Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Бъбречно каменна болест


Recommended Posts

:3d_168: Здравейте!Искам да споделя един здравословен проблем-касае се за камък в бъбрека около18мм.Много моля всички които са имали и имат подобен проблем и са намерили някакво решение да ми пишат.Разчитам на рецепти от алтернативната медицина защото средствата на традиционната вече съм ги изпитала и не са ефикасни.Другият вариант е литотрипсия но има много странични явления и затова искам да опитам всичко друго преди нея.Камъка е уратно-оксалатен най вероятно.
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Доколкото съм запозната гладолечението е доста успешен метод за справянето с камъни в бъбреците. Има отделна тема за Гладолечението - ако искаш я погледни. Не мога да твърдя, че 100 процента ще се излекуваш, защото е много важен подходът и нагласата към метода, но при мен лично всички бъбречни проблеми се повлияват много добре от гладолечението /плодолечение/.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_168: Здравейте!Искам да споделя един здравословен проблем-касае се за камък в бъбрека около18мм.Много моля всички които са имали и имат подобен проблем и са намерили някакво решение да ми пишат.Разчитам на рецепти от алтернативната медицина защото средствата на традиционната вече съм ги изпитала и не са ефикасни.Другият вариант е литотрипсия но има много странични явления и затова искам да опитам всичко друго преди нея.Камъка е уратно-оксалатен най вероятно.

Здравей, ако не е чист оксалат, то вероятно може да се оправи без разни интервенции. В тези случаи аз не препоръчвам станалия у нас стандартен плодово-меден режим, а по-разширено разтоварване без мед (в плодовете има достатъчно захари, а особено купешкият мед си е модифицирана захар и води до дисбактериоза, която е особено нежелателна по време на разтоварването). Включват се значи плодове и плодови сокове - дините, лимоните и вишните са особено важни - зеленчукови сокове, салати и супи, но без сол и мазнина. могат да се добавят билкови чайове - гръмотрън, бреза, хвощ, изсипливче и др. и ако има индивидуална необходимост, хранителни добавки - магнезий например, който благоприятства разтварянето на оксалатите. Но зависи и от това дали са налице други болести, и билките и добавките могат да варират. Полезно е да се правят билкови вани или с добавка на английска сол. И, разбира се, захранването и последващия хранителен и общ режим са от най-голямо значение за задържане на резултатите. Литотрипсия, отстраняване с плимка или по оперативен път препоръчвам само при дълготрайно заседнал в уретера камък, който не се поддава на никакви методи и може да доведе до задръжка на вода в бъбрека - хидронефроза.

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_168: Здравейте!Искам да споделя един здравословен проблем-касае се за камък в бъбрека около18мм.Много моля всички които са имали и имат подобен проблем и са намерили някакво решение да ми пишат.Разчитам на рецепти от алтернативната медицина защото средствата на традиционната вече съм ги изпитала и не са ефикасни.?#8221;ругият вариант е литотрипсия но има много странични явления и затова искам да опитам всичко друго преди нея.Камъка е уратно-оксалатен най вероятно.

Здравей, ако не е чист оксалат, то вероятно може да се оправи без разни интервенции. В тези случаи аз не препоръчвам станалия у нас стандартен плодово-меден режим, а по-разширено разтоварване без мед (в плодовете има достатъчно захари, а особено купешкият мед си е модифицирана захар и води до дисбактериоза, която е особено нежелателна по време на разтоварването). Включват се значи плодове и плодови сокове - дините, лимоните и вишните са особено важни - зеленчукови сокове, салати и супи, но без сол и мазнина. могат да се добавят билкови чайове - гръмотрън, бреза, хвощ, изсипливче и др. и ако има индивидуална необходимост, хранителни добавки - магнезий например, който благоприятства разтварянето на оксалатите. Но зависи и от това дали са налице други болести, и билките и добавките могат да варират. Полезно е да се правят билкови вани или с добавка на английска сол. И, разбира се, захранването и последващия хранителен и общ режим са от най-голямо значение за задържане на резултатите. Литотрипсия, отстраняване с плимка или по оперативен път препоръчвам само при дълготрайно заседнал в уретера камък, който не се поддава на никакви методи и може да доведе до задръжка на вода в бъбрека - хидронефроза.

Благодаря за отговора.Искам да питам мога ли да заменя плодовете със зеленчуци и ако да с какви защото не обичам плодове.Какво количество на ден трябва да употребявам и колко дни да продължи гладуването защото съм на работа и ще ми е малко трудно поне в началото.Има ли и други средства в добавка на това лечение.

