвременното не се изразява само във външните белези, а в начина на мислене най-вече. От социализма на моето поколение ни остана опасението дали ще ни одобрят, както и склонността ни да раздаваме правосъдие, съвети правила и да гледаме малко отвисоко на младите. Нали така гледаха на нас - а на нас така и не ни дойде реда. :3d_146: (За късмет).

Само че понякога забелязвам подобен начин на мислене и у млади хора...

Трудно ми е да си обясня защо...

Силно е да кажа , че приличам на тях , по - скоро приличам на баща ми , защото той е художник , както и аз. Но баба ми и дядо ми , просто нямат избор с такъв човек като мен . :3d_097: Държа да обновявам съзнанията им . А по - някога и те ме променят издълбоко и съзнателно .

Има си приемственост на поколенията при нас, близки сме си и това е . А пък и те си имат вкус към модерното . Обичат да бъдат "обновявани. "

По повод на външните и вътрешните белези , те са много свързани като завършеност на една личност.

Всяко нещо във външността е израз на вътрешния свят на един човек . Всяко нещо от вътрешния свят на един човек , намира пътя и до повърхността .

Най- младите , наи- малките , забелязвам ,че са много по - надарени деца , с много повече данни за езици , изкуство и наука. Просто по - гениални са младите хора , по - комбинативни в решенията си , по - информирани и по - интелигентни .

Вземат повече пъти правилното решение в непозната среда.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=137223

Е , най- после стана . Правя си албум с роклите , които правя и който иска може да ги разгледа и да ги обсъди .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

От каква материя са изработени? Изработката е ясно, че е ръчна, но изглеждат много "релефни"?

Линк към коментар
Share on other sites

Представляват текстилна склуптура , едната тежи около 3 кг .

Самата тъкан е склуптрирана във формата на рокля , тъкани са кръгло . А иначе материалите са различни видове иви .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Много са интересни, едноцветни и пухкави като малки облачета, в които ти идва да се гмурнеш и да потънеш.

Линк към коментар
Share on other sites

Да изглеждат въздушни някакси , пълни с въздух , а всъщност са 3 кг-ови склуптури . Няма никакви шевове и кройки по тях . Или изрязвания .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

moite rokli Има нови допълнения, които си струва да се видят . Мнението ви за тях ?

Моите пана

Линк към коментар
Share on other sites

Аз ще се повторя, че са много оригинални. На мен лично най-много ми харесва черната, гарнирана с ярки цветове. Изкушавам се да попитам колко струват, но по-добре да не ми отговаряш. Паната също много ми харесват - особено това, което е като пасторална картина /долу, в дясно/. Май много малко хора правят такива в момента. В Ямболската худ. галерия има много богата колекция от текстилни пана и по някои от тях направо ми отиват очите :3d_068:

Линк към коментар
Share on other sites

Като чуя мода и веднага ми минава асоциация със зомби съзнание и манипулиране. Постоянната замяна на дрехите с нови, диктувана от високите етажи на моделиерството си е обсесивна-компулсия - бизнес маркетингова дейност на каишка, като воденият е потребителят! А послушните кукл;и на конци су купуват или ако не могат въздишат ... И ако си по-различен и не си в крак с модата, тоест си позволяваш да не си зомбиран робот, механизмите за обществена манипулация полицейски те дисквалифицират от играта! Модата като цяло е слуга на соцоалната ни система, а тя е манипулативна!

Красотата на дрехите обаче е друго нещо! И наистина при една средна хубост умелото обличане с красиви дрехи могат да променят много силно впечатлението за човека. Някога дори не съм познавал дадено момиче в два различни тоалета! Както и дрехите подчертаващи женствеността са просто възхитителни, но и предизвикателни. Изящно облеченият спретнат мъж също е на мястгото!

Така че - аз съм за мода, която е слуга на красотата, а не на болната социална система. За мода, достъпна за всеки - такава, качеството на която се определя не от парите, а от стойността на ползвателя и. Мода, която не се налага от огромни порочни магнати, а от талантливи творци със сърце и душа!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз ще се повторя, че са много оригинални. На мен лично най-много ми харесва черната, гарнирана с ярки цветове. Изкушавам се да попитам колко струват, но по-добре да не ми отговаряш. Паната също много ми харесват - особено това, което е като пасторална картина /долу, в дясно/. Май много малко хора правят такива в момента. В Ямболската худ. галерия има много богата колекция от текстилни пана и по някои от тях направо ми отиват очите :3d_068:

Принципно в Академията приемат само 7 човека от цяла България в тази специалност художествен текстил . Има много хора , които са много добри занаятчии , но не и художници-текстилци. Та затова са малко , хората , които се занимават с текстил професионално .

Благодаря , Диана за красивото ти да !

Орлине и аз така мисля .За модата .

Има и невероятни неща , които са наистина вдъхновение и произведение на изкуството.

По принцип аз правя повече склуптури , просто обемен текстил,триизмерен арт обект ,отколкото мода и специално тази колекция я превърнах и в дреха , но това са концептуални неща . На тема Матриархат , първобитно изкуство . Жената - Богиня , майката природа , Венера или както и да я наречем , женското творческо начало в нас . Това е основната ми идея .

Има неща във висшата мода , които са истински апотеози на изкуството - мода .

Специалността мода е съвсем нова в Академията и въпреки ,че имах възможност да избирам , реших че Текстил е по - художническата специалност . Пък и преподавателите ми бяха супер. Просто най- добрите в България за момента . Роклите ми- склуптури са все-още много несъвършени .Сега разработвам един много по - тънък и лек вариант ,и малко повече дреха трябва да станат .

Но , дреха склуптура .

Мисля ,че изкуството в най- чистия си вид навлиза в дрехата със стремителни скокове. И мен това ме радва. Повечето неща са уникати в момента на пазара. Има изкуство навсякъде . Цялото залитване към етно стила е много добра провокация за художника -дизайнер . Радвам се ,че преподавам в такава гимназия и сега най- сетне имам и възможността да се науча да шия , колегите ми са текстилни инженери , така ,че ще имам възможността , да усъвършенствам занаята -шиене.

Галерията "Жорж Папазов е наистина щастлив собственик на монументален текстил , на истински светила в Текстила в България . Модерния текстил е излязъл извън всякаква представа за нишката . Просто ние още в първи курс в Академията правихме Повърхности например , което предполагаше работа със всякакви материали .

Нещата ми тип картина , така наречените пана са всъщност едни текстилни релефи с много цвят .

Между другото днес баща ми -Йордан Трифонов откри изложба - Акварел в галерия "Кирил Кръстев" в град Ямбол .

А в петък в галерия "Жорж Папазов "от 17,30 часа , ще има "Ателие на открито " и аз заедно с още 3-ма млади художници ще рисувам сатен на открито . Така , че каня всички съфорумци от град Ямбол да заповядат . Ще има и музика и всичко ще се случва навън. Поканени са всякакви хора на изкуството и е планиран един истински арткупон.

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Харесват ми роклите, в момента оранжевата най-много. Паната също са много хубави. Успех ти желая и в новият вариант, който разработваш в момента.

Линк към коментар
Share on other sites

Ина, ти си радост за България с присъствието си на млад творец с чиста душа и вдъхновен талант! Успех на баща ти и на теб в рисунките а сатен - от Сърце!!!

Тази сутрин си говорех с приятелката си - как повечето световно известни творци - певци, актьори, психолози, сценаристи - са все от Щатите - и как това се дължи единствено на финансирането и рекламата, на лансирането, коет ополучават. И как не са с нищо по-добри от един български или индонезийски да речем творец в същата област! Така че - Ина - имаш моето уверение на човек с вкус - ти си на световно ниво!!! Успех и постижения ти желая - признание и развитие!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря , Орлине !

От твоите уста в Божиите уши !

Интересно би ми било какво го привлича всеки в дрехата . Или кой какви дрехи обича да носи ?

Кое според вас е модерно в момента ?

Желателно е да пуснете и снимки .

Ще ме зарадвате с това . Доскоро !

Линк към коментар
Share on other sites

Ех, колко жалко! Ще се разминем за половин ден само! За съжаление в петък сутринта заминаваме за 5-6 дена на море. Щеше да ми бъде приятно да се запознаем! А иначе още вчера забелязах, че се подготвя нова изложба и утре ще отида да погледна - благодаря за информацията! И успех в петък! Желая приятни приживявания на арткупона :king:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Диана , жалко !

Но иди разгледай изложбата , след морето ти може да се запозанем .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Сънувах , че съм хванала една глутница бели вълци и съм ги вързала .

Бяха много по големи от нормалните размери на вълк . Много красиви , бели . Ръмжаха покрай мен . Имах усещането ,че са моя собственост или по някакъв начин ми служат . Много хубаво чувство за сила имах в съня си , чувствах ,че съм господарка на положението , че владея много добре ситуацията .

Много бързах днес, но видях, че е спретната нова изложба. Случайно да имаш общо с нея!?:)

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах , че съм хванала една глутница бели вълци и съм ги вързала .

Бяха много по големи от нормалните размери на вълк . Много красиви , бели . Ръмжаха покрай мен . Имах усещането ,че са моя собственост или по някакъв начин ми служат . Много хубаво чувство за сила имах в съня си , чувствах ,че съм господарка на положението , че владея много добре ситуацията .

Много бързах днес, но видях, че е спретната нова изложба. Случайно да имаш общо с нея!?:)

Да , това са работи на моите ученици от Професионална гимназия по лека промишленост . Имаше и едно кратко ревю на откриването . Мина много добре излязоха материали и в двете телевизии .

Заповядай в сряда , 6 ч. , окривам самостоятелна изложба "Дебют " , модерен текстил , галерия "Кирил Кръстев" . :3d_139:

Линк към коментар
Share on other sites

Супер :thumbsup2:

Ще дойдем! Там ли ще са и чудесните рисунки върху сатен, за да доведа и децата? - те са вълшебни, като в приказка.

Линк към коментар
Share on other sites

Дам. Ще има около 20 работи ,върху сатен и коприна . :3d_059:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...