Редактирано от bibisi222
Линк към коментар
Share on other sites

А по време на плодовия пост, ако се включи и уринотерапия, не камъни, а цели скали ще изчезнат!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Не препоръчвам масово вътрешната уринотерапия, тя е за вече доста прочистени организми, иначе кризите са тежки и много хора се стряскат, спирайки всякакви природни методи. Зеленчуците, зеленчуковите сокове и бульони си имат своите предимства, плодовете също, в повечето случаи намирам, че е добре да се съчетават! Морковите, краставиците и суровите тиквички са добри за сезона. Достатъчно е по половин кило плодове и зеленчуци, само зеленчуци до едно, но при условие, че част от тях са на сок и бульон, иначе идва много целулоза. Плюс чиста вода и билков чай, общо към 2 и половина литра течности, при много потене до 3-3,5. Ако не си правил нищо досега опитай 3-4 дни, не че ще е достатъчно, но да видиш дали можеш да се захраниш постепенно. Ако да, използвай срокове между 5 и 10 дни, повтаряй през месец и нещо на 3 пъти до средата на есента. Давам някакви средни стойности, защото не знам никакви индивидуални моменти!

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Нямам други хронични заболявания/поне засега/Мога ли да използувам картофи ориз замразени зеленчуци на пара приготвени разбира се или само изброените от вас.За уринотерапия не съм много ентусиазирана.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен картофите и ориза вече са извън рамките на всякакъв пост. Дори и зеленчуците вече са тежка за лечение храна... Но виж плодовете са и храна и лекарство и дори и месец може да ьсе издържи на тях без физиологични проблеми, а само с ползи - прочистване. Но - психологическата готовност за това е много важна. А и умението за захранване!

А психическмият ефект от уринотерапията е именно в отвращението към нея - твоа смирява и лекува!

Но - Добромир е специалист и то много добър! Той ще каже най-доброто за теб!

Линк към коментар
Share on other sites

Уринотерапията е много подходяща в този случай. На първо време за несвикнали организми една порция сутришна прясна урина на гладно се понася добре от хората и не се стига до големи кризи, ако се съчетае и с правилно хранене. А защо да не можете да консумирате плодове? Литотрипсията по-добър вариант ли е? Или скалпела? Хайде, опитайте, урина 1 чаша сутрин + плодове - тиква, диня, череши, вишни, кайсии, праскови и пъпеши са отлични в случая, а страната ни е богата на такива и сезонът им предстои. Гладуването е също с отлични резултати.

Уратно-оксалатната литиаза е най- честата. Дължи се на недобра обмяна на пикочната киселина. Това почти винаги е свързано и с нарушена холестеролова обмяна, но не е задължително. Добре е да се изследва нивото й и тогава да се предприемат действия. Тези камъни се топят лесно по горните изброени от Орлин и Добромир начини. Помага също и минерална силно алкална вода, но с по-малко съдържание на натриев хлорид. Има и готови препарати на соли в концентриран вид, топящи камъни от този вид. Ние тук много наблизо до града имаме извор с най-силно алкалната вода в Бг, може би не толкова известна, но с рН 9. Топи и кариери. Мога да Ви упътя, ако желаете. А районът ни е такъв, че благоприятства калкулозата и се наблюдава масово при нас. Масово помага и този извор.

Освен това бъбреците са органът на взаимоотнешенията - с други думи, те страдат, когато има нарушена хармония между вътрешния ни свят и външният. Те са органът произвеждащ от кръвта/вътрешност - урина/външност. И не само това - двойни органи - партньорско - междуличностни отношения. Има някакъв блокаж там и той би следвало да се отстрани най-напред. Това е и психическата причина за калкулозата, а отблокирането ще бъде профилактика на рецидивите.

Успех! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Да уточня - "малко съдържание на натрий" означава, че на етикета пише 10-20 мг. на литър или нещо от тоя род. Ако е трицифрено число - 100-200 мг. на литър да речем, това вече е голямо съдържание на натрий.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Силвия!По-рано по аптеките имаше препарати като Солуран Уридан Пиперазин които удпешно разтваряха уратите .Сега в аптечната мрежа няма никакъв препарат от този род.Ако Вие знаете за соли подпомагащи разтварянето на такива вещества моля пишете ги.

Минерални води ползувам главно Горна баня и Хисар но колко са оригинални никой не може да каже.Кажете къде се намира тази мин.вода с рн9 ако мога ще отида да напълня от там.

Относно междуличностните отношения-аз също съм чела доста по този въпрос и съм съгласна с тезата Ви освен това осъзнавам че наистина имам проблем в това отношение .Най общо се изразява в това че съпругът ми и сина ми са в много опортюнистични отношения-синът ми -на5 години е по-буен и своенравен опитва се да се налага докъто баща му е по-реактивен по избухлив и реагира по остро на неговите прояви и в крайна сметка двамата са много често в конфликт.Аз се опитвам да балансирам нещата но усещам че това ме натоварва и изнервя.Просто на моменти имам чувството че правя спазми на бъбрека и уретера в такива ситуации но не зная как да преодолея този порочен кръг.Много добре осъзнавам проблема но някак не мога да го преодолея.Това е основно извинявайте че Ви товаря с тези проблеми.

Благодаря на Орлин ина Добромир за съветите и ако имам въпроси по нататък пак ще Ви питам.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, bibisi222!

Тези препарати, които споменавате, както и Урацид много отдавна ги няма в аптеките и няма да ги откриете, вече са свалени и от номенклатурата дори. Готови соли - бикарбонати, калий, магнезий и др., обаче, има под различни форми в мрежата. А има и препарати на базата на етерични масла, под форма на капсули, какъвто е РОВАТИНЕКС -германски, но се намира лесно, приема се 3х1 капсула дневно преди хранене и се прави дълъг курс, поне три опаковки до контролния преглед при лекар. Също помага много и ФАРМАЛИТ - НЕО - представлява естери на висшите мастни ненаситени киселини и е под формата на сироп, пие се 3х20 капки дневно преди хранене. И двата препарата могат да се комбинират заедно.

За отношенията и проблемите там, всеки ги има, важното е да си изясни всеки нещата сам за себе си. А за минералния извор ще ви пиша подробно упътване на лични съобщения, ако ви е близко и ви е удобно, може да се възползвате от отличинте му качества.

Поздрави и успех! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

ОСНОВНИТЕ ПРИЧИНИ ЗА ОБРАЗУВАНЕТО НА КАМЪНИ В БЪБРЕЦИТЕ

- заболявания на паращитовидната жлеза;

- нарушен обмен на веществата (особено при изменение на водно-солевия баланс);

- промяна в химическия състав на кръвта (увеличение или намаляване на концентрацията на някои от нейните компоненти);

- наследствена предразположеност;

- застоял начин на живот, който провокира нарушаването на фосфорно-калциевия обмен;

- особености в храненето, твърде еднообразна диета;

- инфекциозни заболявания на пикочопроводните пътища, анатомични изменения в горните пикочопроводни пътища (хидронефроза например), нефроптоза и други, които водят към нарушение в нормалното оттичане на урината от бъбреците.

Камъни могат да се образуват също така и при обмяната на веществата и при нарушение на кръвоносните съдове на бъбреците.

Ранните признаци на бъбречнокаменната болест са изменението на цвета на урината (тя става по-тъмна или придобива светлочервен оттенък), често уриниране, съпроводено с пареща болка, и периодично възникване на болки в областта на кръста. Твърде често първите симптоми на бъбречнокаменната болест са бъбречните колики. Те се появяват при по-продължително задържане на урината. Силната и рязка болка, която внезапно пронизва кръста, може да се усети и в бедрото, като нейната интензивност не зависи от положението на тялото.

ПОЧИСТВАНЕ ОТ ОКСАЛАТНИТЕ КАМЪНИ

Най-разпространените камъни са твърдите, плътни, с черен цвят и шиповидна повърхност. Те се образуват в резултат на нарушената обмяна на веществата. За да се избегне образуването на такива камъни, трябва да се направи следното. Напълно да се изключат от менюто следните продукти: кафе, силен чай, какао, шоколад, спанак, пипер, магданоз, зеле, ряпа, зелен фасул, леща, гъби, картофи, месни и рибни бульони, консерви, сливи и сладолед.

Трябва да се намали употребата на цвекло, моркови и домати. Добре е колкото се може повече да се ядат ябълки, грозде, круши, които помагат за бързото извеждане на дребните оксалатни камъни от организма.

ПЯСЪК И КАМЪНИ В БЪБРЕЦИТЕ

Нарязва се на ситно пресен магданоз и се слага в буркан. Върху него се налива 1 литър зехтин. Стои на слънце 10 дни. Взема се всяка сутрин по 1 малка винена чаша 30 минути преди ядене.

КАК ДА ИЗХВЪРЛИМ ФОСФАТНИТЕ КАМЪНИ

Меките, с бял или светлорозов цвят, камъни в бъбреците се образуват в резултат на нарушена фосфорно-калциева обмяна. Причините за тяхната поява могат да станат ендокринните заболявания, големите количества на витамин Д, увлечението по минералната вода, която съдържа фосфат и соли на калция. За да не образувате такива камъни, трябва да изключите от менюто си млякото и млечните продукти, жълтъка на яйцето, зеленчуците, плодовете, консервите, пушените меса, горчицата и алкохолните напитки. Яжте повече риба, тестени изделия, в храната слагайте растително олио, пийте отвара от шипки. Използвайте за очистване от фосфатните камъни следните народни рецепти.

Меките, с бял или светлорозов цвят, камъни в бъбреците се образуват в резултат на нарушена фосфорно-калциева обмяна. Причините за тяхната поява могат да станат ендокринните заболявания, големите количества на витамин Д, увлечението по минералната вода, която съдържа фосфат и соли на калция. За да не образувате такива камъни, трябва да изключите от менюто си млякото и млечните продукти, жълтъка на яйцето, зеленчуците, плодовете, консервите, пушените меса, горчицата и алкохолните напитки. Яжте повече риба, тестени изделия, в храната слагайте растително олио, пийте отвара от шипки.

ОСВОБОЖДАВАНЕ ОТ УРАТНИТЕ КАМЪНИ

Тези твърди камъни се образуват при нарушение обмяната на пикочната киселина, имат жълто-кафяв цвят и гладка повърхност. Ако искате да не образувате такива камъни, трябва да се откажете от консумиране на черен дроб и на другите субпродукти, от пържено месо, от месни и рибни бульони, от яйца и колбаси, от сладолед, кафе, какао и шоколад.

Няколко билкови рецептички тук:

http://www.beinsadouno.com/board/index.php...amp;#entry61302

Линк към коментар
Share on other sites

Guest irenastoyanova

Ако предпочитате билките, в билковите аптеки се разпространяват билките на д-р Ламбрев за бъбречно-каменна болест. Но като всяко нещо - на един може да помогне, а на друг - не. Друга билка за която зная е "Брош". Има и билкови рецепти от Учителя, които, според мен са доста "благи". Например тази: "Най-лесният и ефикасен начин за изкарване на камъните от бъбреците: в половин кофичка кисело мляко се слагат 20 стръкчета ситно нарязан магданоз. Изяжда се вечер 30 мин. преди храна. Процедурата се повтаря докато камъкът излезе." -виж. "Билкови рецепти на България", "Ню медиа груп", София, 2007. Също така, "Книга за здравето", "Астрала", 1999г. Но, според мен, трябва да се подхожда строго индивидуално, с оглед на това какви са камъните /в случая/ и човека. Защото, в човека текат 4 вида живот: старозаветен, новозаветен, праведен и ученик. Това може да се каже по друг начин на научен език, но това сега не е важно. И завсиси каква е причината - причините за заболяването: неправилно хранене с физическа храна или с духовна храна - неправилно мислене, чувстване или неправилно постъпване-живеене. Това не означава да се съди човека, а да се разглежда като една система, както е прието да се нарича - да се подходи холистично към човека. Затова, ако искате да разрешите проблема на по-дълбоко ниво, то можете да използвате различни и комбинирани начини, което не е смесване! Например аз определям сегашната медицина като най-твърда, след нея поставям хомеопатията, но на едно много по-високо и по-добре развито ниво е антропософската медицина, която е нещо като "продължение" на хомеопатията, но за съжаление още не се практикува в България, после поставям билките измежду които има такива с по-високи вибрации, т.е. повлияват и на по-фините тела на човека. Като разклонение на билките слагам есенциите на д-р Бах - подбрани билки и цветя с по-високи вибрации. Ако рабитите вътрешно духовно за "очистването" - оздравяването на душата :) , то можете сам да си комбинирате есенциите. Има една чудесна книга /сега не си спомням заглавието й/ и като си ги набавите /по-добре да си ги поръчате от Англия, ще ви излезе по-евтино/ и наистина можете да лекувате душата и тялото.

Ако въпросът ви опира само до този камък - правете като почти всички - пийте хапчета и после забравете за болката :) А когато отново образувате камък - отново можете да помислите. И ако искате нещо повече, то можете да се лекувате и духовно - тъй като това е най-висшия начин за лечение на тялото и душата, трябва да се подходи правилно и вярно! Смело мога да ви препоръчам методите като "Завета на цветните лъчи на светлината", специално лекуване с Портакалковата краска, Шестте гимнастически упражнения и паневритмията за лечение на тялото и душата. И после, ако няма кой да ви помогне, обърнете се към Бога и той ще ви помогне или направо, или чрез някого.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Прочетох написаното във форума и искам бърз съвет ако може. Преди два дни ми поставиха дабъл-джей в левия бъбрек, който ми беше запушен отдавна. Манипулацията беше успешна, но лекуващия доктор ми насрочи разбиване на камъка след два дни, тоест във вторник /11.08./. Дали да се подложа на манипулацията или има възможност да изкарам камъка по друг начин? Предварително съм Ви благодарен за бързите съвети, зощото трябва да взема решение до утре!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Може и да си помислите, че това което ще напиша сега за смахнато, но фактите са си факти.

Има един американски сайт, където един човек предлага книга описваща как да разтворим камъни в бъбреците.

Срещу сумата от 34$ всеки може да си купи тънка книжка. Това обаче е безмислено защото в нея е описан следният алгоритъм:

1. След като се нахраним изчакваме минимум 2 часа без да ядем и да пием нищо друго.

2. Изпиваме на екс 2 литрова бутилка стандартна Кока-кола (за по-малко от 5 мин трябва да се изпие).

3. Моментално изяждаме 250-300 грама аспержи предварително задушени на пара и направени на пюре. Добре е да са пресни, а не консервирани.

4. Изчакваме 15 минути и в продължение на 2 часа пием постепенно вода - поне 1-2 литра вода

Звучи смахнато, но принципът е такъв - кока колата съдържа голямо количество фосфорна киселина, която разтваря калция, докато аспержите ускоряват изхвърлянето му като пречистват бъбреците.

Водата след това е за да ускори процеса на макс. Резултата е: за 24 часа камъните се разтварят и урината става тъмно кафява от утайката на разтворените камъни. Недостатъка на този метод е, че камъка ще се ратвори ако е от калциев произход, т.е. всичко зависи от това дали фосфорната киселина разтваря вашият тип камъни.

Тъй като тази рецепта е лесна, евтина и безобидна всеки може да пробва. Може да звучи странно, но по форумите в щатите има добри отзиви на хора, които са я пробвали и са се шашнали от резултата!

Модераторска бележка: Линкът към сайта е изтрит по преценка на модератор.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Привет майсторе,

Виждал ли си перфоративен "кока кола" гастрит? На мен ми се е случвало...

А фосфатните камъни с какво ли ще да се "разтварят"...Като поразмисля- току виж ме осенило някое гениално решение с някой "шедьовър" на хранително-вкусовата промишленост...като бозата например- 3 литра на екс ми звучат доста убедително, а и да не е- нали е безплатно... :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

.... И ако искате нещо повече, то можете да се лекувате и духовно - тъй като това е най-висшия начин за лечение на тялото и душата, трябва да се подходи правилно и вярно! Смело мога да ви препоръчам методите като "Завета на цветните лъчи на светлината", специално лекуване с Портакалковата краска, Шестте гимнастически упражнения и паневритмията за лечение на тялото и душата. И после, ако няма кой да ви помогне, обърнете се към Бога и той ще ви помогне или направо, или чрез някого.

Бих добавила и книгите на Луиз Хей "Излекувай тялото си", "Излекувай живота си" и т.н., където тя предлага синтезирано в табличен вид причината за различните заболявания (в начина на мислене) и формули за смяна на стереотипа на мислене (различни за всеки вид заболяване), което, съчетано с природосъобразен начин на живот, помага човек да черпи от вътрешните си способности за самовъзстановяване на организма. Пробвала съм някои неща - методът работи. Всичко това, разбира се, се съдържа и в Учението на Учителя, и то е написано стотина години преди г-жа Хей, но не всеки е готов да се задълбочи в Учението. Във втори том на "Учителя Петър Дънов.Акордиране на човешката душа.Архив на Боян Боев" има много рецепти за лечение на различни заболявания. Книгата е налична и в електронен формат в този сайт.А при Луиз Хей материята е смляна и поднесена като концентрат за директна консумация от нашия съвременник.

Редактирано от НелиТ
Линк към коментар
Share on other sites

Колата е супер вредна за това спор няма. Фосфорната киселина извлича калция от организма и предизвиква омекване на костите и зъбите, както и повишаване на киселинността - за това спор няма. Точно затова разтваря калциеви камъни - това е описано и доказано - с лек ресърч в google това може да се провери, не е измислица. Фосфатните камъни се образуват от нарушена фосфорно-калциева обмяна както пише-по-горе във форума. А това е предизвикано от нездравословен начин на живот, неправилно хранене и неправилно мислене. Тъй като са на калциева основа фосфорната киселина ги разтваря. Тези камъни не са образуване от еднократно изпиване на едно шише кока-кола. Дали гастрит може да бъде причинен от това не се знае, тук инфо нямам и не съм виждал. Аз просто споделям това което е открил един американец и което хора от чужди форуми споделят че работи.

Извинявам се ако ви е прозвучало смахнато.

Наистина имам допусната грешка в алгоритъма - колата се пие чаша по чаша в продължение на 2 часа докато се изпие цялата, а не на екс както бях писал по-горе.

Редактирано от Тошо Мастер
Линк към коментар
Share on other sites

Колкото и да звучи на пръв поглед парадоксално - сигурно има някаква логика в употребата на кока-кола, т.к. съществува една рецепта на Петър Димков, разпространена от Лидия Ковачева и която е дала успех при пациентите, на които е прилагана. С тази разлика, че е упомената като рецепта за чистене на жлъчни камъни.

Ето я:

Към 1 литър кока-кола се добавя 250 гр. зехтин.

Към сока на 5 лимона (250 гр) се добавя 150 гр. мед.

В интервала от 60 минути се изпиват двете комбинации, като се редуват.

Важно: Да се пият след 18-19 часа вечер. Добре е на другият ден да се почива, т.к. се предизвиква изхвърляне на токсините и пясъкът от разбитите камъни.

При нужда се пие и минерална вода, но нищо друго не се поема.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Надявам се да не се приеме за спам това, защото смятам, че ще е полезно за всеки с камъни в бъбреците (знам, че за мен беше) - на сайта на Сдружение на пациентите с бъбречно-каменна болест (http://bkb.bg/) има диети при различните видове камъни, както и голямо количество информация относно бъбречно-каменна болест.

Освен диетите, има и калкулатор за изготвяне на дневно меню, но трябва да знаете какъв тип са камъните ви. Предполагам, че този сайт ще е полезен за хората с камъни в бъбреците: http://bkb.bg/

Линк към коментар
Share on other sites

Много полезна информация за видовете камъни, за гладолечение и билки и всевъзможни други методи и средства.Дали обаче се замисляме, произхода на този вид болест!?Партньорските взаимоотношения, каква агресия подтискаме срещу партньора си?Да пием , да вярваме , да се лекуваме, но и да си променяме светоусещането, мирогледа, характера.:thumbsup2:На физическо ниво може да се лекува болест, но промяната да става в начина на мислене:dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Много обезпокояващ е факта,че се увеличава броя на децата с с бъбречно каменна болест.

Според мен причината се корени най-вече в неправилния начин на хранене и отглеждане на детето,както и наследствено предразположение.

Информация по въпроса как се лекува тази болест се съдържа тук и тук.

Рецепти на П.Дънов

Редактирано от granat1
Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

При бъбречно каменна болест, бих предложила следните рецепти на Учителя:

1.В половин кофичка с кисело мляко да се нарежат 20 стръка магданоз, изяждат се вечер 30 минути преди хранене.

2.Билката брош се смила на брашно и се взима три сутрини подред на гладно една чаена лъжичка, с малко мед или кисело мляко за по- лесно преглъщане.Два дни се почива и пак се взима за три дена.Проверява се след месец дали са изхвърлени камъните.

3.В един литър вода се слагат 3 с.л. ечемик и 1с.л. овес.Сместа се вари да остане на половина.Пие се три пъти на ден преди хранене, три месеца.

4.Една малка диня1.5 кг. се изрязва отгоре и се налива със 100гр. зехтин.С лъжица се разбърква добре и след това се изяжда наведнъж.Болният да остане на легло 90 минути.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Искам да попитам, някой знае ли къде се разбиват бъбречни камъни в София, но да не е в Медицинска академия и евентуално цена, съответно и лекар.

Благодаря предварително?:)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...